پشت پرده اسارت: آن سوی حقیقت در جستجوی اصالت

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
ما دیگر تسلیم شده ایم. تسلیم چیزی که اصالت را با حقیقت تلخ خود از ما گرفت

files_hotTopics__hot%5Bw620h210mresizeByMinSize_cropToSize%5D.jpg

من یک شخصیت خیالی نیستم، من یک سرباز بازنشسته به جا مانده از جنگ سرد نیستم، من عروسک خیمه شب بازی های کودکانی که در ادامه از آن ها بیشتر خواهید شنید نیستم ...

در صفحه اصلی بخوانید

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
فو العاده بود:)
حرف دلمو زدین اقا ارش !
هنوز هستن کسایی که با سگا جنسیس بازی می کنن اما اونا از ما خیلی خوشحال ترن ولذتشو احساس می کنن چون مثه ما غرقش نمی شن
اونو به عنوان یه جربه قبول میکنن اما زندگیشون گیم نیست
بعضی وقت ها از خودم متنفر میشم با این زندگی که برا خودم درست کردم :( (سو استفاده ممونع :D)

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,976
نام
مجتبی
مطلب متفاوتی بود...
واقعا منو به فکر انداخت...
جدا برای دیدن تفاوت های ما و شهر ها و دهستان های محروم سفر کرده بودی؟

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
مطلب متفاوتی بود...
واقعا منو به فکر انداخت...
جدا برای دیدن تفاوت های ما و شهر ها و دهستان های محروم سفر کرده بودی؟
صرفا به این دلیل نبود ولی همیشه آرزوی پیدا کردن یه همچین فرصتی رو داشتم. علت سفرم هم کاری بود.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
واقعا خوبه که کمی به خودمون بیایم و ببینیم سر چه کسانی و چه چیز هایی، کم میمونه همدیگرو بکشیم.

جای دوری نمیخواد بریم همین فروم خودمون. کسانی بالاتر نشستند، و با این وضعیتی که ما برای خودمون می سازیم و تو سر و کله هم می زنیم برای خودشون کاخ و ویلا ساختن. واقعا ببینیم برای کی و برای چی میجنگیم؟!!

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
"چرا هیچ کدام از این شخضیت ها برای ما Sonic، Earthworm Jim، Pacman و Neverhood و غیره و غیره نمی شوند که می دانم همه شما آروزی بازگشت به جلد آن ها را دارید"
آفرین پسر
بسیار عالی و زیبا بود
جای خالی همچین مطلبی شدیدا احساس میشد
حرف دل من بود:x

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
812
نام
مهدی
ممنون،من عاشق این جور مقاله ها هستم.اگه اشکال نداشته باشه اشاره ای به جنبه دیگر(از غرق شدن در دنیای بازی) ولی شاید کمی بی ربط به مقاله شما داشته باشم

امروز روز عرضه بازی mafia 2 هست.بازی که nvidia قول وجود فیزیک فوق العاده رو توش داده.وقتی به این بازی نگاه می کنم و فیزیک خرد شدن شیشه ها و له شدن ماشین ها و تکون خوردن لباس ها رو می بینم واقعا شگفت زده میشم. ولی همیشه زمانی از این بیشتر شگفت زده می شم که از پنجره خونمون به باغ پشت خونمون نگاه می کنم و حرکت برگ ها می بینم ،بازتاب زیبای نور خورشید رو می بینم ولی همه چیز رو معمولی می بینم.زمانی شگفت زده میشم که به زمین خاکی کنار خونمون نگاه می کنم وقتی باد می وزه و گرد و خاک ازش بلند میشه و دونه دونه ذرات گردوخاک تو هوا به حرکت در میاد باز هم من همه چیز رو طبیعی و معمولی می بینم.

از خودم می پرسم مگه این همون فیزیکی نیست که ما تو mafia می بینیم و شگفت زده میشیم؟(تازه فیزیک mafia کجا فیزیک باغ پشت خونه ی ما و فیزیک زمین خاکی کجا)
از خودم می پرسم این فیزیک توسط کدوم موتور نوشته شده که برا دیدنش نه به cpu 4 هسته ای نیاز هست نه به gtx 480 نه به کارت مخصوص فیزیک مثل gtx 285.برا دیدنش یه جفت چشم لازمه که من هم دارمش ولی نمی دونم باز چرا نمی بینمش؟

همیشه دنبال این سوال بودم و هستم که بدونم این مافیا چی داره که با دیدنش من این همه متعجب می شیم ولی با دیدن این فیزیک زمین خاکی متعجب نمی شیم؟شاید مشکل از دیدن ماست؟شاید............
نمی دونم
(ببخشید اگه زیاد حرف زدم و سرتون رو درد آوردم.)

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
در مورد بخش اول حرفاتون موافقم که گیم داره خیلی از گیمرها رو به انزوا میکشونه و خشونت رو درونشون شعله ور میکنه ولی مهمتر از این، اراده فرد هست که تعیین میکنه که فرد میخواد زندگی کنه برای بازی یا بازی کنه برای زندگی!
ولی در مورد بخش دوم حرفاتون نه! شما بسیار جانبدارانه و یکطرفانه نسبت به گیم و دنیای گیم قضاوت کردید. هر هنری میتونه مثل یه شمشیر دولبه عمل کنه. موزیک، فیلم، و حتی نقاشی هم میتونه در راستای تعالی به کار بره و هم در راستای تخریب.گیم هم از این قضیه مستثنی نیست. اگه از اینطرف بازیهایی هستند که خشونت رو ترویج میکنن، در مقابلش بازیهایی هم هستند که جنگ و خشونت رو نفی میکنن.یا حداقل به سمتش نمیرن.ما چرا واقعا به گیم علاقه مند شدیم؟چون گیم کاری رو انجام داد که هیچ هنر دیگری از جمله فیلم و ... نتونستن بهش برسن. ما با گیم تونستیم به دنیای تخیلات بریم. ما با گیم تونستیم به دنیای افسانه ها بریم و تخیلات رو از نزدیک لمس کنیم ما با گیم میتونیم کارهایی رو بکنیم که هرگز نمیشه تو زندگی واقعی انجامشون داد.اگه همین گیم خیلی ها رو به انزوا میکشونه یا خشونت رو درونشون پرورش میده از طرف دیگه هم میتونه به همین نسبت سازنده باشه میتونه چیزهایی رو در ادم قدرتمند کنه که به طرق دیگه یا ممکن نیست یا خیلی سخته!
من از 5 سالگی بازیهای کامپیوتر رو دارم بازی میکنم. در هر دوره ای که بازیهای جدید میومدند، بازیهای خوب هم باهاشون میومدند، بازیهای ترسناک هم میومدند و البته بازیهای خشن و تو همون زمان این بازیها به نسبت امروز تاثیرگذار بودند و تنها تفاوتشون با امروز، میزان مخاطبانشون بود که خب امروز چند برابر بیشتر شده. امروز هم همینطوره کسانی هستند که غرق در خشونت میشن در این دنیا و البته قشر بسیار زیادی هم هستند که برعکس فقط برای سرگرمی بازی میکنن که این قشر بسیار بیشتر از دسته اولی هستند. برای اثبات این قضیه فقط کافیه به wii نگاه کنید.

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
عالی بود ارش . فوق العاده بود . شاید باورت نشه ولی من 100 برابر تو این صحنه-هارو دیدم ولی حتی 1 بار هم از این دیدی که تو بهش نگاه کردی . نگاه نکرده بودم . واقعا عالی بود ارش

Only PS3

کاربر سایت
Sep 10, 2008
2,022
نام
Milad
واقعا خوبه که کمی به خودمون بیایم و ببینیم سر چه کسانی و چه چیز هایی، کم میمونه همدیگرو بکشیم.

جای دوری نمیخواد بریم همین فروم خودمون. کسانی بالاتر نشستند، و با این وضعیتی که ما برای خودمون می سازیم و تو سر و کله هم می زنیم برای خودشون کاخ و ویلا ساختن. واقعا ببینیم برای کی و برای چی میجنگیم؟!!
100% درست.(مخصوصا ما که تو ایرانیم صدامونم به جای نمیرسه...)
ممنون،من عاشق این جور مقاله ها هستم.اگه اشکال نداشته باشه اشاره ای به جنبه دیگر(از غرق شدن در دنیای بازی) ولی شاید کمی بی ربط به مقاله شما داشته باشم

امروز روز عرضه بازی mafia 2 هست.بازی که nvidia قول وجود فیزیک فوق العاده رو توش داده.وقتی به این بازی نگاه می کنم و فیزیک خرد شدن شیشه ها و له شدن ماشین ها و تکون خوردن لباس ها رو می بینم واقعا شگفت زده میشم. ولی همیشه زمانی از این بیشتر شگفت زده می شم که از پنجره خونمون به باغ پشت خونمون نگاه می کنم و حرکت برگ ها می بینم ،بازتاب زیبای نور خورشید رو می بینم ولی همه چیز رو معمولی می بینم.زمانی شگفت زده میشم که به زمین خاکی کنار خونمون نگاه می کنم وقتی باد می وزه و گرد و خاک ازش بلند میشه و دونه دونه ذرات گردوخاک تو هوا به حرکت در میاد باز هم من همه چیز رو طبیعی و معمولی می بینم.

از خودم می پرسم مگه این همون فیزیکی نیست که ما تو mafia می بینیم و شگفت زده میشیم؟(تازه فیزیک mafia کجا فیزیک باغ پشت خونه ی ما و فیزیک زمین خاکی کجا)
از خودم می پرسم این فیزیک توسط کدوم موتور نوشته شده که برا دیدنش نه به cpu 4 هسته ای نیاز هست نه به gtx 480 نه به کارت مخصوص فیزیک مثل gtx 285.برا دیدنش یه جفت چشم لازمه که من هم دارمش ولی نمی دونم باز چرا نمی بینمش؟

همیشه دنبال این سوال بودم و هستم که بدونم این مافیا چی داره که با دیدنش من این همه متعجب می شیم ولی با دیدن این فیزیک زمین خاکی متعجب نمی شیم؟شاید مشکل از دیدن ماست؟شاید............
نمی دونم
(ببخشید اگه زیاد حرف زدم و سرتون رو درد آوردم.)
اینم دقیقا همون چیزیه که میخواستم بگم...
جدا دورو بره خودمون یه نگاه بندازیم صداگذاری دور و اطرافمون واقعا عالیه نوپردازی سایه ها و... ولی چرا Crysis مبینیم یهو میگیم wow عجب چیریه این ...!!!

آخرین ویرایش:

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
من خیلی وقتا یه جورایی معذب میشم که کسی پول خرید یک کیس ساده رو نداره در حالی که من دارم با PC که شاید واسه ی اون دست نیافتنی باشه بازی میکنم.

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
امیدوارم کسی از مطلب من ناراحت نشه
من هیچ کدام از حرفهات را قبول ندارم آرش میدونی چرا؟؟؟ یعنی شاید اولین نفر باشم که بگم اصلآ این مقاله را قبول ندارم امیدوارم ناراحت نشی و فقط گوش کنی تیکه تیکه حرفهات را من میخوام نقد کنم که بگم چرا مقاله ات را قبول ندارم

میگی بچه ای که PSP بازی میکرد و بچه ای که چیزه پایین تری داشت محرومه ; کلآ داری تو این مقاله کسایی که چیزهای بهتری را دارا میباشن را غول خشن جلوه میدی و کسایی که مثلآ PS1 یا میکرو را دارن داری آدم های مهربان و محروم جلوه میدی
بزار بگم بیشتر این انجمن از جمله خودم متولدین 60 به بالا هستین سال 70 و بعد از اون آرزوی ما داشتن چی بود؟؟ داشتن یک میکرو که نوارهاش حداقل 8 هزار تومان بود و اون موقع واسه خودش غولی بود تو تهران
ولی آنور آبها داشتن با چیزهای خودشون را سرگرم میکردن که من و امثال تو توی همین شهر ازش محروم بودیم ما مگه خودمون این پروسه را طی نکردیم؟؟؟ یادته زمانی که PS2 توی تهران اومد هیچ کس نمیتونست بخرتش و بیشتر میرفتن کلوب؟؟؟؟ و حتی نمیشد زیاد پاش نشست , ما محروم نبودیم ؟؟؟ چرا داشتن مانیتورهای غول آسا و داشتن فناوری های روز باید همیشه برامون سوال باشه؟؟؟؟ مگه ما این پروسه را طی نمیکردیم ؟ مگه ما خودمون یک زمانی فقط نوارهای میکرو را عوض نمیکردیم؟ مگه عشق ما همین نبود؟؟؟؟ ولی اونور داشتن کارهای عجیب میکردن , دل اونا برای ما میسوخت؟؟؟ ما محروم نبودیم؟؟؟
این پروسه ای هست که در هر زمانی باید طی شه
ولی داشتن فناوری های روز دلیل بر به وجود آمدن خشونت در افراد نیست
ما هنوزم خودمون محرومیم
چیزهایی تو اروپا هست که ما فاقد اونها هستیم
پس دلمون برای خودمون بسوزه
و مطمئن باش ما 100 سال از آنور آبها عقب تر هستیم

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
يک سؤال يک نفر وقتی امکان مالی داره و ميتونه يک زندگی راحت داشته باشه بايد زندگی رو به خودش سخت بگيره و هيچی نخره و نخوره چون بقيه ندارن؟
در طول تاريخ فقير بوده،متوسط بوده و ثروت مند هم بوده و اين نشان از حکمت خدا داره!

شايد اونی که مال و منال زيادی نداره جنبش رو نداره! يا شايد اون کسی که پول زيادی داره لياقتش و گنجايشش رو داره!

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
امیدوارم کسی از مطلب من ناراحت نشه
من هیچ کدام از حرفهات را قبول ندارم آرش میدونی چرا؟؟؟ یعنی شاید اولین نفر باشم که بگم اصلآ این مقاله را قبول ندارم امیدوارم ناراحت نشی و فقط گوش کنی تیکه تیکه حرفهات را من میخوام نقد کنم که بگم چرا مقاله ات را قبول ندارم

میگی بچه ای که PSP بازی میکرد و بچه ای که چیزه پایین تری داشت محرومه ; کلآ داری تو این مقاله کسایی که چیزهای بهتری را دارا میباشن را غول خشن جلوه میدی و کسایی که مثلآ PS1 یا میکرو را دارن داری آدم های مهربان و محروم جلوه میدی
بزار بگم بیشتر این انجمن از جمله خودم متولدین 60 به بالا هستین سال 70 و بعد از اون آرزوی ما داشتن چی بود؟؟ داشتن یک میکرو که نوارهاش حداقل 8 هزار تومان بود و اون موقع واسه خودش غولی بود تو تهران
ولی آنور آبها داشتن با چیزهای خودشون را سرگرم میکردن که من و امثال تو توی همین شهر ازش محروم بودیم ما مگه خودمون این پروسه را طی نکردیم؟؟؟ یادته زمانی که PS2 توی تهران اومد هیچ کس نمیتونست بخرتش و بیشتر میرفتن کلوب؟؟؟؟ و حتی نمیشد زیاد پاش نشست , ما محروم نبودیم ؟؟؟ چرا داشتن مانیتورهای غول آسا و داشتن فناوری های روز باید همیشه برامون سوال باشه؟؟؟؟ مگه ما این پروسه را طی نمیکردیم ؟ مگه ما خودمون یک زمانی فقط نوارهای میکرو را عوض نمیکردیم؟ مگه عشق ما همین نبود؟؟؟؟ ولی اونور داشتن کارهای عجیب میکردن , دل اونا برای ما میسوخت؟؟؟ ما محروم نبودیم؟؟؟
این پروسه ای هست که در هر زمانی باید طی شه
ولی داشتن فناوری های روز دلیل بر به وجود آمدن خشونت در افراد نیست
ما هنوزم خودمون محرومیم
چیزهایی تو اروپا هست که ما فاقد اونها هستیم
پس دلمون برای خودمون بسوزه
و مطمئن باش ما 100 سال از آنور آبها عقب تر هستیم
+
يک سؤال يک نفر وقتی امکان مالی داره و ميتونه يک زندگی راحت داشته باشه بايد زندگی رو به خودش سخت بگيره و هيچی نخره و نخوره چون بقيه ندارن؟
در طول تاريخ فقير بوده،متوسط بوده و ثروت مند هم بوده و اين نشان از حکمت خدا داره!

شايد اونی که مال و منال زيادی نداره جنبش رو نداره! يا شايد اون کسی که پول زيادی داره لياقتش و گنجايشش رو داره!
+
تایید میشه-
البته من مقاله رو نخوندم ولی با خوندن نظرات -خیلی چیزاش دستم اومد!به بکس هم گفتم چرا نخوندم و نمیخونم.

در کل این بحث ها در اخر میرسه به - پسر پایین شهری الک دولک و بالایش PS3+3Dtv:D

انشاا... با طرح تحوع استفراغی همه چیز درست میشه:D

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
يه مسئله ديگه هم اضافه کنم اونم اينه که اينجا فکر کنم سايت Game باشه نه سازمان مديريت بحران که بخوايم اين مشکلات و اختلاف طبقاتی و اين چيزارو مطرح کنيم و اينجا جای Preview ،Review هست!

اينجور مقالات هم بايد يه نفر که تخصصش در اين کار هست بنويسه و در يک جای ديگه!!:)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر