پست ایران: به زودی امکان خرید از آمازون و eBay برای کاربران ایرانی فراهم می شود

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
1645db3.jpg

خبری که اخیرا اعلام شد می تواند برای بازی بازان ایرانی بسیار خوش حال کننده باشد.خرید کنسول ،بازی و انواع اقسام آیتم های آن،اشتراک Xbox live و Play Station Network و ... مستقیم از سایتهای آمازون و ebay مدتهاست رویای ما گیمرهاست.

پس از توافق میان ایران و کشورهای 1+5، به نظر می رسد که در های کشور در حال باز شدن بر روی کسب و کارهای خارجی است. در همین راستا به تازگی مدیرعامل شرکت پست ایران، در مصاحبه ای اعلام کرده است که به زودی امکان خرید از آمازون و eBay برای کاربران ایرانی فراهم خواهد شد.آمازون و eBay از جمله مشهور ترین فروشگاه های آنلاین در سطح جهان به شمار می روند که تا کنون امکان استفاده از خدمات آن ها برای کاربران ایرانی فراهم نبوده است.

حسین مهری، مدیرعامل شرکت پست، در مصاحبه ای با روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرده است که این نهاد با مشارکت بخش خصوصی به بحث خرید از فروشگاه های اینترنتی خارجی ورود پیدا کرده است.

آقای مهری از تاریخ شروع این امکان اینطور به روزنامه دنیای اقتصاد می گوید:
در حال حاضر شرکتی با فروشگاه eBay قرارداد بسته است و از مهر ماه خرید از این فروشگاه برای ایرانیان ممکن می گردد. همچنین شرکتی دیگر نیز با علی بابا و آمازون به تفاهم رسیده و امکان خرید و تحویل سفارش از این دو مجموعه نیز به زودی برای کاربران ایرانی فراهم می گردد.

مهری در ادامه صحبت های خود، آمار جالبی را نیز در رابطه با تحویل سفارشات اینترنتی ارائه داده است. به گفته مدیرعامل شرکت پست ایران، در سال ۹۳ حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار مرسوله به ارزش ۳۲۰ میلیارد تومان از فروشگاه ها دریافت و تحویل مردم شده است. مهری پیش بینی کرده است که این آمار در سال جاری افزایشی ۷ درصدی را پشت سر گذاشته و به ارزشی ۴۰۰ میلیارد تومانی دست پیدا کند.​

به نظر شما فراهم آمدن امکان سفارش از سایت های آمازون و eBay چقدر می تواند برای گیمر ایرانی تاثیر گذار باشد؟نظر شما چیست؟

روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۵۶۵

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,599
ببخشید کمی تند میگم . اما به دَرَک . وقتی یه کتونی اونور 40 دلاره من واسه چی بالای اون باید اینجا 600 هزار تومن بدم . تا اینجا به قدر کافی 10 لا پهنا خوردن.

درسته به درک ولی مسئله اینجاست که گند کارا نشون میده این 30 و اندی سال چه مدیریتی بوده
وقتی شمای که میری همون کتونی میخری 40 دلار نمیای بخری 600 هزار باعث میشه گردش اقتصادی مملکت کم بشه و باعث از بین رفتن شغلها و بسته شدن کسب ها میشی که این خودش رکود اقتصادی میاره
نمی خوام از حرفای که میزنم نسبت به کسبه دفاع کنم ولی اینا طوری پایه اینجا رو بد ساختن که بعید به نظر برسه بتونن اینطوری جمعش کنن یا اجازه خرید کلا 40 دلاری به شما بدن
کلآ یه حساب کتاب سادست
در کل بعیده بزارن همچین اتفاقی به این راحتی شکل بگیره

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
آمازون هم خز شد :d ، ایرانی جماعت فقط توی هر تبلیغو محصولی رنگو لعابو همیشه خوب جلوه میده دیگه جزییاتش مهم نیست . امیدوارم بعد این اتفاق موقع خرید از آمازون بجای تایید خرید ، لوگوی شصت :d تقدیم نکنه .

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
درسته به درک ولی مسئله اینجاست که گند کارا نشون میده این 30 و اندی سال چه مدیریتی بوده
وقتی شمای که میری همون کتونی میخری 40 دلار نمیای بخری 600 هزار باعث میشه گردش اقتصادی مملکت کم بشه و باعث از بین رفتن شغلها و بسته شدن کسب ها میشی که این خودش رکود اقتصادی میاره
نمی خوام از حرفای که میزنم نسبت به کسبه دفاع کنم ولی اینا طوری پایه اینجا رو بد ساختن که بعید به نظر برسه بتونن اینطوری جمعش کنن یا اجازه خرید کلا 40 دلاری به شما بدن
کلآ یه حساب کتاب سادست
در کل بعیده بزارن همچین اتفاقی به این راحتی شکل بگیره

اصلا برای من مهم نیست که رکود اقتصادی میاد یا نه . با این مدیریت که تو این 30 سال و اندی دیدیم سرطان از ریشه کل این مملکت رو گرفته . یه مثال ساده . من از این کتونی و مدلش خوشم اومد . رفتیم نمایندگی پوما و خیلی زیبا برچسب قیمت 680 هزار تومنی روش بود . آخه انصافه؟؟؟؟

بیشرمی بیداد میکنه.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
تو کشوری مثل ترکیه که شرایط ما رو ندارن، سفارش جنس از آمازون به این راحتی ها نیست، بعد شما انتظار داری تو ایران دنج بشینی پشت میزت و چیز میز سفارش بدی؟! و انتظار هم داری راحت برسه دستت؟ الان تو خود ترکیه سفارشات آمازون محدود به کتاب و مجله و یه سری دیسک های نوری و ... است. هیچ چیز دیگه نمیتونید سفارش بدید چون گمرگ خود ترکیه نگهش میداره. چون واسه مملکتشون خوب نیست. حالا بیشتر از جنبه مالیاتی و تجاری. حالا شما انتظار داری با این وضعیتی که تمامی سایت های بازی هیتلر میشه، بشینی بازی و پک کالکشن و ... سفارش بدی؟

حالا مشکلات دیگه ای که دوستان بالاتر اشاره کردن هم اضافه کنید. کلا الکی خوشحال نشید چون میخوره تو ذوقتون. این قضیه آمازون و ... تنها در صورتی خوبه که تو کشور خودت نمایندگی داشته باشه یا مثلا تو کشور های همسایه باشه (مثل آمازون آلمان و کشور های اتحادیه اروپا) یا هم مثل ایالات متحده باشه که همه جا نمایندگی داشته باشن.

اینم اضافه کنم که مثلا وقتی از ترکیه از آمازون آلمان یا ebay سفارش میدی، حداقل 1 هفته تا 2-3 هفته طول میکشه بستت برسه دستت. :D تنها نکته خوشحال کننده اش به نظرم همین خرید کتاب و یه سری وسائل نایابه، نه چیز دیگه. چون عملا به درد نمیخوره. منظورم از این به درد نخورد بودن، ذهنیت خرید بازی دوستان هستش :D
ترکیه یه کشور جهان سومیه نیم استبدادی هست که هروقت عشقشون بکشه توییتر و فیض بوک و یو طوب رو فیل میکن. این چیزا توی ترکیه با توجه به شرایطش و شباهتهاش به ایران یه موضوع عجیب و شاخدار نیست. مالزی یا سنگاپور یا هنگ کنگ اینطوری بودن اره ولی ترکیه؟ ترکیه اخه؟ :d.

پُست ایران پَست شده همینطوری داره پوست میکنه من یه هارد ناقابل برای همین استاد فردین عزیزم ارسال کردم 28 هزار تومن!. 28 هزار تومن از تهران تا تبریز اونم زیره یک کیلو. شما حساب کن اینا بخوان یه کالای رو از امریکا به دست شما برسونن :D.

يه جا سوئیچی One Piece بخری 1.99$ بعد 199.99$ پول پست بدی به دوستان :))

آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
اگر قیمت پست و ارسال مناسب تموم بشه ، میشه امید داشت محصولات درجه 1 هم راحت تر وارد بشن مثل قدیم . (هرچند این مرتبط به گمرک هست ولی خب عوامل دیگه هم تاثیر گزارند ، خرید بدون واسطه یعنی قیمت بهتر) .
تو این مدت بیشترین در آمد رو امارات از این وضع میبرد .

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
انقدر ما رو نسبت به همه چی سرد و بدبین کردن، انقدر دروغ و تزویر بوده و وعده سر خرمن داده شده که نمی‌شه فهمید اینجور مواقع باید خوشحال بود یا بگی اینم مثل همه حرف‌هاشون باد هواست و بازم باید راحت از کنارش رد شد. پشت اقدام‌هایی به این شکل داخل اینجا همیشه کوهی از مشکلات و دردسرها دیده شده ... دردسرهایی که قرار همش مال ما و مشتری باشه ...

آخرین ویرایش:

h.esi

کاربر سایت
Jun 20, 2013
142
ترکیه یه کشور جهان سومیه نیم استبدادی هست که هروقت عشقشون بکشه توییتر و فیض بوک و یو طوب رو فیل میکن. این چیزا توی ترکیه با توجه به شرایطش و شباهتهاش به ایران یه موضوع عجیب و شاخدار نیست. مالزی یا سنگاپور یا هنگ کنگ اینطوری بودن اره ولی ترکیه؟ ترکیه اخه؟ :d.

پُست ایران پَست شده همینطوری داره پوست میکنه من یه هارد ناقابل برای همین استاد فردین عزیزم ارسال کردم 28 هزار تومن!. 28 هزار تومن از تهران تا تبریز اونم زیره یک کیلو. شما حساب کن اینا بخوان یه کالای رو از امریکا به دست شما برسونن :D.

يه جا سوئیچی One Piece بخری 1.99$ بعد 199.99$ پول پست بدی به دوستان :))

خیلی از کشورهای دنیا قوانین سختگیرانه ای رو ورود کلا از طریق پست دارن...خونه فامیلم تو اطریشه بهش گفتم یک سری جنس از ebay سفارش دادم از تو اطریش تحویل بگیر پست کن واسه من..از گمرک لینز باهاش تماس گرفتن رفت اونجا گفتن حاجی این جنسهایی که سفارش دادd خلاف واردات اتحادیه اروپاست !!! روی کلا ها برقی که رو هرکدوم چند برار ارزش اصلی گمرکی گرفتن که شد گروتر از ایران ...مکملها رو هم که گفتن نمونش تو اتحادیه اروپا تولید میشه و ما اجازه ورود جنس امریکایی از طریق پست رو نمیدیم ....چون باعث ضربه به برند اروپایی میشه ..چلو چشش انداختن تو سطل اشغال!!!!

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
خیلی از کشورهای دنیا قوانین سختگیرانه ای رو ورود کلا از طریق پست دارن...خونه فامیلم تو اطریشه بهش گفتم یک سری جنس از ebay سفارش دادم از تو اطریش تحویل بگیر پست کن واسه من..از گمرک لینز باهاش تماس گرفتن رفت اونجا گفتن حاجی این جنسهایی که سفارش دادd خلاف واردات اتحادیه اروپاست !!! روی کلا ها برقی که رو هرکدوم چند برار ارزش اصلی گمرکی گرفتن که شد گروتر از ایران ...مکملها رو هم که گفتن نمونش تو اتحادیه اروپا تولید میشه و ما اجازه ورود جنس امریکایی از طریق پست رو نمیدیم ....چون باعث ضربه به برند اروپایی میشه ..چلو چشش انداختن تو سطل اشغال!!!!
خریدن از این سایتهای باید محدود به کالاهای خاص باشه مثلا من یه HD TV ـه 20 کیلویی که توی همینجا انواعش ریخته و با بهترین شرایط فروش میره رو نیاید از ebay بخرم.

seif1900

کاربر سایت
Oct 2, 2012
129
نام
امید
واسه خرید بازی اگه آزاد بشه به نظرم همون خرید نسخه دیجیتال بصرفه تره
فقط این امکان رو داشته باشن که با پول خودمون خرید کنیم و از سیستم بانکی خودمون استفاده بشه
مثلا استیم بازی ها رو باقیمت خوبی میده بعضی وقت ها تا 80 در صد تخفیف می خورن
ولی از این ها گذشته مشکل اصلی ما گیمر های ایرانی اینه که دوست داریم همهی بازی ها رو بازی کنیم بجای اینکه طرف دار یک سبک خاص یا بازی خاص باشیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر