پروژه ساخت بازی ایرانی مدال سربی اغاز شد.

seji

کاربر سایت
Dec 21, 2006
242
اینم مثل بعقیه بازیهای ایرانیه

بهتره اول لیسانس یه موتور درست حسابیو خرید و روش کار کرد یه بازی خوب داد تا بیایم این چیزا خورد ملت بدیم

مشکل اصلی هزینه هست که اگه بتونن با یه ناشر خارجی توافق کنن تمومه و کسی تو این زمینه همت نمیکنه

اگه همین جور پیش بریم تا 10 سال دیگه باید لطفعلی بازی کنیم

hrz2008

کاربر سایت
Aug 28, 2008
2
حالا گیریم که شما 4 خط کد نوشته باشید ولی این دلیل نمیشه که اسم اصلی موتور رو به نام خودتون ثبت کنید . یعنی Crytek هیچ!!!
در ضمن تو شاتهایی که گذاشتید آبی که درست کردید اصلا طبیعی نیست در حالیکه ادعا کردید از شیدر مدل 3 استفاده می کنید.

Takavach

کاربر سایت
May 6, 2008
318
نام
تکاوچ
این جانب رسما اعلام میکنم در مقابل دوستان غول اطلاعاتی کم اوردم.:biggrin1:
نه بابا این چه حرفیه همه این اطلاعات رو دارن فقط به زبون نمیارن حتی خود شما حسام جان :smile:.

دوستان این رو در نظر داشته باشید که بازیسازان این بازی اینجا نیستن پس بیخیال بحث :biggrin1:.

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
من واقعا نمیفهمم چرا دروغ می گن ار همون اول بگید انجینی در کار نیست همه را راحت کنید تیم های بزرگ بازی سازی برای این انجین بیشتر از یک سال وقت لازم دارن . شما چطور اینقدر سریع با یک تیم شش نفره تمام نکات cryengine را در آوردید و با موتور خودتون ترکیب کردید؟!! اصلا ترکیب کردن موتور بازی یعنی چی؟! من تا حالا نشنیدم!
پروفسور جان!اگه انجینی در کار نیست چطوری بازی رو دارن می سازند؟بعدش این بازی بیشتر از یک ساله که داره ساخته میشه نکنه فکر کردی از همین دیشب ساختنش رو شروع کرده اند؟بعدش تیم شون6نفره نیست بلکه افراد دیگری هم حضور دارند و 6 نفری که شما می فرمایید مسئولان این طرح هستند.در مورد ترکیب کردن موتور بازی هم بدیهی ست که با تعداد پستهای بیشمارت نباید هم چیزی بدونی:)
واقعا حسابی خندیدم:laughing:
دمت گرم:thanks:
من به کلی به اسپم زیبای شما خندیدم:)اگه با دقت پستهای اقا حسام رو می خوندی می فهمیدی که عرضه ی بازی به خاطر برطرف کردن باگها و ایرادات به تعویق افتاده...:biggrin1:
کلا همیشه بخند خندیدن برات خیلی لازمه!
خود موتور فارکرای یعنی cry engine 1 !
بعد ببخشید چگونه این سورس که میشه همون cry engine 1 یعنی موتور farcry که باید لایسنسشو بخری تا بهت بدن یهو دست شما افتاد ! یعنی این موتور چس فیله که همینطوری الکی توسط دوستان دست اینو اون بیوفته !؟

بعدش یهو چطور پروژه ای که 3 روزه شروع شده همچیش کامل شد ! بعد دیدن انتقادات داستان و مناطق بازی هم عوض کرد طوری که از کردستان رفت بوسنی !

Hesam_1994
با اینکه شما فقط واسطه هستی ، ولی یکم بیشتر در مورد این پروژه فکر کن . میتونی بری تو Persian designers و از اونا در مورد این پروژه بپورسی ! که چندین ساله دارن زحمت میکشن و خیلی خیلی کارشون محترمه .
اولا قبل از اظهار فضل در این فوروم ادب را بیاموزید=**فیل تو این فروم یعنه چی؟ :confused: دوما همون طور که ملاحظه کردید این موتور از المان[محل ساخت فارکرای]گرفته شده[پس بابتش حتما یه پولی پرداخت شده;)]سوما اگه دوباره یه بار دیگه به صفحه های قبلی سر بزنی می فهمی که این بازی در مناطق مختلفی از دنیا اتفاق می افته[کردستان-ببوسنی-اندونزی و...]بعدشم شما نمی خواد به اقا حسام توهین کنی و بگی واسطه اگه خیلی واردی و میتونی خودت زحمت مطالب این تاپیک رو بکش همچنین کار گروهی که گفتی هیچ ربطی به موضوع این بحث نداره[حتما جنابعالی هم واسطه ی اونا هستین:biggrin1:]
موتور دنیا از سورس کدهای CE1.0 نوشته شده نه 2.0
در واقع یوبی موتورو خودش ساخته چون بیش از 90% کدها رو خودش نوشته.
شما اینا رو از کجا بهم بافتی؟
شما این 90درصد رو از کجا اووردی؟بببخشید من شما رو تو یوبی سافت ندیده ام؟:cheesygri
تصاویر رو دقت نید حتی در این تصاویر جدید بخشهایی از hub دست نخورده و شدیدا نشون میده که یک Mod برای فارکری است. کاری ندارم که همه ابجکت ها مربوط به فارکری هست.
جنابعالی تو فارکرای برف دیدی:mad:راستی اگه همه ابجکتها متعلق به فارکرای هستند ابجکتهایی مثل درختهای نخل و گیاهان استوایی و ساحل شنی و دریا تو این بازی کجا هستند استاد جان:)به نظرت جاشون کوه و درختهای کاج نمی بینی:biggrin1:
البته در کل زیر سوال بردن مد سازامون هم کار درستی نیست ولی خب کار ایشون هم دور از انسانیت بوده تا حدی. یعنی زیر سوال بردن سایر پروژه ها.
به نظر شما کجا این پروژه سایر پروژه ها رو زیر سوال برده؟دیگه بدتر از بازی جی تی ای تهران که بازیش نیمه کاره دزدیده شد و صدها بار با اسامی کذایی جی تی ای ایران و غیره به فروش رفت؟چه یه مود باشه چه یه بازی جدید در هر دو صورت با این وضع بازیسازی ما خوب ساخته شده.
در ضمن ترکیب موتورها ...... نه. موضوع ubi فرق داره چون موتور cryengine کاملا سورسش به خریدار تحویل داده میشه ولی باز هم خریدار حق ساخت موتور جدیدی بر اساس اون رو نداره ولی علت اینکه ubi این کارو میکنه اینه که کلا موتور متعلق به یوبی سافت است و فقط کرایتک اونو ساخته. برای مثال الان شما نمیتونید موتور ce1 را از خود کرایتک بخرید چرا که باید از یوبی خریدار کنی.
این موتور رو نرفته اند شخصا از دست سوات یرلی بخرند جناب کارشناس:biggrin1:[مدیر سابق...:biggrin1:]چرا پای یوبی سافت رو وسط ماجرا می کشی:biggrin1:
موضوع ue3 و ... هم خنده داره چون این موتورها سورسشون رو نمیدن. پس این دوستمون بازم خالی از نوع تاریخی بسته و اسمم براش گذاشته!! "جام جهان نما"!!
من هر چی می گردم تو این تاپیک کلمه ی انریل انجین3رو پیدا نمی کنم!!شما کجا ملاحظه فرمودید نوشته باشه این بازی رو با انریل انجین3ساخته اند پیدا کردید به بنده هم اطلاع بدید!!:)
آیا میدانید؟!
ایا میدانید با دانلود CE1 SDK یا سایز 30 مگا بایت میتوانید یک بازی جدید طراحی کنید؟! :)
موتور قارچ خور1:)هم30مگ نیست جناب فوق پروفسورای دانشگاه بازیسازی لایپزیک!!!!بهترین بازی سه بعدی ای هم که با موتورهای دانلودی بتونید بسازید در سطح مدال افتخار 1هم نیست!!!!
فکر می کنم این بحث بازی سازی داره دیگه رو اعصاب همه میره ، هرکسی هم از راه میرسه سریعاَ یا موتور میسازه یا قلکش رو میشکنه باهاش موتور های خفن دنیا رو می خره .
کدوم ادمی تو این مملکت تو قلکش100میلیون تومن نقد داره جناب بانفوذ؟؟؟؟؟:)کوچولو اگه خودت پولات رو تو قلک می ریزی و جمع می کنی بدون واسه ی بزرگترها یه جایی به اسم بانک وجود داره که پولهاشونو اونجا میذارن و هروقت نیاز داشتن از اونجا بر می دارن نه قلک:laughing:
هرچی لازم بوده گفته بشه گفته شده و این دوستمون دارک سروش هم به نکات جالبی اشاره کردن که دلیل فنی داره نشدنش (البته میشه ولی کار اینها نیست مطمئنن). فقط یک نکته فوق العاده خنده دار اینجاست که نمیدونستیم وقتی فلان شرکت حرفه ایی دنیا میاد موتورش رو میفروشه میاد اون رو open source ارائه می کنه که اینم یاد گرفتیم :-" میدونید مثل این میمونه که میرید ویندوز می خرید و چون اجازه یک سری تغییرات سطحی در ظاهر ویندوز رو دارید بگید که ما ویندوز open source خریدیم اینم قد همون مسخره هستش شایدم بیشتر چون اونوقت مثلاَ شرکت فلان که موتور مال اون هست نمیتونه بیاد و شماره بعدی رو بسازه و همه میتونن واسه خودشون ادامه بدن اون موتور رو (یکم دقت کنید میبینید که لینوکس open source و نسخه های متفاوت داره که شرکت های زیادی ساختن ولی ویندوز فقط ماکروسافت داره ... بحث دسترسی به کرنل و غیره بماند که اصلاَ جاش نیست ).
بله ظاهرا چون دوستی که نام بردید توی یوبی سافت کار می کنند همه چیز رو میدونند:)بعدش ویندوز رو عمه ی بنده هم با کمترین هزینه می تونه ظاهرشو دستکاری کنه اما این بازی مدال سربی ساختنش کار دوست شما:)یا عمه ی بنده:) نیست.پس کمی انصاف داشته باشید:mad:
اما در مورد این بازی و نمونه های مشابه ترجیح میدم دیگه هیچ بحث علمی نشه و این بار اگه بخواد کار به مصاحبه تلویزیونی برسه فکر می کنم انقدر نفوذ داشته باشم که یه رسوایی هم بزنم برای همه اینها اونم توی خود صدا و سیما ... دیگه زیادی داره به شعور مردم توهین میشه و بقدر کافی مسخره دنیا شدیم با شاهکار های اخیر .
می گم شما که تو صدا سیما نفوذ دارید میشه لطفا منم استخدام کنید؟:cheesygriشما که می گید موتور این بازی اسمش و همه چیزش خالی بندیه و اینا اول بیاین یاد بگیرید خودتون خالی نبندید بعد بیاید اینجا این بازی رو به باد انتقاد بگیرید:biggrin1:...

noctambulant

کاربر سایت
Feb 28, 2008
152
اولا قبل از اظهار فضل در این فوروم ادب را بیاموزید=**فیل تو این فروم یعنه چی؟ :confused: دوما همون طور که ملاحظه کردید این موتور از المان[محل ساخت فارکرای]گرفته شده[پس بابتش حتما یه پولی پرداخت شده;)]سوما اگه دوباره یه بار دیگه به صفحه های قبلی سر بزنی می فهمی که این بازی در مناطق مختلفی از دنیا اتفاق می افته[کردستان-ببوسنی-اندونزی و...]بعدشم شما نمی خواد به اقا حسام توهین کنی و بگی واسطه اگه خیلی واردی و میتونی خودت زحمت مطالب این تاپیک رو بکش همچنین کار گروهی که گفتی هیچ ربطی به موضوع این بحث نداره[حتما جنابعالی هم واسطه ی اونا هستین:biggrin1:]
چس فیل = popcorn ;) واسطه هم یعنی فقط خبرا رو اینجا کپی کرده نه چیزی که فکر میکنی ...
بیشتر ازین ارزش بحث نداره ....

آخرین ویرایش:

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
چقدر پستات جذابه!!
شما این 90درصد رو از کجا اووردی؟بببخشید من شما رو تو یوبی سافت ندیده ام
بر عکس من همین پریروز دیدمش!! :laughing: عزیزم یکم مطالعه کنی بد نیست. به گفته کارگردان تکنیکال بازی FARCRY2 فقط 10 درصد از کدهای CE1 در موتور جدید استفاده شده!!
جنابعالی تو فارکرای برف دیدی:mad:راستی اگه همه ابجکتها متعلق به فارکرای هستند ابجکتهایی مثل درختهای نخل و گیاهان استوایی و ساحل شنی و دریا تو این بازی کجا هستند استاد جان:)به نظرت جاشون کوه و درختهای کاج نمی بینی:biggrin1:
بله!! من اندازه تمام عمر شما با موتور CE1 و ادیتورش کار کردم. ببخشید که خبر نداشتید ساحل شنی اصلا در ین موتور معنی نداره چون شما اینها رو SURFACE میکنید!! کوهم که خوبه واقعا ساختنش سخته (اشاره با ce1 sbe1). میدونید در سال چند تعداد مپ ساخته میشه.؟! سوال اینجاست که آیا هر مپ یک بازی جدیدیه؟! البته در این صورت ما چقدر بازی جدید دارید چون اگر به سایت moddb.com سر بزنید هر مد چندین مپ داره!!
برف هم چیز پیچیده ای نیست. چند خط کد براش نوشتید؟!
خوبه. چون تنها چیزی که موتور رو زیر سوال برده بود همین کاج بود. پس همین کار خودتونه؟!
به نظر شما کجا این پروژه سایر پروژه ها رو زیر سوال برده؟دیگه بدتر از بازی جی تی ای تهران که بازیش نیمه کاره دزدیده شد و صدها بار با اسامی کذایی جی تی ای ایران و غیره به فروش رفت؟چه یه مود باشه چه یه بازی جدید در هر دو صورت با این وضع بازیسازی ما خوب ساخته شده.
اصلا زیر سوال بردن نیست بلکه بی ارزش کردنه. شما با یک سری اطلاعات کم و در حد زیر اون میایید بازی ای رو میسازید اونهم با یک سری ابجکت آماده ولی دوست عزیزمون همین رضا خان داره تاپیک بقلی از صفر بازی میسازه که اگر حد بازی رو ببینید از کم کاری خودتون خجالت میکشید.
این موتور رو نرفته اند شخصا از دست سوات یرلی بخرند جناب کارشناس:biggrin1:[مدیر سابق...:biggrin1:]چرا پای یوبی سافت رو وسط ماجرا می کشی:biggrin1:
منظورتو نفهمیدم!! چه ربطی به گفته من و مسایل مربوط به یوبی داشت. من اونو اصلا برای شما توضیح ندادم
من هر چی می گردم تو این تاپیک کلمه ی انریل انجین3رو پیدا نمی کنم!!شما کجا ملاحظه فرمودید نوشته باشه این بازی رو با انریل انجین3ساخته اند پیدا کردید به بنده هم اطلاع بدید!!:)
من از یکی از پست ها دیدم. قرار نیست ادرس بدم.

موتور قارچ خور1:)هم30مگ نیست جناب فوق پروفسورای دانشگاه بازیسازی لایپزیک!!!!بهترین بازی سه بعدی ای هم که با موتورهای دانلودی بتونید بسازید در سطح مدال افتخار 1هم نیست!!!!
چقدر شما اطلاعاتت بالاست!! :laughing:
عزیزم میتونی بخونی نه؟! نوشتم: CryEngine 1 Software Development Kit. عجیبه با این سطح اطلاعات شما چطوری این سه موتور رو با هم ترکیب کردید؟!
در ضمن موتور همین ce1 هم کمتر از 30 مگا بایته (خود موتور). فکر کنم لازمه بگم اصلا موتور یعنی چی!! :laughing:
کدوم ادمی تو این مملکت تو قلکش100میلیون تومن نقد داره جناب بانفوذ؟؟؟؟؟:)کوچولو اگه خودت پولات رو تو قلک می ریزی و جمع می کنی بدون واسه ی بزرگترها یه جایی به اسم بانک وجود داره که پولهاشونو اونجا میذارن و هروقت نیاز داشتن از اونجا بر می دارن نه قلک:laughing:
پس شما هم از ساخت مکانی به نام بانک اطلاع دارید؟! امروزه افرادی که از بانک اطلاع دارند به انگشتان دست محدود میشه. واقعا از مصاحبتتون خوشحال شدم.
بله ظاهرا چون دوستی که نام بردید توی یوبی سافت کار می کنند همه چیز رو میدونند:)بعدش ویندوز رو عمه ی بنده هم با کمترین هزینه می تونه ظاهرشو دستکاری کنه اما این بازی مدال سربی ساختنش کار دوست شما:)یا عمه ی بنده:) نیست.پس کمی انصاف داشته باشید:mad:
بله طبیعتا" در این حد نیست (راستی عمه شما از کجا مدرک مهندسی معکوس گرفته؟!) ولی در حد ساخت یک بازی هم نیست. اصلا کسی اینجا کار ایشون رو زیر سوال نبرد فقط گفته شد ارزش کار در حد یک مد است!! همین. شما هستی که زود داغ کردی

این موتور از المان[محل ساخت فارکرای]گرفته شده[پس بابتش حتما یه پولی پرداخت شده;)]
:
این موتور رو نرفته اند شخصا از دست سوات یرلی بخرند جناب کارشناس

ولی من توی ترکیب موتور hl2 با ce موندم. ببخشید میشه اصلا بگید اسم این موتور چیه؟! با چی نوشتنش؟! ادیتورش چیه؟! اصلا Hl2 چی هست؟! :cheesygri

راستی شما گویا یکی از اعضای تیمی. میشه بیشتر توضیح علمی بدی!! :cheesygri

آخرین ویرایش:

hrz2008

کاربر سایت
Aug 28, 2008
2
سورس کد موتور جام جهان نما لو رفت!!!!:eek:

" Print " Jame jahan Nama Engine Copyright ©2008
Beep
Cls
\cd
"... Print " Please wait
Beep
"Shell "C:\Program Files\Crytek\Farcry\Bin\Editor.exe
End
یک فایل با نام JJN.BAT بسازید که محتواش کدهای بالا باشه بعد کپیش کنید تو درایو C بعد
اجراش کنید حالا شما صاحب موتور جام جهان نما هستید :cheesygri البته دو سه خطش Error داشت که درستش کردم نمیدونم چجوری با این Error ها کارمیکردن.:eek:.
----------
اینها فقط map ساختن.

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
چقدر پستات جذابه!!
بر عکس من همین پریروز دیدمش!! :laughing: عزیزم یکم مطالعه کنی بد نیست. به گفته کارگردان تکنیکال بازی FARCRY2 فقط 10 درصد از کدهای CE1 در موتور جدید استفاده شده!!
من به اندازه ی کافی مطالعه دارم ولی دیگه عضو هیئت تحریریه نیستم که چنین ریزه کاریهایی رو بدونم[حرف کارگردان تکنیکال فارکرای2:cheesygri]...پس متاسفانه اگه کسی امار و ارقامی می ده باید مدرک و منبعش رو هم بده;)
بله!! من اندازه تمام عمر شما با موتور CE1 و ادیتورش کار کردم. ببخشید که خبر نداشتید ساحل شنی اصلا در ین موتور معنی نداره چون شما اینها رو SURFACE میکنید!! کوهم که خوبه واقعا ساختنش سخته (اشاره با ce1 sbe1). میدونید در سال چند تعداد مپ ساخته میشه.؟! سوال اینجاست که آیا هر مپ یک بازی جدیدیه؟! البته در این صورت ما چقدر بازی جدید دارید چون اگر به سایت moddb.com سر بزنید هر مد چندین مپ داره!!
اولا عمر من زیاد کم نیست اگه هم کم باشه الان کسانی هسسند که نصف عمر بنده و یک دهم!!عمر جنابعالی رو دارند و از هر دوی ما بیشتر می دونند;)پس حرفتون منطقی نیست دوما درسته شاید بنده از CE1چیزی ندونم اما با homebrewهای دی اس کار کردم:biggrin1:پس زیاد سطح شما از من بالاتر نیست:biggrin1:کوه و برف هم به قول شما با دو خط کد نوشته باشند بازم کار کوچیکی نیست جنابعالی طوری صحبت می کنید که انگار رفته ان تو بازی Vegas2با امکانات خود بازی شکل و شمایل افراد رو تغییر داده اند!اخه اگه همه ی ابجکتها رو به قول شما با چهار خط کد بسازند که اصلا بازی ساخته نمی شه![در صورت ساخته شدن=باگ-افت فریم-کرش!!:sick:]
اصلا زیر سوال بردن نیست بلکه بی ارزش کردنه. شما با یک سری اطلاعات کم و در حد زیر اون میایید بازی ای رو میسازید اونهم با یک سری ابجکت آماده ولی دوست عزیزمون همین رضا خان داره تاپیک بقلی از صفر بازی میسازه که اگر حد بازی رو ببینید از کم کاری خودتون خجالت میکشید.
در مورد اون بازی که گفتین تو جریانم و قبول دارم این بازی مدال سربی به پاش نمی رسه ولی خودتون همین بازی جی تی ای تهران رو نگاه کنید!بچه های سازنده اش کلی زحمت کشیدند[تو پی سی ورلد می تونین ببینین]اخرش بازیشونو تو روز روشن دزدیدند و فروختند یه ابم روش خوردند و کسی هم به دزد مربوطه چیزی نگفت!لطفعلیخان زند رو نگاه کنید!با اون گرافیک ضایع تو مراحل شب افت فریم شدید داشت![روی بهترین سیستم]یا فیزیک همین لطفعلیخان رو که با موتور Havok:sick:ساخته شده بود رو یادتون هست:)تو بازی فقط یه نوع کوزه بود که قابلیت شکسته شدن داشت و یکسری بشکه هم بود که با کوچکترین حرکت شمشیر به کره مریخ پرتاب می شد!=این وضع گیم الان ماست:laughing::((....پس اگه این بازی طبق فرموده شما مپ هم باشه باز هم با این تغییراتی که توش داده شده ایرادی بهش وارد نیست!
لطفا دقت کنید که من سازنده مدال سربی نیسستم که برم خجالت بکشم:evil:
منظورتو نفهمیدم!! چه ربطی به گفته من و مسایل مربوط به یوبی داشت. من اونو اصلا برای شما توضیح ندادم
من از یکی از پست ها دیدم. قرار نیست ادرس بدم.

چقدر شما اطلاعاتت بالاست!! :laughing:
جناب پروفسور!شما فرمودید که اگه می خوان این بازی رو بسازند باید بیان موتور بازی رو از یوبی سافت بخرند!در صورتیکه نه سازنده های بازی پول خریدش رو دارند و نه کسی پول خرید این موتو رو بهشون میده...:biggrin1:
شما اگه ادعای اطلاعاتت میشه برو Gamespotجای گرستمان و ناوارو کار کن!!:laughing::laughing::laughing::laughing:

در ضمن موتور همین ce1 هم کمتر از 30 مگا بایته (خود موتور). فکر کنم لازمه بگم اصلا موتور یعنی چی!! :laughing:
خوب گیریم ce1 یک مگه!!:eek::laughing::laughing:خب به نظرت به چند تا برنامه دیگه نیاز نداره تا باهاش بتونی کار کنی:laughing:مثلا دو تاkoft.ddlوzahremar.dllهم نباید باهاش باشه تا کار کنه:mad:جنابعالی اومدی می گی با30مگ موتور و برنامه[موتور30مگ/برنامهxمگ یا xگیگ!!که مقدارشو نمیدونی:biggrin1:] میشه بازی ساخت:mad:اخه این حرفتون اصلا باعقل جور در میاد:mad:
پس شما هم از ساخت مکانی به نام بانک اطلاع دارید؟! امروزه افرادی که از بانک اطلاع دارند به انگشتان دست محدود میشه. واقعا از مصاحبتتون خوشحال شدم.
بله طبیعتا" در این حد نیست (راستی عمه شما از کجا مدرک مهندسی معکوس گرفته؟!) ولی در حد ساخت یک بازی هم نیست. اصلا کسی اینجا کار ایشون رو زیر سوال نبرد فقط گفته شد ارزش کار در حد یک مد است!! همین. شما هستی که زود داغ کردی
دفاع از اسپم افراد راه حلی برای مبارزه نیست!:laughing:
ولی من توی ترکیب موتور hl2 با ce موندم. ببخشید میشه اصلا بگید اسم این موتور چیه؟! با چی نوشتنش؟! ادیتورش چیه؟! اصلا Hl2 چی هست؟! :cheesygri
من حرفی اصلا حرفی از ترکیب این دو موتور نزدم استاد جان!!برو یه بار دیگه پستم رو بخون بعد بیا گیر بده!!:laughing:
راستی شما گویا یکی از اعضای تیمی. میشه بیشتر توضیح علمی بدی!! :cheesygri
شما هم گویا یکی از مدیران ارشد یوبی سافت هستی میشه یکم در مورد بازیهای اینده شرکتتون برای ما توضیح بدید!!:)

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
کوه و برف هم به قول شما با دو خط کد نوشته باشند بازم کار کوچیکی نیست جنابعالی طوری صحبت می کنید که انگار رفته ان تو بازی Vegas2با امکانات خود بازی شکل و شمایل افراد رو تغییر داده اند!اخه اگه همه ی ابجکتها رو به قول شما با چهار خط کد بسازند که اصلا بازی ساخته نمی شه![در صورت ساخته شدن=باگ-افت فریم-کرش!!:sick:]
دقیقا اگر میخوندی صحبت های منو منظورم همین بود که بازی خودش ادیتوری داره که از کار کردن با vegas هم راحت تر میشه براش مپ ساخت
س اگه این بازی طبق فرموده شما مپ هم باشه باز هم با این تغییراتی که توش داده شده ایرادی بهش وارد نیست!
من نگفتم این بازی خوبی نیست یا هیچ وقت خرابش نکردم. به پست اول من رجوع کن. نوشتم اگر میگفت این یک مد است من و بقیه حتما تحسینش میکردیم ولی الان ... موضوع صداقته!!
لطفا دقت کنید که من سازنده مدال سربی نیسستم که برم خجالت بکشم
نحوه صحبتت یک جوری بود!!
جناب پروفسور!شما فرمودید که اگه می خوان این بازی رو بسازند باید بیان موتور بازی رو از یوبی سافت بخرند!در صورتیکه نه سازنده های بازی پول خریدش رو دارند و نه کسی پول خرید این موتو رو بهشون میده...:biggrin1:
چه جالب!! من کی گفتم؟!
خوب گیریم ce1 یک مگه!!:eek::laughing::laughing:خب به نظرت به چند تا برنامه دیگه نیاز نداره تا باهاش بتونی کار کنی:laughing:مثلا دو تاkoft.ddlوzahremar.dllهم نباید باهاش باشه تا کار کنه:mad:جنابعالی اومدی می گی با30مگ موتور و برنامه[موتور30مگ/برنامهxمگ یا xگیگ!!که مقدارشو نمیدونی:biggrin1:] میشه بازی ساخت:mad:اخه این حرفتون اصلا باعقل جور در میاد:mad:
اگر معنی دقیق sdk رو نمیدونید ویکی که هست! یک سرچ بکنید تا بفهمید sdk دقیقا به چیزهایی مثل koft.dll و ... میگن!! پس همون شد!
دفاع از اسپم افراد راه حلی برای مبارزه نیست!:laughing:
مبارزه با کی؟! اصلا از کی من و شما باید با اسپم افراد برخورد کنی و تعیین کنیم کسی به خودمون حرفی نزنه؟! اینجا مدیر نداره؟!
من حرفی اصلا حرفی از ترکیب این دو موتور نزدم استاد جان!!برو یه بار دیگه پستم رو بخون بعد بیا گیر بده!!
اینو با شما نبودم!! عزیزم یک نگاه بکن پایین تر hesam جان گفته بود در سایت رسمی (یا وبلاگ رسمی :laughing:) این بازی نوشته ترکیب تکنولوژیهای مختلف مثلا از موتور hl2 و ...
شما هم گویا یکی از مدیران ارشد یوبی سافت هستی میشه یکم در مورد بازیهای اینده شرکتتون برای ما توضیح بدید!!:)
سکرته!! ممکن اینده شرکت بهم بریزه!!
-----------------------
از اونجایی که هر کس این پستها رو بخونه به خنده دار بودن بحث پی میبره خواهشمندم بیشتر از این پست نزنید. (در ادامه این پست من) در هر حال اگر هم پستی بر علیه حرفهای من زده بشه (توسط شما) جواب نمیدم چون منطق شما نشان دهنده همه چی هست!!:confused:

abbasfreeman

کاربر سایت
Feb 28, 2007
6
سورس کد موتور جام جهان نما لو رفت!!!!:eek:

" Print " Jame jahan Nama Engine Copyright ©2008
Beep
Cls
\cd
"... Print " Please wait
Beep
"Shell "C:\Program Files\Crytek\Farcry\Bin\Editor.exe
End
یک فایل با نام JJN.BAT بسازید که محتواش کدهای بالا باشه بعد کپیش کنید تو درایو C بعد
اجراش کنید حالا شما صاحب موتور جام جهان نما هستید :cheesygri البته دو سه خطش Error داشت که درستش کردم نمیدونم چجوری با این Error ها کارمیکردن.:eek:.
----------
اینها فقط map ساختن.
آقای محترم به همین راحتی ها هم که فکر می کنی نیست .
موتور ما یک فایل exe دارد که نام آن JJEngine.exe است و لوگو و Splash و کپی رایت آن نیز در همه جای برنامه موجود است . ضمناً اگر می خواستیم مثل شما فقط با فایل های bat جوری کار کنیم که تازه آخرش Error هم بدهد که الان اینجای کار نبودیم !;)

آخرین ویرایش:

abbasfreeman

کاربر سایت
Feb 28, 2007
6
آقای DarkSoroush عزیز
لطفاً این چند کار را انجام بده تا درد ما را بفهمی :
1) تشریف ببرید یک شرکت ثبت کنید تا با قوانین عجیب و غریب کشور بیشتر آشنا شوید ( ما که هنوز هم نمی دانیم نام شرکتمان چیست ! )

2) با وزارت ارشاد و بنیاد بازیها سر وکله بزنید تا مجوز ساخت یک بازی ایرانی را بگیرید

3) بعد از عمری دوندگی اداری ، بنشینید و کلی هزینه کنید و کارمند بیاورید و حقوق و مالیات و غیره ... و بعد آبجکت ها و بقیه اجزای بازی را از صفر بسازید و بعد هم توقع داشته باشید که چیزی هم ته جیبتان بماند ! آقایان محترم ، واقعیت های تولید نرم افزار در کشورمان خیلی تلخ تر از این حرفهاست . حالا ما یک مدلی را در یک بازی می بینیم و می فهمیم که به دردمان می خورد و صرفه اقتصادی دارد که از آن استفاده کنیم مگر آسمان به زمین می آد ؟! لطفاً واقعیت ها را هم ببینید .

آخرین ویرایش:

Takavach

کاربر سایت
May 6, 2008
318
نام
تکاوچ
خیلی جالبه چون میدونستم هر تبلیغی که میشه اینجا مطمئن نفرش هم همین جاست و الان معلوم شد کیا هستن :-".
بحث بیخودی ترجیح میدم نکنم چون هیچ فایده و تاثیری نداره و از دوستان خوب و فهمیده مثل سروش جان هم می خوام دیگه بیشتر از این چیزی نگه چون معمولاَ بعد از این بحث ها اطلاعات زیاد میشه و دنبال راه های پیچوندن جدید میوفتن .(این رو از همه عزیزان می خوام ).
در مورد قلک و بانک فقط بگم که مطمئن باش شما اندازه قلک من هم پول تو بانکت نداری دوست عزیز چه برسه به حساب بانکیم .
در مورد ارشاد هم اگه میشه یکم بیشتر راجب بازیتون و کارهایی که توی ارشاد کردید توضیح بده چون همین امروز داشتم باهاشون صحبت می کردم سر یه موضوعی و دقیقاَ هم با قسمت بازی ها صحبت می کنم همیشه و بحث سر چیزهای دیگه ایی هستش . یه کار نکنید مجوز ارشادتون باطل بشه :-".
در مورد اون طرز صحبت شما که هیچی نگیم بهتره و از صحبت هاتون اطلاعاتتون معلومه (اونوقت سروش می خواد مفهوم SDK TOOLS رو یاد بده :biggrin1:).
در نهایت بحث بیخودی نکنید و بازیتون رو درست کنید امیدوارم موفق باشید ولی سعی کنید اگه یه وقت قضیه به TV کشید زنده بود قبلش مثلاَ 2 روز قبل یه نامه خصوصی به من بدید که یه صحبت لایو داشته باشیم در روی همه تا برای همیشه این جک بازی سازی ایرانی تموم بشه تو مملکت .(هرچند این کار رو هم نکنید تموم میشه ).

فکرم نکنی من می گم 100 تا بازی ساختم و چه کارایی کردم نه من هیچ کاری بلد نیستم حتی تایپ الانم هم دارم میدم یکی دیگه برام میزنه آخه بی سواد هم هستم پس مطمئن باش اگه صحبت لایو کنیم شما جلوی همه من رو له می کنی ...
در مورد استخدام صدا و سیما هم بگم بهتون که متاسفانه صدا سیما افراد ضعیف رو می گیره که کار یاد بگیرن و بزرگان فنی و خبره ایی مثل شما رو نمیتونه جذب کنه .

موفق باشید ....

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
دوست عزیز abbasfreeman جان:
من اصلا مشکلی با بازی شما ندارم و حتی اصلا نمیخوام ضربه ای به پروژتون بزنم یا از ارزشش کم کنم. از مشکلات کار هم باخبرم چون خودم مدتی درگیر بودم. پس پرت نیستم. خوبه که من قطعه هایی از پست اولیه خودم رو نقل قول کنم:
اگر میگفت کار قابل تحسینی بود چرا که ما هنوز قدرت ساخت یک مد درست و حسابی هم نداریم و این واقعیتیست!!
البته در کل زیر سوال بردن مد سازامون هم کار درستی نیست
حرفم این بود که اگر مد میسازید بگید مد ساختیم. نگید بازی ساختیم. مگر این مدهایی که ساخته میشوند در خارج از کشور و من اعتراف میکنم خیلیهاشون از بازیهایی که توسط ما درست میشه بهتره میگند بازی ساختیم.
بازم امیدوارم باعث ناراحتی شما نشده باشم. شما نظر منو میتونی فقط پست اولم ببینی چرا که دو پست بعدی در رابطه با جواب دادن پست شخص دیگری بوده.
----------------------------
حسام جان شما هم خون خودتو کثیف نکن!! :cheesygri

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر