پرونده عظیم بازی Shadow of the Colossus

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
10th Anniversary

درود؛

ijfm254w1unf9760u9aw.jpg

به زودی..

nzehtabvar

کاربر سایت
Sep 13, 2014
124
واو....اول یه خسته نباشید بابت این مطالب و مرسی که بابت دهمین سالگرد آوردین بالا تاپیک رو....من با این بازی زندگی کردم...و بدون شک هیچ بازی دیگه مثل این نمیشه برام....واقعا هر کسی این بازی رو از دست بده به هیچ وجه نمیتونه ادعا کنه تجربه گیمریش کامله

• Like
Reactions: Sega_genesis

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
ســـلام

اولین چیزی که میتونم بگم :d : Holy Sh-it !!Who the hell are you Wanda :o

واقعا این همه زحمت و علاقه تون به این بازی رو تحسین میکنم، که فکر کنم چیزی جز عشق نمیتونه باشه. کلی این حرکتت به من انرژی داد و فهمیدم که تا الان نسبت به چیزهایی که علاقه داشتم و دارم چقدر تنبل بوده ام. نیازی به تشکر کردن نداری ولی ممنونم.

من همین 2 ساعت پیش بازی رو تموم کردم.یکسالی بود با چنین شاهکاری آشنا شده بودم و هی میخواستم بازی رو شروع کنم ولی قسمت نشده بود. زمان PS3 خدابیامرزم نسخه collection رو گرفته بودم ولی به دلیل مشکلاتی SOTC اجرا نمیشد و بی نصیب موندم، که همین 2 روز پیش تاپیک شمارو دیدم و به سرعت دست به کار شدم و بازی رو با دسته PS3 روی PC شروع کردم. دیگه نمیتونستم صبر کنم تا PS3 بیاد دستم که نسخه HD رو برم. ( بعدا HD رو 100% تو حالت 3D بازی خواهم کرد )

بازی واقعا سرشار از نبوغ است ، نبوغ هم در سادگیست و رسیدن به سادگی کار راحتی نیست که فامیتو و تیمش با جان و دل سعی کردن به این مهم برسن و موفق هم شدن به نظرم. دم سونی هم گرم بابت کشف و ساپورت همچین استعدادی، که باعث ایجاد یک همچین اثر جاودانه ایی شدن.کلا انگار ژاپنی ها تو خلق کردن آثار جاودانه مستعد هستن ، دلیلش هم نمیدونم چیه ، عشقه یا چیز دیگه ( یعنی برخلاف غربی ها که کیفیت نیز براشون مهمه، مارکتینگ و پول سازی براشون مهم تره ) ولی احساس میکنم ژاپنی ها فرق داره طرز تفکرشون و فقط میخوان یک چیزی بسازن که اثر گذار باشه و لذت بخش و موندگار.

من با اجازه همینجوری نکاتی که برام جالب بود رو میگم چون دیگه استاد به زیبایی بازی رو تحلیل و بررسی کرده و کامله.

اصلا باورم نمیشه بازی با یک همچین گیم پلی و جلوه های بصری واسه 10 سال پیش باشه.اولین Colossus رو که دیدم با اون عظمت، فکر کردم باید با تیرکمون بزنمش یا برم بزنم به پاهاش بیوفته و ... (مثه خیلی از بازی های دیگه) ولی وقتی موهاش رو گرفتم، روی بدنش حرکت میکردم ، دهنم باز موند ، تاحالا همچین چیزی رو تجربه نکرده بودم به صورت داینامیک (نمیدونم تو God of war هم همچین چیزی هست یا نه ، میدونم boss هاش بزرگن اونم). خیلی خوب این قسمت هاشو ساختن ،فیزیکش و حرکت ها ، تکون خوردن ها و ... عالی بود.
طراحی کاراکتر Colossus ها که بی نظیرن و حرف نداره. فقط تا حدودی بعضی هاش منو یاد کاراکتر اصلی انیمیشن The Iron Giant مینداخت ( چون خوندم که فامیتو به انیمیشن علاقه داشته اینو گفتم) ، وقتی خوندم قرار بوده که 48 تا باشن قاطی کردم ، قشنگ این ژاپنی ها دیوونن !! (تو انیمیشن هاشون ببینید دیگه ، یه جوری با زوایای دوربین و حرکت ها تو یک اثر 2D بازی میکنن که به چه جوری ساخته شدنش دیگه نمیتونی فکر کنی) - من خودم با اون پرنده هه و اونی که تو صحرا بود حال کردم ، اولیه هم یه حال و فضای خوبی داره.اون 2 تا که مثله سگ بودن که قشنگ روی nerve بودن:D
کلا پیدا کردن خود colossus ها یه طرف ، کشتنشون یه طرف ! (حتی با وجود راهنما) پدرم در اومد سر خیلیاش. خیلی خوب balance و گیم دیزاین شده بودن. جاهاشون ، نوع جنگیدن هاشون ....

جو و اتمسفر حاکم بازی به همراه ambientیی که داشت برای من مخوف و عجیب بود که کمی میترسیدم. ولی با وجود آگرو احساس تنهایی نداشتم و حضورش آرامش خوبی بهم میداد. چقدر هم حرکات و صداهاشو خوب ساخته بودن.وقتی صداش میزدم چنان با سرعت میومد که میگفتم الان میخوره بهم ولی هر بار با ترمزش حیرت زده ام میکردو منو می خندوند.

داستان بازی هم که در کمال مینیمال بودن پر از حرف و معنا بود :'^|

فقط چند تا بازی بود که وقتی تموم شد خیلی رو من تاثیر گذاشت، یکی همین عنوان، دیگری سری متالگیر مخصوصا 3 و 4 (شاید بعدیش ICO باشه). با روح و روان آدم بازی میکنن اینجور بازی ها (من همچین حسی رو حتی به TLOU ندارم ، درسته خیلی پرفکته از همه لحاظ ولی نمیدونم چرا این حسی که آثار ژاپنی/شرقی بهم میده رو نمیداد ، حتی Mass Effect ، نمیدونم چرا احساس میکنم خیلی زور زدن که روح داشته باشه بازیاشون ولی نسبت به چنین آثاری بازم مصنوعی به نظر میان )
خیلی خوشحالم که بعد از مدت ها ( بعد متالگیر 4 که پارسال بود ) دوباره یک همچین گیمی نصیبم شد.

دوستان گلم اگه سرتون رو درد آوردم ببخشید ، اگه هم حرف بدی چیزی زدم باز ببخشید ، ساعت 4 صبح دیگه انتظار زیادی نمیشه داشت:D

• Like

"RUSSIA"

کاربر سایت
Oct 10, 2014
38
نام
اسحاق
:))سلام به کاربران عزیز ... واقعا ممنون اقا حسین من خیلی در مورد این بازی که واقعا میتونم بگم در نوع خودش شاهکاره اطلاعاتی نداشتم و فقط اون رو تا اخر رفته بودم اما وقتی متن شما رو خوندم واقعا اطلاعات جالبی در مورد این بازی به دست اوردم از زحماتتون ممنون که به این بازی توجه کردید.:))

• Like

colossus2

کاربر سایت
Dec 1, 2014
14
shadow of the colossus 2 black heart

بسم الله الرحمن الرحیم...سلام...خبر مهم از یک بازی ایرانی... بازی Shadow Of the Colossus 2 Black Heart که نسخه اول آن توسط کمپانی سونی منتشر شده بود و به فروش رسیده بود حال نسخه دوم آن توسط یک ایرانی بنام مهدی گنجه زادگان طراحی شده و برای سیستم های PC منتشر شده است. این بازی برای همدردی با مردمان فقیر و گرسنه ساخته شده و یکی از اهداف بازی رساندن پیام اخلاقی انسانی با صفات خوب به گیمر است.
این بازی در 2 اپیزود 4 ساعته طراحی شده و دارای 5 چپتر می باشد، بازی بصورت دو بعدی بوده و از تلفیق سبک های فکری، تخیلی، حماسی، اکشن، ماجراجویی و نقش آفرینی ساخته شده است. بازی با دو کاراکتر متفاوت پسر و دختر انجام میشود و 4 کاراکتر حیوان برای انها در نظر گرفته شده است، برای پسر اسب و ببر و برای دختر عقاب و دلفین، که با توجه به حیوان مورد نظر سبک گیم پلی تغییر خواهد کرد! این نشان دهنده متفاوت بودن بازی و پیروی نکردن از یک راستای داستانی خاص است. بازی دارای 19 غول به شدت زیبا بوده که هر غول نقطه ضعف مخصوص به خودش را دارد که برای نابودی باید از آن ها استفاده کنید. عنوان Shadow Of the Colossus 2 black heart دارای گیم پلی متنوعی است و یکی از نقاط قوت این بازی متنوع بودن و بهره گیری از محور داستانیِ زیبای آن است. در طول بازی باس های مخفی مختلفی وجود دارد که در پی کاوش ها با آن ها روبرو میشوید همچنین تمامی فصول اهم از زمستان تابستان پاییز بهار در این بازی شبیه سازی شده اند و علاوه بر آن ها، یک فصل تخیلی از تجسمات طراح به آن اضافه شده است. بازی از نظر گرافیکی به خوبی طراحی شده و همانطور که به اطلاع رساندیم این بازی فقط توسط یک شخص مورد طراحی قرار گرفته و هدف طراح این بازی ایجاد تاثیرات مفیدی روی زندگی بشر است. بدون شک بازی Shadow Of the Colossus 2 black heart یکی از بازی های زیبای ایرانی است که شما میتوانید بصورت مستقیم آنرا از اینجا دانلود کنید.
shadow_of_the_colossus_2_black_heart_pc.jpg
bandicam_2014_11_20_10_12_16_937.jpg
bandicam_2014_11_20_10_33_57_584.jpg

- - -ویرایش - - -

سلام wanda اگه میشه این خبر رو با این عکسا بذار در یک تاپیک مهم جدا... من تازه ثبت نام کردم گویا نمیشه بذارم

• Like

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
دوست گرامی جناب colossus2، گرچه این خبر خوشحال کننده بنظر میرسه، ولی من نسبت به این اتفاق احساس خوبی ندارم! ایرانیها توی هر چیزی که دست میبرن خرابش میکنن! ضمناً کپی کردن و مصادره کردن آثار و ایده های دیگران به نام خود کار خوبی نیست، حتی اگه با اهداف بشر دوستانه انجام بشه!

pouria_k

کاربر سایت
Jul 6, 2014
106
دوست گرامی جناب colossus2، گرچه این خبر خوشحال کننده بنظر میرسه، ولی من نسبت به این اتفاق احساس خوبی ندارم! ایرانیها توی هر چیزی که دست میبرن خرابش میکنن! ضمناً کپی کردن و مصادره کردن آثار و ایده های دیگران به نام خود کار خوبی نیست، حتی اگه با اهداف بشر دوستانه انجام بشه!

زیاد سخت نگیر بنده خدا یه حرکتی زده دمشم گرم

• Like

Behnam Mafia

کاربر سایت
Mar 12, 2017
1
سلام
واقعا مقاله عالی بود دستت دردنکنه خدا قوت
من یکی از طرفدارای این بازی هستم بهترین بازی عمرم بود این بازی از همه لحاظ گرافیک، موسیقی، محیطی رمز آلود،و........
یه سوال داشتم من پنج بار بازی رو تموم کردم دوبار رو درجه سخت سه بارم حالت معمولی هرکاری میکنم اون حالت زمانی باز بشه نمیشه میرم پیش بقایایه کلوسی که کشته بودم دوباره باهاش میجنگم و میکشمش اما هیچی دریافت نمی کنم باید چکار کنم. بازم خیلی ممنون از زمانی که صرف نوشتن این مقاله کردی مقاله کامل و عالی بود

• Like

Arsinn

کاربر سایت
May 31, 2015
330
این بازی شاید زمان خودش پیشرو بوده و اکنون هم از لحاظ حس نوستالژیک برای کسانی که خاطره ازش دارن جذاب باشه اما برای یکی مثل من که سابقه ای ازش ندارم بعنوان یک بازی روی کنسول نسل هشتمی واقعا حرفی برای گفتن نداره واقعا هیچی نداره نه داستان نه مهارت و ارتقا نه اپشن های مختلف نه گیم پلی آنچنانی پر از باگ اعصاب خورد کن.اون شمشیر که جهت هارو خیلی درست نشون نمیده یکجایی که باید بپری اونقدر بد و غیر دقیق عمل میکنه و هی می‌افتی پایین که آدم تصور میکنه مسیر رو اشتباهی داره میره. اسبه که قربونش برم معلوم نیست ما سوار اسبیم یا اسبه سوار ما هست! چون هرجا دلش خواست میره داری میری جلو ییهو 180 تغییر جهت میده و چهارنعل در جهت عکس شروع به تازش میکنه... من تا سومین کلسوس رو بیشتر نتونستم تحمل کنم اونهم چون پول داده بودم و. دیسک خریده بودم. درکل هیچگاه اینقدر بابت پولی که برای یک بازی دادم زورم نیومده بود.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

• Like

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
این بازی شاید زمان خودش پیشرو بوده و اکنون هم از لحاظ حس نوستالژیک برای کسانی که خاطره ازش دارن جذاب باشه اما برای یکی مثل من که سابقه ای ازش ندارم بعنوان یک بازی روی کنسول نسل هشتمی واقعا حرفی برای گفتن نداره واقعا هیچی نداره نه داستان نه مهارت و ارتقا نه اپشن های مختلف نه گیم پلی آنچنانی پر از باگ اعصاب خورد کن.اون شمشیر که جهت هارو خیلی درست نشون نمیده یکجایی که باید بپری اونقدر بد و غیر دقیق عمل میکنه و هی می‌افتی پایین که آدم تصور میکنه مسیر رو اشتباهی داره میره. اسبه که قربونش برم معلوم نیست ما سوار اسبیم یا اسبه سوار ما هست! چون هرجا دلش خواست میره داری میری جلو ییهو 180 تغییر جهت میده و چهارنعل در جهت عکس شروع به تازش میکنه... من تا سومین کلسوس رو بیشتر نتونستم تحمل کنم اونهم چون پول داده بودم و. دیسک خریده بودم. درکل هیچگاه اینقدر بابت پولی که برای یک بازی دادم زورم نیومده بود.

بنظر شخصیت احترام میزارم ولی حق اینو نداری که این بازی رو بازی بدی بدونی...

محض اطلاعت جوایزی که بازی تو سالی که منتشر شد:

" بهترین طراحی شخصیت "
"بهترین طراحی بازی"
"بهترین هنرهای تجسمی"
"بهترین بازی سال"
و همچنین به عنوان یکی از سه "جایزه نوآوری" در سال 2006
"دستاورد برجسته در طراحی" در آکادمی تعاملی هنر و علوم
جایزه ویژه " تیم های تازه کار " در جوایز فامیتسو
"بهترین بازی ماجراجویی"
"بهترین طراحی هنری"
"دومین و مهمترین بازی ps2 در طول تاریخ"
"آگرو (اسب بازی) بعنوان بهترین کاراکتر تعاملی در طول تاریخ بازیهای ویدئویی"
"پایان بازی یکی از بزرگترین لحظات در تاریخ بازیها ویدئویی از طرف game pro در جولای 2006 "
"بهترین بازی ps2 در کنار g.o.w 2 "
نامزد دریافت "بهترین موسیقی اصلی " و " بهترین گرافیک هنری "و" بهترین بازی PS2 "
(هر کدام از این جوایز از چندین سایت و مجله مختلف به بازی داده شده است.)

محبوبیت سایه‌ی کلوسوس در میان گیمرای نسل شش‌ام اونقدر زیاد بود که سونی تصمیم گرفت نسخه‌ی باز‌سازی شده‌ی اون رو برای PS3 و PS4 منتشر کنه.... که باز هم با استقبال گسترده‌ ای مواجه شد.
تا به امروز هم بعد از گذشت 11 سال هنوز هم این محبوبیت ادامه داره و این عنوان همچنان زندست و علاقه ای که در قلب طرفداران وجود داره هرگز کمرنگ نمیشه...
این موضوع از فروش بازیهای psn در سال 2013 کاملا مشخصه .
سونی در سال 213 لیستی از پر فروش ترین بازیهای psn را اعلام کرد که در صدر آن بازی shadow of the colossus بود
پرفروش ترین بازی های PSN و PS3 در ایالات متحده در سال 2013 :
Shadow of the Colossus
The Last Of Us
Mortal Kombat
Batman: Arkham Asylum
Ratchet & Clank: Collection

Shadow of the colossus عنوانیه که با درون مایه غنی برای همیشه در ذهن ها باقی موند . تیمی که تنها با 35 نفر به بزرگترین شرکتهای بازیسازی نشان داد که هنر نیازی به پول و قدرت نداره و ماندگار است .

بالا رفتن واندر از بدن کلوسوس ها که نشان دهنده زحمات و مشقاتی که واندر در مسیر هدفش میکشه و ضعیف و کوچک بودن واندر ، اما بزرگ و قوی بودن ارادش رو میرسونه .
خدایی که روح و قدرتش در 16 غول عظیم الچثه طلسم شده و با وجود خدائی اش ، دست به دامان واندر برای احیاء شدن خود شده....
وجود 16 کلوسوس که در طراحیشان از حیوانات الهام گرفته شده و در منطقه ای وسیع که زمان در آن متوقف است پراکنده شده اند و سکوت عجیبی بر کل محیط حاکمه .
ناگفته های زیادی در این بازی نهفته ست که هنر قوی فامیتو اودا رو میرسونه....

نظر منتقدان بزرگ در مورد بازی :

Eurogamer 100/100
"درک بسیار استادانه ای در طراحی بازی صورت گرفته،ساده و زیبا، یکی از به یادماندنی ترین و خاطره انگیزترین بازی هایی که تا الان تجربه کردیم."
Gamecritics 100/100
"برای اولین بار بهترین 8 ساعت داخل یک بازی را در این عنوان تجربه کردم،چیزی که در چندسال اخیر خیلی کم پیدا میشود و این سبک بازیها هستند که در صنعت گیم و آینده آن نقش مهمی را ایفا میکنند."
IGN 97/100
"شاهکاری به تمام معنا در کارگردانی هنری و به جرات میتونم بگم حتی در فیلم برداری،از نبرد با کلوسوس ها گرفته تا گشت و سفر در این سرزمین بزرگ،Shadow of the Colossus عنوانیست که یک تجربه شگفت انگیز و مطلق را برای ما به رقم زد."
GameZone 96/100
"سیستم دوربین در بازی بسیار پیشرفته است،موسیقی متن شاهکار،جلوه های ویژه عالی،همچنین کنترل خوب بازی که بدیهی ست که سازندگان بازی آیکو سنگ تمام گذاشته اند،تکنولوژی به کار گرفته شده خیره کننده است."
1UP 95/100
"به جرات میتوانم بگم که این بازی با عنوان خودش میتونه چکشی باشه که روی مغزتون اثر داشته باشه،خیلی زود این بازی میتونه روش های جدیدی از داستان سرایی رو برای ما نشون بده که ما اصلا نمیدونستیم همچین چیزی وجود داره.این بازی عنوان ـیست نادر که که اغلب موارد به همچین عناوینی هرچه بگوییم کم گفتیم،و این کافی ست که شما تک تک سکه های پول خود را که جمع کرده اید،هزینه این بازی کنید،

-----------------------------------------------------
حرف در مورد این بازی برای گفتن زیاده.... و مطالب مختلف زیادی در فروم برای اثبات این موضوع وجود داره....

دوست عزیز سطحی نگری شما باعث شده تا این نظر رو در مورد این بازی داشته باشی.... سعی کن با ی دید باز و شناخت از مسایل مختلف این بازی رو دوباره بشینی و تمومش کنی...
تا به هنر نابی که فامیتو اودا و تیمش در بازی پیاده کردن برسی....

بازم میگم نظر شخصی شما قابل احترامه ولی توهین به بازی به هیچ وجه قابل قبول نیست

آخرین ویرایش:

Arsinn

کاربر سایت
May 31, 2015
330
بنظر شخصیت احترام میزارم ولی حق اینو نداری که این بازی رو بازی بدی بدونی...

محض اطلاعت جوایزی که بازی تو سالی که منتشر شد:

" بهترین طراحی شخصیت "
"بهترین طراحی بازی"
"بهترین هنرهای تجسمی"
"بهترین بازی سال"
و همچنین به عنوان یکی از سه "جایزه نوآوری" در سال 2006
"دستاورد برجسته در طراحی" در آکادمی تعاملی هنر و علوم
جایزه ویژه " تیم های تازه کار " در جوایز فامیتسو
"بهترین بازی ماجراجویی"
"بهترین طراحی هنری"
"دومین و مهمترین بازی ps2 در طول تاریخ"
"آگرو (اسب بازی) بعنوان بهترین کاراکتر تعاملی در طول تاریخ بازیهای ویدئویی"
"پایان بازی یکی از بزرگترین لحظات در تاریخ بازیها ویدئویی از طرف game pro در جولای 2006 "
"بهترین بازی ps2 در کنار g.o.w 2 "
نامزد دریافت "بهترین موسیقی اصلی " و " بهترین گرافیک هنری "و" بهترین بازی PS2 "
(هر کدام از این جوایز از چندین سایت و مجله مختلف به بازی داده شده است.)

محبوبیت سایه‌ی کلوسوس در میان گیمرای نسل شش‌ام اونقدر زیاد بود که سونی تصمیم گرفت نسخه‌ی باز‌سازی شده‌ی اون رو برای PS3 و PS4 منتشر کنه.... که باز هم با استقبال گسترده‌ ای مواجه شد.
تا به امروز هم بعد از گذشت 11 سال هنوز هم این محبوبیت ادامه داره و این عنوان همچنان زندست و علاقه ای که در قلب طرفداران وجود داره هرگز کمرنگ نمیشه...
این موضوع از فروش بازیهای psn در سال 2013 کاملا مشخصه .
سونی در سال 213 لیستی از پر فروش ترین بازیهای psn را اعلام کرد که در صدر آن بازی shadow of the colossus بود
پرفروش ترین بازی های PSN و PS3 در ایالات متحده در سال 2013 :
Shadow of the Colossus
The Last Of Us
Mortal Kombat
Batman: Arkham Asylum
Ratchet & Clank: Collection

Shadow of the colossus عنوانیه که با درون مایه غنی برای همیشه در ذهن ها باقی موند . تیمی که تنها با 35 نفر به بزرگترین شرکتهای بازیسازی نشان داد که هنر نیازی به پول و قدرت نداره و ماندگار است .

بالا رفتن واندر از بدن کلوسوس ها که نشان دهنده زحمات و مشقاتی که واندر در مسیر هدفش میکشه و ضعیف و کوچک بودن واندر ، اما بزرگ و قوی بودن ارادش رو میرسونه .
خدایی که روح و قدرتش در 16 غول عظیم الچثه طلسم شده و با وجود خدائی اش ، دست به دامان واندر برای احیاء شدن خود شده....
وجود 16 کلوسوس که در طراحیشان از حیوانات الهام گرفته شده و در منطقه ای وسیع که زمان در آن متوقف است پراکنده شده اند و سکوت عجیبی بر کل محیط حاکمه .
ناگفته های زیادی در این بازی نهفته ست که هنر قوی فامیتو اودا رو میرسونه....

نظر منتقدان بزرگ در مورد بازی :

Eurogamer 100/100
"درک بسیار استادانه ای در طراحی بازی صورت گرفته،ساده و زیبا، یکی از به یادماندنی ترین و خاطره انگیزترین بازی هایی که تا الان تجربه کردیم."
Gamecritics 100/100
"برای اولین بار بهترین 8 ساعت داخل یک بازی را در این عنوان تجربه کردم،چیزی که در چندسال اخیر خیلی کم پیدا میشود و این سبک بازیها هستند که در صنعت گیم و آینده آن نقش مهمی را ایفا میکنند."
IGN 97/100
"شاهکاری به تمام معنا در کارگردانی هنری و به جرات میتونم بگم حتی در فیلم برداری،از نبرد با کلوسوس ها گرفته تا گشت و سفر در این سرزمین بزرگ،Shadow of the Colossus عنوانیست که یک تجربه شگفت انگیز و مطلق را برای ما به رقم زد."
GameZone 96/100
"سیستم دوربین در بازی بسیار پیشرفته است،موسیقی متن شاهکار،جلوه های ویژه عالی،همچنین کنترل خوب بازی که بدیهی ست که سازندگان بازی آیکو سنگ تمام گذاشته اند،تکنولوژی به کار گرفته شده خیره کننده است."
1UP 95/100
"به جرات میتوانم بگم که این بازی با عنوان خودش میتونه چکشی باشه که روی مغزتون اثر داشته باشه،خیلی زود این بازی میتونه روش های جدیدی از داستان سرایی رو برای ما نشون بده که ما اصلا نمیدونستیم همچین چیزی وجود داره.این بازی عنوان ـیست نادر که که اغلب موارد به همچین عناوینی هرچه بگوییم کم گفتیم،و این کافی ست که شما تک تک سکه های پول خود را که جمع کرده اید،هزینه این بازی کنید،

-----------------------------------------------------
حرف در مورد این بازی برای گفتن زیاده.... و مطالب مختلف زیادی در فروم برای اثبات این موضوع وجود داره....

دوست عزیز سطحی نگری شما باعث شده تا این نظر رو در مورد این بازی داشته باشی.... سعی کن با ی دید باز و شناخت از مسایل مختلف این بازی رو دوباره بشینی و تمومش کنی...
تا به هنر نابی که فامیتو اودا و تیمش در بازی پیاده کردن برسی....

بازم میگم نظر شخصی شما قابل احترامه ولی توهین به بازی به هیچ وجه قابل قبول نیست
خوب داداش خودت که داری میگی برنده بهتربن جوایز و گیرنده بهترین نقدها در سال "2006" شده الان سال 2018 هستیم! دنیای دیجیتال پیشرفتش به ماه و بروز هست منهم گفتم این بازی برای دوره خودش با توجه به سبک وسیاق بازیهای اون روزها شاید انقلابی بوده اما الان استاندارد های بازیها و انتظارات گیمر ها خیلی فرق کردن اینکه بیایی یک بازی دوازده سال پیش رو برداری و فقط با بروز کردن گرافیک بیرون بدی مسلما نمیتونه خیلیها رو راضی کنه. بنز کلاس 230E که سال 1976 عرضه شد بهترین و انقلابی ترین خودرو شهری زمان خودش بود و پرفروش ترین مدل شرکت بنز با بیشترین سال‌های تولید برای یک مدل بوده بطوریکه بر سر آرامگاه بنیان گذار مرسدس یک مدل سنگی 230 رو گذاشتن امروزه کسانی این مدل رو باز سازی کامل میکنن و برای علاقه مندان بیرون میدن آیا اینکه این مدل زمان خودش بهترین بوده و یکعده بخاطر خاطرات و حس نوستالژیکی که بهش دارن بابتش پول میدن باعث میشه بتونیم بگیم در حد یک بنز کلاس E 2018 هست و قراره همه راننده ها باهاش حال کنند! در پایان هم مشخصه که من فقط نظر شخصیم رو گفتم اینکه میگم بعلت ابتدایی بودن و سادگی بیش از حد و همچنین باگ هایی که داره ازش لذت نبردم توهین به بازی نیست.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر