پرسش و پاسخ Xbox One

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
سلام دوستان من تازگی یک ایکس باکس وان اس گرفتم میخواستم بدونم آیا کسانی که ایکس باکس وان اس دارند از قسمت ورودی کابل برق صدای ویز ویز طبیعی هست یا اینکه دستگاهو پس بدم

و اینکه صدای فن دستگاه چه مقدار نرمال حساب میشه

حتی در حالت خاموش شدن کامل هم این صدا وجود داره

• Like
Reactions: Sega_genesis

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
کنسول xbox one fat هک‌‌ شده؟
میشه بازی خود کنسول و بازی‌های بکوارد کپی اجرا کرد ؟

الان یه xbox one fat دست دوم چند میشه پیدا کرد ؟
ارزش خرید داره ؟
سلام
این واژه هک خیلی برای خانواده ایکس باکس به ویژه ایکس باکس وان صادق نیست، علتشم اینه که این دستگاه از روزی که عرضه شد دارای یک باگ بزرگ بود اونم به این صورت که مثلا شما یک اکانت دارید که در اون 10 تا بازی خریدی با داشتن این اکانت شما میتونی هر دستگاه بدون بازی رو پر بازی کنی
در حال حاضرم وقتی شما میری فروشگاه و میگی بازی ایکس باکس وان برام بریزید فروشنده همین کارو می کنه، در واقع فروشنده یک اکانت داره که تعداد زیادی بازی داخلش هست که معمولا هم بازی ها معروف رو میخرن که مخاطب پسند باشه و بعد شما از بین بازی ها انتخاب می کنی اکانت رو روی دستگاه می زنن و دستگاه رو افلاین می کنن و شما هم نباید انلاین بشی چون بازی ها کار نمی کنن و هزینشم برای من توی مشهد بین 300 تا 400 هست ولی برای شما بسته به منطقه و فروشنده می تونه ارزون تر و گرون تر باشه این روش هیچ محدودیتی تا جایی که من می دونم نداره و به همین خاطر فروشنده اکانت خودشو میتونه روی هزار تا دستگاه بزنه در نتیجه هک این دستگاه اصلا غیر منطقی هست چرا که دستگاه به واسطه این باگ یا سیستم عجیبی که داره بیشترین نیاز مشتری هایی که می خوان ارزون بازی کنن رو براورده می کنه
پس لازم نیست نگران این باشی که دستگاه ایا قابل هک هست یا نه یا این که چه بازی ای میتونم بازی کنم و چه بازی ای نه چون شرایط این دستگاه به طور کلی با پلی استیشن متفاوته منظورم ps4 هکی که می تونی خودت بازی رو دانلود کنی و بدون نیاز به اکانت یا اینترنت بازی روی دستگاه بریزی و لذتشو ببری و یا حتی مثل دوران ps3
حالا که نحوه بازی ریختن روی این دستگاه رو فهمیدی باید درک کرده باشی که بکوارد برای این دستگاه چطور کار می کنه ولی بازم چند نکته داره:
اولا وقتی ماکروسافت از کلمه بکوارد استفاده می کنه ما در ذهن خودمون این تصورو داریم که این دستگاه یا حتی سری ایکس توانایی اجرای تمام بازی های 360 و ایکس باکس ارجینال رو دارند، باید همین جا بگم که این تصور کاملا درست نیست چرا که ویژگی بکوارد در دستگاه های نسل 8 و 9 مایکروسافت یک ویژگی گزینشی هست به این معنی که تعداد مشخصی از بازی های 360 و ارجینال رو این دستگاه ها قابل اجرا هستن و نه تمامی اون ها
بکوارد واقعی رو میشه به شرایطی گفت که ps5 داره چرا که این دستگاه می تونه تمام بازی های ps4 رو بدون هیچ مشکلی اجرا کنه چه با دیسک چه به صورت دیجیتالی، این یک بکوارد کامله و نه بکوارد ایکس باکس
از این صفحه میتونی باز یهایی که قابل اجرا روی ایکس باکس وان هست رو ببینی
List of backward-compatible games for Xbox One and Series X/S - Wikipedia
پس قبلش چک کن بازی ای که دنبالش هستی ایا پشتیبانی میشه و یا اینکه هنوز به لیست پشتیبانی اضافه نشده
با این شرایطی که از بکوارد بهت گفتم باید اینو فهمیده باشی که مثلا اگر می خوای بازی بتلفیلد 3 رو بازی کنی چند تا راه روبروت هست اولا این که دیسک 360 این بازی رو داشته باشی و بزاری روی دستگاه و بازی کنی (یک نکته مهم رو هم همینجا بگم: برای برخی از بازی ها داشتن دیسک به معنی نیاز نداشتن به اینترنت نیست مثلا من خودم دیسک گیزر 3 رو دارم وقتی روی دستگاه می زارم غیر قابل اجراست چرا که ماکروسافت میگه ما روی این بازی بهبود هایی اعمال کردیم که من دقیقا نمیدونم منظورش از بهبود چی هست و به این واسطه شما برای اجرای این بازی باید 8 گیگا بایت دانلود کنی که میشه حجم کلی بازی :-??بعد اجازه اجرای بازی رو داری و این شرایط شامل تعدادی از بازی ها میشه و بعضی ها هم نه فقط گذاشتن دیسک در دستگاه موجبات اجرای بازی رو فراهم می کنه و نیاز به دانلود کردن چیزی نیست) دوما اگر دیسک 360 یا ایکس باکس ارجینال بازی رو نداری باید به صورت دیجیتالی بخریش یا اگر در گیم پس موجود هست از اون طریق بازی رو دانلود و اجرا کنی و یا اینکه اکانتی پیدا کنی منظورم بخری که شامل نسخه دیجیتالی این بازی باشه تا بتونی بازی رو دانلود کنی و اجراش کنی
ولی مشکلی که این وسط هست اگر شما بری پیش فروشنده ای و اکانتی روی دستگاه شما فعال کنه بر اساس توضیحاتی که در ابتدا گفتم، کارکرد این اکانت ها جوری هست که شما نباید انلاین بشین پس اگر روزی بخوای مثلا گیرز 3 ای که مثال زدم اجرا کنی چون نیاز به دانلود پچ داره با مشکل مواجه میشی
اگر در سطح اینترنت در حال حاضر بگردی به صفحاتی بر میخوری که نوشته هک ایکس باکس وان، ولی نکته مهم اینه که این صفحات بیشترشون برای بازدید خوردن ساخته شدن و من فکر نمیکنم واقعا هکی وجود داشته باشه که مثل ps3 و یا 360 کار کنه اگر هم هست من اطلاع ندارم
اما در مورد قیمت:
کارکردش از هفت تومن شروع میشه و حتی ممکنه پایین تر هم پیدا کنی وان اس کمی گرونتره و وان ایکس هم که بالای 10 تومنه
نوشم توی بازار بسیار کمه حالا نمیدونم چون تولید نمیشه یا اینکه وارد کننده ها تمایلی به وارد کردن ندارن ولی رفرش و ریپک تا دلت بخواد هست
ایا ارزش خرید داره؟
یک نکته مهم اینجا باید ذکر بشه، طبق گفته خود ماکروسافت پشتیبانی از این دستگاه به طور کلی نسل هشت دیگه متوقف شده و دیگه قرا نیست استدویوهای فرست پارتی یا همون هایی که مال خود مایکروسافت هست برای این دستگاه ها بازی ای بسازن متعاقبا در پیروی از مسیری که ماکروسافت در پیش گرفته طولی نمیکشه که استدویوهای مستقل و ترد پارتی هم دیگه برای این دستگاه ها بازی ای توسعه نمیدن.
اخرین بازی ای که استدویو های مایکروسافت برای این دستگاه ساختن فورتزا هورایزن 5 بوده و دیگه قرار نیست بازی ای برای این دستگاه از سوی مایکروسافت عرضه بشه و نمیدونم ایا این تصمیم گیم پس و بکوارد رو هم تحت تاثیر میزاره یا نه
نکته دیگه قیمت این دستگاه هست و فاصله قیمتی که که با نسل جدید و سری است داره، سری اس از 11 تا 12 تومن شروع میشه یعنی فاصله قیمتی رو می کنه 5 تومن ولی باید ببینیم با خرید سری اس چه چیز های گیرمون می یاد، شما با داشتن سری اس میتونی از بازی های نسل 8 و 9 به طور هم زمان استفاده کنی ویژگی بکوارد هم که هست گیم پس هم سر جاشه تا انتهای نسل 9 هم جوابه اما چی گیرتون نمی یاد فقط دیسک درایوه که با شرایطی که از دستگاه های نسل 8 برات گفتم دیسک درایو کاملا بی استفادست چرا که با توجه به شکلی که شما میخوای بازی هارو تهیه کنی به ناچار روش دیجیتالی روی باید انتخاب کنی حتی اینم بگم اگر شما به طور مثال دیسک فورتزا هورایزن 5 رو به قیمت دو میلیون هم بخری بازم ناچاری چند 10 گیگ دانلود کنی چرا که همه محتویات بازی روی دیسک نیست و دیسک در اینجا نقشه یک کد دیجیتالی رو ایفا میکنه که اجازه دسترسی به بازی رو میده
پس با این توضیحات و شرایط نسل 9 ایا به نظرت ارزش خرید داره؟
از نظر من که خودم وان اس دارم نه ارزش خرید نداره
اگر 7 یا 8 تومن پول داری بهتره کمی صبر کنی و پولاتو جمع کنی و یک سری اس بخری که از همه نظر بهتره حتی میتونی مشکل کمبود هاردشو با یک هارد اکسترنال حل کنی
و گیم پس هم که جای خود دارد به ویژه با خرید اکتویژن که بازی های این ناشر هم به زودی اضافه میشه به گیم پس و میتونی با پرداخت سه ماهه 200 تا 300 تومن گستره عظیمی از بازی ها رو داشته باشی که با توجه عدم پشتیبانی از نسل 8 خرید سری اس رو کاملا توجیه می کنه
در نهایت تصمیم گیرنده اصلی خودتی بازم بیشتر تحقیق کن و تنها به گفته های من اکتفا نکن شاید من هم در جایی از گفته هام اشتباه کرده باشم که نیاز به اصلاح داشته باشه که بقیه دوستان زحمت بکشن بگن و مطمعنا دانش من در همه زمینه ها کافی نیست و افرادی هستن که خیلی از من بیشتر می دونن پس بهتر بیشتر تحقیق کنی و اگر سوالی داشتی در خدمتم

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
ممنون از وقتی که گذاشتی و توضیحات کاملی که دادی 🌹

درباره اکانت آره متوجه شدم منظورت چیه
ولی خب یه مسئله‌ای که اینجاست من تهران نیستم یه شهرستانم ، و اینجا از این خبرا نیست که بری کنسول بازی بریزی
به خاطر همین باید یه کنسولی باشه کپی خور باشه که بتونم خودم دانلود کنم رو دستگاه بریزم

و اینطور که شما می‌گید یه سری بازی محدود که خیلی معروفه طرف خریده روی دستگاه شما نصب می‌کنه
من خیلی از بازی‌ها رو می‌خوام که شاید اون طرف نداشته باشه

پس همون بکوارت هم یعنی دیجیتالی هست و تعداد بازی محدود

یعنی دیسک بازی رو هم داشته باشی وقتی تو دستگاه میزاری اول روی دستگاه بازی دانلود می‌شه بعد نصب می‌شه
بعد نیاز به اینترنت داره برای آپدیت اجباری
درست متوجه شدم ؟

یعنی بازی مثل گیرز ۳ چون اکانتی هست و نباید آنلاین شد پس اجرا نمی‌شه

پس شما میگی با پول کم که مثلاً در نظر گرفتم برای ایکس باکس وان فت
این کنسول ارزش خرید نداره
بهتره پول بزارم روش یه دونه ایکس باکس سری اس بخرم

چون من یه دستگاه دیدم وان فت حدوداً ۶ میلیون در میاد حالا کمی بیشتر یا کمتر
به خاطر همین پرسیدم اینجا چون نمی‌دونستم ارزش خرید داره یا نه که شمام لطف کردی توضیح دادی
بله بعضی بازی ها متاسفانه حتی با داشتن دیسک هم نیاز داری برخی از محتوای بازی رو دانلود کنی البته بیشتر این موضوع برای بازی های نسل هشت یعنی همون ایکس باکس وان به بعد صادقه
اما در مورد نسل های قبلی همون مثال گیرز، بستگی داره آیا بهبودی برای بازی صورت گرفته یا نه مثلاً ممکنه دیسک یک بازی ایکس باکس ۳۶۰ رو داشته باشی مثلاً مترو شماره یک و این بازی اصلا هیچ ابدیت و بهبودی برای نسل جدید براش نیومده باشه و اگر این بازی در لیست تحت پوشش بکوارد باشه تنها با گذاشتن دیسک کارت راه میفته و اصلا نیاز به دانلود چیزی نداری ولی در مورد همه بازی ها صادق نیست مثل گیرز که از نظر کیفی بهبود پیدا کرده و شما برای اجرای بازی از روی دیسک حتما باید آپدیت رو دانلود کنی یا بهتره بگم کلی حجم بازی رو باید دانلود کنی و گرفته نمیزاره بازی کنی
برای آپدیت اجباری هم بله نیاز به اینترنت هست
اما در مورد اکانت های فروشگاه ها، چون این اکانت ها نحوه کار کردشون افلاینه اگر شما دیسکی داشتی که نیاز به ابدیت اجباری داشت نمیتونی ازش استفاده کنی چون که باید حتما آنلاین بشی در نتیجه اکانت از کار مییفته
دلیل اینکه میگم نسل جدید بگیر که حداقل به دو برابر پولی که داری نیازه اینه که اولا نسل قبلی دیگه پشتیبانی نمیشه و بازی ای هم به مرور زمان براش عرضه نمیشه مورد بعدی عدم کارکرد راحت و بی نیاز از اینترنت بکوارده، اگر بکوارد مثل PS3 که هر بازی پی اس وانی که روش بزاری کار می‌کنه کار میکرد دیگه مشکلی نبود می‌تونستی بگی ایکس باکس وان در واقع سه دستگاهه، ایکس باکس ارجینال ,۳۶۰ و خود نسل ۸ ولی متاسفانه اینطور نیست و بکوارد یک سیستم کامل و با پوشش سراسری نیست که همه بازی ها رو یک به یک و بدون هیچ دردسری اجرا کنه
البته اگر دستگاه کپی خور می شد مثلاً مثل PS3 این مشکلات دیگه وجود نداشت ولی خوب اینطور نیست متاسفانه
البته گیم پس هم باید در نظر بگیری ناسلامتی این همه مایکروسافت داره زور میزنه برای همین گیم پسه😆
ولی خوب گیم پس هم مشکلات خودشو داره
مثل هزینه اجرا که شاید زیاد نباشه ولی توی این شرایط اقتصادی کم هم نیست
یا اینکه تمام بازی ها رو نداره خودت میتونی اپلیکیشن گیم پس روی گوشیت دانلود کنی و ببینی واقعا چی داره و بابت پولی که میدی چی گیریت می‌یاد و باید بدونی بازی ها روی گیم پس همیشگی نیستن هر ماه تعدادی میرن و تعدادی می یان شاید اصلا بازی ای که میخوای روی گیم پس نباشه به ویژه که بازی های نسل قبلی خیلیاشون نیستن
البته از نظر قیمتی کنسولی که پیدا کردی قیمت مناسبی داره ولی باید از سلامت و موارد دیگه هم اطمینان پیدا کنی

• Like

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
اینطوری که تو توضیح دادی
هم ایکس باکس وان فت کنسله
هم ایکس باکس سری اس که گفتی اونم کنسله
چون اولاً من دنبال هک هستم
دوما اکانتی مناسب من نیست به قول خودت که توضیح دادی

بعد همه اون دردسرهای بکوارد یعنی عدم ساپورت کامل بازی‌ها و اگر بازی رو اجرا می‌کنی باید آپدیت کنی و غیره ، خوب روی همین داستان روی ایکس باکس سری اس هم هست
سیستمشون که متفاوت نیست

پس هر دو کنسله
چیزی که الان به ذهنم یا باید برم کنسول ها هک کامل شده نسل ۷ بگیرم
یا نسل ۶
گزینه ها زیادی هم هست
مثل ps3 , xbox 360 , wii , ps2 , psp
متاسفانه همینطوره به ویژه که شما در منطقه ای هستی که دسترسی مناسب به خدمات فروشگاهی این کنسول نداری
به طور کلی یک چیز در مورد کنسول ایکس باکس وان و یا سریز بگم: این کنسول ها یا بهتره بگیم نسل 8 و 9 مایکروسافت به طوری طراحی شدن که دستگاه همیشه انلاین باشه حتی در ابتدای امر هم همینطور بود اگر اون همایش معرفی نسل 8 مایکروسافت رو یادت باشه در ابتدا دستگاه کاملا انلاین بود بعد ها اومدن به واسطه اعتراض شدیدی که به این موضوع شد این شرایطو تغییر دادن و گفتن می تونین در شرایط افلاین هم از دستگاه استفاده کنید ولی نکته مهم همینجاست و اون هم اینکه که شاید این دستگاه حالت افلاین داشته باشه ولی موضوع اینه که این دستگاه در ابتدا و به طور ساختاری انلاین طراحی شده و زمانی که شما از روی اجبار یا اختیار میای دستگاه رو افلاین می کنی میشه گفت با یک دستگاه ناقص طرفی که خیلی از امکانات رو نداره، چون برای این شرایط طراحی نشده
حتما برات الان روشن شده چرا بکوارد روی این دستگاه به صورت تمام و کمال و بی نقص اجرا نمیشه چرا که این قابلیت یعنی بکوارد یک قابلیت زمان لانچ دستگاه نبوده یا بهتره بگم اصلا برای این کار طراحی نشده بوده، بعدها مایکروسافت با توجه به ضعف هایی که در بازار رقابت داشت تصمیم بر این گرفت که این ویژگی رو به دستگاه اضافه کنه تا بتونه در بازار رقابت دست بهتری داشته باشه که کاملا مشخصه یک ویژگی رقابتی هست ولی از اون ویژگی هایی نیست که خیلی کارشده و بی نقص باشه دلیلشم خود دستگاه هست که اصلا برای این کار از ابتدا طراحی نشده بود
در نهایت اگر به دنبال تجربه عناوین نسل قبلی یعنی 6 یا 7 هستی به نظر من بهترین راه تجربه کردن این عناوین، اگر بازی نکرده باشی از طریق خود کنسول های خود این نسل هست یا میتونی گزینه شبیه ساز ها رو هم مد نظر قرار بدی البته کنسول ps3 در حالت هک امکان اجرا تمام بازی های ps2 و ps1 و حتی psp رو هم بهت میده در مورد اکس باکس 360 هم همین شرایط هست و میتونی عناوین ایکس باکس ارجینال رو به راحتی بازی کنی

• Like

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
درسته حق با توه‌
آره یادمه حتی دیسک دست دوم نمی‌تونستی استفاده کنی
پس یه چیز پیش نیاز و اجباریه آنلاین بودن
آها پس بکوارد بعد ها اضافه کرده بخاطر همین ناقصه

برای من کپی خور بودن یه مزیت مهمه
تو کنسول ها کپی خور یه پلی ۴ ه که زیادی گرونه
همه مدل هاشم کپی خور نمیشه
و میگن ناپایداره و هر بار راه اندازی باید دانگل داشته باشی و ....
میمونه نسل ۷ و ۶
باید ببینم کدوم بیشتر برای من مناسبه
و کدوم مورد کنسول مناسب و با قیمت خوب پیدا میکنم

از نظر طراحی از xbox one fat خیلی خوشم میاد با ابهته
ولی با توضیحاتی که دادی زیاد جالب نیست چون هک نشده و .....
کلا دور هک ایکس باکس رو تا زمانی پ ساپورت میشه باید خط کشید و اون تیمای قوی گذشته هم نیستند که روی کنسول کار کنند.
یادمه نسل هفت که تازه پلی 3 هک شده بود و همه میگفتن 360 امنیت نداره و lsovi میکردن ،یه کاربری بود اینجا به اسمش ashash که بهش انگ ماکروسافت فنی میزدن بنده خدا ولی حرفاش منطقی بود.دانش خوبی هم داشت و مطالعه کاملی کرده بود و تو یاهو خیلی باهاش چت میکردم. همون موقع هم میگفت امنیت 360 و کنسول ماکروسافت خیلی بالاست و میگفت این هک هایی هم ک سر 360 اومده تیمهاش بشدت قوی هستند و با این تجربه ای ک ماکرو کسب کرده تو نسلا بعدیش بعیده بتونن هکش کنند. و این حرفش رو من سر نسل 8 و 9 رسیدم بهش و درست درومد

آخرین ویرایش:

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
چه جالب
این نام کاربری که گفتی یه چیزایی یادم میاد
ولی دقیقا مطمعن نیستم همونه یا نه

اصلا عجیبه تا الان هک نشده xbox one
البته اینم در نظر بگیریم آخرین مدل xbox 360 ام اگر اشتباه نکنم مادربرد وینچستر هم هک نشده تا الان
اخرین مدل 360 وینچستر بود ک 2015 اومد و دیگه اون تیمهای گذشته نبودند که روش کار کنند و الباقی روش ها هم یه تقلید و بروزرسانی از روش های گذشته بود.
اول اومد تو مدلا کرونا فکر کنم cpu pll رو از روی برد حذف کرد که با کیت postfix از زیر cpu به پایه اش دست پیدا کردند.
تو وینچستر کلا ساختار رو تغییر داد و دیگه قابل انجام نبود اون هک.

یکی از جذاب ترین هک های اون زمان هک درایو کنسول اسلیم بود که تازه اومده بود و اومده بودند ایسی درایو رو با مته سوراخ میکردند و اون حفره باعث اتصال یا قطع اتصال دوتا از پایه های ایسی میشد که میشد فریمور درایو رو فلش کرد😁😂

آخرین ویرایش:
  • Smile

sasadd

عضو جدید
Dec 23, 2023
1
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه سوالی دارم که نتونستم خودم به نتیجه ای برسم.لطفا دوستان راهنمایی کنن
تو بازی فیفا 23 نمیشه دو دسته با تنظیمات کاستوم دلخواه وارد بازی شد.
یا الترنیت میکنه یا کلاسیک

toufigh jj

عضو جدید
Dec 31, 2023
1
سلام ایکس باکس سری اس دارم گیم پس التیمت داشت،تو تنظیمات قسمت account choice your sign-in & security performance for this روی گزینه Lock it down (قفل کردن) رو زدم، الان با رمز نمیره داخل اکانت، ایمیل بازیابیشم ندارم، هیچ راه دیگه ای نداره بتونم برگردونم؟

karen raissi

عضو جدید
Jan 12, 2024
1
دیروز من رد دد ۲ رو تا چپتر ۵ ادامه دادم و ایکس باکس رو خاموش کردن
امروز که اومدم برم رد دد دیدم بازی از چپتر شماره ی ۱ یا ۲ شروع شده
چرا ؟! واقعا خیلی زحمت کشیدم سر این بازی و الان...
خب چرا ؟!
ایکس باکسم وان هست و ۱ ترا حافظه داره

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
دیروز من رد دد ۲ رو تا چپتر ۵ ادامه دادم و ایکس باکس رو خاموش کردن
امروز که اومدم برم رد دد دیدم بازی از چپتر شماره ی ۱ یا ۲ شروع شده
چرا ؟! واقعا خیلی زحمت کشیدم سر این بازی و الان...
خب چرا ؟!
ایکس باکسم وان هست و ۱ ترا حافظه داره
متاسفانه این مشکل بعضی مواقع پیش میاد رو حالت افلاین رو بعضی از بازیا سعی کن انلاین سیو کنی برا من رو دیس انرد 2و متال گیر این طور بود

• Like
Reactions: Call me Ellie

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر