ویژگی های یک بازی خوب

با سلام

برو بچ در این تایپیک در مورد ویژگی های یک بازی خوب بحث می کنیم

از نظر من یک بازی خوب باید ویژگی های زیر رو داشته باشه

1 _ از نظر گرافیک :

مثلا به ریزه کاری ها و کارهای جزئی اهمیت داده بشه مثل اشعه ی خورشید ( پرتو خورشید ) در روز _

مهتاب در شب _ و ...

نمونه : Metal Gear Solid : Snake Eater

2 _ از نظر صدا گذاری :

1- صدا گذاری باید طوری باشه که صداهایی که در بازی اتفاق می افته شخصی که داره بازی می کنه

احساس کنه که اون صدا ها در کنار خودش رخ داده 2- آهنگ متن بازی هم باید متناسب با خود بازی

باشه تا فرد بازی کننده به قول خودمون حس بگیرتش

نمونه : Haunting Ground – Fear

3 _ از نظر داستان :

داستان یک بازی شرط مهمیه که خوب بودن یا خوب نبودن بازی رو مشخص می کنه . اگه داستان یک

بازی خوب نباشه فرد در همون اوایل کار احساس خستگی می کنه و کلا فکر می کنه که داره بی

هدف بازی می کنه

نمونه ی خوب : Metal Gear Solid

4 _ کنترل یه بازی باید راحت باشه تا فرد احساس خستگی ناشی از گم کردن دکمه ها رو نکنه .

5 _ از نظر جذاب بودن :

یعنی اینکه ما تا چه اندازه از یه بازی خوشمون اومده و برامون جذاب بوده . مثلا در یه بازی جنگی

کشتن دشمن تا چه اندازه برامون جالبه و یا مثلا تو بازی فوتبال می بینید که بعضی ها مثل خود من

بازی میکنند همراه با بازی گزارش هم می کنن یا موقع گل زدن خونه رو خراب می کنن یا موقع گل

خوردن بغض می گیرتشون . اینا همه نشون میده که بازی براشون جذاب و جالب بوده نمونه : POP

WW و POP T2T

6 _ از نظر هماهنگی صدا و گرافیک :

مثلا تو دموها صدای اشخاص بازی با لب خونی اونا یکی باشه

نمونه : بازی NFS : MW که تو دموهاش اونچه که می شنوید و اونچه که می بینید یکی هستند

7 _ از نظر کاراکر اصلی بازی :

1_ خوشتیپ باشه 2 _ عقلش کار بکنه 3_ قدرت داشته باشه

4_ خوش اندام باشه

نمونه : Solid Snake Sam Fisher Prince

از نظر منیک بازی خوب باید ویژگی های بالا رو داشته باشه . شما هم ویژگی های بازی مورد علاقتونو

بگید

آخرین ویرایش:

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
7 _ از نظر کاراکر اصلی بازی :

1_ خوشتیپ باشه 2 _ عقلش کار بکنه 3_ قدرت داشته باشه
عقلش کار بکنه؟؟!!!!
مگه تو وقتی بازی میکنی شخصیت بازیت خودش بازی میکنه که میگی عقلش کار بکنه !

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
سلام دوست عزیز

خوبی منم با دوستم Death Knight موافقم نمی شه که توبازی طرف یا شخص عقل داشته باشه شاید خوشتیپ خوش اندام خفن باشه نمی شه عقل داشته اگه عقل داشته تو بعضی از فیلمهای بازی باید عقل داشته باشه که بازی می خواد تموم شه

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
خوبی منم با دوستم Death Knight موافقم نمی شه که توبازی طرف یا شخص عقل داشته باشه شاید خوشتیپ خوش اندام خفن باشه نمی شه عقل داشته اگه عقل داشته تو بعضی از فیلمهای بازی باید عقل داشته باشه که بازی می خواد تموم شه
نمی دونم..اما شاید منظور دوستمون هوش مصنوعی بازی بوده.. بعضی بازی ها حتی وقتی خودتم خوب بازی میکنی کاراکتر های بازی کار های احمقانه ای میکنند...نمونشم فکر کنم خودتون خیلی دیده باشید...;)

Morrigan

کاربر سایت
Apr 15, 2006
631
نام
رژین
به نظر شما یه بازی خوب چه خصوصیاتی داره؟!

به چه بازی ای میگید خوب،طوری که براتون داستان و تمام کردنش مهمه و در هر وضعیتی ازش دفاع میکنید؟

اگه تاپیک تکراریه پیشاپش عذرخواهی میکنم.....

old snake

کاربر سایت
May 11, 2006
353
نام
حسین
خوب من خودم بیشتر از هر چیز به داستان و شخصیت پردازیش توجه می کنم و بعد از اینها گرافیکش برام مهم بیده:cheesygri

Morrigan

کاربر سایت
Apr 15, 2006
631
نام
رژین
من با کنترل بازی های خاصی راحتم(مثل رزیدنت اویل)و کنترل مافیای پی اس 2 و مثلا پرینس آف پرشیا رو اصلا دوست ندارم........برای همین این دوتا رو بازی نمیکنم...!!!

old snake

کاربر سایت
May 11, 2006
353
نام
حسین
من به شیوه ی گشته شدن آدم ها دقت میکنم ، بعد به گرافیک و...:evil:
52.gif
52.gif
52.gif

من با کنترل بازی های خاصی راحتم(مثل رزیدنت اویل)و کنترل مافیای پی اس 2 و مثلا پرینس آف پرشیا رو اصلا دوست ندارم........برای همین این دوتا رو بازی نمیکنم...!!!
من که حاضر نیستم هیچ وقت به خاطر کنترل از بازیهای بزرگی مثل پرنس و مافیا(
43.gif
)بگذرم!

Morrigan

کاربر سایت
Apr 15, 2006
631
نام
رژین
من از پرینس گذشتم(چون نیم ساعت اول سر مرحله ی اول بودن و داشتم فکر میکردم اگه راه برم زودتر میرسم یا اگه بپرم!)ولی مافیا رو با کامپیوتر امتحان کردم....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر