ویژگی های یک بازی خوب

با سلام

برو بچ در این تایپیک در مورد ویژگی های یک بازی خوب بحث می کنیم

از نظر من یک بازی خوب باید ویژگی های زیر رو داشته باشه

1 _ از نظر گرافیک :

مثلا به ریزه کاری ها و کارهای جزئی اهمیت داده بشه مثل اشعه ی خورشید ( پرتو خورشید ) در روز _

مهتاب در شب _ و ...

نمونه : Metal Gear Solid : Snake Eater

2 _ از نظر صدا گذاری :

1- صدا گذاری باید طوری باشه که صداهایی که در بازی اتفاق می افته شخصی که داره بازی می کنه

احساس کنه که اون صدا ها در کنار خودش رخ داده 2- آهنگ متن بازی هم باید متناسب با خود بازی

باشه تا فرد بازی کننده به قول خودمون حس بگیرتش

نمونه : Haunting Ground – Fear

3 _ از نظر داستان :

داستان یک بازی شرط مهمیه که خوب بودن یا خوب نبودن بازی رو مشخص می کنه . اگه داستان یک

بازی خوب نباشه فرد در همون اوایل کار احساس خستگی می کنه و کلا فکر می کنه که داره بی

هدف بازی می کنه

نمونه ی خوب : Metal Gear Solid

4 _ کنترل یه بازی باید راحت باشه تا فرد احساس خستگی ناشی از گم کردن دکمه ها رو نکنه .

5 _ از نظر جذاب بودن :

یعنی اینکه ما تا چه اندازه از یه بازی خوشمون اومده و برامون جذاب بوده . مثلا در یه بازی جنگی

کشتن دشمن تا چه اندازه برامون جالبه و یا مثلا تو بازی فوتبال می بینید که بعضی ها مثل خود من

بازی میکنند همراه با بازی گزارش هم می کنن یا موقع گل زدن خونه رو خراب می کنن یا موقع گل

خوردن بغض می گیرتشون . اینا همه نشون میده که بازی براشون جذاب و جالب بوده نمونه : POP

WW و POP T2T

6 _ از نظر هماهنگی صدا و گرافیک :

مثلا تو دموها صدای اشخاص بازی با لب خونی اونا یکی باشه

نمونه : بازی NFS : MW که تو دموهاش اونچه که می شنوید و اونچه که می بینید یکی هستند

7 _ از نظر کاراکر اصلی بازی :

1_ خوشتیپ باشه 2 _ عقلش کار بکنه 3_ قدرت داشته باشه

4_ خوش اندام باشه

نمونه : Solid Snake Sam Fisher Prince

از نظر منیک بازی خوب باید ویژگی های بالا رو داشته باشه . شما هم ویژگی های بازی مورد علاقتونو

بگید

آخرین ویرایش:

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
علی رضا تو که داشتی میرفتی:cheesygri
اما در درجه ی اول داستان
دوم گرافیک
سوم خشونت که همیشه باید M باشه
چهرام کنترل
پنجم شخصیت که اگر مثلا یک کار خطایی کرده و میخواد جبرانش کنه بهتر:p

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
خوبیه دنیای سایبر اینه که آدم تعارف نداره:cheesygri
1- سبک
2- داستان
3- کنترل
4- گرافیک
5- ...ک...:blushing:
6- شخصیت پردازی (منظورم هر دو جنبه ظاهری و شخصیتی کاراکتر هستش)
ترجیح آخر هم سریالی بودن بازیه:love:

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط Death Knight:
ONLY GamePlay
یعنی اگه یه بازی گرافیک نداشته باشه در حد آتاری باشه:D و داستان خوبی هم نداشته باشه فقط گیم پلی خوبی داشته باشه شما اون بازی رو دوست دارید!!!!!!

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
یعنی اگه یه بازی گرافیک نداشته باشه در حد آتاری باشه و داستان خوبی هم نداشته باشه فقط گیم پلی خوبی داشته باشه شما اون بازی رو دوست دارید!!!!!!
پس چی که دوست دارم!
اینم باید در نظر بگیرید بازی ای که گیم پلیش خوب باشه گرافیک راضی کننده ای هم داره چه بسا که گرافیک خیلی خوب هم ممکنه داشته باشه. شما مثلا همین Gta رو نگاه کن گرافیکش دقیقا مثل بازی های 5-4 سال پیش ( البته همون موقع که اومد الان میشه تقریبا 6 سال) ولی اون چیزی که شما وادار به بازی میکنه چیه ؟! گیم پلی ....
حالا شما هر جور میخواهید استدلال کنید. من نظرم اینه ... ! کسی هم نمیتونه تغیرش بده.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
من Gtaرو به خاطر جذابیتش بازی می کنم نه گیم پلی
یعنی شما هنوز این موضوع را متوجه نشدی که جذابیت جزوی از گیم پلی بازی محسوب می شه! واقعا چه گیمر های خفنی تو سایت یافت می شن:)
یعنی اگه یه بازی گرافیک نداشته باشه در حد آتاری باشه و داستان خوبی هم نداشته باشه فقط گیم پلی خوبی داشته باشه شما اون بازی رو دوست دارید!!!!!!
ما در مورد دوران قبل از میلاد صحبت نمی کنیم پس بازی ای نداریم که کیفیتش مثل آتاری باشه!:) در ضمن بازی هایی که گیم پلی فوق العاده دارن در اکثر مواقع گرافیک عالی هم دارند. در ضمن من نمی دوستم که جدیدا داستان شامل گیم پلی نمی شه. بهتره برم یه بررسی جدید روی گیم پلی داشته باشم!

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
ها چی میگه ... چرا عزیز می دونستم که گیم پلی جزئی از جذابیته اما منظورم باحالیه . چطور بگم مممممم ممم نمی دونم چطور وصفش کنم

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
چرا عزیز می دونستم که گیم پلی جزئی از جذابیته اما منظورم باحالیه . چطور بگم مممممم ممم نمی دونم چطور وصفش کنم
اینجا رو برعکس اومدی چون جذابیت جزیی از گیم پلی هست ! :)
تمام اون باهالی و اینا که میگی بازم جزوه گیم پلی هست !

saeed-crisis2

کاربر سایت
Oct 1, 2005
748
ما در مورد دوران قبل از میلاد صحبت نمی کنیم پس بازی ای نداریم که کیفیتش مثل آتاری باشه!
اینو خوب اومدی :) ...
ها چی میگه ... چرا عزیز می دونستم که گیم پلی جزئی از جذابیته اما منظورم باحالیه . چطور بگم مممممم ممم نمی دونم چطور وصفش کنم
خوب پس بهتره اصلا نگی...

شاخص های من:
1- گیم پلی
2-گرافیک
3-داستان
4-شخصیت داستان

گیم پلی هم به خاطر این مهمه که اگه شما یه بازی با گرافیک بالا داری بازی میکنی ولی اصلا گیم پلی خوبی نداره همین عذابت میده . اعصاب ادمو خورد میکنه :) ...
ولی گرافیک یا داستان ادمو عذاب نمیده . اخرش اینه که بازی رو بی خیال میشیم;) ...

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط Death Knight:
پس چی که دوست دارم!
اینم باید در نظر بگیرید بازی ای که گیم پلیش خوب باشه گرافیک راضی کننده ای هم داره چه بسا که گرافیک خیلی خوب هم ممکنه داشته باشه. شما مثلا همین Gta رو نگاه کن گرافیکش دقیقا مثل بازی های 5-4 سال پیش ( البته همون موقع که اومد الان میشه تقریبا 6 سال) ولی اون چیزی که شما وادار به بازی میکنه چیه ؟! گیم پلی ....
حالا شما هر جور میخواهید استدلال کنید. من نظرم اینه ... ! کسی هم نمیتونه تغیرش بده.
خب از این جهت آره Gta یکی از دلایلش که این همه طرفدار داره گیم پلی است و داستان جالبی که داشته ولی خب بازی مثل Gta خیلی کم پیدا میشه:)

ما در مورد دوران قبل از میلاد صحبت نمی کنیم پس بازی ای نداریم که کیفیتش مثل آتاری باشه! در ضمن بازی هایی که گیم پلی فوق العاده دارن در اکثر مواقع گرافیک عالی هم دارند. در ضمن من نمی دوستم که جدیدا داستان شامل گیم پلی نمی شه. بهتره برم یه بررسی جدید روی گیم پلی داشته باشم!
من فقط مثال زدم
داستان شامل گیم پلی میشه ولی گیم پلی همش داستان نیست
بعضی بازیها هستن که گیم پلی خوبی دارن ولی داستان زیاد جالبی ندارن
نمیدونم چجوری منظورم رو بگم امیدوارم فهمیده باشین

حالا شما هر جور میخواهید استدلال کنید. من نظرم اینه ... ! کسی هم نمیتونه تغیرش بده
من قصد تغییر نظر شما رو نداشتم فقط میخاستم بدونم که فقط و فقط گیم پلی رو در نظر دارید همین هرکی بالاخره یه نظری داره;)
گیم پلی هم به خاطر این مهمه که اگه شما یه بازی با گرافیک بالا داری بازی میکنی ولی اصلا گیم پلی خوبی نداره همین عذابت میده
وقتی یه بازی گرافیک خیلی خوب داشته باشه خود بخود گیم پلی خوبی هم داره این همه سرمایه گزاری نمیکنن که بعد گیم پلی بازی بد باشه:)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر