وسایل جانبی برای Psp

Fextora

کاربر سایت
May 10, 2007
31
نام
Mahdi
سلام
خوب من قرار بود یه چیزایی درباره PSP-290 GPS بنویسم .ولی خیلی سرم شلوغ بود.
خوب GPS دستگاهی که... خوب تعریفش طولانیه ولی خلاصش اینه که دستگاهی برای مکان یابی هست(اینو که همه میدونن!!) که علاوه بر طول و عرض جغرافیایی به شما ارتفاع از سطح دریا و سرعت حرکت و همچنین با داشتن یه MAP درست حسابی مکان گرافیکی رو هم به شما نشون میده.
این دستگاه PSP-290 که فقط 16 گرم وزن داره!!! نیازی نداره که به internet متصل باشه و شما کافیه در دید ماهواره هایی که دور مدار زمین می چرخن باشین.
و البته در دید بودن رو با چیزایی مثل موبایل و.... اشتباه نکنید و یه وقت فکر کنید این دستگاه مثلا توی آمریکاو... بهتر از ایران کار می کنه .چون این یه سیستم ماهواره ای و بین المللی هست بنابراین فرق نمی کنه شما کجای دنیا باشین.
ولی مشکلی که اینجا بروز می کنه اینه که این ماهواره ها هر ثانیه اطلاعات عددی به شما می دن که برای شما تقریبا نا مفهومه و برای تبدیل اون به مکان نمای گرافیکی نیاز به یک Homebrew به اسم MPATHIS!! دارین تا با اون بتونید بفهمید که کجا هستین.
خوب این برنامه به صورت Default فقط نقشه Global رو داره و نقشه ی شهرهارو به صورت زوم شده نداره(چه بد!!)
ولی شما نقشه هر جایی رو که خواستین رو از طریق برنامه Google Map دانلود و روی اون بریزین!
ولی نکته دیگه این که GM نقشه ی تهران رو نداره(بازم چه بد!!:biggrin1:)
ممکن راه های دیگه ای هم باشه که بشه نقشه Teh رو گرفت ولی من دیگه سوادم به اونجاها قد نمیده!
خوب قصه ما به سر رسید GPS PSP-290 به ما نرسید.
نتیجه اخلاقی :تا اطلاع ثانوی کسی از GPS سراقی نگیره.:-"
پا ورقی: اگه مقاله کم و کاستی داشت ببخشید چون حوصلم نیومد بیشتر از این بنویسم.

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
کسی نقشه پیدا نکرده.
آقا یعنی اصلا نقشه برای ایران نیست-مگه میشه؟!!!
پس یک پاشه بیاد ایران جی پی اس بدردش نمیخوره که!

Masoud_007

کاربر سایت
Jan 16, 2007
180
نام
مسعود
کسی نقشه پیدا نکرده.
آقا یعنی اصلا نقشه برای ایران نیست-مگه میشه؟!!!
پس یک پاشه بیاد ایران جی پی اس بدردش نمیخوره که!
از نقشه های جاوا در موبایل میشه استفاده کرد؟
با WINRAR فایلها رو میشه خارج کرد. ولی به درد می خوره؟
مثلا "رهیاب تهران 85"

nemesis12

کاربر سایت
Aug 30, 2006
570
نام
علیرضا
این نقشه ای که میگید چه طوره؟!
یعنی چه جور فایلی هست؟ عکسه؟ چیه؟ برای همه ی دستگاه های gps یه فرمتی داره؟ شاید psp فرق داره؟! یه گشتی بزنیم شاید گیر بیاد!
اگه یکی باشه میشه از شرکتهای خدمات gps گیر آورد!
میشه لینک google map رو بدید؟

Masoud_007

کاربر سایت
Jan 16, 2007
180
نام
مسعود
یعنی چه جور فایلی هست؟ عکسه؟ چیه؟ برای همه ی دستگاه های gps یه فرمتی داره؟ شاید psp فرق داره؟! یه گشتی بزنیم شاید گیر بیاد!
میشه لینک google map رو بدید؟
http://maps.google.com

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
چقدر روی این قضیه gps سطح پایین فکر میکنید!!
بابا gps برای PSP فقط و فقط یک گیرنده است و بس.
خود PSP وظیفه پروسس این داده و نمایششنون رو داره.
اینطور نیست که بگیم اگر بقیه GPS ها فلان این هم فلان.
همه دستگاه های GPS هم توانایی نمایش تصویر رو ندارند...اصلا شما GPS دیدن یا کارباهاش رو بلدین؟
تمامی GPS ها خروجیشون به صورت داده های رقمی هست و مدلهای زیادی به LCD و نقشه مجهز نیستن....
باتشکر....

nemesis12

کاربر سایت
Aug 30, 2006
570
نام
علیرضا
خب شما که سطح دید خیلی بالایی داری به من که نمیدونم بگو!!!!
شما حتی جواب یه سوال من رو هم نتونستی بدی!.... خب تمام وسایل کامپیوتری همینه که میگی!.... یعنی صفر و یک که بعدا به چیز های دیگه تبدیل میشه!
دوست من اگه میدونستم که هرگز این سوال رو نمیپرسیدم!.... پس معلومه شما سطح دید پایینی به مسائل دارید ........!
اگه تا حالا باهاش کار کرده بودم که نمیپرسیدم!
بگذریم
حالا اصلا کسی تا حالا به psp gps وصل کرده؟!

کسایی که واردن ببینن مثلا همچین چیزی بدرد میخوره؟؟؟ :
http://www.mahshar.com/info/tmap.htm

آخرین ویرایش:

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
اون نقشه رهیاب 85 که گفتید فقط یک سری عکس هست که کنار هم گذاشن.
من خودم یه جی پی اس دارم ولی نه برای پی اس پی تو این جی پی اس خودش نقشه ایران و تهران رو داره.کار کردنشم خیلی خیلی راحته فقط روشنش کن همین.
من که میگم 100 درصد نقشه برای پی اس پی هست اصلا امکان نداره نباشه.!

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
خب شما که سطح دید خیلی بالایی داری به من که نمیدونم بگو!!!!
شما حتی جواب یه سوال من رو هم نتونستی بدی!.... خب تمام وسایل کامپیوتری همینه که میگی!.... یعنی صفر و یک که بعدا به چیز های دیگه تبدیل میشه!
دوست من اگه میدونستم که هرگز این سوال رو نمیپرسیدم!.... پس معلومه شما سطح دید پایینی به مسائل دارید ........!
اگه تا حالا باهاش کار کرده بودم که نمیپرسیدم!
بگذریم
حالا اصلا کسی تا حالا به psp gps وصل کرده؟!
خوب وقتی میگم سطح پایین فکر میکنید همینه دیگه!
منظور من از خروجی رقمی صفر و یک نبود.
خروجی GPS به صورت داده های مختصاتی میاد بیرون.اگر کار با این مختصات رو بلد باشین کار با GPS رو هم بلدین.
اما در مورد نکته بعدی هم بگم هر برنامه ای ساختار خودش رو داره و اینطور نیست که شما هر نقشه ای خواستی با هر فرمت و سایزی استفاده کنی...
یه نمونه دیگه:
یه مغازه تو خیابون جمهوری نرسیده به پل حافظ تو کار Gps هست یعنی فقط کارش Gps هست
شاید اون بتونه بهتون کمک کنه.
اولین چیزی که فرد مقابل ازتون میپرسه مارک و مدل GPS هست.
وقتی شما بگی PSP GPS تنها کمکی که بهتون میتونه بکنه در خروج هست...
چرا؟
چون سخت افزار PSP و برنامه های تحت اونه که میتونه داده های GPS رو تبدیل کنه و این سخت افزار هیج شباهتی به سخت افزار دیگر GPS ها نداره...
باتشکر.....

آخرین ویرایش:

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
میگم اگه شما خیلی به Gps نیاز دارید برید یدونه از این معمولی هاش رو بخرید فکر هم نکنم از 70 تومن بیشتر باشه دیگه این دردسر هارو هم نداره البته نقشه دارنیست پوینتی هست که اونم باز خیلی بدرد میخوره چون میتونید وصل کنید به کامپیوتر یه نقشه معمولی از راه خودتون داشته باشید

golddante

کاربر سایت
Sep 27, 2006
485
بچه ها من یه شرکت دیده بودم که این gps ها رو طراحی میکرد اونا 100% میتونن کمک کنن
چون با برنامه نویسی آشنان
2 نقشه هاشو دارن
3 به هر فرمتی بخایم بهمون میدن
فقط یکی بره که داشته باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر