هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

ولی زمان پلی ۲ هم جز گیر کردن کنسول یکی از دردسراش پیدا کردن دیسک بعضی از بازیا بود
مثلا یادمه یه مدتی دیگه هیچوقت اون زمان پلی ۲ داشتم دیسک اویل ۴ انقدر گشتم پیدا نکردم که رفتیم رایتش کردیم رو dvd
آره، یادمه بازی Prince of Persia the warrior within رو من چندبار خریدم، هربار هم سر یه مرحله خاص بازی گیر میکرد، یعنی باید یه کات سین پخش میشد و یه در باز میشد، ولی هیچوقت برای من نمیشد...
بعدا فهمیدم مشکل از این بوده که بیشتر دیسک هایی که توی ایران میفروختن از یکی از نسخه های اولیه PoP بوده که انگار بد ریپ شده بوده و مشکل دار بوده...
خلاصه که یمدت طولانی بیخیال این بازی شدم که چندسال پیش بالاخره روی OPL تمومش کردم.

آره، یادمه بازی Prince of Persia the warrior within رو من چندبار خریدم، هربار هم سر یه مرحله خاص بازی گیر میکرد، یعنی باید یه کات سین پخش میشد و یه در باز میشد، ولی هیچوقت برای من نمیشد...
بعدا فهمیدم مشکل از این بوده که بیشتر دیسک هایی که توی ایران میفروختن از یکی از نسخه های اولیه PoP بوده که انگار بد ریپ شده بوده و مشکل دار بوده...
خلاصه که یمدت طولانی بیخیال این بازی شدم که چندسال پیش بالاخره روی OPL تمومش کردم.
واسه ما خدای جنگ 1 روی پل گیر میکرد

بزارید یه خاطره از ps2 بگم..

البته یه خاطره کلاً بد..

یکی از ناشرهای بازی های ps2 تو ایران،
(لوح زرین نیکان) بود..

البته فکر کنم تا الان به فنا رفته باشه..نمیدونم..

ولی باید بگم..

آخ خدا بگم چیکارش کنه..

رو اکثر بازیهای ps۲ همیشه گند میزد.. جز گندکاری رو اون دسته از بازیها هیچی بلد نبود..

از اقدامات شاهکارش:

۱_فیلم ها و کاتسین های بازیو حذف میکرد.
اکثرا یه سری برندها و لوگو هایی که اول بازی نشون داده میشد جایگزین کات سین ها میشد.

۲_موسیقی پس زمینه، صداشو کم میکرد یا کلا حذف میکرد. یا دیالوگهای داخل بازی..

یا اینکه مثلا کل ساندترک های بازی حذف میشد و فقط یکی دوتاش میموند و همون یکی دو تا همه جا پخش میشد.. 🤣🤣

حالا نمیدونم از قصد و به عمد دست میذاشتن رو این کارا...

یا میخواستن شاهکار تحویل بدن گندش در میومد؟؟

به عبارتی میخواستن ابروشو درست کنن، چششو کور میکردن..؟

فکر میکنم بخش و سهم بیشتری از بازار بازیهای ps2 دستش بوده..

منم که هر بار یه بازی از این ناشر میخریدم میگفتم این بار باید ببینیم چه گندی زدی؟ 🤣

البته بودن بازیهایی که دست کاریشون نکرده بود.. ولی تو ذهنم هست یه سری شاهکار.. 😅😁🤣

کیا اینجا زخم خوردن؟؟

خاطره من برمی‌گرده به اونجا که خیلی از بازی‌های پلی استیشن ۱ و پلی استیشن ۲ میخریدیم
و کار نمی‌کرد 😌
مشکل داشتن

مشکل دار رایت می‌کردن
با بالاترین سرعت رایت می‌کردن به لنز کنسول فشار میومد یا نمی‌تونست اجرا کنه
معمولا از این دستگاه تکثیر ۱ به مثلاً ۱۰ استفاده می‌کردن
از این برچسب‌های چاپی سنگین چاپ می‌کردند رو دیسک می‌چسبونوندن دیسک از حالت تعادل خارج می‌شد به لنز و موتور و پولکی کنسول فشار میومد
و ...

s-l1200.webp
اینم یه چشمه از شاهکارهاست..

درک میکنم چی میگی..

یه وقتایی دیسک تو کنسول بندری میزد..

اگه دقت میکردی به صدای کنسول، صدای هلیکوپتر و.. میشنیدی.. 😅😁

مثلاً فیلم ها و بازی‌های ps1 باید با سرعت ۲ تا ۴ ایکس رایت میشد
بعد یهو می‌دیدی مثلاً با سرعت 56x رایت شده

یاد یه چیزی افتادم اون زمان یه فرمتی اومده بود به نام DivX اگر اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه ۵۰ تا فیلم می‌کردم تو ۱ سی دی 🤣😁

اون صدای فشار اومدن دو حالت داشت یا به خاطر دیسک بود یا به خاطر کپی خور فلشی که چند سال پیش اومد
من مثلاً خودم یادمه دقیقاً وقتی این تاپیک زدم
کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

اگر درست خاطرم باشه و اشتباه نکنم چون سال‌های خیلی زیادی ازش می‌گذره وقتی با فلش بازی می‌کردم دیسک بوت می‌ذاشتم
صدای کنسول چند برابر می‌شد حالا احتمالاً صدای فن بوده وگرنه قطعه دیگه صدا فکر نکنم بده
اوایل فکر می‌کردم به خاطر دیسک بوته ولی بعد از مدتی دیسک بوت رو درآوردم دیدم صدا ادامه داره
فکر کنم فشار می‌آورد به کنسول یا همچین چیزی
حساب کن در کنسول باز بود دیسکی توش نبود اما صدای زیادی داشت

b051556__3.jpeg

images

images
خب دیگه..😂

ولی تعجب کردم گفتی در کنسول باز بوده و دیسکی هم توش نبوده و همچنان صدای زیادی از کنسول میومده..

بزارید یه خاطره از ps2 بگم..

البته یه خاطره کلاً بد..

یکی از ناشرهای بازی های ps2 تو ایران،
(لوح زرین نیکان) بود..

البته فکر کنم تا الان به فنا رفته باشه..نمیدونم..

ولی باید بگم..

آخ خدا بگم چیکارش کنه..

رو اکثر بازیهای ps۲ همیشه گند میزد.. جز گندکاری رو اون دسته از بازیها هیچی بلد نبود..

از اقدامات شاهکارش:

۱_فیلم ها و کاتسین های بازیو حذف میکرد.
اکثرا یه سری برندها و لوگو هایی که اول بازی نشون داده میشد جایگزین کات سین ها میشد.

۲_موسیقی پس زمینه، صداشو کم میکرد یا کلا حذف میکرد. یا دیالوگهای داخل بازی..

یا اینکه مثلا کل ساندترک های بازی حذف میشد و فقط یکی دوتاش میموند و همون یکی دو تا همه جا پخش میشد.. 🤣🤣

حالا نمیدونم از قصد و به عمد دست میذاشتن رو این کارا...

یا میخواستن شاهکار تحویل بدن گندش در میومد؟؟

به عبارتی میخواستن ابروشو درست کنن، چششو کور میکردن..؟

فکر میکنم بخش و سهم بیشتری از بازار بازیهای ps2 دستش بوده..

منم که هر بار یه بازی از این ناشر میخریدم میگفتم این بار باید ببینیم چه گندی زدی؟ 🤣

البته بودن بازیهایی که دست کاریشون نکرده بود.. ولی تو ذهنم هست یه سری شاهکار.. 😅😁🤣

کیا اینجا زخم خوردن؟؟
دلیل اینکارهاشون هیچکدوم از این چیزایی که گفتید نیست، درواقع دلیلش صرفا صرفه جویی در هزینه ها و افزایش سود بوده 😄
چراییش هم بخاطر اینه که بعضی بازیا سنگین بودن و باید روی دیسک DVD9 رایت میشدن (GOW مثلا) اینا برای اینکه مجبور نباشند از DVD9 استفاده کنن میومدن دیسک رو ادیت میکردن و بعضی چیزارو حذف میکردن (نمونش همین چیزایی که گفتی)...
با اینکار حجم بازی رو کم میکردن و بزور توی DVD5 خودمون میچپوندنش 😂
خلاصه که شاهکاری درکار نیست، صرفا بحث پوله.

مثلاً فیلم ها و بازی‌های ps1 باید با سرعت ۲ تا ۴ ایکس رایت میشد
بعد یهو می‌دیدی مثلاً با سرعت 56x رایت شده

یاد یه چیزی افتادم اون زمان یه فرمتی اومده بود به نام DivX اگر اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه ۵۰ تا فیلم می‌کردم تو ۱ سی دی 🤣😁

اون صدای فشار اومدن دو حالت داشت یا به خاطر دیسک بود یا به خاطر کپی خور فلشی که چند سال پیش اومد
من مثلاً خودم یادمه دقیقاً وقتی این تاپیک زدم
کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

اگر درست خاطرم باشه و اشتباه نکنم چون سال‌های خیلی زیادی ازش می‌گذره وقتی با فلش بازی می‌کردم دیسک بوت می‌ذاشتم
صدای کنسول چند برابر می‌شد حالا احتمالاً صدای فن بوده وگرنه قطعه دیگه صدا فکر نکنم بده
اوایل فکر می‌کردم به خاطر دیسک بوته ولی بعد از مدتی دیسک بوت رو درآوردم دیدم صدا ادامه داره
فکر کنم فشار می‌آورد به کنسول یا همچین چیزی
حساب کن در کنسول باز بود دیسکی توش نبود اما صدای زیادی داشت

b051556__3.jpeg

images

images
دوران قدیمم بیشتره بازیا کلون میشدن یا اسکی یا کپی

دلیل اینکارهاشون هیچکدوم از این چیزایی که گفتید نیست، درواقع دلیلش صرفا صرفه جویی در هزینه ها و افزایش سود بوده 😄
چراییش هم بخاطر اینه که بعضی بازیا سنگین بودن و باید روی دیسک DVD9 رایت میشدن (GOW مثلا) اینا برای اینکه مجبور نباشند از DVD9 استفاده کنن میومدن دیسک رو ادیت میکردن و بعضی چیزارو حذف میکردن (نمونش همین چیزایی که گفتی)...
با اینکار حجم بازی رو کم میکردن و بزور توی DVD5 خودمون میچپوندنش 😂
خلاصه که شاهکاری درکار نیست، صرفا بحث پوله.
البته اینا Gow رایت میکردن fbi openup اشون میکردن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or