همه چيز درباره ویندوز Vista

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام بهزاد جون

اخ كه من چقدر سلام ميكنم

نه براي چي شما به كارت ادامه بده اين جا طرفدار داره
همش تقسير من بودش كه حرف از اون قالب ويستا اوردم
و گرنه الان بحث ما يه چيز ديگه بودش

شرمنده

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
خب نسخه ی 5270 ویندوز ویستا هم بلخره آمد من قصد دارم به معرفی ویژگی های این نسخه بپردازم...

j15549.jpg

همانطور که در شکل بالا میبینید Start menu هنوز وجود داره اما دیگر نام Start را بر روی آن نمی بینید به جای آن تنها لوگوی ویندوز قرار داده شده...

j1555w.jpg

اگر نشان ماوس را بر روی لوگو ببرید نام Start نقش می بندد

j15575.jpg

با کلیک کردن بر روی لوگو یا فشار دادن کلید ویندوز بر روی کیبرد استارت منو باز میشود.بر روی سیستمی که از قدرت لازم برای نشان دادن جلوه ی Aero Glass برخوردار است قسمت هایی از منو نسبتا شفاف بنظر میرسند..مطابق شکل بالا

j155dc.jpg

اگر سخت افزار شما از Aero Glass پشتیبانی نمی کند یا شما این گزینه را غیر فعال کرده اید استارت منو شما مطابق شکل بالا بنظر میرسد...

j155bb.jpg

در قسمت پایین استارت منو یک جعبه متنی برای جستجوی فایل ها و پرونده ها در نظر گرفته شده که قسمتی از تلاش مایکروسافت برای فراگیر کردن جستجو در ویندوز ویستا میباشد همانطور که در شکل میبینید نتایج جستجو در قسمت راست استارت منو قرار گرفته است...

j155hy.jpg

این هم دکمه ی مربوط به خاموش کردن سیستم کامپیوتر که با کلیک بر روی آن یک منو باز می شود که شامل Restart.. Shut Down…Lock…Log off…Switch User می باشد و دکمه ی نارنجی رنگ کناری هم مربوط است به حالت Standby و Hibernate که احتمالا با بیشتر این ویژگی ها در ویندوز XP آشنا هستید البته قابلیت هایی هم به این قسمت ها اضافه شده که در حال حاضر به آن نمی پردازیم.

j154xh.jpg

هماطور که در شکل میبینید نوار ابزارtaskbar) ) تا حدودی شفاف تر شده است اما تغییر چندان زیادی نکرده است

j154zt.jpg

با فشار دادن همزمان کلید های Alt_tab دیالوگی مطابق شکل بالا آورده می شود که نمای کوچکی از تمام برنامه هایی که در حال حاضرباز هستند را نمایش میدهد در پایین این نماها آیکون برنامه ای که این فایل ها با آن باز شده اند نشان داده می شود ...(اضافه می کنم که کلید Alt_Tab برای پرش بین برنامه ها استفاده میشود و این قابلیت در ویندوز Xp هم موجود است).....

...........................................................تا ;) بعد........................................................................

آخرین ویرایش:

Restricted Area

کاربر سایت
Sep 24, 2005
407
سلام...

من چند روز پیش در رایانه خبر یه مقاله راجع به ویستا خوندم که چند تا چیز جدید و جالب هم توش بود(البته باسه من جدید بود!). اول حداقل سخت افزار پیشنهادی باسه نسخه نهایی رو میذارم که با این سیستم میتونید ویندوز رو با تمام قابلیت ها با سرعت متوسط اجرا کنید:

CPU: 32 BIT or 64 BIT - Minimum clock 1.5 GHz
RAM: 512 MB
Free Space: 15 GB only for windows
VGA: min 128MB(Geforce FX 5900 or Radeon 9800 pro) For Aero interface

و این هم سیستم پیشنهادی مایکروسافت(برای اجرای ویندوز با تمام قابلیت ها در سرعت خوب نه عالی):

CPU: 32 BIT or 64 BIT-Minimum Clock 3.0 GHz
RAM: 1 GB
Free Space: 30 GB only for windows
VGA: Minimum 256 MB (Gforce 6800) For vista full features

نکات عجیب حجم مورد نیاز برای ویستا است که حداقل 15 و حداکثر 30 گیگابایت مورد نیاز است در خالی که XP فقط 2 گیگابایت حجم اشغال میکرد.
ضمنا WinFS همراه ویستا عرضه نمیشود و دلیل آن هم کمبود وقت تا عرضه یکی از بزرگترین پروژه های مایکروسافت است. WinFS بعدا در یک بسته الحاقی برای ویستا عرضه میشود.
ضمنا ویستا همراه IE 7.0 و Windows Media Player 11 و Windows Defender و احتمالا یک آنتی ویروس عرضه میشود. مثل اینکه مایکروسافت از جریاناتی که سر MP پیش اومد درس عبرت نگرفته!
Aero هم در واقع موتور گرافیکی بسیار قدرتمند ویستا هست که جلوه های بسیار زیبایی را پدید خواهد آورد(بد نیست نگاهی به VGA پیشنهادی برای ویندوز بیندازید)
Indigo و Avalon:
رابط بین برنامه های کاربردی رو API میگن که مخفف Application Programming Interface است. مثلا OpenGL , Direct X که اکثر شما آنها را میشناسید API هستند. Avalon رابط گرافیکی ویستا است و خصوصیت آن برداری و یا Vector بودن آن است و از 3 بخش تشکیل شده:

1- The Avalon Engine
2- The Avalon Framework
3-XAML

Indigo هم نسل جدید فناوری وب سرویس های مایکروسافت است که یکی از قابلیت های آن مجتمع کردن API هایی نظیر .NET Framework 2.0 , ASMX, .NET Remoting,... است.
Indigo و Avalon هر کدوم به یه مقاله چند ده سطری احتیاج دارند.
هم چنین ویستا دارای قابلیت های جالب و جدیدی مثل Virtual Folder و Meta Data و ... است.
هم چنین مایکروسافت قصد دارد نسخه هایی از Microsoft Office 2006 Version 12 و Microsoft Visual Studio .NET 2005 و Microsoft SQL Service 2005 را مخصوص Vista همزمان با عرضه این ویندوز عرضه کند(فعلا محتمل ترین تاریخ برای عرضه ویستا دسامبر 2006 است)
در آخر باید گفت اگر یه سیستم توپ دارید و میخواید به شکل بهتر از سرعت و قدرت اون استفاده کنید و هم چنین میخواهید ویندوزی با قابلیت های فراتر از تصور داشته باشید ویستا میتواند شما را به تمام آرزوهایتان برساند و سیستم شما را به یک فانتوم تبدیل کند!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
نه براي چي شما به كارت ادامه بده اين جا طرفدار داره
همش تقسير من بودش كه حرف از اون قالب ويستا اوردم
و گرنه الان بحث ما يه چيز ديگه بودش

نه خليل جون....ديدم درخواستي نشد براي همين...ولي باز هم چشم

فرزاد جان...بسيار عالي بود....

ولي اين طوري كه عكس ها نشون مي ده نميشه منتظر يه انقلاب در مورد قالب جديد ويندوز بود...چرا كه تنها نكات ريز تغيير كرده و زياد به اين موضوع توجه نشده(شايد نسخه آلفا تغيير كلي داشته باشه)

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام حميد جان

مطالبت واقعا جذاب و مفيد بود ...ممنون

نكته جالب اين وسط هم همون طوري كه گفتي ارايه mp11 هست كه اصلا قرار نبود كه ديگه با مايكروسافت كاري داشته باشه...ولي !!!!

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
نكته جالب اين وسط هم همون طوري كه گفتي ارايه mp11 هست كه اصلا قرار نبود كه ديگه با مايكروسافت كاري داشته باشه...ولي !!!!
فکر می کنم این نسخه مربوط فقط مربوط به آمریکای شمالی باشه و در اروپا اینطور که شنیدم ویندوز ویستا قراره بدون MP11 عرضه بشه..البته بخاطر فشار اتحادیه اروپا بر مایکروسافت

این هم سیستم پیشنهادی مایکروسافت(برای اجرای ویندوز با تمام قابلیت ها در سرعت خوب نه عالی
من فکر می کنم در مورد کارت گرافیک یگ جورایی غلو شده...مگه اینترفیس ویندوز ویستا چقدر حجم گرافیک داره که نیاز به یک کارت گرافیک 256 مگابیتی اونم با قویترین نوع GPU موجود در بازار داره..؟؟؟؟؟

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
j16ngg.jpg

با فشار دادن کلید های Windows-Tab یک نمای پرسپکتیو مطابق شکل بالا از برنامه های باز نمایش داده می شود که مایکروسافت این قابلیت را "Flip 3-D view" می نامد.

j16ou9.jpg

این هم یکی از آپشن های کنترل پنل است که به شما اجازه می دهد بر اساس ذوق و علاقه یتان جلوه ی Aero Glass را تغییر دهید. مثلا رنگ پنجره ها،استارت منو و یا نوار ابزار را تغییر دهید و یا میزان شفافیت را کم و یا زیاد کنید...

j16ow9.jpg

Windows Explorer حالا می تواند یک پیش نمایش از محتوای اسناد را بصورت آیکون Icon)) نشان دهد همچنین آیکون نشان می دهد که فایل یا سند توسط کدام برنامه باز می شود !!! به شکل بالا دقت کنید

j16p06.jpg

این قسمت هم پانلی است برای تنظیم شدت و حجم صدا...از نکات جالب این پانل اینست که شما می توانید میزان شدت صدای هر برنامه ی در حال اجرا را بصورت مجزا تعیین کنید...

j16p21.jpg

پانل Display ویندوز ویستا.....البته در این شکل قسمت Scale(DPI) از پانل Display نشان داده شده است. DPI مخفف عبارت Dot Per Inch می باشد که به معنی "نقطه در اینچ" است....در این قسمت می توانید مقیاس فونت خود را در واحد DPI تعیین کنید مقدار بیشتر یعنی فونت بزرگتر.... البته این ویژگی در ویندوز XP هم وجود دارد ...

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
من فکر می کنم در مورد کارت گرافیک یگ جورایی غلو شده...

موافقم....داشتن اين گرافيك براي اجرا يه نرم افزار نه 100% گرافيكي ديگه خيلي به عقل جور در نمي ياد

جدا از اين غلو هزينه جمع آوري اين سيستم هم خودش كلي ميشه

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
فرزاد جان
این 5270 که گفتی الان توی ایران هست ؟
به درد میخوره ؟
===========================
در ضمن بهزاد جان شرمنده که بحثو عوض کردم
واقعا ببخشید !

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
این 5270 که گفتی الان توی ایران هست ؟
به درد میخوره

هنوز تو ايران نيومده.....تو اروپا هم فكر مي كنم تا اواخر سال ميلادي جاري منتشر ميشه(يه نوع عيدي)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر