همه چيز درباره ویندوز Vista

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
--------------------------------------------------------------------------------

اصلا بهزاد یه چند روزی هست که به سایت نیومده امیدوارم غیبتش غیبت صغری باشه نه مثل اون دفه کبری....
اگه تاپیک پرنس را بری با دقت بخون دلیل غیبت بهزاد را میفهمی...البته شاید تا الانم فهمیده باشی

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
اگه تاپیک پرنس را بری با دقت بخون دلیل غیبت بهزاد را میفهمی...البته شاید تا الانم فهمیده باشی
من حوصله ی خوندن اون تاپیک اشفته بازار رو ندارم لطف کن خودت بگو....
فقط امیدوارم منظورت جریان اون و محمد رضا نباشه

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
من حوصله ی خوندن اون تاپیک اشفته بازار رو ندارم لطف کن خودت بگو....
فقط امیدوارم منظورت جریان اون و محمد رضا نباشه
فقط بطور خلاصه بگم که بهزاد قهر کرده البته دوست داشتم از یک کلمه دیگه استفاده کنم اما خب دقیقا

همینه دیگه....بهر حال

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام دوستان

براي نفرستادن و بدقولي كردن در مورد مجله شرمنده...قول مي دم زودتر بذارمش....

در مورد قهر كردن!!!! خيلي وقته كه اخلاق هاي بچگي ام رو ترك كردم
smile.gif

پس نه قهري در كار هست و نه مشكلي....

فقط چند روزي بود كه مشكلم داشتم

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
سلام علیکم
فقط اگه کسی بتونه این پک ویستا که روی اکس پی نصب میشه رو بذاره
ممنون میشم
دو تا لینک بچه ها گذاشتن که هر دو تاشون وقتی تا 12 درصد میرسه .... !
اگه میشه یکی درستش رو بذاره !

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
سلام
بهزاد جان خيلي خوشحالم که مي بينمت و مي دوني که فقط به خاطر خودت هست که برگشتم!!!
منتظر اون مقالت در باره ي ويستا هستم و دقيقا کاملش کي ميآد؟؟؟
اينم لينک جديد ترين نسخه ي بتاي اون:
http://www.mixiran.com/archives/2005/12/_microsoft_vist.php#more
در ضمن امين جون آشفته بازار هم درست مي شه به لطف آقا بهزاد آخه ديگه شده حل المسائل اون تايپيک اون وقت به من مي گن پست بي خود وقتي خود مديران ...!!!!

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
در ضمن امين جون آشفته بازار هم درست مي شه به لطف آقا بهزاد آخه ديگه شده حل المسائل اون تايپيک اون وقت به من مي گن پست بي خود وقتي خود مديران ...!!!!
خدا از دهنت بشنوه
در مورد قهر كردن!!!! خيلي وقته كه اخلاق هاي بچگي ام رو ترك كردم

پس نه قهري در كار هست و نه مشكلي
بهزاد منم خوشحالم برگشتی.
امیدوارم اون نوشته رو سری تر بزاری تا از خماری دربیام

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام

باور كنيد خيلي زياد هست و من هم هنوز تايپ نكردم....مشكل اينجاست كه ويندوزم صفحه كليد رو ساپورت نمي كنه....و فقط بايد تو همين فرم شروع كنم به تايپ كردن....ولي قول مي دم همين امشب مشغول شم

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
شركت مايكروسافت كه بيشتر به خاطر ارايه سيستم عامل هاي خانواده ويندوز نزد كاربران شناخته شده جديدا هدف خود را به روشني بيان كرده است.

ويندوز ويستا كه قبلا با اسم رمز (cod name)لانگ هورن نيز شناخته مي شد آمده است تا بين كليه ويندوز هايي كه تا كنون ارايه شده است بهترين باشد.اين ويندوز آمده است تا به سابقه مايكرو سافت در زمينه ارايه سيستم عامل هايي با سطح امنيتي پايين پايان دهد.

در حال حاضر بهترين برنامه نويسان مايكرو سافت در حال كار كردن روي امكانات كليدي ويستا هستند و انتظار مي رود تا كار اين گروه از برنامه نويسان زودتر از اواسط سال 2006 ميلادي (تقريبا مرداد ماه) به پايان برسد.

وستا در يك كلام نسخه اي تغيير يافته از ويندوز است.در اين نسخه از سيستم عامل تقريبا همه چيز از واسط كاربري گرفته تا مدل راه اندازها (Drivers)و لايه هاي امنيتي مورد باز بيني و بروز رساني قرار گرفته اند.از مهمترين اين تغييرات مي توان به موتور گرافيكي آوالون و مرورگر اينترنتي نسخه 7 (IE 7.0)اشاره كرد.

ويندوز ويستا بنابر تعريفي كه خود سازنده اش ارايه مي دهد مجموعه اي كامل از امكانات امنيتي است.امكانات و زواياي امنيتي ويستا فقط امنيت براي كاربر را شامل نشده و دايره اي وسيعتر را در بر مي گيرد.از جمله اين دايره وسيعتر مي توان به لحاظ كردن عدم پخش سي دي هاي صوتي و فيلم هاي غير اصل يا كپي كه بر خلاف حقوق معنوي كپي شده اند اشاره كرد.يكي ديگر از اين امكانات پشتيباني از DRM يا مديريت حقوق معنوي است.البته مديران ارشد مايكرو سافت در مورد امكانات اخير سكوت اختيار كرده اند.چرا كه كاربران به شرط نصب ويندوز ويستا و استفاده از اين امكانات مجبور به عوض كردن كامل سخت افزار هايشان خواهند بود كه البته خبر اخير به مزاق قريب اكثر مردم خوش نخواهد بود.

امكانات اشاره شده براي اولين بار در ساخت شماره 5048(5048 build)لانگ هورن كه نسخه قبل از بتا مي باشد لحاظ شده و در اختيار راه انداز نويس ها و برنامه نويس هاي سطح پاييدن (توضيح برنامه نويسان سطح پاييدن منظور برنامه نويسان سطح سخت افزار مي باشد)قرار داده شده است.البته از آنجاييكه لانگ هورن نسخه بتا محسوب مي شود برخي از اين امكانات به صورت كامل پياده سازي نشده و صرفا جهت معرفي در سيستم عامل لحاظ شده اند.برخي ديگر از اين امكانات نيز به طور كلي در نسخه بتا پياده سازي نشده اند.

خوب به خاطر خسته نشدن دوستان ادامه مقاله رو بعد مي ذارم....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر