هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
چند تا سوال داشتم می خواستم بدونم فرق کنسول بین 360 و پلی 3 ...
فرق که زیاده هم از لحاظ سخت افزاری و کلا همه چیز
شما بازی های پلی 3 رو هارد حتما باید کپی کنید تا بازی کنید؟؟؟یا مثل 360 بدون کپی کردن هم می تونین بازی کنید.
بعضی بازیهای PS3 نیاز به نصب دارن که از 100 مگابایت تا حداکثر 5 گیگا بایت فضای هارد رو اشغال میکنند (بستگی به بازی داره)

اگه پاسختون مثبته که این عیب حساب می شه؟
این عیب که حساب نمیشه هیچ یک مزیت هم هست و باعث کاهش زمان لودینگها در بازیها میشه
چه تاثیری داره چون من تاپیک gta4 پلی 3 می خوندم شدیدا بچه ها از افت فریم و ... حرف می زدن مگه سخت افزار پلی 3 کمتر 360 هست چون تو 360 این افت فریم خیلی ناچیزه. اگه هم منفیه چقدر طول می کشه یه بازی کپی بشه؟
این ربطی به نصب بازی روی هارد PS3 نداره
همه کسانی که افت فریم دارند به خاطر اینه که ریجن firmware ی که روی کنسولشون نصب هستش با ریجن خود کنسولشون یکی نیست و این باعث افت فریم های غیر عادی میشه (جالب اینجاست که هر چی هم که بهشون میگی به خودشون زحمت نمیدن برن firmware هم ریجن با کنسولشون بریزن)
در مورد گرافیک پلی3 قوی تر یا 360؟چون تو بازی dirt واقعا پلی 3 قوی تر 360 بود ولی تو assasince کمتر.
بستگی به سازنده بازیها داره
مثالش رو هم خودت زدی مثلا در بازی Dirt نسخه PS3 بهتر بود ولی مثلا در بازی Assasins Creed نسخه 360 بهتر بود دلیلش هم همش برمیگرده به سازنده ها که تا چه حد با سخت افزار هر دو کنسول آشنا باشند و این مسئله Lead Platform بودن هم اهمیت زیادی داره .
در کل هنوز از سخت افزار PS3 درست استفاده نشده و تمام توانش رو به کار نگرفتند بازیهای آینده همه چیزو مشخص میکنه

jeyran

کاربر سایت
Oct 25, 2007
52
صدای درایو BD

بچه ها من یه PS3 از یکی از اعضا گرفتم ( به شرط سالم بودن ) وقتی دیسک بازی تو درایوش میزام موقع خوندن دیسک درایوش صدای کلیک کلیک زیادی می کنه می خواستم بدونم طبیعی یا نه ؟

لطفا سریع چند نفر از بچه ها جوابمنو بدن . ممنون

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
dark_royhey و robin hood و hustel جونم ممنون::love: که جواب سوالامو انقدر دقیق دادین.:love:
پس این داشبورد جدید که برای 360 هم داره می یاد خیلی عالی می شه چون می تونی بازیو کپی کنی رو هارد لااقل فکر کنم مشکل حجم کم dvd9 حل بشه اینجوری اگه باشه باید بازی هایی مثل gta جدید اگه قرار باشه بسازن روی 2 تا dvd9 بیاد.که انقدر محدود نشه.در کل جفتشون کنسول های خیلی خوبی هستن.دم پلی 3 و 360 گرم با این بازی های شاخشون.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955

gammer

کاربر سایت
Dec 14, 2007
297
نام
amir
بچه ها من یه PS3 از یکی از اعضا گرفتم ( به شرط سالم بودن ) وقتی دیسک بازی تو درایوش میزام موقع خوندن دیسک درایوش صدای کلیک کلیک زیادی می کنه می خواستم بدونم طبیعی یا نه ؟

لطفا سریع چند نفر از بچه ها جوابمنو بدن . ممنون
بله عادی هست!!!
بازی به بازی هم صدا کم و زیاد میشه!!!

در بعضی از موارد میتونه مشکل از درایو باشه یا HDD ... فکر نکنم ربطی به نرم افزار داشته باشه !!!

رسول جان چه عجب خوشحال شدیم دوباره تو سایت دیدیمت!!!

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
میتونه بازی باگ داشته باشه؟؟؟؟؟

اون کلیپی هم که گزاشتین ممکنه فیک نباشه چون اصلا بازیو اجرا نمیکنه و از قسمت مدیا یه فیلم پخش میکنه که توش نوشته برای اجرای دیسک اونو تو xbox360 بزارین.

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
فکر نمیکنم این درست باشه، شما که همه ی بازی رو نصب نمیکنید .. فقط قسمتی از بازی نصب میشه و هم چنان درایو بازی رو از روی BD میخونه.

البته فرمایش شما صحیح هست ولی من فکر میکنم که اون اطلاعاتی که
اینستال میشه دیگه از رو BD خونده نمیشه و این میتونه از بار کاریه درایو
هم کم کنه

dark_royhey و robin hood و hustel جونم ممنون::love: که جواب سوالامو انقدر دقیق دادین.:love:
پس این داشبورد جدید که برای 360 هم داره می یاد خیلی عالی می شه چون می تونی بازیو کپی کنی رو هارد لااقل فکر کنم مشکل حجم کم dvd9 حل بشه اینجوری اگه باشه باید بازی هایی مثل gta جدید اگه قرار باشه بسازن روی 2 تا dvd9 بیاد.که انقدر محدود نشه.در کل جفتشون کنسول های خیلی خوبی هستن.دم پلی 3 و 360 گرم با این بازی های شاخشون.

دوست عزیز اگر منظورت از hustel من بودم خواهش میکنم ولی من چیزی نگفتم
دوستان لطف کردن جواب دادن به شما

در مورد آپدیت پائیزی و حل شدن مشکل کمبود حجم برایه 360
و ساخته شدنه بازیها با توجه به اجرایه اونها از رویه هارد باید
بگم متاسفانه اینطور نیست چون مایکروسافت مدلی هم به نام
آرکید داره که سازمانی هارد نداره ( قابلیت اتصالش رو داره )
و نمیتونه یوزر رو مجبور به استفاده از هارد کنه

پس این گزینه منتفی هست مگر اینکه بخواد یه درایو اکسترنال
بلوری بیرون بده که .....

موفق باشی;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر