هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

reza_abd

کاربر سایت
Apr 22, 2008
117
سلام دوستان به من آماتور هم یه مقدار اطلاعات بدین. من حدود 3 سال و نیم Xbox داشتم و جدیدا واسه تنوع گفتم عوضش کنم(هرچند که جدیدا هم یه سری دردسرها داشت مثه خریدن دیسکی که با روش برنر مکس رایت شده و ...) خلاصه تصمیم گرفتم PS3 بگیرم. امشب رفتم بازار پیش یکی از این مغازه دارهایی که چند ساله مشتریشم. گفت چون چند ساله مشتریم هستی یه PS3 کپی خور دارم مدل Fat 80 gig خیلی خیلی تمیز. به تو میدم 800 تومن. و گفت که می خواستم این PS3 رو به عنوان نو بفروشم! (روشم برچسب قیمت زده بود 1 میلیون و 200 هزار) ولی چون تویی بهت میدمش 800 تومن. گفت Xbox ات رو بده 200 بده روش اینو بت بدم. (Xbox من مدل آرکید هستش با مادربورد جاسپر). خلاصه موندم چی بهش بگم. بش گفتم اجازه بدین تا فردا فک کنم. اونم گفت زود بجم که تا عید قیمتا میرن بالا.
حالا به نظر شما چیکار کنم؟ الان PS3 Fat 80 گیگ چنده؟ به نظرتون خوب داره بهم قیمت میده؟ یعنی Xbox ام رو بهش بدم با 200 تومن این PS3 رو بگیرم؟؟

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
ممنون.اگه مثلا یک ساعت فیفا آنلاین بازی کرد چه مقدار از حجم اینترنت مصرف میشه؟؟؟

والا من فیفا تست نکردم ولی میدونم کمه اما رزیدنت اویل و BF3 و کال آو تا دلت بخواد بازی کردم بیشترینش اویل 5 بود که تو 10 ساعتی که آنلاین زدم نزدیک 200 مگ کم کرد
دوست عزیز چه پینگی میخواد ؟
من 128 نا محدود دارم اما 60 تا اینت دانلود میکنه اپلودشم 50 باید باشه
خواستی تست بزارم چک کن

کلا برای آنلاین زدن پینگتون زیر 300 باشه خوبه بین 300 تا 500 باشه بد نیست و بالای 500 باشه باید به فکر بیوفتید برای تعویض سرویستون یا تماس بگیرید پینگو بهتر کنن
کلا تو ایران از ساعت 11 12 ظهر تا 8-9 شب پینگ ها بالاس به غیر از این ساعت ها پینگ خوب میشه و پایین میاد
سرعت آپلود و دانلود توی پینگ تاثیری نداره خودم 4 مگ داشتم سرعت دانلودمم تا 900 میرفت ولی پینگم زیر 1000 نمیومد که اصلا به درد بازی نمیخورد
سلام دوستان به من آماتور هم یه مقدار اطلاعات بدین. من حدود 3 سال و نیم Xbox داشتم و جدیدا واسه تنوع گفتم عوضش کنم(هرچند که جدیدا هم یه سری دردسرها داشت مثه خریدن دیسکی که با روش برنر مکس رایت شده و ...) خلاصه تصمیم گرفتم PS3 بگیرم. امشب رفتم بازار پیش یکی از این مغازه دارهایی که چند ساله مشتریشم. گفت چون چند ساله مشتریم هستی یه PS3 کپی خور دارم مدل Fat 80 gig خیلی خیلی تمیز. به تو میدم 800 تومن. و گفت که می خواستم این PS3 رو به عنوان نو بفروشم! (روشم برچسب قیمت زده بود 1 میلیون و 200 هزار) ولی چون تویی بهت میدمش 800 تومن. گفت Xbox ات رو بده 200 بده روش اینو بت بدم. (Xbox من مدل آرکید هستش با مادربورد جاسپر). خلاصه موندم چی بهش بگم. بش گفتم اجازه بدین تا فردا فک کنم. اونم گفت زود بجم که تا عید قیمتا میرن بالا.
حالا به نظر شما چیکار کنم؟ الان PS3 Fat 80 گیگ چنده؟ به نظرتون خوب داره بهم قیمت میده؟ یعنی Xbox ام رو بهش بدم با 200 تومن این PS3 رو بگیرم؟؟
فت اصلا نگیرید
میخواد از طلا باشه ولی نگیرید

reza_abd

کاربر سایت
Apr 22, 2008
117
فت اصلا نگیرید
میخواد از طلا باشه ولی نگیرید
به چه دلیل؟ یعنی حتما خراب میشه؟ خب شاید نشد! خب PS3 اسلیم با ظرفیت کم هست؟ کمترین حافظه PS3 اسلیم چند گیگه؟ و قیمت نوش چنده؟
یه سوال دیگه هم دارم اینکه آیا میشه بازی های PS3 رو دانلود کرد و راحت ریخت رو هارو PS3 و بازی کرد؟ یا مثه Xbox دردسر داره؟ چون واسه Xbox باید رایتر مخصوص داشته باشی و فریمور رایترت رو تغییر بدی تا بتونی به صورت "برنر مکس" رایت کنی و باید DVD9 بخری و ممکنه بعضی DVD هات بسوزن و ... حالا می خوام بدونم که PS3 این بساط رو نداره و فقط بازی رو دانلود می کنی و راخت با فلش مموری میریزی رو هارد PS3؟ به همین راحتی؟ اگه اینطور باشه که حتما PS3 میگیرم دیگه. حتما این سوالم رو دقیق جواب بدین. ممنون :)

آخرین ویرایش:

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
به چه دلیل؟ یعنی حتما خراب میشه؟ خب شاید نشد! خب PS3 اسلیم با ظرفیت کم هست؟ کمترین حافظه PS3 اسلیم چند گیگه؟ و قیمت نوش چنده؟
یه سوال دیگه هم دارم اینکه آیا میشه بازی های PS3 رو دانلود کرد و راحت ریخت رو هارو PS3 و بازی کرد؟ یا مثه Xbox دردسر داره؟ چون واسه Xbox باید رایتر مخصوص داشته باشی و فریمور رایترت رو تغییر بدی تا بتونی به صورت "برنر مکس" رایت کنی و باید DVD9 بخری و ممکنه بعضی DVD هات بسوزن و ... حالا می خوام بدونم که PS3 این بساط رو نداره و فقط بازی رو دانلود می کنی و راخت با فلش مموری میریزی رو هارد PS3؟ به همین راحتی؟ اگه اینطور باشه که حتما PS3 میگیرم دیگه. حتما این سوالم رو دقیق جواب بدین. ممنون :)

به این دلیل که سری فت تاریخ گذشته هستن و هرچی تو بازار هست ریفره اگه ریفر هم نباشه که اصلا نو نیست و دسته دومه
برای دانلود و اجراشون میره تو مقوله هک و کپیخور که تو pm بهتون توضیح میدم اینجا جاش نیست

ps3 gamer.

کاربر سایت
Nov 2, 2010
327
نام
متین
1-
3-کنسول شما تو چه فاصله ای قرار گرفته ؟ ممکنه از حساسیت خود کاربر باشه ، صدای فعالیت HDD باشه (بدون دیسک هم میشه متوجه شد) یا خود درایو مشکل داشته باشه و... اگه زمان اجرای بازی از رو دیسک مشکلی مثل قفل کردن ، طولانی شدن مدت زمان لود و... نداری به نظر نمیاد مشکلی باشه !
من با فاصله ای حدود یک تا یک و نیم متر از کنسول میشینم!
در مورد زمان لود شدن هم یه مقدار نگرانم کرده انچارتد 2 که دیسک اورجینالش رو دارم لود اخری که دیگه میخواد وارد بازی بشه 50 تا 60 ثانیه طول میکشه ولی انچارتد3 رو کپی بازی میکنم و لودش 120 تا 130 ثانیه طول میکشه!
یه مورد دیگه هم هست که نمیدونم چرا تو انچارتد 2و3 تکسچر ها دیر لود میشن؟؟(مخصوصا شماره 3 که به صورت کپی بازیش میکنم)
نمیدونم مشکل از کنسولمه یا از خوده بازی!
خیلی ممنون به خاطر راهنماییتون!

saman game

کاربر سایت
Jul 12, 2012
69
نام
saman
من با فاصله ای حدود یک تا یک و نیم متر از کنسول میشینم!
در مورد زمان لود شدن هم یه مقدار نگرانم کرده انچارتد 2 که دیسک اورجینالش رو دارم لود اخری که دیگه میخواد وارد بازی بشه 50 تا 60 ثانیه طول میکشه ولی انچارتد3 رو کپی بازی میکنم و لودش 120 تا 130 ثانیه طول میکشه!
یه مورد دیگه هم هست که نمیدونم چرا تو انچارتد 2و3 تکسچر ها دیر لود میشن؟؟(مخصوصا شماره 3 که به صورت کپی بازیش میکنم)
نمیدونم مشکل از کنسولمه یا از خوده بازی!
خیلی ممنون به خاطر راهنماییتون!
داداش نگران نباش لود بازی انچارتد 3 خیلی طول میکشه مشکل از دستگاه شما نیست چون بازی کپی طول میکشه حجم بازی هم بالاست

soltane7posh

کاربر سایت
Apr 14, 2011
345
نام
Ali
سلام من پی اس تریم بنا به دلایلی 2 سال توی کارتون جمع شده بوده و الان به تازگی که در وردم و دارم بازی میکنم یه صداهای عجیب غریبی از داخلش میاد وسط بازی یهو انگار که کسی داخل کنسول داره پلاستیک میشکنه صدای شکسته شدن قطعات پلاستیگکی منظورمه کنسولم هک جیل بریک و تعمیر هم اصلا نشده آک اک بوده میخواستم بدونم موردی که نداره آخه یه صدایی یهو میده انگار از بس داغ شده داره قطعات خرد میشه ممنون میشم یکی راهنمایی بکنه

Mehrdad092000

کاربر سایت
Jan 30, 2010
987
نام
مهرداد
کلا برای آنلاین زدن پینگتون زیر 300 باشه خوبه بین 300 تا 500 باشه بد نیست و بالای 500 باشه باید به فکر بیوفتید برای تعویض سرویستون یا تماس بگیرید پینگو بهتر کنن
کلا تو ایران از ساعت 11 12 ظهر تا 8-9 شب پینگ ها بالاس به غیر از این ساعت ها پینگ خوب میشه و پایین میاد
سرعت آپلود و دانلود توی پینگ تاثیری نداره خودم 4 مگ داشتم سرعت دانلودمم تا 900 میرفت ولی پینگم زیر 1000 نمیومد که اصلا به درد بازی نمیخورد
2508720473.png

2508729698.png

این چطوره؟میشه همه بازیارو انجام داد ؟
راستی من رجرو 4.30 هستم وصل بشم بن بشم میشه با یه اکانت دیگه وصل شد؟

---------- نوشته در 09:28 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:26 PM ارسال شده بود ----------

سلام من پی اس تریم بنا به دلایلی 2 سال توی کارتون جمع شده بوده و الان به تازگی که در وردم و دارم بازی میکنم یه صداهای عجیب غریبی از داخلش میاد وسط بازی یهو انگار که کسی داخل کنسول داره پلاستیک میشکنه صدای شکسته شدن قطعات پلاستیگکی منظورمه کنسولم هک جیل بریک و تعمیر هم اصلا نشده آک اک بوده میخواستم بدونم موردی که نداره آخه یه صدایی یهو میده انگار از بس داغ شده داره قطعات خرد میشه ممنون میشم یکی راهنمایی بکنه

دوست عزیز طبیع فکر کنم اون صدا ها بعد از یکم بازی از بین میره
کنسول سردو گرم که میشه ایمجوری میشه فکر کنم

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا

اون برای گرم شدن پلاستیک هستش و منبسط شدنشه خیالتون راحت چیزیش نیست
2508720473.png

2508729698.png

این چطوره؟میشه همه بازیارو انجام داد ؟
راستی من رجرو 4.30 هستم وصل بشم بن بشم میشه با یه اکانت دیگه وصل شد؟

---------- نوشته در 09:28 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:26 PM ارسال شده بود ----------

دوست عزیز طبیع فکر کنم اون صدا ها بعد از یکم بازی از بین میره
کنسول سردو گرم که میشه ایمجوری میشه فکر کنم
پینگتون برای آنلاین خوبه
ولی
هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور*

dara_az

کاربر سایت
Feb 11, 2013
8
سلام . دوستان نمیدونید فن 19 پره + خمیر سیلیکون مرغوب + Thermal pad از کجا تهیه کنم ؟؟؟
بیشتر لنگ فن 19 پره برای PS3 FAT هستم . تو این سایتای خارجی هم که میخوندم Thermal Pad رو هم عوض میکردن ! والا من الان یادم نیست،اما اوندفعه که دستگاهمو باز کردم تمیز کردم خیلی به این قضیه دقت نکردم .hاصلا نمیدونم وضعیت ترمال پدش چجوریا بود !!! حالا یه سوالی : اگه ترمال پد رو عوض نکنم و فقط خمیر جدید بزنم تفاوتش با اینکه هم ترمال پد عوض کنم هم خمیر بزنم چقدره ؟؟ اصلا از شماها کسی تاحالا این ترمال پد رو عوض کرده ؟؟؟
اینم یه عکس از این ترمال پد کذایی:
Amazon.com: High Performance Thermal Pad for Playstation 3: Video Games
Yellow Light of Death Repair - Page 6 - iFixit

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
سلام . دوستان نمیدونید فن 19 پره + خمیر سیلیکون مرغوب + Thermal pad از کجا تهیه کنم ؟؟؟
بیشتر لنگ فن 19 پره برای PS3 FAT هستم . تو این سایتای خارجی هم که میخوندم Thermal Pad رو هم عوض میکردن ! والا من الان یادم نیست،اما اوندفعه که دستگاهمو باز کردم تمیز کردم خیلی به این قضیه دقت نکردم .hاصلا نمیدونم وضعیت ترمال پدش چجوریا بود !!! حالا یه سوالی : اگه ترمال پد رو عوض نکنم و فقط خمیر جدید بزنم تفاوتش با اینکه هم ترمال پد عوض کنم هم خمیر بزنم چقدره ؟؟ اصلا از شماها کسی تاحالا این ترمال پد رو عوض کرده ؟؟؟
اینم یه عکس از این ترمال پد کذایی:
Amazon.com: High Performance Thermal Pad for Playstation 3: Video Games
Yellow Light of Death Repair - Page 6 - iFixit

شما میخوای چراغ زرد رو تعمیر کنی؟
اگه آره باید بگم کار خودتون نیست چون هم به سشوار صنعتی نیاز دارین هم به infrared بدید بیرون براتون تعمیرش میکنن
اگه نه میخواین مشکل صدا و گرماش حل بشه همین خمیر سیلیکون کفاف کار رو میده و برای فن هم باید برید بازار پیدا کنید از رو یه کنسول براتون بر میداره

dara_az

کاربر سایت
Feb 11, 2013
8
شما میخوای چراغ زرد رو تعمیر کنی؟
اگه آره باید بگم کار خودتون نیست چون هم به سشوار صنعتی نیاز دارین هم به infrared بدید بیرون براتون تعمیرش میکنن
اگه نه میخواین مشکل صدا و گرماش حل بشه همین خمیر سیلیکون کفاف کار رو میده و برای فن هم باید برید بازار پیدا کنید از رو یه کنسول براتون بر میداره

سلام دوست عزیز . نه من مشکل YLOD ندارم . فقط چون یکم وسواسیم میخوام مشکل صدای فن و گرماش حل بشه و هم اینکه بالاخره فن خودش 5 6 ساله داره کار میکنه ترجیح میدم با یه فن نو 19 پره عوضش کنم که عمر دستگاه هم بیشتر بشه. شما جایی رو میشناسی که فن و اینجور چیزا رو داشته باشند ؟؟
در مورد این Thermal pad اطلاعاتی دارید ؟ لازمه که حتما ترمال پد هم عوض بشه ؟؟ اصلا گیر میاد یا دنبالش نگردم ؟؟؟
خمیر چی پیشنهاد میکنید ؟ من دفعه قبل از همین خمیر های 1000 تومنی زدم اما الان میخوام با یه خمیر مرغوب عوضش کنم چون به نظرم خیلی فرقی با قبلش نکرده

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
سلام دوست عزیز . نه من مشکل YLOD ندارم . فقط چون یکم وسواسیم میخوام مشکل صدای فن و گرماش حل بشه و هم اینکه بالاخره فن خودش 5 6 ساله داره کار میکنه ترجیح میدم با یه فن نو 19 پره عوضش کنم که عمر دستگاه هم بیشتر بشه. شما جایی رو میشناسی که فن و اینجور چیزا رو داشته باشند ؟؟
در مورد این Thermal pad اطلاعاتی دارید ؟ لازمه که حتما ترمال پد هم عوض بشه ؟؟ اصلا گیر میاد یا دنبالش نگردم ؟؟؟
خمیر چی پیشنهاد میکنید ؟ من دفعه قبل از همین خمیر های 1000 تومنی زدم اما الان میخوام با یه خمیر مرغوب عوضش کنم چون به نظرم خیلی فرقی با قبلش نکرده

خب خوبه که مشکل ندارید
برای خرید فن که باید برید وقت بزارید بازار رو بگردید ولی اگه بخواین براتون میگردم خبرتون میکنم ببینم چی هست چی نیست فقط مشخصات کنسول (شماره سریال و ظرفیت و نوعشو) برام pm کنید
در مورد اون برچسب ها تا الان من ندیدم تو بازار اگه پیدا کنید خوبه استفاده بشه من خودم از خمیر arctic silver 5 که تو بسه فن cpu کامپیوترم بود استفاده کردم اگه پیدا کردید از اون مدل که خیلی عالی میشه ولی اگه نه خمیر های نقره خیلی خوب جواب میدن
یه چیزی هم بگم بهتون کنسول فت همین دردسر ها رو داره خودمم همین مشکل صدای فن زیاد رو داشتم و در آخر تا کارش به خرابی و چراغ زرد نکشید فروختمش و یه اسلیم خریدم توصیه میکنم شما هم اگه بودجشو دارید همین کار رو انجام بدید
راه تستش که واقعا کنسول داغ میکنه یا فن الکی دورشبالا میره اینه که
زمانی که تو منو دور فن خیلی بالا رفت دستتون رو بگیرید پشت کنسول اگه باد داغ زد بیرون که خب خمیر داغون شده عوض بشه بهتره (حتی فن هم عوض بشه خیلی خوب میشه) ولی اگه تو منو دور فن بالا رفت و دستتون رو گرفتید پشتش و باد خنک یا یه مقدارگرم به دستتون خورد تعویض فن و خمیر هیچ فایده ای نداره چون چیپ ترموستات کنسول خراب شده و پالس های الکی به فن میفرسته و از فن میخواد دورشو بالا ببره.

Sɯαsƚikα

April 26 , 2016
کاربر سایت
Jan 2, 2013
4,620
نام
peɪmɑːn
سلام دوستان گرامی
بلو ری بازی رو بعد از هر بار بازی کردن باید بیرون آورد یا تو دستگاه بمونه اشکالی نداره ؟
صدمه ای به کنسول نمی زنه ؟

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
سلام دوستان گرامی
بلو ری بازی رو بعد از هر بار بازی کردن باید بیرون آورد یا تو دستگاه بمونه اشکالی نداره ؟
صدمه ای به کنسول نمی زنه ؟
تو دستگاه نباشه بهتره چون ساختار درایوش جوریه که توش فنر زیاد به کار رفته و این فنر ها جمع نمونن بهتره (موقعی که دیسک توشه جمع میشن و وقتی نیست ول هستن که فشار روشون کم هستش)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر