هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,816
نام
امیر
به به ، داش آیدین :D چطوری پسر ؟

براي مشاهده زير نويس فيلمي كه به صورت DivX دارم تماشا ميكنم، بايد چه كنم كه PS3 اون زير نويس رو نشون بده؟
يا به بيان ديگه: براي فعال كردن زيرنويس فايل هاي Divx (كه همنام با نام فيلم هستن) بايد چه كرد.
آیدین این راهی که بهت میگم خودم امتحان نکردم ولی فکر کنم جواب بده ، اول اینکه زیرنویست همه چیز به غیر از فارسی باشه ، چون سلطان شدیدا از زیرنویس فارسی بدش میاد و اونو اجرا نمیکنه ! داخل حافظه فلش یه فولدر به نام VIDEO باز کن و فایل DivX و زیرنویسو بریز داخلش ، به احتمال زیاد باید الان زیرنویسو اجرا کنه هنگام پخش فیلم .

من يه هارد external 500GB Maxtor به يه PS3 20G وصل كردم ولي اصلا PS3 نشناختش، راهي وجود داره كه كنسول اين هارد رو (كه از طريق USB وصله) بخونه؟
اینم عجیبه ، اما فکر میکنم باید هارد اکسترنال format ش FAT 32 باشه تا ps3 بشناسه ، یه بار هارد و FAT 32 فرمت کن ، وصلش کن به ps3 اگه نشناخت ، برو system settings ، بعدش format utility ، بعدش format Hard Disk ، شاید اونجا بشناسه و فرمتش کنه تا برای تو قابل استفاده بشه . در غیر این صورت فکر کنم هاردت برای ps3 قابل شناسایی نیست .

چرا عكس ها و فيلم هاي من رو كه روي flash disc كپي ميكنم رو PS3 پيدا نميكنه و حتما بايد مثلث رو بزنم و روي Show All كليك كنم؟
اینجا هم اگه داخل فلش چند تا فولدر به اسم های PICTURE برای عکس و VIDEO برای فیلم و MUSIC برای آهنگ درست کنی و آهنگا و فیلما و عکساتو داخلش بریزی ، مشکلت حل میشه ;) .

آخرین ویرایش:

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
1-براي مشاهده زير نويس فيلمي كه به صورت DivX دارم تماشا ميكنم، بايد چه كنم كه PS3 اون زير نويس رو نشون بده؟
يا به بيان ديگه: براي فعال كردن زيرنويس فايل هاي Divx (كه همنام با نام فيلم هستن) بايد چه كرد.

البته اسنيک جواب دادا حالا من يه خورده کامل ترش ميکنم
PS3 زيرنويس خارج از فايل رو نشون نميده البته تا الان که اينجوری بوده حالا شايد بعداً بهتر تر شد

من يه هارد external 500GB Maxtor به يه PS3 20G وصل كردم ولي اصلا PS3 نشناختش، راهي وجود داره كه كنسول اين هارد رو (كه از طريق USB وصله) بخونه؟

دليل اينم اينکه چون هارد رو همونطور خام وصل کردی بنابرين PS3 نشناخته حتماً FAT32 فرمتش کن ردیف میشه

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
2-من يه هارد external 500GB Maxtor به يه PS3 20G وصل كردم ولي اصلا PS3 نشناختش، راهي وجود داره كه كنسول اين هارد رو (كه از طريق USB وصله) بخونه؟
ببخشید هارد رو از طریق usb وصل کردی؟
آخه کنار کنسول یه جایی داره که میشه هارد رو دراورد و یه هارد دیگه گذاشت از اونجا باید هارد رو وصل کنی
البته شاید اون هاردی که داری از این طریق نشه وصلش کرد

من شنیدم که پلی3 تا 250 گیگ بیشتر ساپورت نمیکنه..... اینطور نیست؟
این من شنیدمها منو کشته :biggrin1: هر دفعه یکی میاد میگه من شنیدم فلان ...
نخیر اینطور نیست

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
مرسي از جواب همه اساتيد،
1- زير نويس رو فقط تونستم بوسيله يه نرم افزار به اسمه AVIAddXSub به فيلم اضافه كنم كه براي يه فيلم 700مگي حدود 3دقيقه طول ميكشه و خاصيتش اينه كه فيلم رو recode نميكنه.

2-هارد ديسكم از نوع External هستش كه با رابط USB به سيستم وصل ميشه و 500گيگ هست و همه اش هم پُره و بالطبع نميتونم سيستم فايلش رو عوض كنم به FAT32.

3- يه اشكال جديد، موقع پخش بعضي divx ها يه دفعه يه error ميده به اسمه "content cannot be played" كسي ميدونه راه حل چيه؟

4- اين theme اصلي خود XMB كه يه نوار تو background داره كه رو هوا جينگولك در مياره، يه بار خونه دوستم ديدم كه مشكي رنگ شده بود ولي اين رنگ تو رنگايي كه داخل تنظيماتش هست وجود نداره، جريان چيه؟

5- مزيّت آپديت كردن PS3 به آخرين ورژن چيه.

تشكرات فاضله.

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
3- يه اشكال جديد، موقع پخش بعضي divx ها يه دفعه يه error ميده به اسمه "content cannot be played" كسي ميدونه راه حل چيه؟
این مشکل خود فایل Divx هستش احتمالا فایلش خرابه

4- اين theme اصلي خود XMB كه يه نوار تو background داره كه رو هوا جينگولك در مياره، يه بار خونه دوستم ديدم كه مشكي رنگ شده بود ولي اين رنگ تو رنگايي كه داخل تنظيماتش هست وجود نداره، جريان چيه؟
به نکته خوبی اشاره کردی این theme پیش فرضی که روی PS3 هست براساس ساعت و شبانه روز رنگهاش تغییر میکنه شما برو تو تنظیمات و ساعت و زمان رو اول درست کن
بعد میبینی که اگر کنسول رو موقع روز روشن کنی رنگهای روشن برات به نمایش میگذاره هر چی که به شب نزدیک بشی رنگها تیره و تیره تر میشه مثلا عصرها بیشتر بنفش میشه و تا شب theme به رنگ مشکی درمیاد
بازم میگم توجه داشته باشید که theme پیش فرضی که روی PS3 هست براساس ساعت و شبانه روز رنگهاش تغییر میکنه پس اگر مثلا رنگ مشکی که در شب به نمایش در میاد رو در روز دیدید تعجب نکنید ساعت کنسولتون رو تنظیم کنید
5- مزيّت آپديت كردن PS3 به آخرين ورژن چيه.
مزیتش اولش امکانات بیشتر و گسترده تر هستش که در هر آپدیت جدید اضافه میشه
مزیت دومش اینه که بازیهای جدید به firmware های ورژن جدیدتر احتیاج دارن (البته در خود BD همه بازی های PS3 آپدیت Firmware ـی که نیاز هست برای اجرای بازی موجوده)

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,816
نام
امیر
اين theme اصلي خود XMB كه يه نوار تو background داره كه رو هوا جينگولك در مياره، يه بار خونه دوستم ديدم كه مشكي رنگ شده بود ولي اين رنگ تو رنگايي كه داخل تنظيماتش هست وجود نداره، جريان چيه؟

علاوه بر توضیحات رفیقمون یه چیز دیگه که هست اینه که رنگ این تم ها توی ورژن های مختلف فرق میکنه ، یعنی توی هر ورژن یه رنگ بیشتر خودشو نشون میده ، یه بار صورتیه ، آبی ، سبز و ...

مزيّت آپديت كردن PS3 به آخرين ورژن چيه.

و باز علاوه بر توضیحات رفیقمون ، سونی با این آپدیت هایی که میده ، ییهو :D گند میزنه به هیکل هکرا :D و دوباره روز از نو روزی از نو و همچنین اگه آپدیت نکنی نمی تونی بری PSN و بالطبع نمی تونی آنلاین بازی کنی !!

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
سلام

من میخوام به اینترنت وصل شم باید چی کا ر کنم کمک

دو سه بار تقاضای کمک کردم تو تایپک خودش خبری نشد شاید اینجا .

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام عزیزان من تلوزیون 22 سامسونگ دارم hd tv بازی بتلفیلد گرفتم ولی تصویر خیلی بد بود تصویر بشکل یه کمی برفکی یاحالت یه ذره دون دون ریز یا نقطه ریزی داشت بازی رو بردم خونه رفیقم که همون تلوزیون22 سامسونگ رو داشت گفتم شاید مشکل کابلم باشه اما بازهم همون مشکلو داشت!!من بازیهای mgs4 وسول کالیبر بازی کردم بدون مشکل وتصویری صاف داشتن اما چرا بتلفیلد؟؟ بعدش من الان بازیbrother in armes گرفتم بازهم تصویر بدی داشت یا همون کمی بحالت بتلفیلد نزدیک بود این در حالت 1080i_720p هم مشکل داشت لطفا کمکم کنید :confused:

مشکل از کابلت نیست . این بازی به همین شکل ساخته شده یعنی تصویر حالت برفکی داره نمیدونم دلیل سازندش چی بوده که بازی رو به اینصورت ساخته ولی در کل گرافیک خوبی داشت .

danielo

کاربر سایت
Jul 11, 2008
1,441
نام
daniel
لطفا به سوالم جواب بدید و نگید قبلا گفته شده و یا برو به تاپیک دیگه.
برای وصل شدن از طریق lan بدون استفاده کامپیوتر باید چکار کرد.
مثلا یک سر کابل انترنت به ps3 میخوره .سر دیگشو باید به کجا وصل کنیم.
راستی کابل انترنت را از کجا میشه تهیه کرد
فکر کنید من هیچ چیز نمیدونم .دقیقا بصورت کامل برام توضیح بدهید.با تمام جزئیات

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
با تشكر از هردو دوست خوبم كه جواب سوالاي منو دادن،
آره، اين رنگ بك گراند رو خودم كشفيدم و اون لحظه با صداي بلند از لذّت خنديدم! واقعا عالي بود!

يه مشكل جديد:
يه فايل از Planet Earth دارم كه Divx هست و 2.25گيگابايت حجمشه، وقتي ميخوام تو PS3 پخشش كنم، فقط فريم اول رو مياره و پخش نميكنه و زمان فايل رو 0ثانيه تشخيص ميده، البته بوسيله Instant Forward تونستم تو فايل جلو برم ولي همچنان Play نكردش، لازم به ذكره كه فايل رو به صورت Divx ميشناسه و حتي روي هارد كپي هم كردش.
ورژن فعلي دستگاه ما 2.35 هستش، اگه آپديتش كنم، آيا اين فايل رو پخش ميكنه؟

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,816
نام
امیر
يه فايل از Planet Earth دارم كه Divx هست و 2.25گيگابايت حجمشه، وقتي ميخوام تو PS3 پخشش كنم، فقط فريم اول رو مياره و پخش نميكنه و زمان فايل رو 0ثانيه تشخيص ميده، البته بوسيله Instant Forward تونستم تو فايل جلو برم ولي همچنان Play نكردش، لازم به ذكره كه فايل رو به صورت Divx ميشناسه و حتي روي هارد كپي هم كردش.
ورژن فعلي دستگاه ما 2.35 هستش، اگه آپديتش كنم، آيا اين فايل رو پخش ميكنه؟
آیدین منم یه همچین فایلی دارم که File Type ش AVI هست و Video codecش DivX اه البته حجمش 999 مگابایت اه ، اینی که میگم 100 درصد مطمئن نیستم ولی یادمه قبلا ps3 نمی تونست فایل های DivX بالای 800 مگ رو بخونه (ماشاالله انقدر آپدیت داده که حسابش از دستم در رفته !) فکر میکنم اگه حداقل به ورژن 2.41 آپدیت کنی ، مشکلت حل بشه . البته ممکنه به علت مسائل امنیتی فایل های DivX بالای 2 گیگ رو نخونه ! ولی حتما آپدیتش کن چون از 2.41 به بعد ، قابلیت trophy هم به XMB اضافه شده .

البته اگه File Type و Video Codec یک کدومشون قابل شناسایی برای Ps3 نباشن ، اون فایل اجرا نمیشه ولی تو داری میگی فریم اول میاد ، پس قطعا ایناش ردیفه ، پس میمونه همون چیزی که بالا گفتم ، ولی ضرر نداره یه مثلث رو فایل بزنی و در قسمت information یه نگاهی به مشخصاتش بندازی ;) .

__________________________________________________ ویرایش :

آیدین من الان رفتم نیگا کردم ، قابلیت پخش فایل های DivX بزرگتر از 2 GB از ورژن 2.20 به XMB اضافه شده ، پس به احتمال زیاد اشکال از فایل Divx ت هست .

آخرین ویرایش:

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
-هارد ديسكم از نوع External هستش كه با رابط USB به سيستم وصل ميشه و 500گيگ هست و همه اش هم پُره و بالطبع نميتونم سيستم فايلش رو عوض كنم به FAT32.

خيلی راحت با Partiton Magic ميتونی به FAT32 تغيير بدی درايو رو بدون پاک شدن اطلاعات

و البته در حال حاضر فکر کنم از FW 2.30 به بعد تا فايل های 4 گيگ هم PS3 ساپورت ميکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر