هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
1- این که مانیتور ورودی DVI داشته باشه مهم نیست، مهم اینه که HDCP ساپورت کنه.
2- با یک کابل کامپوزیت داخل جعبه صدا میگیری دیگه، سفید و قرمز رو وصل میکنی پشت اسپیکر...

من تازه دیشب ps3 خریدم و توش فقط یه کابل av بود ( از همینا که به ps2 وصل میشد )
مدل مانیتورم سامسونگ BW1953 هستش
میخوام با مانیتور بازی کنم
ممکنه کامل راهنماییم کنی که
1- چه کابل هایی و از چه نوع بگیرم ؟ ( اگه ممکنه عکس هم ازش بذارین )
2- چطوری وصل کنم
3- فکر کنم مانیتورم hdcp ساپورت کنه چون تو سایت سامسونگ نوشته بود :
Special Features MagicBright3, Off timer, Image Size,Color Effect,Customized key,MagicWizard & MagicTune with AssetManagement,Windows Vista Premium,DVI with HDCP,Safe Mode(DownScaling in UXGA)
ممنون

آخرین ویرایش:

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
دوستان من یه سوال دیگه داشتم .
من یه آداپتور تبدیل 220 به 110 گرفتم اما وقتی که وصلش کردم ، دستگاه روشن نمی شد . دلیلش چیه ؟ آخه می گن بهتره آداپتور استفاده کنیم .

برای اینکه آداپتورت واتش کمه ! :D ( باید حداقل 250W باشه ) درضمن برق ایران 220 هست، باید آداپتور 110 به 220 بخری ...

من تازه دیشب ps3 خریدم و توش فقط یه کابل av بود ( از همینا که به ps2 وصل میشد )

همون کامپوزیت هست...

مدل مانیتورم سامسونگ BW1953 هستش

خشبختانه HDCP Support هست مانیتورت.

1- چه کابل هایی و از چه نوع بگیرم ؟ ( اگه ممکنه عکس هم ازش بذارین )

DVI To HDMI فقط همین، عکس:

DVI-HDMI.jpg

2- چطوری وصل کنم

HDMI رو به پشت PS3 و DVI رو به پشت مانیتور وصل میکنی.
برای وصل کردن صدا هم، کابل AV یا Composite رو به پشت PS3، وصل میکنی و فیش های سفید و قرمز رو میزنی به پشت اسپیکرت، اگر احیاناً پشت اسپیکرت از این قرمز و سفید ها نداشت، باید تبدیل بخری. ( اسپیکر های خیلی قدیمی ندارن، جدید ها همه دارن ... )

3- فکر کنم مانیتورم hdcp ساپورت کنه چون تو سایت سامسونگ نوشته بود :

آره، میکنه ...

شما فقط به یک کابل DVI To HDMI نیاز دارید که اگر تهران هستید، توپخونه، پاساژ لباف، فتحی رو میدونم که 100% داره، من خودم از اونجا خریدم... قیمتش هم حدود 25 تومان هست ( شاید کمتر )

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
برای وصل کردن صدا هم، کابل AV یا Composite رو به پشت PS3، وصل میکنی و فیش های سفید و قرمز رو میزنی به پشت اسپیکرت، اگر احیاناً پشت اسپیکرت از این قرمز و سفید ها نداشت، باید تبدیل بخری. ( اسپیکر های خیلی قدیمی ندارن، جدید ها همه دارن ... )

شما فقط به یک کابل DVI To HDMI نیاز دارید که اگر تهران هستید، توپخونه، پاساژ لباف، فتحی رو میدونم که 100% داره، من خودم از اونجا خریدم... قیمتش هم حدود 25 تومان هست ( شاید کمتر )

من اسپیکرم logitech -x540 هستش . فقط میخوام ببینم میشه از ps3 دو تا خروجی گرفت ( هم hdmi هم av ) و با کابل av میتونه ساروند 5.1 را ساپورت کنه و صدای دالبی بهم بده ؟

آقا من پول به حسابت بریزم میتونی برام بخری ( من اصفهان همچین کابلی پیدا نکردم )

amirpers

کاربر سایت
Oct 14, 2006
1,409
نام
امیر
برای اینکه آداپتورت واتش کمه ! :D ( باید حداقل 250W باشه ) درضمن برق ایران 220 هست، باید آداپتور 110 به 220 بخری ...

دوست من ، ممنون از پاسخت اما می شه یه کم بیشتر توضیح بدی .
مگه PS3 با رجیون NTSC-J مال ژاپن نیست و 110 ولت ؟
خب الان مال من همینه . من یه آداپتور 220 به 110 گرفتم که برق 220 ما رو به 110 دستگاه تبدیل کنه دیگه .

Niko Bellic 2

کاربر سایت
Jul 26, 2007
959
380 خوبه gta کجا دسته دو 40 تومنه؟! گفت هیچ کس ضرر نکنه نیکوجان رسیستنسم خودش 25 هست یعنی چی روشه؟!!!!

یعنی اینکه رسیستنس روی خودشه یعنی یه حالت باندل داره......... gta هم برو تو توپ خونه ببین ازت چند بر میدارن....

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
مگه PS3 با رجیون NTSC-J مال ژاپن نیست و 110 ولت ؟

خب من دقیق نمیدونم چیه ولی پشت PS3 نوشته، PS3 رو بگرد ببین کجاش نوشته ...
وات با ولت فرق داره، میدونین که ؟ :D خب ما آداپتور از 30 وات داریم تا n وات ! آداپتور 30 وات برای مثال فقط میتونه یک تلفن یا یکچیز کوچیک رو نسبت به قدرت دستگاه روشن نگه داره. PS3 دقیق که نمیدونم چند وات هست ولی بیشتر از 150 اینا هست و شما برای اطمینان یک آداپتور ( ترانس هم میگن ) 250 وات بخر.

خب الان مال من همینه . من یه آداپتور 220 به 110 گرفتم که برق 220 ما رو به 110 دستگاه تبدیل کنه دیگه .

درسته، یعنی باید برق 110 ـه PS3 رو به 220 تبدیل کنه. اینجوری میگن ! از این طرف ! :D

من اسپیکرم logitech -x540 هستش . فقط میخوام ببینم میشه از ps3 دو تا خروجی گرفت ( هم hdmi هم av ) و با کابل av میتونه ساروند 5.1 را ساپورت کنه و صدای دالبی بهم بده ؟

اطلاعات زیادی راجع به اینکه کامپوزیت دالبی میده یا نه ندارم ولی به احتمال زیاد باید بده.
از PS3 هم دو تا خروجی میگیری دیگه ! یکی HDMI یکی دیگه رو هم میزنی به اون معمولیه !

آقا من پول به حسابت بریزم میتونی برام بخری ( من اصفهان همچین کابلی پیدا نکردم )

خودِ فتحی بهش زنگ بزنی این کار رو میکنه ... شمارش رو نمدنم دیگه ... :D

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad

اگه اين اسپيکر که ميگی مود ماتريکس داشته باشه با وصل کردن همين 2 تا خوده اسپيکر چنل ها رو ديماکس ميکنه.ولی خو نبايد انتظار داشته باشی صدايی در حد وصل کردن اوپتيکال کابل يا HDMI داشته باشه

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
توی دفترچه کنسول من نوشته قابلیت اجرای بازی های ps2 را نداره ولی قابلیت اجرای بازی های ps1 را داره
من چه طور میتونم بازی های ps1 را با ps3 بازی کنم ؟

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
به صورت دیسکی اگر بخوای: باید بازی ها اوریجینال باشن و هم ریجن PS3ـت باشن، برای مثال اگر PS3ـت J هست باید حتماً بازیها هم J باشن اگر نه اجرا نمیشه.

اگر بخوای دانلود کنی: از PSstore ـه ریجنت ( مثلاً اگر J داری از PSstore ـه Japan باید دانلود کنی ) بازی رو میخری و دانلود میکنی ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر