هر سوال و هر مطلبی در مورد PS Vita

منم اوایل خیلی جدی به فکر خرید ویتا بودم، از اونجایی که دیگه وقت نشستن پای کنسول رو ندارم و گیم روی گوشی و تبلت هیچ وقت مثل کنسول نمیشه، اما متاسفانه سیاست اشتباه سونی باعث شده که خیلی کم واسه ویتا بازی ساخته بشه
شما الان نگاه بکنید هر روز ده ها بازی واسه اندورید و iOS میاد اما واسه ویتا چند هفته است که سایتها رو چک میکنم چیزی نیومده
اگر سونی از اول ارایه این کنسول قیمت بازی هارو کاهش میداد و به جاش به قیمت کنسول اضافه میکرد شاید اوضاع کمی فرق میکرد، شما ببینید مثلا اپل یه آیپاد تاچ رو بین 200 تا 400 دلار میفروشه اما اکثر برنامه و بازیهاش بین 1 تا 10 دلار قیمت داره، با این کار سودش رو از سخت افزار میبره در عین حال 20 30% از فروش هر اپ سود میبره و مسلما افرادی که میتونن بازی 1 دلاری بخرن خیلی بیشتر از افرادی هستند که بازی 60 دلاری میخرن! نتیجاً تعداد بیشتر دستگاه میفروشه و الی آخر...

ارایه کنسول بدون حافظه داخلی و فروش مموری کارت با قیمتهای فضایی همه از سیاست های اشتباه سونی هستش که به دنبال کسب درآمد از فروش مستقیم سخت افزار هست. که اوایل با اعتراض مواجه شد و قبل از شروع فروش کاهش قیمت داد اما همچنان قیمتش بالاست

ویتا با تاچ اسکرینش کاملا پتانسل اینو داشت که بتونه جای آیپاد رو بگیره، مثلا چرا ویتا نباید بازیهایی مثل fruit ninja داشته باشه! کنسولی میشد با تعداد زیادی (بخوانید هزاران) بازی کوچک که همه میتونستن استفاده کنند و در کنارش بازیهای بزرگی مثل cod یا uncharted رو داره که هرکس تواناییش رو داشته باشه میتونه بخره.
برگ برنده سونی در برابر اسمارت فون ها همین بازیهای بزرگ هستش که ضعف اصلی گوشی هاست.

امیدوارم سونی یه فکر اساسی بکنه، فعلا که 6 ماه گذشت، حداکثر تا پایان امسال فرصت داره تغییری بده
بلکه ما هم ویتا دار بشیم روزی;)

منم اوایل خیلی جدی به فکر خرید ویتا بودم، از اونجایی که دیگه وقت نشستن پای کنسول رو ندارم و گیم روی گوشی و تبلت هیچ وقت مثل کنسول نمیشه، اما متاسفانه سیاست اشتباه سونی باعث شده که خیلی کم واسه ویتا بازی ساخته بشه
شما الان نگاه بکنید هر روز ده ها بازی واسه اندورید و iOS میاد اما واسه ویتا چند هفته است که سایتها رو چک میکنم چیزی نیومده
اگر سونی از اول ارایه این کنسول قیمت بازی هارو کاهش میداد و به جاش به قیمت کنسول اضافه میکرد شاید اوضاع کمی فرق میکرد، شما ببینید مثلا اپل یه آیپاد تاچ رو بین 200 تا 400 دلار میفروشه اما اکثر برنامه و بازیهاش بین 1 تا 10 دلار قیمت داره، با این کار سودش رو از سخت افزار میبره در عین حال 20 30% از فروش هر اپ سود میبره و مسلما افرادی که میتونن بازی 1 دلاری بخرن خیلی بیشتر از افرادی هستند که بازی 60 دلاری میخرن! نتیجاً تعداد بیشتر دستگاه میفروشه و الی آخر...

ارایه کنسول بدون حافظه داخلی و فروش مموری کارت با قیمتهای فضایی همه از سیاست های اشتباه سونی هستش که به دنبال کسب درآمد از فروش مستقیم سخت افزار هست. که اوایل با اعتراض مواجه شد و قبل از شروع فروش کاهش قیمت داد اما همچنان قیمتش بالاست

ویتا با تاچ اسکرینش کاملا پتانسل اینو داشت که بتونه جای آیپاد رو بگیره، مثلا چرا ویتا نباید بازیهایی مثل fruit ninja داشته باشه! کنسولی میشد با تعداد زیادی (بخوانید هزاران) بازی کوچک که همه میتونستن استفاده کنند و در کنارش بازیهای بزرگی مثل cod یا uncharted رو داره که هرکس تواناییش رو داشته باشه میتونه بخره.
برگ برنده سونی در برابر اسمارت فون ها همین بازیهای بزرگ هستش که ضعف اصلی گوشی هاست.

امیدوارم سونی یه فکر اساسی بکنه، فعلا که 6 ماه گذشت، حداکثر تا پایان امسال فرصت داره تغییری بده
ویتا به عنوان یک کنسول بازی معرفی شده ... پس دلیلی نیست که سونی بخواد با اندروید و IOS مبارزه کنه دوست عزیز ... از قضیه در مجموعه بازیهای 3ds و فروشش هم صدق میکنه !
کساتی که ایپاد و اندروید میخرین صرفا برای بازی که نمیخرن ... دوم دلیله اینکه اندروید و موبایل بازیهای 1 دلاری دارن این هست که اصولا ساخت بازی در موبایل نیازی به بودجه و سرمایه گزاری انچنانی نداره و اما برای ساخت بازیهای کنسولی ملیونها دلار پای بازی خرج میشه اونوقت شما انتظار داری بازی که بودجش بیش از 5-6 ملیون دلار هست بیاد به قیمت 20-30 دلار به فروش برسه ؟ بازیهای ویتا قیمته بدی ندارن ! سازندگان هم هیچ وقت نمیاد ارزش گزاری که برای بازیهای کنسول میکنن رو برای ویتا بکنن ... نه بودجش میکشه و نه امکاناتی که با مجموع بودجه به دست میارن --- البته که خیلی ها هستن بازیهای 60 دلاری میخرن اگر غیر از این بازی عناوین زیادی به فروشهای چند صد ملیون دلاری دست پیدا نمیکرد .... بازیهای ویتا هم 60 دلار نیستش ! الا اینکه کشورهای که در امد مردمشون کلا 2 برابر کشورهای دیگه هستش
بازیهای مثل Fruit ninja برای عرضه روی کنسولها مناسب نیست چون اصولا هرکسی که Mobile phone با سیستم اندورید یا IOS داره که 1 دلار برای بازی Fruit ninja پرداخت کنه ... حالا چه صودی برای سازنده های fruit ninja داره که بیان بازی 2-3 دلاری روی ویتا عرضه کنن .... خیلی نخواهند خرید ... چون اثلا در حدش نیست
من فکر نمیکن اثلا سیاست عرضه کنسولهای دستی از سوی Nintendo و Sony مبنا بر مبارزه در برابر اسمارت فونها باشه .... اینها دارن به بازار کنسولهای بازی نگاه میکنن نه موبایلها ....
در ضمن اگر مقداری به اخرین قروشهای ویتا در جاپن نگاه کنید میتونید ببینید که ویتا فروش داره کم کم بالا میره .... هنوز جای امیدواری برای ویتا خیلی هست .

ویتا به عنوان یک کنسول بازی معرفی شده ... پس دلیلی نیست که سونی بخواد با اندروید و IOS مبارزه کنه دوست عزیز ... از قضیه در مجموعه بازیهای 3ds و فروشش هم صدق میکنه !
کساتی که ایپاد و اندروید میخرین صرفا برای بازی که نمیخرن ... دوم دلیله اینکه اندروید و موبایل بازیهای 1 دلاری دارن این هست که اصولا ساخت بازی در موبایل نیازی به بودجه و سرمایه گزاری انچنانی نداره و اما برای ساخت بازیهای کنسولی ملیونها دلار پای بازی خرج میشه اونوقت شما انتظار داری بازی که بودجش بیش از 5-6 ملیون دلار هست بیاد به قیمت 20-30 دلار به فروش برسه ؟ بازیهای ویتا قیمته بدی ندارن ! سازندگان هم هیچ وقت نمیاد ارزش گزاری که برای بازیهای کنسول میکنن رو برای ویتا بکنن ... نه بودجش میکشه و نه امکاناتی که با مجموع بودجه به دست میارن --- البته که خیلی ها هستن بازیهای 60 دلاری میخرن اگر غیر از این بازی عناوین زیادی به فروشهای چند صد ملیون دلاری دست پیدا نمیکرد .... بازیهای ویتا هم 60 دلار نیستش ! الا اینکه کشورهای که در امد مردمشون کلا 2 برابر کشورهای دیگه هستش
بازیهای مثل Fruit ninja برای عرضه روی کنسولها مناسب نیست چون اصولا هرکسی که Mobile phone با سیستم اندورید یا IOS داره که 1 دلار برای بازی Fruit ninja پرداخت کنه ... حالا چه صودی برای سازنده های fruit ninja داره که بیان بازی 2-3 دلاری روی ویتا عرضه کنن .... خیلی نخواهند خرید ... چون اثلا در حدش نیست
من فکر نمیکن اثلا سیاست عرضه کنسولهای دستی از سوی Nintendo و Sony مبنا بر مبارزه در برابر اسمارت فونها باشه .... اینها دارن به بازار کنسولهای بازی نگاه میکنن نه موبایلها ....
در ضمن اگر مقداری به اخرین قروشهای ویتا در جاپن نگاه کنید میتونید ببینید که ویتا فروش داره کم کم بالا میره .... هنوز جای امیدواری برای ویتا خیلی هست .
اره دیگه دقیقا.بعدشم الان فصل تابستونه و روی کنسول های دیگه هم بازی خیلی کم عرضه میشه.پاییزم بازی های خوبی رو ویتا عرضه میشند فقط باید یکم صبر کرد

یکم صبور باشین!!!!:d
ویتا هنوز یک سالش هم نشده!!!!....و حداقل قراره تا 6-5 دیگه هم زندگی کنه....حالا اگه عمرش بیشتر از اینا نشه!!
آخه fruit ninja به چه درد ویتا میخوره....مثلا سونی بیاد واسش تروفی هم بزاره...بعد 20 دلار هم بگیره:d:d
در ضمن اگه بازی های ساده و آرکید دوس دارین که برین به بخش بازی های mini ویتا تو اونجا پر از بازی های کم حجم و ساده در سبک همون آندروید و اینا هستش
به نظرم ویتا تا اینجا عملکرد قابل قبولی داشته حالا شاید عالی نبوده ولی بد هم نبوده...اومدن یه assasian و call of duty انحصاری بری ویتا به تنهای میتونه دلیلی برای خرید ویتا باشه .... از نظر بازی که فک کنم عملکردش از کنسول رقیب یعنی 3ds بهتر بوده و مطمئنا هم بهتر میشه
دیگه سونی تو انحصاری از کسی کم نمیاره:d:x

---------- نوشته در 07:08 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:56 PM ارسال شده بود ----------

بازی gran turismo 6 برای ویتا تایید شد!!!!
PS VITA قابلیت بخش مولتی پلیر به صورت ۳G را خواهد داشت که به طرفداران این عنوان اجازه می دهد که با بازیکنان دیگر که در هر جای جهان هستند به صورت آنلاین مسابقه دهند .:x

با سلام

ویتا یک کنسول هست یک کنسول دستی بسیار خوب
ویتا قدرتمند ترین کنسول دستی دنیا محسوب میشه
و باید بگم چرا خیلی کم بازی داره
1. به دلیل اینکه تقریبا تازه وارد شده
2.به دلیل گرافیک بالای بازی ها و گیم پلی های زیبا ساخت بازی برای این کنسول طول میکشه
3. ترس شرکت های بازی سازی از هک شدن این کنسول شرکت ها کمی منتظر هستند و اگه دیدند از هک خبری نشد شروع به کار میکنند البته الان مییبینید از بازی خبری نیست بدونید که بازی هایی در دست ساخت میباشد

و شما میگین گه بازی های ساده ای نداره نه عزیزم داره ولی این بازی های تو بازار نیستند و بیشتر بازی های ساده به صورت فیزیکی باید خریداری شوند مثلا تیبل تاپ تنک شطرنج و... که خیلی خیلی گرون در بیاد 20 هزار تومان به پول ایران میشه
و حتی به زودی بازی های ساده بیشتر ی هم عرضه میشه هرچه به جلو میرم بازی های ساده ویتا زیاد میشن
و قیمت این کنسول به دلار گرون نیست الان ایپد 500 دلاره ولی همه چیز داره مثل هدفون حافظه بازی هاشم ارزون هسنتد و تازه ایپد به اون بزرگی با اون همه صفحه نمایش و د.ربین 5 مگایی

اما شما بخوای یک مدل 3G ویتا بخری 300 دلار خودش یک بازی 50 دلار و یک بازی 40 دلار تااینجا 390 دلار میشه یک هدفون اصل30 دلار + کیف 20 دلار = مموری 32 گیگ 100 دلار میشه میشه 540 دلار شما اگه فقط یک کیف ایپد بخری میشه 550 دلار یعنی قیمتش با ایپد به اون بزرگی یکی میشه ولی فرقشون اینه که ایپد همه چی داره ویتا نداره
و اینکه ویتا بدون حافظه داخلی هست اصلا بد نیست بلکه خوب هم هست به دو دلیل
1. اگه ویروسی در اینده برای ویتا ساخته بشود ویروس در مموری میرود و شما اگه ویروس هم نتوانید از بین ببرید میتونین یکمموری جدید بخرین و لی در ایپد که مموری نداره این بلا سرش بیاد دیگه ایپد به درد نمیخوره
2. اگه موقع خریدخوب تشخیص ندادی این قدر فضا کافی هست جا که کم بیاری میتونی بازم رم بخری

دوست عزیز من اگه قرار بود fruit ninja بازی کنم که عقلم خجسته نبود 600 پای ویتا بدم ! اصلا بزرگترین اشتباه همینجاست که به قول ارمان جان ویتا رو که باید با کنسول های بازی مقایسه کنیم بیایم با اسمارت فون ها مقایسه کنیم ! همونطور که گیم بازها با وجود داشتن pc , میرن ps3 و xbox360 میگیرن اینجا هم اسمارت فون هارو به هیچ وجه جایگزین یه "کنسول دستی" نمیکنن !

بچه نمیدونم قبلا به این سوال جواب دادین یا نه؟ (چون حال خوندن صفحه های قبلو ندارم :d) اگه قبلا جواب دادین که نقل قول کنین اگه نه که جوابمو بدین ممنون میشم. >:d<

من الان ps3 ـم با True Blue هکه. از چند نفرم شنیدم میتونیم بازی های PS3 رو با Remote روی ویتا بازی کرد.
میخواستم بپرسم چون PS3 ـم هکه دیگه نمیشه با ویتا ریموت بازی کرد؟ اگه میشه چجوری؟

سلام دوستان عزیز

ما همه آرزوی هک شدن ویتا رو داریم ولی فکرشو بکنید اگه هک بشه این بازی های کمشو توی یک ماه همه رو تمام می کنیم ولی حالا که هک نشده 1 ماه به 1 ماه بازی ها رو تعویض میکنیم و بازیهاش
لذت بخش هستند.
به نظر من بهترین زمان هک شدن ویتا کریسمس 2013 هستش که تقریبا 60 بازی براش اومده
به قول یکی از دوستام یه بازی اورجینال که بشه باهاش آنلاین بازی کرد به 100 تا بازی که بخری 500 تا یه تومانی می ارزه

بچه نمیدونم قبلا به این سوال جواب دادین یا نه؟ (چون حال خوندن صفحه های قبلو ندارم :d) اگه قبلا جواب دادین که نقل قول کنین اگه نه که جوابمو بدین ممنون میشم. >:d<

من الان ps3 ـم با True Blue هکه. از چند نفرم شنیدم میتونیم بازی های PS3 رو با Remote روی ویتا بازی کرد.
میخواستم بپرسم چون PS3 ـم هکه دیگه نمیشه با ویتا ریموت بازی کرد؟ اگه میشه چجوری؟
توی تاپیک اخبار هک توی چند صفحه ی آخرش اطلاعات کامل هستش.

دوست عزیز شما رو چه حساب میگی فلان بازی 5 6 میلیون دلار خرج برداشته و سودش واسه سازنده اینه یا اینکه بازی 2 3 دلاری سودی واسه سازنده اش نداره!
همین سازنده angry birds الان تبدیل به یک کمپانی میلیارد دلاری شده، من میگم داشتن اینجور بازیها یک مزیت اضافی هستش واسه ویتا
حکایتی که شما میگی بازیهای مینی در حد این کنسول نیست همین داستانیه که الان پیش اومده و بچه هایی که ویتا دارن به جای اینکه باهاش بازی کنن موسیقی گوش میدن فعلا

زمانی که اپل اومد تو کنفرانسش فروش آیپاد رو با psp و 3ds مقایسه کرد منظورش چی بود؟! شما فکر نمیکنی ممکنه دلیل فروش پایین ویتا همین بازی های اسمارت فون ها باشه، که روز به روز مثل قارچ رشد میکنن
من خودم جزو طرفدارهای ویتا هستم پس نخوایید منو راضی کنید که کنسول قوی هستش یا اینکه فروشش فلان جا قراره که زیاد بشه!
از نظر قدرت این کنسول فقط بدونید که چیپ گرافیکی مشابه آیپد 3 روی این دستگاه هستش، منتها با رزولیشن خیلی پایینتری که ویتا داره بازده چند برابری نسبت به آیپد3 داره

یه مثال بزنم، الان فیلم dark knight اکران شد و همزمان بازیش با گرافیک خیلی بالا برای اندروید و iOS ریلیز شد، پورت این بازی برای ویتا تقریبا کاری نداشت به دلیل مشابهت چیپش با آیپد، اما این بازی واسه یه کنسول بازی نیومد! همینطور خیلی بازی های دیگه مشابه همین

4 روز دیگه هم که کنسول 99 دلاری اندرویدی بیاد....

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or