هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
الان قیمت دقیق و استاندارد کنسول در آسیا به دلار هست یا یورو؟
در همه سایتها نوشته 399 دلار ولی در سایتهای خارجی که میری قیمت به یورو هست و بالای 500 یورو

میشه در این مورد توضیح بدید و اینکه میشه از خود آسیا و کشور های شرق آسیا 399 دلار خرید کرد؟و اینکه در آسیا چه زمانی ریلیز میشه؟
قیمت برحسب اون کشوره مثلا واسه امارات به درهم هست
تاریخ هم 19 روز دیگه ریلیزه اسیاست

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,073
نام
آریا
الان داشتم دنبال سریال جدید میگشتم دیدم IMDB زده Heavenly Sword 2014 کف کردم گفتم نکنه بازی مشخص شده جدیدش که شاید Reboot باشه که دیدم نه انیمشینه .:| حالم گرفته شد اما از اون طرف کف کردم صدا گزاراش حرف ندارن صدا های خوبی دارن همه .:d

Anna Torv بازیگر نقش اصلی سریال Fringe قراره گوینده ناریکو باشه .
Thomas Jane که با بازی در فیلم The Mist (کسی این فیلم ندیده کل زندگیش بر فناست همین امشب تهیه کنید نگاه کنید یادمه ایران هم نشون داده بود اما یادمه خیلی ... و بی مفهوم شده بود فیلم مثل همیشه . :d) صدا خوبی داره قراره گوینده لوکی باشه .
Alfred Molina هم که نیازی به معرفی نداره اما بازیگر Spider Man 2 بود دکتر اختاپوس .:d
تریلرش رو ببینی احتمال داره خودکشی کنی ! :D گرافیک و انیمیشن های انیمیشن (انیمیشن های انیمیشن !! :D) زیر خط فقره !
ولی کلاً من فلسفه ساخت این انیمیشن رو نفهمیدم ! تنها حالتی که میتونم تصور کنم اینه که این انیمیشن رو در کنار صحبت های یکی از بروبچ Ninja Theory در کنفرانس معرفی PS4 قرار بدم و احتمال بدم که دارن Heavenly Sword جدید میسازن. :D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
anna torv تو خود بازی هم صداگذار ناریکو بود:d
اینو میدونستم فقط نمیدونستم دارن از روش انیمیشن میسازن یا میدونستم الان یادم نمیاد .:d

تریلرش رو ببینی احتمال داره خودکشی کنی ! :biggrin1: گرافیک و انیمیشن های انیمیشن (انیمیشن های انیمیشن !! :biggrin1:) زیر خط فقره !
ولی کلاً من فلسفه ساخت این انیمیشن رو نفهمیدم ! تنها حالتی که میتونم تصور کنم اینه که این انیمیشن رو در کنار صحبت های یکی از بروبچ Ninja Theory در کنفرانس معرفی PS4 قرار بدم و احتمال بدم که دارن Heavenly Sword جدید میسازن. :biggrin1:

=)) یعنی از اون تیکه ها بود آریا که الان تو ترجمه ملت میگفتن از گوگل ترنسلیت استفاده کردی .=))

همین الان دیدم واقعا خوب بود . چیش بده ؟ نکنه اون سریال تلویزیونی دیدی ؟ به خاطر اینکه این که 2014 میاد به خوبی HS .:d

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
چرا ریلیز کنسول برای ژاپن تاریخ فوریه 2014 هست؟
احتمال داره تا اون موقع کنسول بهتری یا با امکانات بیشتری تولید بشه؟
کلا علت اینکه تاریخ ریلیز برای ژاپن دیرتر هست چیه؟
نکنه عیب دارهاش رو بدن به بقیه خودشون خوبشو بردارن

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,250
نام
ماکان
تریلرش رو ببینی احتمال داره خودکشی کنی ! :D گرافیک و انیمیشن های انیمیشن (انیمیشن های انیمیشن !! :D) زیر خط فقره !
ولی کلاً من فلسفه ساخت این انیمیشن رو نفهمیدم ! تنها حالتی که میتونم تصور کنم اینه که این انیمیشن رو در کنار صحبت های یکی از بروبچ Ninja Theory در کنفرانس معرفی PS4 قرار بدم و احتمال بدم که دارن Heavenly Sword جدید میسازن. :D

کیفیتش از کات سین های iF:SS به مراتب پایین تره!:D کلا در حد CG های دو نسل پیشه!!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
چرا ریلیز کنسول برای ژاپن تاریخ فوریه 2014 هست؟
احتمال داره تا اون موقع کنسول بهتری یا با امکانات بیشتری تولید بشه؟
نکنه عیب دارهاش رو بدن به بقیه خودشون خوبشو بردارن
چون بقیه مناطق از نظر سونی مهمتره
نه
بخاطر متقاضی کمتر نسبت به بقیه جهان
نخندون:))

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
چون بقیه مناطق از نظر سونی مهمتره
نه
بخاطر متقاضی کمتر نسبت به بقیه جهان
نخندون:))

به خاطر اطمینان از بازار ژاپن و کمبود کنسول نسبت به تقاضا قسمت بندی کردن که فرصت ساخت مجدد کنسول باشه و همه جا به خوبی بفروشن... وگرنه فکر نکنم ps4 تو هفته اول تو ژاپن کمتر از امریکا بفروشه ...

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
به خاطر اطمینان از بازار ژاپن و کمبود کنسول نسبت به تقاضا قسمت بندی کردن که فرصت ساخت مجدد کنسول باشه و همه جا به خوبی بفروشن... وگرنه فکر نکنم ps4 تو هفته اول تو ژاپن کمتر از امریکا بفروشه ...

ژاپنی ها بیشتر کنسول دستی میخرن تا خانگی

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,250
نام
ماکان

دلیلش محدودیت سونی برای تولید کنسول هست. الان بزرگترین چالش پیش روی سونی این هست که عرضه کمتری نسبت به تقاضا داره و نمیتونه با توجه به نیاز بازار کنسول تولید کنه. این مساله باعث میشه تو رقابت با مایکرو به مشکل بخوره. البته مایکرو هم مشکل کمبود کنسول رو داره به قول خود سونی نمیخوان کسی چون PS4 نیست بره X1 بخره. برای همین امدن بر اساس سطح رقابت عرضه کنسول تو بازارهای مختلف رو اولویت بندی کردن.

الان اولویت اصلی سونی برای رقابت آمریکا شمالی هست چون انجا بازار دست مایکرو هست. در نتیجه زودتر از همه انجا کنسول رو عرضه کردن (زودتراز X1) تا مشکلی که گفتم پیش نیاد. بعد نوبت اروپا هست که بزرگترین بازار خود سونی هست و عرضه دیرتر به نسبت آمریکا مشکل ساز نیست چون اساسا بازار دست خود سونیه و این تاخیر باعث میشه که کنسول بیشتر برای ریختن تو بازار داشته باشه. آخرین بازار هم ژاپن هست که قضیش کامل فرق میکنه. در حال حاضر سونی توی ژاپن کاملا بی رقیب هست. X1 که هیچی، Wii U هم شکست خورده محسوب میشه و نمیتونه رقابت کنه. در نتیجه سونی میتونه با عرضه خیلی دیرتر تو ژاپن در درجه اول تولید اولیه رو کامل تو بازار آمریکا و اروپا تزریق کنه تا از همین ابتدا از نظر فورش با مایکروسافت اختلاف ایجاد کنه و ازش فاصله بگیره، و در درجه دوم با توجه به تقاضا وحشت ناک بالا تو ژاپن بتونه تعداد لازم رو تولید کنه. با توجه به آمار پیش فروش تو ژاپن راحت میتونه یه میلیون تا کنسول رو همون روز اول بفروشه! سونی کنسول به تعداد لازم داشته باشه میتونه همین اول کاری از طریق این بازار IB خودش رو از مایکرو خیلی بیشتر کنه.

در نتیجه عامل اصلی که باعث میشه کنسول های سونی با این اختلاف های زمانی عرضه بشن کمبود تولید و شرایط خاص بازار ها هست که تا حدودی توضیح دادم.

SeSeR

کاربر سایت
Oct 12, 2013
92
نام
ممد حسین
PlayStation 4 | تمامی مباحث پیرامون کنسول جدید سونی

اقا شوهر خاله ی ما رفته دبی !! صبح زنگ زدم بهش گفتم اگه تونستی بگیر ! ظهری زنگ زده میگه خریدم واست با یه دسته اضافه و ۴ تا بازیش ( نمیدونم کدومان دقیق )
یعنی از ظهر تا الان دارم بال در میارم !!! هنوز باورم نمیشه ! همینجوری الکی بش گفتم تونستی بگیر ،! یه ساعته رفت خرید :D
!! کنسول با دسته و ۴ تا بازیش در اومد ۲۳۰۰ به تومن !!
مسئله هم اینجاست که من ۱۰۰ هزار تومنم الان ندارم بهش بدم :D
بایدً باهاش قسطی حساب کنم :))

کنسول ۱شنبه میرسه دستم

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دوستان چند تا سوال.
1-تا اینجایی که من فهمیدم تنها ریجن لاکی که در مورد ps4 هست مربوط به بازیاش؟
2-کنسول که کلا ریجن لاک نداره ولی برای دانلود dlc بازی ها باید ریجن بازی که میخریم با ریجن اکانت psn یکسان باشه؟
3-و اینکه روی هر ریجنی از کنسول میتونیم اکانت psn هر کشوریو بسازیم؟(مثلا کنسول از استرالیا باشه ولی اکانت psn اروپا رو اسفاده کنیم؟)
1. همه بازیا region free هستن به صورت فیزیکی و اون قضیه ریجن لاک برای بازیا هم مربوط به بازیهای خریداری شده از psn و DLC هاش میشه
2.کلا وقتی اکانت رو انتخاب میکنی دیگه ریجن dlc ها هم با اکانت یکی هست چون به psn اون ریجن وصل میشی :)
3.بله مشکلی نیست:)

AmiR2C

کاربر سایت
Nov 14, 2008
1,419
نام
امیر
اقا شوهر خاله ی ما رفته دبی !! صبح زنگ زدم بهش گفتم اگه تونستی بگیر ! ظهری زنگ زده میگه خریدم واست با یه دسته اضافه و ۴ تا بازیش ( نمیدونم کدومان دقیق )
یعنی از ظهر تا الان دارم بال در میارم !!! هنوز باورم نمیشه ! همینجوری الکی بش گفتم تونستی بگیر ،! یه ساعته رفت خرید :D
!! کنسول با دسته و ۴ تا بازیش در اومد ۲۳۰۰ به تومن !!
مسئله هم اینجاست که من ۱۰۰ هزار تومنم الان ندارم بهش بدم :D
بایدً باهاش قسطی حساب کنم :))

کنسول ۱شنبه میرسه دستم

این قیمتی که میگی یکم سرکاری هستش

برادر من قیمت گرفته 2.450 فقط خود کنسول

الان 4روزه اونجاست

لطفاً آدرس فروشگاهش رو بده

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
چند وقت پیش یه سری عکس از 4 قرار داده شده که با دوربین های حرارتی دمای کنسول رو تو شرایط مختلف اندازه گیری کرده بود. حالا همین کار رو هم برای 1 انجام شده.

عکس پی اس مربوط به بازی KillZone و بعد از 3 ساعت بازی هست و ایکس باکس بازی Dead Rising 3 و 2 ساعت و سی دقیقه بازی:

31014919820813523832.jpg

دمای PS4 در حدود 56 درجه سانتی گراد ثبت شده و ایکس باکس هم 46 درجه سانتی گراد. پاور وان هم که 39 درجه رو داره از خودش نشون میده. در حالی که عدد های ثبت شده برای PS4 به همراه پاور داخلی هست.

یکی از مواردی که بعد از معرفی دو تا کنسول باعث نگرانی خودم شده بود مساله گرمایی و طراحی جمع و جور تر 4 نسبت به 1 بود. خبرهای بیشتر مبنی بر اینکه 4 تا حدودی هم از 1 قوی تر هست مزید بر علت میشد اما حداقل از این بابت خیال من راحت تر شده که سونی میدونسته داره چه کار میکنه و موارد پیش اومده حداقل از لحاظ مشکل گرمایی تو نسل پیش براش درس خوبی بوده. یه موردی هم که میخوندم تو سایت Chip Work بود یا DF که وقتی اجزای سیستم رو مورد تحلیل و بررسی قرار داده بودن از فناوری 22 نانومتری گویا سونی سفارش داده که استفاده کنند و نویسنده اشاره کرده بود نحوه چینش و نوع فناوری به کار رفته رو قبلا وقتی یکی از سرور های IBM رو مورد بررسی قرار داده بوده دیده . *

*لینک این مطلب رو اضافه خواهم کرد.

منبع مقایسه عکس ها

4

1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر