هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
سلام به دوستان عزیز.
بنده قصد خرید کنسول PS4 Pro را دارم.
قبلا میکرو و آتاری و سگا و ps1,2 و نسل قبلی هم 360 داشتم ولی خب چند سالی فقط بازیهای lol,wow,dota انجام دادم و سیستمم هم اون قدر قوی نیست! برای خریدن یه سیستم که بتونم بازی های روز رو60 فریم 1080p بزنم محاسبه کردم حدود 5 میل هزینه داره که برام به صرفه نیست! از طرفی میخواستم Xbob X بگیرم که اون هم بازی های سبک مورد علاقه ام رو نداره. به همین خاطر میخوام که این کنسول رو بگیرم فقط برای بازی های انحصاری. زیاد به بازی های مولتی هم علاقه ندارم مثل کالاف و این ها.
به دلیل علاقه زیادم به بازی های شمشیری مثل:
Nioh و Bloodborne و Ghost of Tsushima
که اگر اشتباه نکنم 2 تاش اومده و یکی هم سال بعدی میاد و همچنین مجموعه بازی های
Uncharted و God of War و The Last of Us
تصمیم گرفتم که کنسول PS4 Pro رو تهیه بکنم.
البته TV بنده 1080p هستش ولی خب به خاطر 400-500 اختلاف زیاد مهم نیست که برم slim بگیرم با سخت افزار ضعیف تر.
میخواستم بدونم که آخرین سری تولید چه شماره ای داره.
کدوم ریجن رو باید بگیرم؟ 1 یا 2؟
چجوری بفهمم که دستگاه پلمپ هستش؟
جریان گارانتی کردن چیه؟ نه اون که میفرستن دبی که الکیه... این هایی که خودشون گارانتی میکنن... این ها هم الکیه؟
همچنین میخوام که دسته اضافه بگیرم. چجوری باید بفهمم اصله یا تقلبی؟
چرا هزینه 60-80 و بعضا 100 تومن میگرن برای راه اندازی اولیه کنسول؟ اینکار رو نمیشه خودمون انجام بدیم یا چی؟
هزینه سرویس آنلاین سونی( پلاس؟؟) چه قدر هستش برای ماهیانه و سالیانه؟
میگن که میشه با 200 تومن 7-8 تا بازی رو به صورت آفلاین بازی کرد، جریانش چیه؟ اگر همون جور آفلاین بازی بکنه مشکلی واسش پیش نمیاد؟ این کار ه.ک اکانت بقیه هستش یا ه.ک خود کنسول؟
اگر بخوام فقط همین بازی های انحصاری رو به صورت آفلاین بازی بکنم اینجوری بهتر نیست چند تاشون رو با 200-300 بگیرم و تموم بکنم؟
یه سوال دیگه ،برای دختر ها و بچه های 10-15 ساله بازی های مفرح هم هست؟ مثل ماریو و این ها که نینتندو داره؟ اگر آره به بنده چند تا رو معرفی بکنید.

در پایان ببخشید که مطلب طولانی شد، و همچنین پیشاپیش تشکر میکنم به خاطر راهنمایی های شما عزیزان دل.

با سپاس فراوان.

آخرین ویرایش:

imanasgharpour

کاربر سایت
Mar 9, 2015
71
اگه حوصله ی پیگیری و بحث با فروشنده رو دارید با همین استدلال می تونید محکومش کنید (بعد از اطمینان که منقضی نشده) البته اون فروشنده ی بی انصاف قطعن زیر بار نمیره بار اول و میگه خودت استفاده کردی و فلان و شما هم باید آماده باشید که با شدت برخورد کنید باهاش اگه هم حوصله ی دعوا و بحث باهاش رو نداری که بی خیالش شو در هر صورت هیچ وقت دیگه ازش خرید نکنید
تاریخ انقضا معمولن روی همون برگه که کد رو داره به میلادی نوشته شده ( من برگه های کد فیفا رو تا حالا ندیدم ولی بازی های دیگه اینطوره)
قرار دادن عکس کدی که (سالمه یا احتمال سالم بودنش هست) در اختیار دیگران درست نیست و ریسک داره بطور کلی ، ولی اگه تلاش هاتون به نتیجه نرسید و تاریخ انقضا هم معلوم نشد، اگه مشکلی ندارید عکسش رو توی خصوصی برام بفرستید تا تاریخ انقضا اگه نوشته دقیق مشخص کنم برای مثال این کد برای GTA V من بود که تا 18 نوامبر 2015 وقت داشته:View attachment 82580

Sent from my iPhone using Tapatalk

اینم عکس از برگه کد
2017-12-13 16.46.14.jpg
IMG_20171213_164529.jpg

• Like
Reactions: Ps42014

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
  • Like
Reactions: imanasgharpour

imanasgharpour

کاربر سایت
Mar 9, 2015
71
د
من تاریخ انقضایی مشاهده نکردم
و عجیبه که ننوشته ولی خب با منطق جور در نمیاد متقضی شده باشه چون معمولن تا یکسال وقت دارن بازی هم که جدیده

Sent from my iPhone using Tapatalk
دقیقا حرف منم همینه. منطقی نیس منقضی شده باشه

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
سلام به دوستان عزیز.
قبلا میکرو و آتاری و سگا و ps1,2 و نسل قبلی هم 360 داشتم ولی خب چند سالی فقط بازیهای lol,wow,dota انجام دادم و سیستمم هم اون قدر قوی نیست!
سلام به دوستان عزیز.
قبلا میکرو و آتاری و سگا و ps1,2 و نسل قبلی هم 360 داشتم ولی خب چند سالی فقط بازیهای lol,wow,dota انجام دادم و سیستمم هم اون قدر قوی نیست! برای خریدن یه سیستم که بتونم بازی های روز رو60 فریم 1080p بزنم محاسبه کردم حدود 5 میل هزینه داره که برام به صرفه نیست! از طرفی میخواستم Xbob X بگیرم که اون هم بازی های سبک مورد علاقه ام رو نداره. به همین خاطر میخوام که این کنسول رو بگیرم فقط برای بازی های انحصاری. زیاد به بازی های مولتی هم علاقه ندارم مثل کالاف و این ها.
البته TV بنده 1080p هستش ولی خب به خاطر 400-500 اختلاف زیاد مهم نیست که برم slim بگیرم با سخت افزار ضعیف تر.
جریان گارانتی کردن چیه؟ نه اون که میفرستن دبی که الکیه... این هایی که خودشون گارانتی میکنن... این ها هم الکیه؟
چرا هزینه 60-80 و بعضا 100 تومن میگرن برای راه اندازی اولیه کنسول؟ اینکار رو نمیشه خودمون انجام بدیم یا چی؟
میگن که میشه با 200 تومن 7-8 تا بازی رو به صورت آفلاین بازی کرد، جریانش چیه؟ اگر همون جور آفلاین بازی بکنه مشکلی واسش پیش نمیاد؟ این کار ه.ک اکانت بقیه هستش یا ه.ک خود کنسول؟
اگر بخوام فقط همین بازی های انحصاری رو به صورت آفلاین بازی بکنم اینجوری بهتر نیست چند تاشون رو با 200-300 بگیرم و تموم بکنم؟
یه سوال دیگه ،برای دختر ها و بچه های 10-15 ساله بازی های مفرح هم هست؟ مثل ماریو و این ها که نینتندو داره؟ اگر آره به بنده چند تا رو معرفی بکنید.

در پایان ببخشید که مطلب طولانی شد، و همچنین پیشاپیش تشکر میکنم به خاطر راهنمایی های شما عزیزان دل.

با سپاس فراوان.

برای خریدن یه سیستم که بتونم بازی های روز رو60 فریم 1080p بزنم محاسبه کردم حدود 5 میل هزینه داره که برام به صرفه نیست! از طرفی میخواستم Xbob X بگیرم که اون هم بازی های سبک مورد علاقه ام رو نداره. به همین خاطر میخوام که این کنسول رو بگیرم فقط برای بازی های انحصاری. زیاد به بازی های مولتی هم علاقه ندارم مثل کالاف و این ها.

با سپاس فراوان.
هیچ کدوم از رجین ها هیچ تفاوت و برتری نسبت به هم ندارن، هر کدوم ارزونتره بخر.
برا پلمپ بودن باید از جای معتبر خرید کنی،
گارانتی هم شرکت ها یه پول اضافه میگیرن و موقع خرابی کنسول رو عوض میکنن برات ، کنسول خیلی کیفیت عالیی داره و نیازی به گارانتی نداره.
برا راح اندازی کنسول هم نیاز نیست پول بدی، یه اپدیت ۳۰۰ مگ داره که دانلود میکنی و یه ایمیل میخواد برا ساخت اکانت، اینا رو هم نکنی مشکلی نیست ولی انلاین نمیتونی بازی کنی و تروفی بگیری، البته هر زمان میتونی این کار ها رو بکنی، حتی میتونی قبل خرید یه اکانت تو سایت ‌(پلی استیشن نتورک) باز کنی و موقع خرید کنسول واردش کنی تا کارت راحت تر بشه.
هزینه پلاس سالی حدود ۱۸۰ در میاد.
این بازیا که باید افلاین بازی کنی همه ظرفیت یک قانونی هست که اصلا و اصلا هیچ مشکلی نداره، البته به محض وسل شدن به نت قفل میشه، باید حتما حتما افلاین باشی،
اکانت هکی هم صعی کن استفاده نکنی، ریسک داره، شاید یکی دو ماه بن بشی شاید تا آخر عمر چیزی نشه،
هیچگونه هکی برا کنسول نیومده و نخواهد اومد،
من دخترم ۵ سالشه و ریمن و لیتل بیگ پلنت بازی میکنه.

hamid-fateh

کاربر سایت
Nov 30, 2017
24
هیچ کدوم از رجین ها هیچ تفاوت و برتری نسبت به هم ندارن، هر کدوم ارزونتره بخر.
برا پلمپ بودن باید از جای معتبر خرید کنی،
گارانتی هم شرکت ها یه پول اضافه میگیرن و موقع خرابی کنسول رو عوض میکنن برات ، کنسول خیلی کیفیت عالیی داره و نیازی به گارانتی نداره.
برا راح اندازی کنسول هم نیاز نیست پول بدی، یه اپدیت ۳۰۰ مگ داره که دانلود میکنی و یه ایمیل میخواد برا ساخت اکانت، اینا رو هم نکنی مشکلی نیست ولی انلاین نمیتونی بازی کنی و تروفی بگیری، البته هر زمان میتونی این کار ها رو بکنی، حتی میتونی قبل خرید یه اکانت تو سایت ‌(پلی استیشن نتورک) باز کنی و موقع خرید کنسول واردش کنی تا کارت راحت تر بشه.
هزینه پلاس سالی حدود ۱۸۰ در میاد.
این بازیا که باید افلاین بازی کنی همه ظرفیت یک قانونی هست که اصلا و اصلا هیچ مشکلی نداره، البته به محض وسل شدن به نت قفل میشه، باید حتما حتما افلاین باشی،
اکانت هکی هم صعی کن استفاده نکنی، ریسک داره، شاید یکی دو ماه بن بشی شاید تا آخر عمر چیزی نشه،
هیچگونه هکی برا کنسول نیومده و نخواهد اومد،
من دخترم ۵ سالشه و ریمن و لیتل بیگ پلنت بازی میکنه.
در ادامه پست دوستمون از دیجی کالا به هیچ عنوان نخرید. دستگاهی با بارکد مختلف که بارکد کارتن بیرونی با کارتن داخلی فرق داشت. چند صفحه قبل عکسشو گذاشتم. حدس خودم هم اینه که دستگاه هم دست دومه چون از پشتش و داخل شبکه های خنک کننده یه تکه نخ با موچین در آوردم.کارتن هم از زیر باز کرده بودن و با چسب نواری بسته بودن.موقع داخل دادن سی دی هم صدای خشک چرخ دنده به گوش میرسه که البته این نمیدونم ایراده یا همه اینجورین .خلاصه که از هر جا میخری حضوری بخر و کامل چک کن.گارانتی هم خواستی 100 تومن میگیرن برات گارانتی میکنن. نارین و سریر و آروند هم گارانتی های به اصطلاح معتبر هستند.

• Like
Reactions: EDRIS.FIGHTER

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
تشکر دوستان عزیز.
خب پس گفتید خودم میتونم اون 300 مگ رو تو خونه دانلود بکنم و اکانت بسازم؟
یه مورد دیگه، در اخر متوجه نشدم اون بازی که شما میگی افلاین بازی میکنم ولی میگید نه اکانت ه.کی نه کنسول ه.کی پس چجوریه؟ این چند تا بازی که برام بریزه چجوریه پس؟
و اینکه برای دسته اصلی یکی بهم گفت بسته بندی بزرگ و بلند ها اصلی هستن درسته؟ یعنی فقط همین مشخصه کافیه برای اصل بودن؟؟ o.O
گارانتی هم که پرسیدم از یکی دو نفر گفتن نارین.

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
تشکر دوستان عزیز.
یه مورد دیگه، در اخر متوجه نشدم اون بازی که شما میگی افلاین بازی میکنم ولی میگید نه اکانت ه.کی نه کنسول ه.کی پس چجوریه؟ این چند تا بازی که برام بریزه چجوریه پس؟
و اینکه برای دسته اصلی یکی بهم گفت بسته بندی بزرگ و بلند ها اصلی هستن درسته؟ یعنی فقط همین مشخصه کافیه برای اصل بودن؟؟ o.O
اینکه میگن کنسول با گیم داخل هاردش میدن بهتون همش هکیه و خطر بن شدن داره
اون پک بلندا مال اروپاست کوتاها مال امریکا -برای تشخیص اصل قیمت مهمه
الان اینجا دارن ۱۳۰ هم دسته میفروشن ولی خوب این کجا با اون قیمت پک دار کجا
گارانتی پول الکیه همونو بدین برای بازی

• Like

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
دسته گفتن از همون طرف 130-14 تا 200 که بهم گفت که 180 بهم میده خب اگر قراره بهم تقلبی بندازن همون قیمت بالا میدن دیگه! یعنی پس هیچ راهی نداره برای فهمیدنش در کل اره؟
میگم به نظر شما چندتا بازی دست دوم بخرم و تعویض بکنم یا اینکه 2 تا نو و تعویض بکنم؟ این دیسک های بلوری لایه سرامیکی ضد خش دارن یا من اشتباه یادم میاد؟

hamid-fateh

کاربر سایت
Nov 30, 2017
24
دوستان من سی دی کال آف گرفتم ریجن آل. آپدیت 1.6 آمریکا رو روی لبتاب دانلود کردم. با نرم افزار psx میشه انتقالش داد؟ این آپدیت مشکلی نداره؟

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
تشکر دوستان عزیز.
کنسول رو که روشن کنید و به نت وصل بشین خودش اتوماتیک شروع به اپدیت میکنه. بعد اپدیت هم وقتی به نت وصلی یه اکانت جدید بساز. به نت وصل نباشی هم میشه اکانت ساخت ولی به هیچ دردی نمیخوره.
بازی افلاین رو هم میشه هکی ریخت هم ظرفیت 1 که به احتمال 90% هکی میریزن . چون پیدا کردن چند تا بازی ظرفیت یک در یک زمان سخته و دردسر داره و راحت هکی میزنن برات. بهتره نخری. شما با 300 تومن میتونی 3 یا 4 تا بازی قانینی ظ2 یا 3 بخری. یا میتونی دیسک بگیری.
دیسک هم تا میتونی کارکرده بگیر تا موقع فروش زیاد ضرر نکنی. من پیشنهاد میکنم فعلا بازیهای خیلی جدید نگیری و بازی هایی بگیری که یه سال پیش اومده و کاملا افت قیمت کردن و میتونی ارزون بخری و تقریبا با همون قیمت خرید بعدا بفروشیشون
دسته هم پک بلند یا کوتاه دلیل بر اصل بودن نیست و فقط برا مناطق مختلفه که پک هاشون فرق داره.

دوستان من سی دی کال آف گرفتم ریجن آل. آپدیت 1.6 آمریکا رو روی لبتاب دانلود کردم. با نرم افزار psx میشه انتقالش داد؟ این آپدیت مشکلی نداره؟
بله به راحتی میشه انتقال داد. فقط زیاد معطل نکن.
چون کالاف زود به زود اپ میده و اگه قبل انتقال اپدیت جدید بیاد باید باز دانلود کنی همش رو.
فقط بدون کالاف سه تا رجین یک داره که دیتاشون فرق داره باهم.
ویرایش: الان یه جا دیدم کالاف اپدیت 107 هم اومده

Last edited by a moderator:

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
تشکر دوست عزیز.
خب فقط یه مورد دیگه، آخرین سری تولید شده کد و شماره اش چنده و کجاش نوشته؟
بنده برای خرید فردا اقدام میکنم.
برای بازی ، بنده هم زیاد از هکی و این جور چیزها خوشم نمیاد، دردسر داره، همون دسته دو میخرم، فعلا این چند تا بازی مد نظرمه, Nioh و Bloodborne و Dark Souls III ، بازی شمشیری سامورایی چیز دیگه ای نیست ؟
این ها که تموم شد میرم سراغ Uncharted و God of War و The Last of Us و The Witcher 3
راستی نسخه های 1 تا 3 Uncharted و God of War برای PS4 اومدن دوباره درسته؟
به غیر از call of duty و battlefield ، بازی اکشن تفنگی دیگه ای نیست که آفلاینش یه چند ساعت بیشتر باشه و دو نفره هم بشه بازی کرد؟
کلا بازی های دو نفره اکشن به صورت آفلاین چه چیزهایی اومده این 1-2 سال؟
بنده زیاد تو نخ بازی های جدید نبودم، همون جور که گفتم lol,dota,wow بازی میکردم.

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
برای بازی ، بنده هم زیاد از هکی و این جور چیزها خوشم نمیاد، دردسر داره، همون دسته دو میخرم، فعلا این چند تا بازی مد نظرمه, Nioh و Bloodborne و Dark Souls III ، بازی شمشیری سامورایی چیز دیگه ای نیست ؟
شمشیری سامورایی بخوای بهترین بازی همون nioh هست و تمام. یه شاهکاره
بلاد و دارک هم شاهکارن ولی سامورایی نیستن
این ها که تموم شد میرم سراغ Uncharted و God of War و The Last of Us و The Witcher 3
راستی نسخه های 1 تا 3 Uncharted و God of War برای PS4 اومدن دوباره درسته؟
به غیر از call of duty و battlefield ، بازی اکشن تفنگی دیگه ای نیست که آفلاینش یه چند ساعت بیشتر باشه و دو نفره هم بشه بازی کرد؟
کلا بازی های دو نفره اکشن به صورت آفلاین چه چیزهایی اومده این 1-2 سال؟.
همه این بازیا عالیه. ویچر برا من بهترین بازی این نسل هست
ریمستر انچارتد ها و گاد آره اومده برا این نسل
بازی اکشن تفنگی (شوتر اول شخص) با داستان خوب و گیمپلی خوب بخوای هر سه نصخه ولفنشتاین و دووم عالیه. الان حضور ذهن ندارم بازی های دیگه رو
دو نفری افلاین بخوای کالاف ها . رزیدنت اویل رولیشن. البته بازیای زیادی هست که تو گوگل سرچ کی best ps4 split screen games برات تمام بازیا رو میاره

• Like

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
شمشیری سامورایی بخوای بهترین بازی همون nioh هست و تمام. یه شاهکاره
بلاد و دارک هم شاهکارن ولی سامورایی نیستن

همه این بازیا عالیه. ویچر برا من بهترین بازی این نسل هست
ریمستر انچارتد ها و گاد آره اومده برا این نسل
بازی اکشن تفنگی (شوتر اول شخص) با داستان خوب و گیمپلی خوب بخوای هر سه نصخه ولفنشتاین و دووم عالیه. الان حضور ذهن ندارم بازی های دیگه رو
دو نفری افلاین بخوای کالاف ها . رزیدنت اویل رولیشن. البته بازیای زیادی هست که تو گوگل سرچ کی best ps4 split screen games برات تمام بازیا رو میاره

خوب شد گفتیاااا اصلا حواسم نبود! هیچی ولف و دووم نمیشه! :x
احتملا یه فیفا بگیرم و یکی از دووم یا ولف و یکی هم بازی های شمشیری و هی تعویض میکنم.
بنده پرسیدم گفتن که میشه بازیهای دسته دو رو با 10-20 هزار تومان و اگر با بازی های جدید باشه با 30-40 این ورا تعویض کرد.
اصلا دیگه نیازی به اکانت ه.کی این ها نداریم که ما! ^:)^:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر