هتل سوسک‌ها! معضل پلی استیشن 4 سوسکی!

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
یک تعمیرگاه مستقل در منطقه شرق منهتن از معضل جمع شدن و لونه سازی سوسک‌ها در کنسول پلی استیشن 4 خبر می‌دهد!

این تعمیرگاه با نام XCubicle که آقای Patrick Che از بنیان گذاران آن است مشکلات مربوط به کنسول های خراب را شناسایی و سپس آنها را یادداشت و دسته بندی می‌کند:
* سکه در داخل گردانندگان دیسک
* خرابی کنترلر
* اشکال در مادهای Nintendo 3DS
* غیره
اما ایشان به کیسه زباله سیاه رنگ در گوشه تعمیرگاه اشاره می کند و از یک مشکل بزرگ به نام معضل سوسک می‌گوید:

"آن پلاستیک های بزرگ را می بینید؟ آنها پر از سوسک هستند که البته الان همه آنها مرده اند."

معضل سوسک در PS4 آنقدر متداول شده که حالا شرکت او هزینه جداگانه ای تحت عنوان «PS4 سوسکی» را در لیست گزینه‌های تعمیر ذکر کرده و مبلغ 25 دلار برای آن میگیرد. هر هفته حداقل یک PS4 سوسکی به شرکت آورده می شود و دیگر تعمیرکاران مصاحبه شده هم میگویند که حداقل نیمی از PS4 هایی که دریافت کرده‌اند دارای سوسک بوده‌اند!

در شهرها، هرجا که تاریک و گرم باشد میتواند به محل جمع شدن سوسک بدل گردد. اغلب کنسول های بازی معمولا به صورت افقی در فضاهای بسته و تاریک مانند میز زیر تلویزیون قرار داده می شوند که به محیطی ایده آل برای جمع شدن سوسک تبدیل میشوند.

در کنار PS4، اکس باکس وان نیز با این مشکل روبروست اما چون شمار PS4های موجود در بازار بیشتر از اکس باکس وان است این دستگاه بیشتر به تعمیرگاه‌ها می‌رود و البته جالب آنکه طبق گفته مدیر این تعمیرگاه‌، احتمال آنکه PS4 به هتل سوسک‌ها بدل گردد نیز بیشتر است!

طراحی کنسول PS4 به گونه ای است که بیشتر مورد پسند سوسک ها قرار می گیرد، زیرا منافذ خروج هوای آن عریض تر هستند. این منافذ در بخش تحتانی دستگاه قرار دارند و به همین خاطر سوسک ها با سهولت زیادی می توانند وارد آنها شوند. علاوه بر این، با استناد به نظر تکنیسین های تعمیرات، PS4 نسبت به اکس باکس وان در زمان عملکرد بیشتر گرم می شود که علت نیز منبع تامین برق داخلی دستگاه است.

PS4های سوسکی یک مشکل بزرگ هستند. مخصوصا که سونی آنها را قبول نمی کند.

Matt Zieminski که برای یکی از دفاتر تعمیرات IFixit کار میکند می گوید:

"در اغلب موارد کنسول ها به این خاطر نزد ما آورده نمی شوند زیرا مالکین شان ابدا از وجود سوسک در آنها خبر ندارند. در واقع PS4 این افراد به یکباره دیگر کار نمی کند و آنها هم نمی دانند که علت چیست"

ماجرا از این قرار است که منبع تغذیه داخلی کنسول، سوسک ها را به قدری داغ و برشته می کند که به قطعات PS4 می چسبند و در نتیجه کنسول دیگر روشن نمی شد. بعد از آنکه سوسک های بالغ در داخل دستگاه ساکن شدند و به زاد و ولد پرداختند، نوزدان آنها در محیط کنسول ذوب می شوند و همین مساله عملکرد قطعات داخلی را با اختلال روبرو می کند.

Zieminski به راحتی میتواند تشخیص دهد که یک PS4 آلوده شده است، زیرا "سوسک‌ها از خودشان رد باقی میگذارند" او می‌گوید: "رنگ مدفوع مانند آن‌ها واضح است و بوی خاصی دارد و ما با مشاهده پسماند این حشرات در منافذ تهویه کنسول از وجودشان باخبر می شویم." برای آنکه دستگاه مجددا کار کند معمولا منبع تغذیه آن عوض میشود. البته محیط داخلی کنسول توسط پاک کننده های فراصوت استریلیز می شود.

توصیه می شود کنسول بازی خود را در محیط باز با جریان هوای کافی و بالاتر از سطح زمین نگه داری نمایید.

منبع: http://kotaku.com/console-repairmen-explain-why-cockroaches-love-ps4s-1794393470

====
لازم است دارندگان این کنسول یک سوسک کش در کنار دست خود داشته باشند و به محض مشاهده سوسک، او را تار و مار سازند! :))
 
آخرین ویرایش:

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
کنسول را با احتیاط و رعایت جوانب فنی باز کنید و اگر دیدید روی قطعاتش چیزهای قهوه‌ای رنگ هست یا تخم سوسک و از این جور چیزها دیدید یعنی کنسول شما به هتل سوسک‌ها بدل شده.
کله سوسک و شاخک هاش رو هم باید اضافه کرد.
تصور کنید کنسول PS4 تون یکهو از کار می افته میرید کیس اونو باز میکنید و با کله قطع شده سوسک، شاخک‌هاش، پرهاش! و اون پاهای دلرباش مواجهه میشید!:-&:-&
عجب صحنه وحشتناکی!:|
 
  • Like
Reactions: @mahmoud

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر