هتل سوسک‌ها! معضل پلی استیشن 4 سوسکی!

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
یک تعمیرگاه مستقل در منطقه شرق منهتن از معضل جمع شدن و لونه سازی سوسک‌ها در کنسول پلی استیشن 4 خبر می‌دهد!

این تعمیرگاه با نام XCubicle که آقای Patrick Che از بنیان گذاران آن است مشکلات مربوط به کنسول های خراب را شناسایی و سپس آنها را یادداشت و دسته بندی می‌کند:
* سکه در داخل گردانندگان دیسک
* خرابی کنترلر
* اشکال در مادهای Nintendo 3DS
* غیره
اما ایشان به کیسه زباله سیاه رنگ در گوشه تعمیرگاه اشاره می کند و از یک مشکل بزرگ به نام معضل سوسک می‌گوید:

"آن پلاستیک های بزرگ را می بینید؟ آنها پر از سوسک هستند که البته الان همه آنها مرده اند."

معضل سوسک در PS4 آنقدر متداول شده که حالا شرکت او هزینه جداگانه ای تحت عنوان «PS4 سوسکی» را در لیست گزینه‌های تعمیر ذکر کرده و مبلغ 25 دلار برای آن میگیرد. هر هفته حداقل یک PS4 سوسکی به شرکت آورده می شود و دیگر تعمیرکاران مصاحبه شده هم میگویند که حداقل نیمی از PS4 هایی که دریافت کرده‌اند دارای سوسک بوده‌اند!

در شهرها، هرجا که تاریک و گرم باشد میتواند به محل جمع شدن سوسک بدل گردد. اغلب کنسول های بازی معمولا به صورت افقی در فضاهای بسته و تاریک مانند میز زیر تلویزیون قرار داده می شوند که به محیطی ایده آل برای جمع شدن سوسک تبدیل میشوند.

در کنار PS4، اکس باکس وان نیز با این مشکل روبروست اما چون شمار PS4های موجود در بازار بیشتر از اکس باکس وان است این دستگاه بیشتر به تعمیرگاه‌ها می‌رود و البته جالب آنکه طبق گفته مدیر این تعمیرگاه‌، احتمال آنکه PS4 به هتل سوسک‌ها بدل گردد نیز بیشتر است!

طراحی کنسول PS4 به گونه ای است که بیشتر مورد پسند سوسک ها قرار می گیرد، زیرا منافذ خروج هوای آن عریض تر هستند. این منافذ در بخش تحتانی دستگاه قرار دارند و به همین خاطر سوسک ها با سهولت زیادی می توانند وارد آنها شوند. علاوه بر این، با استناد به نظر تکنیسین های تعمیرات، PS4 نسبت به اکس باکس وان در زمان عملکرد بیشتر گرم می شود که علت نیز منبع تامین برق داخلی دستگاه است.

PS4های سوسکی یک مشکل بزرگ هستند. مخصوصا که سونی آنها را قبول نمی کند.

Matt Zieminski که برای یکی از دفاتر تعمیرات IFixit کار میکند می گوید:

"در اغلب موارد کنسول ها به این خاطر نزد ما آورده نمی شوند زیرا مالکین شان ابدا از وجود سوسک در آنها خبر ندارند. در واقع PS4 این افراد به یکباره دیگر کار نمی کند و آنها هم نمی دانند که علت چیست"

ماجرا از این قرار است که منبع تغذیه داخلی کنسول، سوسک ها را به قدری داغ و برشته می کند که به قطعات PS4 می چسبند و در نتیجه کنسول دیگر روشن نمی شد. بعد از آنکه سوسک های بالغ در داخل دستگاه ساکن شدند و به زاد و ولد پرداختند، نوزدان آنها در محیط کنسول ذوب می شوند و همین مساله عملکرد قطعات داخلی را با اختلال روبرو می کند.

Zieminski به راحتی میتواند تشخیص دهد که یک PS4 آلوده شده است، زیرا "سوسک‌ها از خودشان رد باقی میگذارند" او می‌گوید: "رنگ مدفوع مانند آن‌ها واضح است و بوی خاصی دارد و ما با مشاهده پسماند این حشرات در منافذ تهویه کنسول از وجودشان باخبر می شویم." برای آنکه دستگاه مجددا کار کند معمولا منبع تغذیه آن عوض میشود. البته محیط داخلی کنسول توسط پاک کننده های فراصوت استریلیز می شود.

توصیه می شود کنسول بازی خود را در محیط باز با جریان هوای کافی و بالاتر از سطح زمین نگه داری نمایید.

منبع: http://kotaku.com/console-repairmen-explain-why-cockroaches-love-ps4s-1794393470

====
لازم است دارندگان این کنسول یک سوسک کش در کنار دست خود داشته باشند و به محض مشاهده سوسک، او را تار و مار سازند! :))

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
ما که خونه مون سوسک نداشت ولی مورچه زیاد داشت و به خاطر همین همیشه تا کنسولام رو خاموش میکردم روشون یه پارچه می انداختم مورچه ها نرن توش:D
فکر کنم این کار برای سوسک ها هم جواب بده:D

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
ترجمه ابتدای پاراگراف آخر کمی نادرست بود که اصلاح شد.

فرض کنید یک سوسک بالغ بره داخل کنسول و به خاطر حرارت و جریان الکترسیته، بدنش ذوب بشه و اون مایع سفیدرنگ با بوی عجیب و غریب که داخل بدنش هست روی قطعات کنسول پخش بشه! اه حالم بهم خورد!:-&:-&

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
ترجمه ابتدای پاراگراف آخر کمی نادرست بود که اصلاح شد.

فرض کنید یک سوسک بالغ بره داخل کنسول و به خاطر حرارت و جریان الکترسیته، بدنش ذوب بشه و اون مایع سفیدرنگ با بوی عجیب و غریب که داخل بدنش هست روی قطعات کنسول پخش بشه! اه حالم بهم خورد!:-&:-&
این زیبارویان رو میفروشن به رستورانای چینی تو منهتن ، اونا هم به قیمت دو برابر توی منو میارنشون با عنوان برشته شده توسط PS4:D ، چه شلوغ بشه رستورانه =P~:D

• Like
Reactions: Mr.unknown

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
چرا هیچ کس به این وجه قضیه توجه نکرده که قطعا جای زندگی این جماعت سوسک تو کنسول کثیف و آلودس و سوسک از پاچه شلوارشون میره بالا وگرنه چرا برا بقیه دارندگان PS4 تو جهان این اتفاق نمیفته اینا بجای اینکه PS4 بیچاره بدن تعمیر اول یه دستی به اون خونه به گند کشیده بکنن ، سم پاشی کنن :|
اونجا یه جعبه کفش هم بزاری توش پره سوسک میشه ربطی به PS4 نداره

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
چرا هیچ کس به این وجه قضیه توجه نکرده که قطعا جای زندگی این جماعت سوسک تو کنسول کثیف و آلودس و سوسک از پاچه شلوارشون میره بالا وگرنه چرا برا بقیه دارندگان PS4 تو جهان این اتفاق نمیفته اینا بجای اینکه PS4 بیچاره بدن تعمیر اول یه دستی به اون خونه به گند کشیده بکنن ، سم پاشی کنن :|
اونجا یه جعبه کفش هم بزاری توش پره سوسک میشه ربطی به PS4 نداره
به هر حال اتفاقه ، آدم وسواسیم هستم ، قبل این خبرها توی چیز تیوب دیدم قضیه جدیه ، گفتم یک در هزار یکی از این موجودات از یک سوراخ سمبه ای بیاد داخل ، بعد بگه wow سرزمینِ موعود :tearsofjoy: ، بعد راسته که میگن موش تو کاسه ی آدم وسواسی میفته ، آخرش خودمو بزنم همون یک عدد سوسک بلای خانمان سوز شده :|، پس از همون اول پیشگیری کردم که هر موقع چشمم به کنسول میفته چشمام زوم نشه و با خودم تکرار کنم توش این موجودات هستن نیستن !:|:-?
پیشگیری کردم با این طراحیِ دستی ، خیالم راحته همیشه کنسولم پاکه . بعد اونجا با ۲۵ دلار قال قضیه کنده میشه ، ولی اینجا فرق میکنه ، تعمیرکارای اینجا مثل تعمیرگاهای ماشینن ، ده تا اشکال دیگه میزاره رو کنسولت ده برابر پول میگیره آخرم کنسولت مثل روز اول نمیشه ، کلی هم باید صبر کنی تا پاور استوک گیرت بیاد .

پس الان هر چقدر خرج کنید بهتره ، دسمالی که درد نمیکنه سر بهش نمیبندن :D . این موها الکی تو ژاپن سیاه نشده :D

mehran maker

کاربر سایت
May 29, 2013
755
نام
مهران
حالا جدا از شوخی پروفایل PSN منو ببینید متوجه میشید که دو سه تا بازی بیشتر نکردم با PS4 از سال 2014-2015 هم فکر کنم خریدمش و کلا گذاشتمش خاک میخوره . بعدش چند ماه پیش اومدم روشنش کنم دیدم روشن نمیشه. اتفاقا بر حسب اتفاق خونه ما هم پر سوسکه. شاید مشکل کنسول منم همین باشه :D ولی یه مشکل بزرگتر هست که همچین تعمیر کاری تو ایران نیست و نمی دونم مشکل کنسلمو چطور حل کنم :D البته پرسیدم از یه سری گفتن منبع تغذیه اش خراب شده ولی سوال اینجاست که کنسولی روی هم رفته ازش 100 ساعت هم کار نکشیده شده چرا باید منبع تغذیه اش خراب بشه؟

• Like

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
حالا جدا از شوخی پروفایل PSN منو ببینید متوجه میشید که دو سه تا بازی بیشتر نکردم با PS4 از سال 2014-2015 هم فکر کنم خریدمش و کلا گذاشتمش خاک میخوره . بعدش چند ماه پیش اومدم روشنش کنم دیدم روشن نمیشه. اتفاقا بر حسب اتفاق خونه ما هم پر سوسکه. شاید مشکل کنسول منم همین باشه :D ولی یه مشکل بزرگتر هست که همچین تعمیر کاری تو ایران نیست و نمی دونم مشکل کنسلمو چطور حل کنم :D البته پرسیدم از یه سری گفتن منبع تغذیه اش خراب شده ولی سوال اینجاست که کنسولی روی هم رفته ازش 100 ساعت هم کار نکشیده شده چرا باید منبع تغذیه اش خراب بشه؟
کنسول را با احتیاط و رعایت جوانب فنی باز کنید و اگر دیدید روی قطعاتش چیزهای قهوه‌ای رنگ هست یا تخم سوسک و از این جور چیزها دیدید یعنی کنسول شما به هتل سوسک‌ها بدل شده.

• Like
Reactions: mehran maker

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
خیلی عجیبه، ما خونمون هم مورچه داره هم سوسک ولی تو عمرِ گیمریم که بالغ بر ۱۷ سال میشه و شامل چند کنسول و چندین بار ارتقاع pc میشه هرگز ندیدم این دستگاهها برای حشرات محیط جذابی باشه و داخلش جمع شده باشن. پاور کامپیوتر هم تا دلتون بخواد باز کردم ولی چیزی جز گرد و خاک توش ندیدم.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,394
نام
مهدی یوسفی اصیل
الان یاد انیمیشن Oggy and the cockroaches افتادم:))

تصور کنید اون دوتا گربه نشستند دارند با PS4 که تازه همون روز خریدند بازی میکنند و اون سوسک ها میرند داخل کنسول که خرابش کنند!:D:))
اره یادش بخیر عجب چیزی بود
منم یاد اون افتادم خخخخخ

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر