نگاه سونی نسبت به این نسل از دید من !!!!

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
نگاه سونی نسبت به این نسل؛ از دید من !!!!​

مقدمه:

سلام ؛ امروز میخوام مختصری در مورد سونی باهاتون حرف بزنم ! البته هدفم این نسل هست که خب رو به پایان نیز میباشد و شاید امسال آخرین نفس های نسل هفتم باشد !!

vyj1ni8jbubh8eqo6sxa.jpg

سال 2005
در این سال سونی با معرفی کنسول خود غوغا به پا کرد . و در ادامه قول بازیای با گرافیک بالا رو داد. در کنار آن کلمه ی Exclusive بکار برد و خاطر نشان کرد که فن بیس های خود را تنها نخواهد گذاشت !!

znh3miz8wdsz0kyusw7q.jpg

سال 2006
در 11 نوامبر کنسول وارد بازار شد !! صف های طولانی برای خرید کنسول حتی به چند روز هم میکشید. انتظار هم همین بود. چون سونی کمپانی بود که واقعا نبوغ درش موج میزد.
اولین بازی انحصاری هم براش اومد . موتوراستروم ؛ بازیی که خیلی هارو به وجد اورد از جمله خودم ! آن زمان واقعا فکر نمیکردم دیگه بازیی به گرد پای موتوراستروم برسه !!

90y079xj5mo1ayuoa5bn.jpg

سال 2007
سونی ضرر مالی میداد توی هر کنسول . اوضاع شرکت خوب نبود ؛ اما باز هم طرفداراشو ناامید نکرد و باز هم انحصاری داد! اینبار استودیوی ناتی داگ (ND) ؛ بازیی جدیدی به اسم Uncharted رو روانه بازار کرد؛ گرافیک بازی واقعا زیبا بود . فروش بدی هم نکرد. بازی بعدی که اومد Resistance نام داشت؛ بازیی در سبک اول شخص که زیاد جالب کار نکرد. اما هیچ کدوم نتونستن سونی رو از این چاهی که توش گرفتار بود در بیارن!

28m9n4uu4czlut8mvxui.jpg

سال 2008
Resistance 2 عرضه شد. طرفدارها خوشحال بودن
اما تو این سال قضیه فرق کرد . بازیی اومد که دهان تمام منتقدان را بست . وقتی بازی MGS4 روانه بازار شد همه بر این فکر افتادن که سونی دیگه نمیتونه از این بهتر باشه !!
اما چه اشتباهی ! سونی از این زمان به بعد ؛ سالی نبوده که انحصاریاش ندرخشه!

w0h2in10hdkz6s2lzsqy.jpg

سال 2009
اما این تمام ماجرا نبود ؛ چون گوریلا وارد گود شد !! بازیی (KLZ2) رو ارائه کرد که بحق یکی از ناب ترین ها در سبک خود بشمار میرود !
باز هم همه گفتن سونی دیگه کار خاصی نمیتونه بکنه.
اما وقتی Uncharted 2 در E3 آنچنان غوغا کرد ! (مو به تنم سیخ شد ؛ هنگام تایپ اینجا) و وارد شد ؛ همه به قدرت NDخیره شدن . و باز هم همه گفتن دیگه این آخرشه !!
اما باز هم اشتباه !

bcjystpgdsf7o6ydrxrh.jpg

سال 2010
هیچ کس فکر نمیکرد که GOW III آنچنان بدرخشه و در قله ی گرافیک قرار بگیره ؛ و IP جدیدی به اسم Heavy Rain تمام گیمرهارو میخکوب کنه و سالها در ذهن همه بمونه.
شاه شبیه ساز (GT5) عرضه شد !!! سوای مشکلاتی که داشت ؛ اما برای فن های این بازی ؛ بازهم فوق العاده بود و این رو فروش بالای 10 میلیونی بازی اثبات میکنه.
باز هم همه ی منتقدا و گیمر ها گفتن دیگه سونی نمیتونه بیشتر از این عرضه کنه!!

929z9aht5yjfrhffs6ur.jpg

سال 2011
سال پر بار سونی شروع شد !
Infamous 2 عرضه شد
Killzone 3 با هیاهوی زیاد و قابلیت 3D وصف نشدنیش وارد شد !
سونی هنوز اشباع نشده بود چون Resistance 3 رو هم به بازار فرستاد.
اما این تمام ماجرا نبود : !
شاهکار ND وارد میشود !!
تمام بازیسازان تعظیم میکنند و سر فرود میاورند ! شوخی نیست لقب بهترین استودیوی نسل رو یدک میکشد !
زبانم در وصف بازی عاجز میماند !! خدایا چرا هر وقت نشان پنجه در شروع بازی دیده میشود ؛ بی اختیار سر فرود می آورم ؟!
منتقدا به ND لقب پروردگار جزئیات رو میدن ! اما ..........
باز هم همه میگفتن دیگه Ps3 کشش نداره ؛ آخه دیگه چی میخواد بسازه !!

srbmieampkmy66s28sxo.jpg

سال 700 مگی !!!! :d
همه مات و مبهوت ماندن !! یعنی چی؟ سونی امسال انحصاری نمیده؟ فقط یه بازیه 700 مگی به نام Journey ؟!!!! پس این همه افتخار و جوایز پی در پی سالهای قبل چی میشه؟ یعنی سال 2012 ضعیفترین سال سونی خواهد بود؟
اما تمام این حرف و حدیث ها تا زمانی بود که بازی عرضه شد !
نمرات 10 به ترتیب زیر هم ردیف شدن . بازی در بهترین نمایشگاه ها و جشنواره ها درخشید و کاندید شد.
IGN و Gamespot رو به تسخیر در میاره ؛ VGA رو به زانو درمیاره ؛ و همه در تعاریف این بازی معجوزن !!
سونی به دنیای گیم پوزخندی میزنه و میگه این 700 مگابایت و این نقدها و جوایز و متا برای امسال کافیست !!
چون ما داریم خودمونو برای بمب اتم در سال بعد آماده میکنیم !!

7wg7ntqsa3gl5v3dslu8.jpg

سال 2013
آری امسال فرا رسید !! کیا بودن که در سال 2011 میگفتن سونی آخرین زورشو با U3 زد ؟!! نمیخواهم در مورد GOW :A و یا Beyond حرفی بزنم !!
میخواهم در مورد بازیی حرف بزنم (TLOU) که مرز بازیای انحصاری و کل کل و دعواهای کنسولی رو شکست !! بازیی که چشم تمام گیمرهای دنیا حتی رقیبان بهش معطوفه !! بازیی که کوجیما رو به استودیوی ND کشوند و حسودیش رو برانگیخت ! در هرجا و هر سایتی نامش بر زبان آورده میشه .
ما در سال 2011 با معرفی این بازی از جانب ND شاهد بودیم که سونی باز هم در اوج ایستاده و خواهد ایستاد .

و اینجا بود که سونی گفت :‌ این بازی هم باشه برای درخشش ما در سال 2013 !!!!!!!!!!!!

26523623497248916032.jpg

امروز 25 June ،سال 2013 : بنظرتون موقعش نیست که اون کلمه ی بمب اتم 2013 رو دوباره تکرار کنیم ؟!!! و سونی اینجاست که باز پوزخندی میزنه !!!! :d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ken47 and fable7/5

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,760
نام
محمد امین
داداش عالی بود دمت گرم این قسمتش از همه بهتر بود

سونی به دنیای گیم پوزخندی میزنه و میگه این 700 مگابایت و این نقدها و جوایز و متا برای امسال کافیست !!
چون ما داریم خودمونو برای بمب اتم در سال بعد آماده میکنیم !!

بازم دمت گرم

Cyru3

کاربر سایت
Aug 13, 2009
108
نام
محمد
دمت گرم بازم ازین پستای قشنگ بزن با روایتی باحال
پ.ن:یه جورایی ادم خودشا جا نویسنده حس میکنه

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
سلام داداش !
ممنون عالی بود !
خیلی خوشم اومد !
تنها چیزی که عاشقش شدم این تیکه بود !
سال 700 مگی !!!!
یعنی کلا همه رو کوبوند فقط سونی این یک نوع تناض بود بازی بزرگی با این حجم !
عالی بود خیلی عالی مخصوصا اون تیکه سال 700 مگی !!

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
واقعا شکی در این نیست که Sony یک شرکت بزرگ و قدرت منده. بازی های انحصاریش فوق العاده هستن. من 3 سال X360 داشتم هیچ وقت نگفتم عجب کنسولی ولی 1 هفتس PS3 گرفتم و واقعا دارم لذت میبرم و الان اکه میفهم PS3 دارا چه حالی میکنن.
یه چیز دیگه ایی هم که هست.
در این شماره از مجله بازی نما مقاله ایی در مورد چگونگی محبوب شدن PS1 نوشته و توضیح داده که سونی تونسته 5 یا 6 شرکت کنسول سازی رو کنار بزنه. ارزششو داره بخرید و بخونید.
اینم برا تمام طرفدارا.
:> SONY make.believe :>

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
داوووش مهدی بازم گل کاشتی!>:d<
شیطون یه پا مقاله نویس بودی و ما خبر نداشتیم! بازم از این کارا بکن!:d
فقط یه نکته کاش تو لیست انحصاریهای 2009 از Infamous 1 هم نام میبردی, بنظرم با این حرکت در حقش اجحاف کردی. من که خیلی خاطرات خوبی ازش دارم شخصا از شماره دومش بیشتر بهم حال داد.(میدونم شماره دومش کاملتر بود و خیلی از نقصهاش برطرف شد ولی من همچین حسی دارم)

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
خیلی انحصاریا هستن که اصلا اسمشون رو هم نگفتم, در واقع من هدفم چیز دیگه ای هستش , نه معرفی بازیایی که همه بچه ها ,باهاشون آشنایی دارن!!

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,395
نام
مهدی یوسفی اصیل
یعنی اوج فن بازی و انحصاری ها تو این مقاله دیده میشه
به نظرم منم سونی خوب تونسته از ps3 استفاده کنه اما خیلی از طرفداراشو از دست داد

• Like
Reactions: babakxz2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟