نگاهی بر معایب Apple iPhone 5S

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
این روزها در تقویم Cupertino روزهایی است که اپل هرساله توجهات بسیاری را معطوف اسمارت فون های خود میکند . این بار این توجهات به سوی iPhone 5S معطوف شده اند
حال این که اپل دو اسمارت فون را در سال جاری معرفی کرد اما خب پرچم دار مشخص است ! گرچه پیش از این نگاهی نیز داشتیم بر مدل ۵C

در این مقاله نه قصد داریم در مورد اسکنر اثر انگشت صحبت کنیم نه سایر مزایای این پرچم دار جدید . در این مقاله قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر معایب پرچم دار جدید اپل یعنی iPhome 5S :

• صفحه نمایش باتوجه به استانداردهای ۲۰۱۳ کمی کوچک به نظر می رسد.
  • این محصول قیمت گزافی دارد
  • حالت USB Mass Storage وجود ندارد و برای انتقال اطلاعات نیاز به iTunes است.
  • رادیوی FM مثل همیشه وجود ندارد.
  • عدم وجود شیارکارت حافظه
  • باتری غیر قابل تعویض است.
  • اتصالات NFC وجود ندارند.
  • صدای ضبط فیلمبرداری Mono است.
iPhone 5S دارای یک صفحه نمایش ۴ اینچی از نوع LED-backlit IPS LCD می باشد که رزولوشنی معادل با ۱۱۳۶×۶۴۰ پیکسل دارد و تراکم پیکسلی برابر ۳۲۶ppi را داراست .

صفحه نمایش رتینایی که در iPhone 5s به کار رفته است جدا از این که بسیار شبیه صفحه نمایش iPhone 5 است از لحاظ کیفی بسیار خوب و مناسب است و میتوان گفت مشکل حادی ندارد که نگران این باشیم ، در حقیقت مشکل در بخش صفحه نمایش به اندازه ی صفحه نمایش بر می گردد نه چیز دیگر ! شاید برای شما هم صفحه نمایش ۴ اینچی خوشایند باشد و مشکلی با آن نداشته باشید اما شاخص های سال ۲۰۱۳ چیز دیگری میگویند .
بر اساس استاندارد های به وجود آمده در سال ۲۰۱۳ صفحه نمایش ۴ اینچی یک صفحه نمایش کوچک به شمار می رود و نمی تواند برای بازی یا تماشای فیلم خارق العاده باشد گرچه ما هم با این اندازه موافق هستیم و مشکلی در آن نمی بینیم . اما خب خیلی ها این اندازه ی صفحه را نمی پسنند و این را یک نقص می دانند .
در هنگام نوشتن این مقاله قیمت پرچم دار سامسونگ یعنی Galaxy Note 3 در بازار کشورمان برابر است با ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان . قیمت پرجم دار سونی یعنی XPeria Z1 هم چیزی در حدود ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است . HTC One و Galaxy s4 هم چیزی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان قیمت خوده اند ، این در حالی است Apple iPhone 5s حدود ۳ میلیون تومان در بازار کشورمان قیمت خورده است .

بخشی از این میزان قیمت را قیت کاذبی تشکیل میدهد که پس از مدتی فروکش میکند اما iPhone 5s به خودی خود گران است ! نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها هم این محصول با بهای بالایی به فروش می رسد ، بهایی که میتواند حق انتخاب های زیادی در اختیار شما قرار دهد .

از معایبی که پیش از این نیز شاهد آن بوده ایم و در این نسخه هم وجود دارند و احتمالا در آینده نیز وجود خواهند داشت میتوان نبود رادیوی FM و نبود حالت USB Mass Storage برای انتقال اطلاعات را یاد کرد .

iPhone 5S در سه مدل با حافظه های متفاوت روانه ی بازار می شوند . میزان حافظه میتواند ۱۶/۳۲/۶۴ گیگابایت باشد. شاید کمی عجیب باشد اما مسئله اینجاست که ممکن است این میزان حافظه برای شما کم باشد آن وقت است که دنبال آن می روید تا از طریق یک مموری کارت حافظه ی مورد استفاده تان را افزایش دهید . اینجاست که آیفون تان به شما نه میگوید و این همان وقتی است که ترجیح میدادید یک شیار کارت حافظه برای بسط دادن میزان حافظه تلفن تان وجود داشت .
پرچم دار جدید اپل دارای یک باتری Li-Po 1560 mAh است که ماندگاری آن در حالت آماده به کار به ۲۵۰ ساعت می رسد . این میزان به خودی خود خیلی بد به نظر نمی رسد اما بعضا کاربرانی هستند که همیشه ترجیح می دهند یک باتری اضافه پیش خود داشته باشند و باز در این قسمت هم پاسخ نه از طرف آیفونشان می شنوند .به هر حال میتوان باتری غیر قابل تعویض را یکی از شاخصه های محصولات اپل دانست !

near field communication که به اختصار NFC خوانده می شود نوعی حالت ارتباطی برای برقراری ارتباط بی سیم بین دو دیوایس است که امروزه بسیار بین اسمارت فون ها رایج شده است . از کاربردهای NFC میتوان به انتقال فایل یا پرداخت پول اشاره کرد .
حال در نظر بگیرید که این قابلیت و حالت برقراری ارتباط نوین و کاربردی که روز به روز هم در بین اسمارت فون ها رواج بیشتری پیدا میکند در پرچم دار شرکت اپل وجود نداشته باشد . کمی نا امید کننده است !
مورد بعدی که میتواند به دید یک نقص دیده شود تعداد کانال های در نظرگرفته شده برای ضبط صدای ویدئوهاست . متاسفانه ویدئوهای ضبط شده با صدای Mono ضبط می شوند نه Stereo . برای آشنایی بیشتر با کانال های ضبط و پخش صدا متن زیر را با دقت مطالعه کنید .

مونو و استریو در حقیقت نوع خاصی از دسته بندی تولید و تکثیر صدا هستند . صدای Mono به صدایی گفته می شود توسط یک کانال ضبط شده و توسط همان یک کانال نیز پخش می شود گرچه توسط چندین باند هم به گوش برسد. اما حالت ضبط Stereo حالت ضبطی است که در آن از دو کانال جداگانه ی Mono برای ضبط و پخش صدا استفاده می شود. از صداهای استریو در فضاسازی های صوتی میتوان استفاده کرد. از طرفی صدای استریو نسبت به مونو طبیعی تر به نظر می رسد . شایان ذکر است سیستم ضبط و پخش صدا به مونو و استریو محدود نمی شود و شامل صدای های دالبی چندکاناله و … نیز می شود. اگر به یاد داشته باشید اسمارت فون One از برند HTC با در اختیار بودن دو اسپیکر قابلیت پخش صداهای استریو را دارا بود . در ضمن از تصویری که در ادامه آمده میتوان برای فهم بهتر این مسئله استفاده کرد .
mono.jpg

در نهایت iPhone 5s میتواند یک ارتقای متعادل نسبت به iPhone 5 باشد گرچه شاید کاملا عقلانی نباشد که iPhone 5 خود را با مدل جدیدتر تعویض کنید . به هر حال اگر علاقه مند به خرید این اسمارت فون هستید به شما پیشنهاد میکنیم کمی بیشتر در مورد این اسمارت فون و محدوده ی قیمتش و دیگر انتخاب های موجود فکر کنید . نظر شما در این باره چیست ؟
منبع

Mohiwoods

کاربر سایت
Aug 12, 2011
311
نام
Mohiwoods
صفحه نمایش باتوجه به استانداردهای ۲۰۱۳ کمی کوچک به نظر می رسد.
این محصول قیمت گزافی دارد
حالت USB Mass Storage وجود ندارد و برای انتقال اطلاعات نیاز به iTunes است.
رادیوی FM مثل همیشه وجود ندارد.
عدم وجود شیارکارت حافظه
باتری غیر قابل تعویض است.
اتصالات NFC وجود ندارند.
صدای ضبط فیلمبرداری Mono است.

جواب برای هر کدام

۱. استاندارد های ۲۰۱۳ ؟ استاندارد ؟؟!!! گوشی که توی جیب یا تو دست جا نشه و صفحش اندازه تبلت باشه استاندارد هست ؟ اسمشم گذاشتن فبلت ها ها هر چیزی یک استانداری داره و بهترین سایز برای صفحه گوشی ۴ اینچ هست نه 6 اینچ ، تقصیر ما نیست فرهنگ غلطی جا افتاده :(

۲. این محصول قیمت گزافی ندارد . الان دیگه ۳ میلیون پولیه؟ تازه چون این دیوایس طرفدار داره قیمت اول گرونه بعد کم کم ارزون میشه

۳. Mass Storage مگه خوبه ؟! جز دردسر چی داره ؟ ویروسی شدن گوشی یه طرف ، نا امنی اطلاعات یه طرف ! تازه قانون کپی رایت چی ؟ بازم اگه خواستی از این قابلیت مضخرف استفاده کنی میتونی گوشیتون رو جیلبریک کنید . کپی رایت واقعا مهم ترین مسئله اپل هست درسته ما ایرانیا این چیزا رو نمیفهمیم :(

۴.از بین میلیون ها اپلیکیشن داخل اپ استور استفاده کنید و با استفاده از اینترنت GPRS سیم کارت یا Wi-Fi به تمام رادیو های جههههههان دسترسی داشته باشید

۵. این عصر عصر حافظه بازی نیست بری بگی گوشیه من ۸ گیگ رم داره ۱۶ گیگرم داره خیلی حرکت چیپ و خزی هست ، من به شما یه آیفون 64 هم نه 32 میدم شما برام پرش کن اگه تا نصفه کم نیاوردی ؟ این خز بازی های رم و رم بازی مخصوص سامسونگ یخچال ساز متقلب هست نه اپل با اصالت تازه با این حافظه iCloud و Dropbox دیگه اصلا نیازی به اون آشغالایی که نوکیا روی اولین گوشیای میزد نیست مگه نه ؟

۶. باتری این دستگاه اینقدر خوب هست که نیازی به تعویض باتری نباشه و با هر دفعه افتادن گوشی ، گوشی به سه تکه تبدیل نشه ! تازه اگر باتری پس از ۱۰۰ سال خراب شد قابل تعویض هست و مثل سامسونگ تو دست منفجر نمیشه

۷. وقتی Passbook و Touch ID و AirDrop هست اصللللللا نیازی به این نیست ! جدی چه نیازی به این هست ؟!

۸. ببخشیییییییید ؟! مو نو ؟! حال شما خوبه ؟! اپل اولین شرکتی بود که برای فیلمبرداری گوشیش از 3 عدد میکروفون بله 3 عدد میکروفون استفاده کرده الان در 5S شده 4 عدد که هر کدوم برای کار خاصی تعبیه شدن ! مونو؟!!!!!

بازم اگه فکر میکنید این گوشی همه چیز تمام زبونم لال معایبی داره بگید من جوابتون رو بدم ، چون اپل بدون دلیل هیچ کاری نمیکنه !

همیشه خوش و اپلی باشید ؛)

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
عدم وجود شیارکارت حافظه
اتصالات NFC وجود ندارند.

جواب برای هر کدام

۱. استاندارد های ۲۰۱۳ ؟ استاندارد ؟؟!!! گوشی که توی جیب یا تو دست جا نشه و صفحش اندازه تبلت باشه استاندارد هست ؟ اسمشم گذاشتن فبلت ها ها هر چیزی یک استانداری داره و بهترین سایز برای صفحه گوشی ۴ اینچ هست نه 6 اینچ ، تقصیر ما نیست فرهنگ غلطی جا افتاده :(

۲. این محصول قیمت گزافی ندارد . الان دیگه ۳ میلیون پولیه؟ تازه چون این دیوایس طرفدار داره قیمت اول گرونه بعد کم کم ارزون میشه

۳. Mass Storage مگه خوبه ؟! جز دردسر چی داره ؟ ویروسی شدن گوشی یه طرف ، نا امنی اطلاعات یه طرف ! تازه قانون کپی رایت چی ؟ بازم اگه خواستی از این قابلیت مضخرف استفاده کنی میتونی گوشیتون رو جیلبریک کنید . کپی رایت واقعا مهم ترین مسئله اپل هست درسته ما ایرانیا این چیزا رو نمیفهمیم :(

۴.از بین میلیون ها اپلیکیشن داخل اپ استور استفاده کنید و با استفاده از اینترنت GPRS سیم کارت یا Wi-Fi به تمام رادیو های جههههههان دسترسی داشته باشید

۵. این عصر عصر حافظه بازی نیست بری بگی گوشیه من ۸ گیگ رم داره ۱۶ گیگرم داره خیلی حرکت چیپ و خزی هست ، من به شما یه آیفون 64 هم نه 32 میدم شما برام پرش کن اگه تا نصفه کم نیاوردی ؟ این خز بازی های رم و رم بازی مخصوص سامسونگ یخچال ساز متقلب هست نه اپل با اصالت تازه با این حافظه iCloud و Dropbox دیگه اصلا نیازی به اون آشغالایی که نوکیا روی اولین گوشیای میزد نیست مگه نه ؟

۶. باتری این دستگاه اینقدر خوب هست که نیازی به تعویض باتری نباشه و با هر دفعه افتادن گوشی ، گوشی به سه تکه تبدیل نشه ! تازه اگر باتری پس از ۱۰۰ سال خراب شد قابل تعویض هست و مثل سامسونگ تو دست منفجر نمیشه

۷. وقتی Passbook و Touch ID و AirDrop هست اصللللللا نیازی به این نیست ! جدی چه نیازی به این هست ؟!

۸. ببخشیییییییید ؟! مو نو ؟! حال شما خوبه ؟! اپل اولین شرکتی بود که برای فیلمبرداری گوشیش از 3 عدد میکروفون بله 3 عدد میکروفون استفاده کرده الان در 5S شده 4 عدد که هر کدوم برای کار خاصی تعبیه شدن ! مونو؟!!!!!

بازم اگه فکر میکنید این گوشی همه چیز تمام زبونم لال معایبی داره بگید من جوابتون رو بدم ، چون اپل بدون دلیل هیچ کاری نمیکنه !

جواب 1 : این گوشی حتی توی 4 اینچ خودشم استاندارد نیست چون گوشی خیلی دراز به نظر میاد و تراکم پیکسلیش یک طور ناجوری هست
جواب 2 : واقعا 3 میلیون برای کارمندی که ماهی 800 پول میگیره تو این گرونی پول نیست ؟
جواب 3 : ویروسی شدن کلا تو تمام وسائل هست و شما ممکنه از طریق اینترنت ویروسی بشید پس این حرف الکیه و توجیح بی مورده . من شاید بخوام یک فایل بریزم و اونو به جای دیگه ببرم یا از کسی یک ویدئو بگیرم حالا طرف itunes نداشته باشه چی میشه ؟
جواب 4 : واقعا با این سرعت داغون و هزینه های سنگین کسی پول میده برای رادیو با GPRS?
جواب 5 :cloud و Dropbox زمانی خوبه که شما نت بالا و همه جا در دسترس داشته باشی نه مایی که تو خونمون حتی نت پر سرعت هم به زور داریم در ضمن مشتری حق داره که حافظه ی گوشیش رو خودش انتخاب کنه
جواب6: چند تا ایفون بهت نشون بدم که به خاطر باتری ترکیدن ! ترکیدن باتری یک مشکل هستش که توی بعضی مدل ها پیش میاد

اون دو تای دیگه رو اطلاع ندارم اما اینها واقعا نیاز من مشتری نیست اینها توجیحات اپل هستش که شما داری میگی
بیشتر کسانی که دیدم ایفون یا ایپد میگیرن واسه بازی کردن میگیرن و واقعا خیلی از قابلیت های اندورید این شرکت تو سیستم عاملش نذاشته
اگر به میزان فروش محصولات اندرویدی نگاه کنی متوجه میشه چقدر تفاوت زیاده نمیگم همش فقط سری سامسونگ و گالاکسی

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
الان دیگه ۳ میلیون پولیه؟
3 میلیون که پولی نیست ولی دلیله اینکه گوشی ها تو بازار وجود داره که بهتر از 5 اس عمل میکنن چرا باید این همه هزینه کرد؟
حالا من با این کار ندارم ... 5C چی میگه 2 میلیون پولشه ... هیچی نداره این گوشی با بدنه پلاستیکی رنگی ولی هم قیمت 5 فروخته میشه

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
عدم وجود شیارکارت حافظه
اتصالات NFC وجود ندارند.

جواب برای هر کدام

دوست عزیز چرا میزنی حالا ؟ :d
نمیخوام رو تک تک شماره ها صحبت کنم چون هم دوستان صحبت کردن هم تو متن توضیح داده شده شما خودت هم میدونی که اینایی که گفتی یه توجیح محسوب میشه . مثلا همین نبود رادیو خودش یه عیب محسوب میشه چه تو آیفون باشه چه تو نوت سامسونگ . کما این که برای نوت هم این قضیه رو گفتیم : http://forum.bazicenter.com/thread82814/

فقط در مورد گزینه ی آخر که با لگد اومدی تو صورت ما :d بگم که اگه یه مقدار در زمینه موبایل و تکنولوژی همراه تو نت سررشته داشته باشید متوجه میشید که وبسایت GSMArena کی از معتبرترین ها در این زمینه اس . حالا اگه یه سر به منبع می زدید متوجه میشدید منبع اصلی متن چیزی نیست جز وبسایت معتبر GSMArena و اگه به لینک مراجعه کنید متوجه میشید اونجا در بخش Main disadvantages اومده که Mono audio recording in videos !
حالا کار ندارم که مسائل دیگه ای هم به عنوان معایب عنوان کرده بود که خب به نظرم خیلی دیگه بیش از حد بود و اونا رو عنوان نکردم مثل اینکه گفته بود : فیلمبرداری 1080p با فریم ریت 30fps از استانداردهای پرچم دارهای رقیب پایین تره

و این که منم خودم با خیلی از نظرات شما مثل صفحه نمایش موافقم و خودم هم به صفحه های بزرگ علاقه ندارم . اسمارت فون خودم هم 4 اینچی هست . پس در نظر داشته باشیم که نظرات شخصی با حقیقت متفاوت هست گرچه خیلی مسائل واقعا حل شدس ! مسائلی مثل حافظه ی گوشی که فکر نمیکنم کسی بیش از 64 گیگ لازم داشته باشه و مسئله ی رادیو که خب برای خیلی ها اصلا نیاز نمیشه و خیلی چیزهای دیگه ولی خب یه عیبه دیگه :-*

همه ی اینا رو گفتم که در جریان باشی که هیچ تعصبی نداریم دادا . به معایب نوت هم یه سری بزن و این که موفق باشی l-)

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
خب بخوای معایبشو بنویسی خیلی طولانی میشه فقط مزایاشو مینوشتی ... :d کلا ۱ خطم نمیشد راحت :d تنها مزیتش حمایتیه که دولوپرا ازش میکنن, دیگه هرچی فک میکنم حتی نسبت به گوشیای متوسط بازار مزیتی توش نمیبینم... :| (البته حالا عده ای فن جان بر کف میان اینجا میگن گربه دستش ...) :|

Mohiwoods

کاربر سایت
Aug 12, 2011
311
نام
Mohiwoods
جواب 1 : این گوشی حتی توی 4 اینچ خودشم استاندارد نیست چون گوشی خیلی دراز به نظر میاد و تراکم پیکسلیش یک طور ناجوری هست
جواب 2 : واقعا 3 میلیون برای کارمندی که ماهی 800 پول میگیره تو این گرونی پول نیست ؟
جواب 3 : ویروسی شدن کلا تو تمام وسائل هست و شما ممکنه از طریق اینترنت ویروسی بشید پس این حرف الکیه و توجیح بی مورده . من شاید بخوام یک فایل بریزم و اونو به جای دیگه ببرم یا از کسی یک ویدئو بگیرم حالا طرف itunes نداشته باشه چی میشه ؟
جواب 4 : واقعا با این سرعت داغون و هزینه های سنگین کسی پول میده برای رادیو با GPRS?
جواب 5 :cloud و Dropbox زمانی خوبه که شما نت بالا و همه جا در دسترس داشته باشی نه مایی که تو خونمون حتی نت پر سرعت هم به زور داریم در ضمن مشتری حق داره که حافظه ی گوشیش رو خودش انتخاب کنه
جواب6: چند تا ایفون بهت نشون بدم که به خاطر باتری ترکیدن ! ترکیدن باتری یک مشکل هستش که توی بعضی مدل ها پیش میاد

اون دو تای دیگه رو اطلاع ندارم اما اینها واقعا نیاز من مشتری نیست اینها توجیحات اپل هستش که شما داری میگی
بیشتر کسانی که دیدم ایفون یا ایپد میگیرن واسه بازی کردن میگیرن و واقعا خیلی از قابلیت های اندورید این شرکت تو سیستم عاملش نذاشته
اگر به میزان فروش محصولات اندرویدی نگاه کنی متوجه میشه چقدر تفاوت زیاده نمیگم همش فقط سری سامسونگ و گالاکسی

با این جوابات معلومه تا حالا آیفون نداشتی :(

۱. این گوشی درازه یا Note 3 که خجالت میکشه آدم برره دم گوشش ؟ بهترین سایز تلفن همراه ۴ اینچ است و بس و پیکسل ناجور یعنی چی دقیقا ؟؟! چشم انسان بیشتر از 300ppi در اینچ رو نمیتونه ببینه که اولین شرکتی که این کار رو کرد اپل بود حالا یکی بیاد ۱۰۰۰۰ppi بزنه هیچ تفاوتی در دیدن یا ندیدم پیکسل ها نیست چون صفحه آیفون انحصارا خودش هست Retina
ناجور؟
۲.الان سیگار فروش ماهی ۳ میل درآمد داره ! ۸۰۰ تومن؟
۳.درسته تو همه وسایل هست اما تو هیچ کدوم از محصولات اپل ویروسی نیست! اگه کمی با سیستم عامل های اپل آشنا باشی میفهمی که از جوابت معلومه نیستی
۴.ماهی ۳۰۰۰ تومن هزینه داغونیه؟!
۵.شما کل حرف رو ول کردی فقط اونجا رو خوندی؟ اصلا به سرعت ربط نداره ! مثلا تو یه آیفونی که 64 گیگ هست و حداکثر حجم بهترین بازیهاش 2 گیک هستن فقط ۵۰ گیگ آدم اضافه میاره ! نمیدونم شما فکر کنم ۲۰۰ تا فیلم کیفیت iMax می ریزی لابد؟!
۶.شما دو تا نشون بده من از طرف داری اپل کلا کناره گیری میکنم ! ولی میخوای تا فردا برات ترکیدن باتری همون S3 پلاستیکی رو لینک بدم ؟

نتیجه میگیرم آدم راجبه چیزی که نمیدونم حرف نزنه!

به میزان فروش هم شما نگاه کن ! میخوای Android با روزی 2000 تا گوشی که معرفی میشه با اندروید پر فروش نباشه از آشغالای ۵۰۰ تومانی سامسونگ بگیر تا آخر!

- - -ویرایش - - -

خب بخوای معایبشو بنویسی خیلی طولانی میشه فقط مزایاشو مینوشتی ... :d کلا ۱ خطم نمیشد راحت :d تنها مزیتش حمایتیه که دولوپرا ازش میکنن, دیگه هرچی فک میکنم حتی نسبت به گوشیای متوسط بازار مزیتی توش نمیبینم... :| (البته حالا عده ای فن جان بر کف میان اینجا میگن گربه دستش ...) :|

:| چی بگم؟ :|

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
شوما اندروید میگیری باهاش اورانیوم غنی میکنی ؟ یا همه ی اندروید دار ها مهندسی کار میکنن باهاش ؟ جهت اطلاع ایپد نقش به سزایی در نظام اموزش پرورشی کفار غرب داره :D
وقتی اپل با مجموعا 8 تا اسمارتفون حدود 38 درصد بازار امریکا و دستش میگیره . هیچ جای حرفی نمیمونه در برابر سری گلکسی که هر ساعت داره یه مدلش میاد ( Ace / Ace Plus / Ace Dous / Ace 2 و ... ) منطقیه ؟

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,516
نام
حسین
۲.الان سیگار فروش ماهی ۳ میل درآمد داره ! ۸۰۰ تومن؟
کاری به گوشی ندارم گوشی عالیه ولی والا نمی دونم کجا زندگی میکنید جایی که ما زندگی میکنیم هم 3 میل پولیه برا خودش هم سیگار فروشی ها فوقش 3صد در ماه بیشتر در نمیارن
3میلیون کم هم باشه برای یه گوشی خیلی خیلی زیاده

آخرین ویرایش:

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
من نمیخوام وارد بحث بشم چون مثل قبل حوصله این کارا رو ندارم اما یه چیزی

بهترین سایز تلفن همراه ۴ اینچ است و بس

والا تا همین 2 سال پیش بهترین سایز 3.5 اینچ بود و بس !!! احتمالا اگه محصول بعدی اپل 0.5 اینچ بزرگ بشه بهترین سایز میشه 4.5 اینچ و بس !

من با گوشیای زیادی کار کردم بهترین سایزها حول و حوش 5 اینچه، یعنی از 4.7 تا 5.3 " حالا هر برندی که بخواد بزنه با هر سیستم عاملی" هم برای گردش در نت خوبه و هم فیلم و بازی ، از این کوچیکتر و بزرگتر معایب خودشونو دارن "خوده من با 4.7 از همه راحت ترم و به نظرم مناسب ترینه"

در مورد اون قضیه سیگار فروش هم اصلا نمیدونم چرا این رو مثال زدی مثلا خواستی یه شغل کم درآمد و بی ارزش مثال زده باشی اسمشو گفتی ؟! اتفاقا از شغلهای فوق العاده پردرآمده ، اون دکه پیش پاساژ علائدین رو پسر خالم میشناسه یه بار درآمدشو گفت من باورم نشد هنوزم باورم نمیشه تا از زبون خودش بشنوم "اتفاقا 70% درآمدش هم از همین سیگار فروشیه"

با این جوابات معلومه تا حالا آیفون نداشتی :(

شما هم با این نگاهی که به درآمد مردم داری معلومه یا تو ایران زندگی نمیکنی یا هر وقت به بابات بگی پول میخوام بهت میده ...

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید
یه گوشی اشغال که متاسفانه یا خوشبختانه فقط حمایت Developer ها رو داره ! وگرنه با این هزینه ای که چه تو ایران و چه اونور اب میخواید برای این گشی نابود بکنید خیلی راحت میتونید یه گوشی با سخت افزاری هیولاتر و تکنولوژی خیلی بالاتر خریداری کنید .

از S4 , NOTE3 , Z1 و Butterfly بگیر تا انواع و اقسام برند ها !!

واقعا دیگه اپل به هیچ وجه خوب نیست !

dante47

کاربر سایت
Oct 6, 2010
586
نام
R ][ |/|/ |-/
اقا من فن سرسخت اپلم اینقدی ک رو اپل تعصب دارم رو سونی و مایکروسافت ندارم تا حالا هم همیشه ایفون داشتم ولی دیگه قبول کنید قیمتش نسبت ب رقیبایی ک داره الکی زیاده.
اون ایرادا رو هم ک من هیچکدومشون رو قبول ندارم چون تا جایی ک من یادم میاد هر وقت اپل ی گوشی میداده بیرون همه همین ایرادا رو میگرفتن براش.تنها مشکل قیمتش هسته.

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
یه گوشی اشغال که متاسفانه یا خوشبختانه فقط حمایت Developer ها رو داره ! وگرنه با این هزینه ای که چه تو ایران و چه اونور اب میخواید برای این گشی نابود بکنید خیلی راحت میتونید یه گوشی با سخت افزاری هیولاتر و تکنولوژی خیلی بالاتر خریداری کنید .

از S4 , NOTE3 , Z1 و Butterfly بگیر تا انواع و اقسام برند ها !!

واقعا دیگه اپل به هیچ وجه خوب نیست !
لومیا 1020 رو جا انداختی:D
خیلی زشته که بخوایم لومیا 1020 رو با 5 اس مقایسه کنیم ...
به نظر من ارزش واقعی ـه 5اس با توجه به چیزایی که داره و رقبایی که وجود دارن یه تومن بیشتر نباید باشه ... الان با یه تومن میشه یه لومیا 920 خرید یا میشه یه کی از سونی های خوب رو خرید یا سامسونگ ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر