نگاهی بر معایب Apple iPhone 5S

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
١.سيستم عامل iosش كه ديگه احتياجي به تعريف و تمجيد ازش نيست همه ميدونن همچنان برترين سيستم عامل موبايل دنياست.
بحث سخت افزار و performance رو وسط نميكشم چون به روز در حال ارتقا هست هر چند كه همچنان سردمدار سرعت و عملكرد و نو آوري هم تو اين زمينه(آخرين حركت ورود سخت افزار پردازشگر با قدرت پردازش نرم افزار هاي ٦٤ بيت به بازار موبايل با 5S ) همچنان apple بوده..
هیچ دلیلی وجود نداره که یه سیستم عامل بهترین سیستم عامل شناخته بشه
تنها نکته ای که وجود داره اینه که چه سیستم عاملی به مزاج چه نوع افرادی خوش میاد

شما یه سیستم عامل دوست داری که پیچیده نباشه
من یه سیستم عامل دوست دارم که تک تک اجزا و قطعاتش رو طبق سلیقه خودم بهینه سازی کنم
اگه خواستم اور کلاک کنم ... اگه باتری برام اهمیت داشت کلاک رو بیارم پایین
تو سورس سیستم عامل دست ببرم و خلاصه گوشی رو انگولک کنم
این دلیل نمیشه که شما بگی ios بهترین سیستم عامل هست یا من بگم اندروید بهتره...
البته چون Android این قابلیت رو داره که به سادگی ios باشه یا به پیچیدگی خاص خودش, به نظر من بهتره
دو طرف هم میتونن باهاش کار کنند

من خودم شخصا با سیستم عامل ios اصلا نمیتونم کار کنم چون همه چیز طبق سلیقه اپل هست ... نه من
و هیچ قسمتش قابل شخصی سازی آنچنانی نیست...

باور کنید بحث 64 بیت برای تلفن های همراه هنوز هم بیش از حد زوده
تا وقتی که نمیتونن {یا نمیخوان} روی پیشرفت ابزار جانبی مثل باتری کار کنن, میخوام صد سال دیگه هم 64 بیتی نشه
وقتی نمیتونی با اطمینان چند روز بدون شارژ از گوشی استفاده کنی, پردازنده 64 بیت به چه دردی میخوره...؟

الان خود شما از پردازنده 64 بیت چه استفاده ای میخوای بکنی...؟ خداییش؟

تنها کاربردش اینه که یه شبکه کاملا بسته توی یه شرکت با محصولاتش راه انداخت که Device ها با هم ارتباط بهتر و راحت تری داشته باشند... مثلا اپل میتونه مکبوک و آیفون و آیپد رو از نظر کارایی و ارتباط , از قبل به هم نزدیک تر کنه

وگرنه برای من مشتری برنامه ها همونه ... بازی ها همونه .... سیستم عامل همونه .... خیلی هنر کنند باتری هم مثل قبل بمونه

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
^ و در ادامه‌ی صحبت‌های شما اضافه کنم که iPhone 5S با پردازنده‌ی "64 بیتی اش" دو برابر بیشتر از iPhone 5 و 5C کرش میکنه. iOS 7 و این پردازنده هنوز کاملا Optimize نشدند

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
^ و در ادامه‌ی صحبت‌های شما اضافه کنم که iPhone 5S با پردازنده‌ی "64 بیتی اش" دو برابر بیشتر از iPhone 5 و 5C کرش میکنه. iOS 7 و این پردازنده هنوز کاملا Optimize نشدند
اون دوبرابر نصبت به 1% 5 هست ! ینی 2% ! اینش رو هم ذکر کنین لطفا !
-------------
@ M0HAMAD
با بندی به نام جیلبریک اشنایی شما ؟ برا 7 هنوز نیومده ولی همون 6 رو هم شوما جیلبریک کنی میتونی تا علامت انتن گوشی رو هم عوض کنی !

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
هیچ دلیلی وجود نداره که یه سیستم عامل بهترین سیستم عامل شناخته بشه
تنها نکته ای که وجود داره اینه که چه سیستم عاملی به مزاج چه نوع افرادی خوش میاد

شما یه سیستم عامل دوست داری که پیچیده نباشه
من یه سیستم عامل دوست دارم که تک تک اجزا و قطعاتش رو طبق سلیقه خودم بهینه سازی کنم
اگه خواستم اور کلاک کنم ... اگه باتری برام اهمیت داشت کلاک رو بیارم پایین
تو سورس سیستم عامل دست ببرم و خلاصه گوشی رو انگولک کنم
این دلیل نمیشه که شما بگی ios بهترین سیستم عامل هست یا من بگم اندروید بهتره...
البته چون Android این قابلیت رو داره که به سادگی ios باشه یا به پیچیدگی خاص خودش, به نظر من بهتره
دو طرف هم میتونن باهاش کار کنند

خیلی دلایل وجود داره که یه سیستم عامل مثل ios بهترین سیستم عامل موبایل باشه، یه نمونه کاملا مشخصش بهره وری عالی ios از سخت افزار است یه نگاه دقیق تر به بنچمارکهای صفحه قبل بکن مخصوصا سرعت تاچ و زمان پاسخگوییش , نتایج کاملا گویای همه چیز هست.

من خودم شخصا با سیستم عامل ios اصلا نمیتونم کار کنم چون همه چیز طبق سلیقه اپل هست ... نه من
و هیچ قسمتش قابل شخصی سازی آنچنانی نیست...
این دقیقا مشکل منم هست به هیچ عنوان نمیتونم با محیط android کنار بیام ...چون با این سیستم عامل روزی هزاران گوشی با 20 برند متفاوت تولید میشه که هر کدام اینترفیس مختص خودشونو رو اندروید ارائه میدن و طبعا با مشکلات و باگهای متفاوت اما ios از یه اینترفیس یکپارچه استفاده میکنه و مشکل و باگ و کرش و فریزی هم وجود داشته باشه به مراتب کمتر از android هست...شاید خیلیا اینجا برتری android رو دسترسی free به نرم افزار ها بدونن اما همین بی ثباتی اندروید که با انواع اقسام برند تولید میشه و مشکلاتی از قبیل اینکه هر کدوم با روشهای متفاوت آپدیت و اینکه اصلا شامل محدودیت آپدیت میشن و اینکه هر برنامه ای رو هر اینترفیسی عکس العمل متفاوتی داشته باشه و...نتونه ضعفهای android رو پوشش بده

باور کنید بحث 64 بیت برای تلفن های همراه هنوز هم بیش از حد زوده
تا وقتی که نمیتونن {یا نمیخوان} روی پیشرفت ابزار جانبی مثل باتری کار کنن, میخوام صد سال دیگه هم 64 بیتی نشه
وقتی نمیتونی با اطمینان چند روز بدون شارژ از گوشی استفاده کنی, پردازنده 64 بیت به چه دردی میخوره...؟

الان خود شما از پردازنده 64 بیت چه استفاده ای میخوای بکنی...؟ خداییش؟

تنها کاربردش اینه که یه شبکه کاملا بسته توی یه شرکت با محصولاتش راه انداخت که Device ها با هم ارتباط بهتر و راحت تری داشته باشند... مثلا اپل میتونه مکبوک و آیفون و آیپد رو از نظر کارایی و ارتباط , از قبل به هم نزدیک تر کنه

وگرنه برای من مشتری برنامه ها همونه ... بازی ها همونه .... سیستم عامل همونه .... خیلی هنر کنند باتری هم مثل قبل بمونه

خیلی جالبه..موقعی که 5S و معماری 64 بیت cyclone (تراشه پردازشگر جایگزین swift در A6 که در A7 شامل دو instruction set architecture A64,A32 هست) معرفی شد یه سری رقبای سخت افزاری apple مسه رییس qualcomm هم همین حرفو زد و گفت که این یه حرکت بازاریابی بوده:
DailyTech - Qualcomm Executive Dismisses Apple's 64-Bit A7 Chip, Dislikes Google Glass

اما تا دید اکثر برنامه نویسها و developer ها از ورود معماری 64 بیت به اسمارت فونها توسط apple حمایت کردن بلافاصله حرفشو پس گرفت:
DailyTech - Qualcomm Withdraws Previous Statements About Apple's 64-Bit Chip Being "Marketing Gimmick"

به زودی شما و امثال شما هم به این نتیجه میرسن و...دیری نمیکشه که معماری 64 بیت در بازار سخت افزار اندروید اشباء میشه و مثل همیشه راه apple رو پیش بگیرن..

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
به زودی شما و امثال شما هم به این نتیجه میرسن و...دیری نمیکشه که معماری 64 بیت در بازار سخت افزار اندروید اشباء میشه و مثل همیشه راه apple رو پیش بگیرن.
چه ربطی داره ؟؟دقیقا این پردازنده رو ایفون هیچ کاربردی نداره و فقط تبلیغاته اپل مثه همیشه چیزای کوچک رو الکی بزرگ میکنه و طرفداراشم که ول کن نیستن:D
خب طبیعیه پردازنده های موبایل64بیتی میشن میخوای چون اپل اول این کارو کرده پس دیگه کسی دنبالش نره؟؟؟:D
armچند سال پیش این معماری رو معرفی کرد الان اپل زودتر از بقیه ازش استفاده کرده بخاطر اکوسیستمش این کار راحت بوده ولی فقط برا تبلیغات کاربرد زیادی نداره
ولی برا سازندگان اندروید این کار سخت تره ولی وقتی این پردازنده رو اندروید با4گیگ رم میاد و کارایی واقعی خودشو نشون میده

البته واقعا نمیشه با طرفدارهای اپل بحث کرد

یه چیز خنده داره:وقتی ios7اومد یه عده سرکارگفتن اپدیت ایفون رو ضد اب میکنه:D باورنکردینه که خیلی ها بعد اپدیت گوشی رو انداخته بودن تو اب=))
وقتی اپل خیلی خوش شانسه همچین کاربرای داره یعنی1100هم بهشون بده براش صف میبندن:D

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
خیلی دلایل وجود داره که یه سیستم عامل مثل ios بهترین سیستم عامل موبایل باشه، یه نمونه کاملا مشخصش بهره وری عالی ios از سخت افزار است یه نگاه دقیق تر به بنچمارکهای صفحه قبل بکن مخصوصا سرعت تاچ و زمان پاسخگوییش , نتایج کاملا گویای همه چیز هست.
من نمیدونم شما با محیط گوشی میخواید کار کنید یا با برنامه های بنچمارک...؟
تا قبل از عرضه چیپ 64 بیتی , آیفون 5 هم از خیلی از گوشی ها توی بنچ مارک عقب بود... این دلیل میشه که تجربه کار کردن باهاش بد باشه؟

توی این زمینه گوشی های اندرویدی هم دارن به شدت پیشرفت میکنند...
شما آخرین ورژن اندروید رو توی نکسوس 4 تجربه کن, حتی با وجود SOC قدیمی {S4 Pro} از خیلی از دیوایس هایی که از S800 استفاده کردن سریعتر و نرم تر هست
به هر حال این نکته چیزی نیست که فقط مختص ios باشه

این دقیقا مشکل منم هست به هیچ عنوان نمیتونم با محیط android کنار بیام ...چون با این سیستم عامل روزی هزاران گوشی با 20 برند متفاوت تولید میشه که هر کدام اینترفیس مختص خودشونو رو اندروید ارائه میدن و طبعا با مشکلات و باگهای متفاوت اما ios از یه اینترفیس یکپارچه استفاده میکنه و مشکل و باگ و کرش و فریزی هم وجود داشته باشه به مراتب کمتر از android هست...
اتفاقا این دقیقا عیب ios هست
مطمئنا چند میلیون نفر سلیقه یکسانی ندارن

توی اندروید هر کس به اینترفیس یه برند عادت یا علاقه دارند و سمت اون برند میرن...
من خودم به اندروید خالص, یکی به تاچ ویز سامسونگ , یکی به سنس htc و ....
ولی توی ios همه مجبورن یه اینتر فیس اجباری رو انتخاب کنند که قابلیت کاستومایز چندانی هم نداره....
البته مشکلات و باگهای بیشتر اندروید رو واقعا قبول دارم ... به علت برند ها و مدلهای بسیار زیاد, کمتر روی بخش نرم افزار توجه میکنند و بیشتر تمرکز روی بخش فروش هست

شاید خیلیا اینجا برتری android رو دسترسی free به نرم افزار ها بدونن اما همین بی ثباتی اندروید که با انواع اقسام برند تولید میشه و مشکلاتی از قبیل اینکه هر کدوم با روشهای متفاوت آپدیت و اینکه اصلا شامل محدودیت آپدیت میشن و اینکه هر برنامه ای رو هر اینترفیسی عکس العمل متفاوتی داشته باشه و...نتونه ضعفهای android رو پوشش بده
مسلما توقع نداری که این همه گوشی مختلف همه به یک شکل آپدیت بشن, نرم افزار ها روشون اجرا بشه و یا مشکل نداشته باشند...
آپدیت یکی از نقطه ضعف های اصلی و اساسی اندروید هست که توی ios یه نقطه قوت هست
خیلی جالبه..موقعی که 5S و معماری 64 بیت cyclone (تراشه پردازشگر جایگزین swift در A6 که در A7 شامل دو instruction set architecture A64,A32 هست) معرفی شد یه سری رقبای سخت افزاری apple مسه رییس qualcomm هم همین حرفو زد و گفت که این یه حرکت بازاریابی بوده:
DailyTech - Qualcomm Executive Dismisses Apple's 64-Bit A7 Chip, Dislikes Google Glass

اما تا دید اکثر برنامه نویسها و developer ها از ورود معماری 64 بیت به اسمارت فونها توسط apple حمایت کردن بلافاصله حرفشو پس گرفت:
DailyTech - Qualcomm Withdraws Previous Statements About Apple's 64-Bit Chip Being "Marketing Gimmick"
تا جایی که یادمه خبر اولیه رو مدیر بازاریابی مطرح کرد و خبر تصحیح شده رو مدیر اصلی
البته اپل هم کم زیر حرف خودش نزده
یه زمانی هم اپل بهترین سایز رو 3.5 اینچ برای همیشه میدونست و الان 4.... مطمئن باش تا چند وقت دیگه یه سایز بالاتر رو بهترین سایز میدونند
به هر حال وقتی قرار به عرضه نرم افزار های پیشرفته {که نیاز به پردازش 64 بیتی داشته باشند} نباشه, سخت افزار 64 بیتی فقط یه بازی با اعداد محسوب میشه
نه اینکه بگم یه جور حیله است و دروغه .... در حال حاضر نه نیازی بهش هست و نه استفاده ای ازش میشه
حتی اگه همین الان هم سامسونگ و گوگل و ... هم از پردازشگر 64 بیتی استفاده کنند, به نظر من واقعا یه کار اشتباه انجام دادن چون الان اصلا کارایی نداره
حتی در صورت عرضه نرم افزار های 64 بیتی هم عموم استفاده کنندگان از تبلت ها و تلفن ها اصلا نیازی به همچین برنامه هایی ندارن
فقط تبعاتش برای مصرف کننده میمونه:
هزینه تولید و سخت افزار بالاتر
مصرف باتری بیشتر
و...
همه اینها برای اینه که یه چیزی به گوشی اضافه کردن که کاربردی برای فرد نداره ولی "چیز باحالیه" ... "اولین تو نوع خودشه"
شده قضیه گوشی هایی که هر روز داره به "مگاپیکسلشون" اضافه میشه و به زحمت عمر باتریشون یه ساعت بیشتر از نصل قبلیشون هست
به زودی شما و امثال شما هم به این نتیجه میرسن و...دیری نمیکشه که معماری 64 بیت در بازار سخت افزار اندروید اشباء میشه و مثل همیشه راه apple رو پیش بگیرن.
به زودی "من و امثال من" هم شاهد این موضوع خواهیم بود... چون همه میدونیم که اندروید خوراکش همین سیستم های بازی با اعداد هست
و باز هم میگم :

پردازشگر 64 بیتی چه توی ios , چه توی اندروید , چه توی وینفون , چه توی بادا , چه توی تایزن , چه توی بلکبری و.... در حال حاضر اشتباهه و اصلا نیازی بهش نیست

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
سخت افزار 64 بیتی فقط یه بازی با اعداد محسوب میشه
"پردازنده 8 هسته ای " بازی با اعداد محسوب نمیشه ؟
دقیقا همین حرفی بود که ما سر معرفی اس 4 زدیم و شما دفاع کردین که با این شیوه پیشرفت تکنولوژی باید باشه و .... ! حالا مشکل کجاست ؟
با این طرز تفکر که "الان به کار نمیاد " و " الان لازم نیست " الان باید با همون 1100 کار میکردیم چون واقعا لازم نیست !

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
دقیقا همین حرفی بود که ما سر معرفی اس 4 زدیم و شما دفاع کردین که با این شیوه پیشرفت تکنولوژی باید باشه و .... ! حالا مشکل کجاست ؟
با این طرز تفکر که "الان به کار نمیاد " و " الان لازم نیست " الان باید با همون 1100 کار میکردیم چون واقعا لازم نیست !
دقیقا از پست قبلی خودم میزارم... دفعه بعدی کاملتر بخون
شما آخرین ورژن اندروید رو توی نکسوس 4 تجربه کن, حتی با وجود SOC قدیمی {S4 Pro} از خیلی از دیوایس هایی که از S800 استفاده کردن سریعتر و نرم تر هست
به زودی "من و امثال من" هم شاهد این موضوع خواهیم بود... چون همه میدونیم که اندروید خوراکش همین سیستم های بازی با اعداد هست
خود من قبول دارم که بازی با اعداد خیلی خیلی توی اندروید لوث شده دیگه....

میشه یکی بیاد بگه کاربرد پردازشگر 64 بیت توی تلفن چیه...؟
خود شما چطوری میخوای ازش استفاده کنی...؟ به چه دردی میخوره...؟
میتونی توضیح بدی؟

همین اپل {و 90% شرکتهای دیگه} میمیرن روی پیشرفت باتری کار کنن؟
میمیرن رو حافظه داخلی کار کنن؟

همین زوم کردن روی رزولوشن صفحه و مگاپیکسل دوربین و تعداد هسته و ...{کلا بازی با اعداد} میدونی چقدر جلوی پیشرفت گوشی هارو گرفت...؟

کلا من ترجیح میدم یه گوشی داشته باشم که با سخت افزار مناسب بتونه با یه استفاده سنگین به سادگی 3/4 روز دووم بیاره...
نه یه گوشی که بتونه برام رندر بگیره و باهاش فتوشاپ کار کنم و بتونه نوک دماغم رو شناسایی کنه یا یه عکس 41 مگاپیکسلی بگیره و یا تو 5 اینچ رزولوشن 4k رو به نمایش بزاره...

نه فقط اپل ... تمام برندها ... اندروید هم از اپل بدتر

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472

پردازنده‌ی 4+4 هسته‌ای سامسونگ تاثیری به قدرت پردازشی گوشی داشت. اما زمانیکه مهمترین دلیل استفاده از چیپست‌های 64 بیتی، دسترسی به بیش از 4 گیگ رم ـه در حالیکه بیشترین رم استفاده شده در یک گوشی هنوز به 4 گیگ نرسیده، بله 64 بیت بازی با اعداد محسوب میشه

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
پردازنده‌ی 4+4 هسته‌ای سامسونگ تاثیری به قدرت پردازشی گوشی داشت. اما زمانیکه مهمترین دلیل استفاده از چیپست‌های 64 بیتی، دسترسی به بیش از 4 گیگ رم ـه در حالیکه بیشترین رم استفاده شده در یک گوشی هنوز به 4 گیگ نرسیده، بله 64 بیت بازی با اعداد محسوب میشه
البته 64 بیت بودن استفاده از 4 گیگ به بالا رو محیا میکنه ولی نیازی به حداقل 4 گیگ رم نداره
پردازنده 4+4 سامسونگ هم ون چیزی که باید میبود, نبود وگرنه معماری Big.Little واقعا بر روی افزایش کارایی و کاهش مصرف باتری تاثیر مستقیم داشت...

قبلا هم گفتم که استفاده اپل از 64 بیت احتمالا برای یکپارچه کردن محصولاتش هست ... اگر در غیر این صورت باشه واقعا کار اشتباهیه ...
حتی اگه بخواد محصولاتش رو هم یکپارجه کنه, به نظرم باید یکم بیشتر صبر میکرد

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
البته 64 بیت بودن استفاده از 4 گیگ به بالا رو محیا میکنه ولی نیازی به حداقل 4 گیگ رم نداره
پردازنده 4+4 سامسونگ هم ون چیزی که باید میبود, نبود وگرنه معماری Big.Little واقعا بر روی افزایش کارایی و کاهش مصرف باتری تاثیر مستقیم داشت...

قبلا هم گفتم که استفاده اپل از 64 بیت احتمالا برای یکپارچه کردن محصولاتش هست ... اگر در غیر این صورت باشه واقعا کار اشتباهیه ...
حتی اگه بخواد محصولاتش رو هم یکپارجه کنه, به نظرم باید یکم بیشتر صبر میکرد

حرف شما صحیح اما زمانیکه کمتر از 4 گیگ رم موجود باشه، اجازه‌ی دسترسی به مقدار بیشتر دقیقا به چه کاری میاد؟
ــــــــــــ
موافقم

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
مشکل از پردازنده نیست مشکل از هسته اندروید که خوب از این پردازنده پشتیبانی نمیکرنه و درست کارتمیکرد یه خبر خوندم که یکی از لینکوسی ها مشکل رو حل کرده:D
واقعا پردازنده قویه با فرکانس1.6ازSnapdragon600با فرکانس1.9قویتر بود الانم بابالابردن فرکانس به1.9داره باSnapdragon 800با فرکانس2.3رقابت میکنه:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر