نه سالگی PlayStation 2 و آمارهای جالب آن

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
سلام !

ps2a.jpg

PS2 ، کنسول افسانه ای سونی نه ساله شد ، نه سال پیش در چنین روزهایی ، در 26 اکتبر سال 2000 میلادی PS2 وارد بازار شد .
برای پاسداشت این سالگرد ، سونی امار ، ارقام و اطلاعاتی رو منتشر کرده که قطعا شنیدن آنها خالی از لطف نیست .

• از هر سه خانه در ایالات متحده ، در یک خانه PS2 وجود دارد .
  • 140 میلیون PS2 تا به حال فروحته شده است .
  • سری بازی های Socom به یکی از بازی هایی با بیشترین مدت بازی تبدیل شده است به طوری که از سال 2002 با عرضه Socom : U.S Navy SEALs تا به حال 550 میلیون ساعت بازی معادل 65 هزار سال ، این بازی به صورت Online انجام شده است .
  • بیش از 500 میلیون نرم افزار در آمریکا فروخته شده است .
  • بیش از 485 شرکت و استدیو برای PS2 از ابتدای حیات آن تا به حال بازی ساخته اند .
  • تا پایان سال مالی امسال PS2 بیش از 10000 عنوان خواهد داشت .
"در نه سال حیات PlayStation 2 هیچ نشانه ای از افت ان نمی توان یافت ، طوری که هم اکنون نیز با 99$ سرگرمی را برای همه افراد خانواده به ارمغان می آورد "
تولدت مبارک !
Happy Birthday !
Source

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
من که نزدیک به 3-4 ماه هست این کنسول رو گرفتم دارم خودم رو باهاش خفه می کنم.
واقعا کنسولیه که اگه الان کسی بازی هاش رو انجام نداده میارزه بره هزینه کنه و با یه گونی بازی عالی بشینه و لذت ببره.

M3hr@n_360

کاربر سایت
Jun 12, 2008
27
واقعا این کنسول همیشه در ذهن ها میمونه.consolی که صنعت گیم رو تکون داد.بازی هایه عالی و مهمتر بازی هایه زیاد که کسی نبود که از نبود بازی تو یه سبک گله کنه.و همه نظرمون اینه که دیگه همچین شگفتی به این وضوح تکرار نمیشه.همه با هم!!(PS2 HAPPY BIRTHDAY!!:love:)!!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
اون همه وقتی که برای این کنسول گذاشتم اگر تو خیابان گشت میزدم الان 100 میلیون پیدا کزده بودم..

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
یکی از بهترین ویژگی هاش حداقل برای من این بود که به سبک پلتفورمر زیاد بها میداد. سبکی که الآن تقریبآ فراموش شده توی کنسولهای دیگه. Ratchet & Clank و Jak & Daxter و Sly Cooper و Klonoa و ...
کاملا موافقم!!!چند روز پیشم با یکی از دوستام میگفتیم که کاش از این بازی ها میومد :love:

واقعا منم با این خاطره های زیادی دارم!یادش بخیر !

تولدت مبارک PS2 ! :love:

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
هرچند که زمان(era)این کنسول من در صف دشمنان بودم(Xbox:biggrin1:)ولی بازم افسانه ای بودن این سیستم رو هیچ کس نمی تونه انکار کنه...

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
بنده خدا کنسول مظلوبی بود میگن تا وقتی هستی قدرت رو نمیدونن وقتی میری هم به یادتن. اون زمان ها یادم یک بار 24 ساعت کنسول روشن بود! یک بار هم سر RE4 عصبی شدم چنان PS2 رو کوبیدم به دیفال که خودم ازش قطع امید کردم یک بار هم با یکی از بچه ها سر فوتبال بحثمون شد اومد از مشت من جا خالی بده دستی سیمی بود دیگه!!! ییهو دیدم کنسول تو بقل منه :biggrin1: ولی آخ نمیگفت اما همین X360 دست بهش میزنی شیش ماه باید بفرستیش بیمارستان همین چندماه قبل روشن بود دیسک هم توش نبودا یکی از بچه ها کنسول سر و ته کرد تا یک ماه لنز دستگاه بازی ها رو نمیخوند. حالا اگر کنسول 24 ساعت روشن باشه یا موقع اجرای بازی یک کم تکون بخوره که حسابش با دوستان اون دنیاست.

من که جدا با PS2 حال کردم با بازی هاش به خصوص توی عید که MGS3 بازی می کردم خاطره انگیز بود.

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
درود بر PS2! تولدت مبارک PS2 جان! ایشالا تا سال 2020 زنده باشی! :biggrin1:
واقعا که این PS2 رو میشه بهترین کنسول تاریخ دونست چه از نظر فروش چه از بقیه ی لحاظ! مثلا الان DS با اون قیمت ناچیزش (نسبت به بقیه ی کنسول ها) هنوز به فروش PS2 نرسیده! DS تازه 113 میلیون فروخته!!! ولی PS2 140 میلیون فروخته! هنوزم فکر کنم فروشش ادامه داره!!!

LEVEL-up

کاربر سایت
Sep 26, 2009
86
نام
هادی
i

هر كسي تو زندگيش دوران اوجي داره كه تجربه كسب ميكنه مسير رشد فكري و زندگيش مشخص ميشه و خاطرهايي ناب و فراموش نشدني از ان زمان در داستان زندگيش نقش ميبنده كه شايد هرگز تكرار نشه . و دوران طلايي زندگيه من با ps2 , شروع شد .
خيلي وقت بود كه مي خواستم اينو بگم اما موقعيت مناسبي نميديدم اما حالا ميگم.
دلم واسه كل كلاتون تنگ شده دلم واسه بيرون رفتناتون واسه بحث هايي كه با هم ميكرديم واسه روزايي كه تو bc بودين واسه فيلمايي عهد 40-50-60-70-80-90كه علي مياورد ميديدم (اولاش مسخرش ميكردم) دلم واسه سينما رفتنا .... واسه سينما ماورا بعدشم جر بحث سر منظور فيلم..
دلم دلم دلم تنگ شده
الان ديگه بچه نيستيم
الان ديگه اينجا نيستن
الان ديكه مهدي رضا كيانوش حامد عليرضا و... اون ور آب دارن حال ميكنن
الان خيلياشون ماهي يه بار هم زنگ نميزنن .
خداوند كمك كنه منم يه 2سال ديگه بهشون ميپيوندم البته اگه از افسردگي نمرده باشم

note: (من 10 -12 بار بن شدم اين يوزر اخريمه)

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
واقعا موافقم ps2 غولي بود....:biggrin1: ..... يكي از بهترين و بي دردسر ترين دوره هاي گيمينگ همين دوره ي ps2 بود....!....تو اين دوره قضيه هك نشدن ps3 و بازي هاي انحصاري ps3 و 360 آدم رو سر دو راهي قرار ميده وآخر هم بايد هزينه هاي فضايي كني تا بتوني يكم بدون دردسر بازي كني:biggrin1:

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
بنده خدا کنسول مظلوبی بود میگن تا وقتی هستی قدرت رو نمیدونن وقتی میری هم به یادتن. اون زمان ها یادم یک بار 24 ساعت کنسول روشن بود! یک بار هم سر RE4 عصبی شدم چنان PS2 رو کوبیدم به دیفال که خودم ازش قطع امید کردم یک بار هم با یکی از بچه ها سر فوتبال بحثمون شد اومد از مشت من جا خالی بده دستی سیمی بود دیگه!!! ییهو دیدم کنسول تو بقل منه :biggrin1: ولی آخ نمیگفت اما همین X360 دست بهش میزنی شیش ماه باید بفرستیش بیمارستان همین چندماه قبل روشن بود دیسک هم توش نبودا یکی از بچه ها کنسول سر و ته کرد تا یک ماه لنز دستگاه بازی ها رو نمیخوند. حالا اگر کنسول 24 ساعت روشن باشه یا موقع اجرای بازی یک کم تکون بخوره که حسابش با دوستان اون دنیاست.

من که جدا با PS2 حال کردم با بازی هاش به خصوص توی عید که MGS3 بازی می کردم خاطره انگیز بود.
نه دیگه،نشد!!
چرا PS2 رو با Xbox مقایسه نمی کنی؟!
در با کیفیت بودن PS2 شکی نیست ولی آدم نباید واقعیت رو کتمان کنه مگه PS2 Phat مشکل لنز نداشت؟!در مقابل Xbox من از 2004 تا الآن هیچ مشکلی از جمله لنز(Philips)نداشته...

mehran1

کاربر سایت
Mar 12, 2008
554
ps2رو10 ساعت روشن مي زاشتيم هيچ چيش نمي شد حالا نسل امروزي را 2 ساعت بازي مي كني فرت ميشه
الان ازدوستام كسي مي خواد دستگاهي بخره اگه دps2بازي نكرده باشه مي گم بره ps2بخره
9سال گذشت وهنوز هم داره فروش مي كنه
تولدت مبارك :love::love::love:

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
گفتین لنز یاد بدبختیام با لنز PS2 افتادم.
یعنی من هرچی با بازیهای این کنسول خاطره ی خوب دارم از لنزش خاطره ی بد دارم.
چرا اینجوری بود؟ یادمه اولینبار توی GTA SA بود بازی تازه اومده بود انقدر بازی کرده بودم دیگه دستگاهو زخمش کردم .
ساعت 2 شب یهو دیدم صدای قر و قر از درایوش میاد.
اینجام (ناکجاآباد) اون زمان تعمیرکار درست و درمونی نبود چقدر سروکله میزدم تا درست بشه. درستم نمیشد هی وسط بازی کوفتمون میکرد بازیرو.
یادش بخیر یه خاطره ی بد دیگه هم دارم ازش:biggrin1: که اثراتش هنوزم توی زندگیمه و نمیذاره هیچوقت فراموشش کنم... که بماند....
کلا من که باهاش زندگی میکردم .
با سایلنت هیلش ترسیدم با سایه ی کولوسوسش افسرده شدم با فاینال فانتریش عاشق شدنو یاد گرفتم و با متال گیرش زندگی کردم...

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
به نظر من که لنزش مشکلی نداشت من 5 - 6 سال یک پشت با فت بازی کردم ولی مشکلی نداشت ولی این آخر ها بعد از 7 سال یکم مشکل پیدا کرده که به نظر من کملا طبیعی..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر