نه سالگی PlayStation 2 و آمارهای جالب آن

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
سلام !

ps2a.jpg

PS2 ، کنسول افسانه ای سونی نه ساله شد ، نه سال پیش در چنین روزهایی ، در 26 اکتبر سال 2000 میلادی PS2 وارد بازار شد .
برای پاسداشت این سالگرد ، سونی امار ، ارقام و اطلاعاتی رو منتشر کرده که قطعا شنیدن آنها خالی از لطف نیست .

• از هر سه خانه در ایالات متحده ، در یک خانه PS2 وجود دارد .
  • 140 میلیون PS2 تا به حال فروحته شده است .
  • سری بازی های Socom به یکی از بازی هایی با بیشترین مدت بازی تبدیل شده است به طوری که از سال 2002 با عرضه Socom : U.S Navy SEALs تا به حال 550 میلیون ساعت بازی معادل 65 هزار سال ، این بازی به صورت Online انجام شده است .
  • بیش از 500 میلیون نرم افزار در آمریکا فروخته شده است .
  • بیش از 485 شرکت و استدیو برای PS2 از ابتدای حیات آن تا به حال بازی ساخته اند .
  • تا پایان سال مالی امسال PS2 بیش از 10000 عنوان خواهد داشت .
"در نه سال حیات PlayStation 2 هیچ نشانه ای از افت ان نمی توان یافت ، طوری که هم اکنون نیز با 99$ سرگرمی را برای همه افراد خانواده به ارمغان می آورد "
تولدت مبارک !
Happy Birthday !
Source

آخرین ویرایش:

DrAmir

کاربر سایت
Mar 31, 2008
460
البته 3 روز گذشته ولی تولدش مبارک
واقعاً آمارش خوب هست
تو ژاپن که هنوز فروش داره هفته اي 3....4 هزار تا اگه اشتباه نکنم

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
میشه منم نظر خودمو بگم ؟ :D
واقعا وقتی دیدم تو انجمن حتی یه حرف هم از تولد نه سالگی PS2 نیست یه جوری شدم .
خاطرات خوش بازی ، خاطرات خوش کل کل ها ، خاطره خوش بازی هایی که تا پایان عمرم توی ذهنم جاودانه میمونه ، خاطره خوش بازی هایی که مسیر این صنعت رو عوض کرد برام زنده شد .
واقعا افسانه ای بود ، خیلی دوست دارم به اون زمان برگردم .
Happy Birthday PS2

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
میشه منم نظر خودمو بگم ؟ :D
واقعا وقتی دیدم تو انجمن حتی یه حرف هم از تولد نه سالگی PS2 نیست یه جوری شدم .
خاطرات خوش بازی ، خاطرات خوش کل کل ها ، خاطره خوش بازی هایی که تا پایان عمرم توی ذهنم جاودانه میمونه ، خاطره خوش بازی هایی که مسیر این صنعت رو عوض کرد برام زنده شد .
واقعا افسانه ای بود ، خیلی دوست دارم به اون زمان برگردم .
Happy Birthday PS2
ارش با این پست دیوونم کردی :biggrin1: منم عاشق ps2 و بازیهاش بودم و هستم . درود بر این کنسول جاودانه و تاریخی !

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
خدائیش افسانه بود .هنوز هم به تمام این سال ها و بازی هایی که تمام کردم فکر می کنم(PS1 هم همینطور).فروش عنوانین کمتر بود اما در عوض هزینه ساخت بازی ها کمتر بود.احساس کمبود بازی خوب نمی کردیم.هر کس در هر سبکی که دوست داشت بازی خوب زیاد پیدا می کرد.نمونه اش سبک پلتفورمر خوب زیاد پیدا میشد نه اینکه الان در فصل گیم که قرار داریم فقط R&C را داشته باشیم.(شاید بازی دیگه باشه الان دیروقته من یادم نیست:biggrin1:)
الان هر دو کنسول در وضعیت رو به رشد خوبی قرار دارند(چون رقابت خوبی هست هر دو به فکر کیفیت کارشان به خوبی هستند) اما ریسک پذیری برای انواع بازی ها کمتر شده.امیدوارم شرکت ها مثل EA جرات عرضه بازی هایی مثل MIRROR'S EDGE راداشته باشند وبازی های زیبایی مثل BURTAL LEGEND در سایه بازی های دیگه قرار نگیرند.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
کنسولهای 8 و 16 بیتی رو که بذاریم کنار , PlayStation 2 واقعآ خاطره ای از خودش به جا گذاشته که کسی نمیتونه فراموش کنه. با سخت افزاری که سال 2000 عرضه شد و یک سال بعدش دو تا رقیب با قدرت دو برابر رو میدید , تونست بدون اتکا به گرافیک , بازیهایی ارائه کنه که آدم رو معتاد میکرد ! واقعآ یادش بخیر ...
یکی از بهترین ویژگی هاش حداقل برای من این بود که به سبک پلتفورمر زیاد بها میداد. سبکی که الآن تقریبآ فراموش شده توی کنسولهای دیگه. Ratchet & Clank و Jak & Daxter و Sly Cooper و Klonoa و ...
klona 2
من فکر میکردم این رو هیچ کس بازی نکرده ! فوق العاده بود !!! البته Klonoa :D یه پلتفورمر واقعآ دوست داشتنی !

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من فکر میکردم این رو هیچ کس بازی نکرده !

من هم همینطور!! از بهترین بازی های Namco بود.

اما حیف توی این نسل همچین بازی های محاله ساخته بشن. تو نسل قبل چون هزینه ساخت بازی پایین بود بعضی وقت ها بازی هایی بی سر و صدا میومدن و غوغا میکردن، مثل OZ اما توی این نسل نه... هیچ شرکتی حاظر به ریسک نیست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر