نظر سنجي براي ساخت يك بازي (( لطفا همه شركت كنن))

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
والا نمیدونم شما چرا هی به این بازی هایی گیر میدید که ساختشون مشکله!
چرا هیچ کسی به ساخت یه بازی اشاره و کلیک توجه نمیکنه که هم میتونه تجربه باشه هم در صورت توجه کافی یه بازی خوب در بیاد هم اینکه نیازی به یه موتور 150 تومنی نداره!

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
با کمال احترام دکتر جان کاری میکنم حرفت رو پس بگیری فقط بهم 2-3 سال زمان بده;)
68.gif
68.gif
68.gif
68.gif
68.gif

من منظورم امروز ایران بود هادی جان
اگه قرار باشه کسی یا تیمی 2 تا سه سال بصورت حرفه ای روی بازی سازی کار کنه ساختن Crysis هم دور از انتظار نیست

آرین خددامی رو شاید بشناسین با آی دی Gamer220 اینجا عضو بود ولی به دلایلی با مدیرا مشکل پیدا کرد و ... بماند
ایشون علاوه بر اینکه کدر خوبیه (یکی از 6 عضو تیم هکر آشیانه هستش پس ببین چقدر حرفه ای کد نویسی میکنه) تو کار ساخت بازی هم هست
یادمه تو تیم Developer های nVIDIA هم (در فرومشون) عضو بود
ولی کسی نیست امثال ایشون رو جمع کنه
آخرین خبری که ازش دارم این بود که داره سیستم عامل خودشو! (برای هک) مینویسه(با نام Xonix )
علاوه بر این روی توسعه زبون D داره کار میکنه
اما ساخت
کلا اگه همچین بچه هایی بیان رو بخوان بازی بسازن اصلا از بازی های خارجی که کم نمیارن هیچ کلی هم جلو میزنن

این اون ضعف مدیریت هستش
اگه اون چند میلیاردی که دادن بازی مزخرف رارندگی در تهران!!!! رو ساختن میدادن دست این بچه ها الان ...

ما اصلا کم نداریم تو ساخت بازی
مثلا انجین Game Maker 7 توسط یه ایرانی کرک شده :-" :-"
ولی جدی یه انیجین بود (3D Game maker) توسط کیوان جان کرک شده بود با حجم 300 مگ
من علاقه مند مثلا! ، دستم به این برنامه نمیرسه (باز هم بیان اینترنت رو محدود تر کنن)

ویرایش:
یه پی ام بهش زدم یه سرکی به این تاپیک بزنه ;)
اگه وقت کنه البته :-"

والا نمیدونم شما چرا هی به این بازی هایی گیر میدید که ساختشون مشکله!
چرا هیچ کسی به ساخت یه بازی اشاره و کلیک توجه نمیکنه که هم میتونه تجربه باشه هم در صورت توجه کافی یه بازی خوب در بیاد هم اینکه نیازی به یه موتور 150 تومنی نداره!

آخه پیشرفتی تو این کار نیست احسان جان
منهم میتونم ظرف مدت یه هفته یه بازی پوینت و کلیک بسازم
ساخت بازی به نظر من اصلا مطرح نیست مهم پیشرفتیه که باید توش باشه

مثلا ما چند سال دیگه میتونیم یه بازی برای کنسول بسازیم؟
اصلا میشه تصورشو کرد مثلا یه بازی ایرانی برای PS3؟

به نظر من اگه بخوایم با چیزی که داریم خودمون رو راضی کنیم هیچ وفت پیشرفت نمیکنیم و ده سال دیگه باز هم داریم Point'n'Click میسازیم

آخرین ویرایش:

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
68.gif
68.gif
68.gif
68.gif
68.gif

من منظورم امروز ایران بود هادی جان
اگه قرار باشه کسی یا تیمی 2 تا سه سال بصورت حرفه ای روی بازی سازی کار کنه ساختن Crysis هم دور از انتظار نیست

آرین خددامی رو شاید بشناسین با آی دی Gamer220 اینجا عضو بود ولی به دلایلی با مدیرا مشکل پیدا کرد و ... بماند
ایشون علاوه بر اینکه کدر خوبیه (یکی از 6 عضو تیم هکر آشیانه هستش پس ببین چقدر حرفه ای کد نویسی میکنه) تو کار ساخت بازی هم هست
آخرین خبری که ازش دارم این بود که داره سیستم عامل خودشو! (برای هک) مینویسه(با نام Xonix )
اما ساخت
کلا اگه همچین بچه هایی بیان رو بخوان بازی بسازن اصلا از بازی های خارجی که کم نمیارن هیچ کلی هم جلو میزنن

این اون ضعف مدیریت هستش
اگه اون چند میلیاردی که دادن بازی مزخرف رارندگی در تهران!!!! رو ساختن میدادن دست این بچه ها الان.....
دکتر جون خودت بهتر از من میدونی ساخت بازی چه کار طولانی حرفه ای و پر هزینه ای هستش. خود ما الان 6 ماهه داریم کار میکنیم اما حدود 4-5 ماه دیگه کار داریم اونم برای یه بازی 2 بعدی. انتظار نداری همین الان از جیبم کرایسیس در بیارم که.
مشکل همه کسایی که میخوان تو ایران بازی بسازن که شکر خدا کم هم نیستن اینه که میخوایم غوره نشده مویز بشیم. همه اولین کار رو میزنن تو fps (به assasin عزیز بر نخوره کلی دارم میگم).
نکته بعدی اینکه توی برنامه نویسی ما امکانات (افراد) خوبی داریم. اما بازی به همین محدود میشه؟ خودت هم میدونی که دست کم 7 تا مولفه دیگه هست. تو این زمینه ها چی؟ ما از اول کار داریم دنبال کسی میگردیم که توی sound efect و music بتونه کار بکنه هنوز آدم مناسب رو پیدا نکردیم.
مشکل ضعف مدیریت و عدم جهت دهی سرمایه هم توی همه جای مملکت وول میزنه. ازش بگذریم بهتره.
در کل هم انتظار ندارم کاری که اونوریا با تمام حرفه ای گریشون و مدیریتهای پیشرفتشون توی 30 سال انجام دادن ما بتونیم با این اوضاع که وصفش رفت 60 ساله انجام بدیم
موفق باشیم:love:

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
دکتر جون خودت بهتر از من میدونی ساخت بازی چه کار طولانی حرفه ای و پر هزینه ای هستش. خود ما الان 6 ماهه داریم کار میکنیم اما حدود 4-5 ماه دیگه کار داریم اونم برای یه بازی 2 بعدی. انتظار نداری همین الان از جیبم کرایسیس در بیارم که.
مشکل همه کسایی که میخوان تو ایران بازی بسازن که شکر خدا کم هم نیستن اینه که میخوایم غوره نشده مویز بشیم. همه اولین کار رو میزنن تو fps (به assasin عزیز بر نخوره کلی دارم میگم).
نکته بعدی اینکه توی برنامه نویسی ما امکانات (افراد) خوبی داریم. اما بازی به همین محدود میشه؟ خودت هم میدونی که دست کم 7 تا مولفه دیگه هست. تو این زمینه ها چی؟ ما از اول کار داریم دنبال کسی میگردیم که توی sound efect و music بتونه کار بکنه هنوز آدم مناسب رو پیدا نکردیم.
مشکل ضعف مدیریت و عدم جهت دهی سرمایه هم توی همه جای مملکت وول میزنه. ازش بگذریم بهتره.
در کل هم انتظار ندارم کاری که اونوریا با تمام حرفه ای گریشون و مدیریتهای پیشرفتشون توی 30 سال انجام دادن ما بتونیم با این اوضاع که وصفش رفت 60 ساله انجام بدیم
موفق باشیم:love:
خوب من خودم یه بازی دو بعدی رو تو یه هفته ساختم :cheesygri:cheesygri:cheesygri(البته جدی نگفتم چون خیلی کوچیک بود ولی برای اولین کارم خوب بود تاپیکشو میتونی پیدا کنی ولی از نت پاک شده)

مهمترین اصل ساخت بازی کدینگش هست
بعد خوب معلومه گرافیک (مدلینگ سه بعدی(بعلاوه انیمیتینگ) ، تکسچرینگ)
و بعد هم Sound هست که شامل افکت و موسیقی میشه

ولی چیزی که باعث میشه بازی خوب از آب در بیاد همون کد نویسی خوب هست که باعث میشه گیم پلی خوب بشه و بازی باگ نداشته باشه و گرافیک بره بالا (برنامه نویسی صحیح مخصوصا برای shader ها Particle ها و ...)

من نمیدونم شما چه مشکلی دارین تو ساخت بازی دو بعدی
مشکل موسیقی و افکت که حله
میشه از بازی های دیگه استفاده کرد که اصلا هم کم نیستن
فکر کنم افکت های بازی F.E.A.R کاملا جوابگوی نیاز یه بازی ساز آماتور باشه(منظورم شما نیستی ها)
کلا افکت ها رو اصلا معضلی برای بازی سازی حساب نمیکنم ولی موسیقی چرا(یکم)
اون هم که با سینتی سایزر ها حله
انقدر برنامه ساخت موسیقی اومده که من خیلی وقته دستم به گیتارم نخورده

الان با یه انجین خوب مثل Torque میشه بازی های خوبی ساخت
کیفیتش عالیه
من انجینشو دارم و سمپل هاشو دیدم
حتی یکی دو تا طراح گرافیکی دو بعدی و سه بعدی باشن (که کارشون رو بلد باشن) کافیه برای ساخت یه بازی خوب با این انجین
ولی یکی رو لازم داره برای کار با C++ 7
که بتونه مسلط کد نویسی کنه

اتفاقا اکثر کدر ها یه دستی هم توی بقیه مسائل دارن
میتونن کار خودشون رو یه جوری راه بندازن (تو زمینه طراحی گرافیک)

بچه ها
اگه مایل هستین برای ادامه بحث یه تاپیک ایجاد کنیم تا تاپیک دوستمون رو به بیراهه!!! نکشیم تا این دوستمون هم به هدفش برسه

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
خوب من خودم یه بازی دو بعدی رو تو یه هفته ساختم :cheesygri:cheesygri:cheesygri(البته جدی نگفتم چون خیلی کوچیک بود ولی برای اولین کارم خوب بود تاپیکشو میتونی پیدا کنی ولی از نت پاک شده)

مهمترین اصل ساخت بازی کدینگش هست
بعد خوب معلومه گرافیک (مدلینگ سه بعدی(بعلاوه انیمیتینگ) ، تکسچرینگ)
و بعد هم Sound هست که شامل افکت و موسیقی میشه

ولی چیزی که باعث میشه بازی خوب از آب در بیاد همون کد نویسی خوب هست که باعث میشه گیم پلی خوب بشه و بازی باگ نداشته باشه و گرافیک بره بالا (برنامه نویسی صحیح مخصوصا برای shader ها Particle ها و ...)

من نمیدونم شما چه مشکلی دارین تو ساخت بازی دو بعدی
مشکل موسیقی و افکت که حله
میشه از بازی های دیگه استفاده کرد که اصلا هم کم نیستن
فکر کنم افکت های بازی F.E.A.R کاملا جوابگوی نیاز یه بازی ساز آماتور باشه(منظورم شما نیستی ها)
کلا افکت ها رو اصلا معضلی برای بازی سازی حساب نمیکنم ولی موسیقی چرا(یکم)
اون هم که با سینتی سایزر ها حله
انقدر برنامه ساخت موسیقی اومده که من خیلی وقته دستم به گیتارم نخورده

کیفیتش عالیه
حتی یکی دو تا طراح گرافیکی دو بعدی و سه بعدی باشن (که کارشون رو بلد باشن) کافیه برای ساخت یه بازی خوب با این انجین

اتفاقا اکثر کدر ها یه دستی هم توی بقیه مسائل دارن
میتونن کار خودشون رو یه جوری راه بندازن (تو زمینه طراحی گرافیک)

بچه ها
اگه مایل هستین برای ادامه بحث یه تاپیک ایجاد کنیم تا تاپیک دوستمون رو به بیراهه!!! نکشیم تا این دوستمون هم به هدفش برسه

فکر نمیکنم خیل بحث طولانی بشه چون یه بحث دو نفرس. پیشنهاد میکنم بریم تو تایپیکی که برای گروه زده بودم اونجا ادامه بدیم. روی امضا من کلیک کن میری اونجا:cheesygri اونجا جوابت رو میدم

Mostafa.Sepehrian

کاربر سایت
May 18, 2007
12
آقا مثل اینکه نظرات متفاوتهASSASSIN جان یه نظر سنجی برای پست اولت بزار.
اما ساخت
از ین دست افراد کم نیست دوست عزیز. وحرف شما قابل قبوله ... یک موسسه ای باید باشه تا پرو گرمر ها بتونن فعالیت کنن.
این اون ضعف مدیریت هستش
اگه اون چند میلیاردی که دادن بازی مزخرف رارندگی در تهران!!!! رو ساختن میدادن دست این بچه ها الان ...
مثل اینکه شما از اخبار ساخت بازی دور نیستید مثل بقیه. آره... اگه همین پول رو بردارن بدن به مرتضی بصیرت دار (یکی از بازیسازانه که حالا در موردش بیشتر صحبت می کنم) می تونه براتون یه بازی باز نیمه جان 2 و دویل می کرای 3 بسازه. این دوست عزیزمون به تازگی بازیش که دو ساله به صورت تک نفره داره روش کار می کنه رو دست موسسه تبیان تا منتشر کنند ولی کدوم یکی از شما تا حالا اسم بازی <<نجات بندر>> رو هم شنیده؟ البته الان اگه من بگم این بازی با گیم میکر ساخته شده و یک شات هم نشون بدم همه می گید دروغه ... حرفی که خود شرکت سازنده گیم میکر زد... به تازگی هم همین فرد گیم میکر رو گسترش داده و یه تری دی گیم میکر (اون تری دی گیم میکر معروف نه ها) ساخته. اما کو یه پشتیبان.... فقط اومدن 1 دقیقه توی اخبار بیست و سی در موردش صحبت کردن و رفتن... دوست عزیز شما همینطوری می خوای مثلا من که یه بازی سازم برات جیبم کرایسیس دو بسازم؟ با این پشتیبانی که ما داریم امیر آقا هم که بازی پویا و خپل رو ساخته باید بازیش رو در حد نیمه جان دونست. فکر کردی کار را حتیه. این دوستمون امیر آقا (فامیلش یادم نیست) با همکارش تا حالا سه تا بازی ساختن که خیلی هم خوب بوده ولی کی ایشون رو شناخت؟ من خودم بازی رانندگی در شهر تهران رو بازی نکردم ولی ازش زیاد بد شنیدم، اما کدوم یکی از شما از بازی عصر پهلوانان خبر داره؟ فکر کنم این بازی رو بشناسید... شما تا حالا پشتیبان برای اونا دیدید؟
آخه پیشرفتی تو این کار نیست احسان جان
منهم میتونم ظرف مدت یه هفته یه بازی پوینت و کلیک بسازم
ساخت بازی به نظر من اصلا مطرح نیست مهم پیشرفتیه که باید توش باشه
این یکی رو باهاتون موافقم...
در مورد موسیقی هم اون دوست دیگمون درست می گه ... کو موسیقی ساز؟
کیفیتش عالیه
من نمی دونم شما این انجین رو از کجا دارید ولی اگر همین انجین دست من بود تا حالا یه دونه بازی رو ساخته بودم.

راستی ما یه آشناییت نداشتیم. حتا با خودتون گفتید این کی بود که یه دفعه خودش رو انداخت وسط بحث؟
من عضو گروه همون دوستی هستم که این تاپیک رو زد... سناریو نویس من هستم... (اینو باری اون دوستانی گفتم که می گفتن سناریو خیلی مهمه و ...) تا چند وقته دیگه هم اگه گروه اجازه بدن بخش هایی از داستان رو براتون میزارم. من تا حالا مدل سازی هم کردم و رد ضمن از برنامه نویسی هم یه چیز هایی سرم میشه... و به تازگی یه نفر رو پیدا کردم که اگر قبول کنه می تونیم توی مشهد یه بازی بسازیم ... البته انتظار فار کرای رو نداشته باشید...

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
خیلی از نکات مهم و موثر در مورد صنعت گیم توی ایران رو میتونید توی نمایشگاه ببینید.
فقط اگه نرفتید بجنبید تا تموم نشده. روز آخر رفتن نمایشگاه با نرفتن فرق نداره

m-eskandari

کاربر سایت
Sep 25, 2005
146
نام
مريم
من عضو گروه همون دوستی هستم که این تاپیک رو زد... سناریو نویس من هستم... (اینو باری اون دوستانی گفتم که می گفتن سناریو خیلی مهمه و ...) تا چند وقته دیگه هم اگه گروه اجازه بدن بخش هایی از داستان رو براتون میزارم. من تا حالا مدل سازی هم کردم و رد ضمن از برنامه نویسی هم یه چیز هایی سرم میشه... و به تازگی یه نفر رو پیدا کردم که اگر قبول کنه می تونیم توی مشهد یه بازی بسازیم ... البته انتظار فار کرای رو نداشته باشید...

اگه ميشه حتما كمي در مورد سناريو بازي بنويسيد به نظر من سناريو 50% قضيس.
متشكر

Mostafa.Sepehrian

کاربر سایت
May 18, 2007
12
خیلی از نکات مهم و موثر در مورد صنعت گیم توی ایران رو میتونید توی نمایشگاه ببینید.
فقط اگه نرفتید بجنبید تا تموم نشده. روز آخر رفتن نمایشگاه با نرفتن فرق نداره
من که نمی تونم برم چون تو مشهدم ولی تعاریف بسیاری از دوستان شندیم. اصلا چند گروه اونجا هستند که نمیشه بازیساز حسابشون کرد. کسی که بترسه بگه از چه انجینی استفاده کرده و یا ... (که جای صحبتش اینجا نیست) بازی ساز حساب نمیشن:mad:
اگه ميشه حتما كمي در مورد سناريو بازي بنويسيد به نظر من سناريو 50% قضيس.
بله من هم با شما موافقم. فقط اجازه بدید که از بقیه اعضای گروه اجازه بگیرم;)

M.s.A

کاربر سایت
Nov 3, 2006
38
راستش من یه برنامه دیدم که نوشته بود طراحی بازی بدون نیاز به دانش های برنامه نویسی و فنی.
از قابلیت هاش میشه:
بازی آنلاین
نزدیک به 700 کاراکنر دشمن
تعداد زیادی کاراکتر خود
و...
رو نام برد .
گرافیکش هم گفته بود در سطح IGI2 که بد نیست.
این هم چند تا عکس:
080.jpg

heads.jpg

203.jpg

204.jpg

اسم برنامه هم FPS Creator
اگه خواستید میتونم سایت فارسی فروشنده اش رو معرفی کنم.

M.s.A

کاربر سایت
Nov 3, 2006
38
همچین هم شبیه igi2 نیست یه چیز تو مایه های halo 1 و half life 1 هست!!
من نگفتم شبیه igi 2 هست این رو سازنده هاش گفتن .
دوست عزیز Fpsc مال افرادیه که از برنامه نویسی چیزی سرشون نمیشه. ضمن این نرم افزار بدرد هیچ کاری هم نمی خوره به جز یه بازی Fps ساده
اما برای شروع خوبه .در ضمن شما اگه برنامه نویسی بلد باشین میتونین روی کد هاش تغییراتی ایجاد کنین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر