نسخه ی PC بازی Crysis2 ابتدا بدون DX11 منتشر می شود.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
استودیوی Crytek هیچ برنامه ای برای انتشار DX11 برای Crysis 2 ندارد.

گزارشهای منتشر شده بر اساس اخبار غیر رسمی نشان می دهد که نسخه ی Crysis 2 برای PC در زمان تاریخ انتشار-که 25 مارس برای US هست- به مانند کنسولها فقط از DX9 پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی DX11 هم مدتی پس از آن-که هنوز مشخص نیست- بصورت یک Patch برای بازی منتشر خواهد شد.

اما حالا بعد از چند روز از انتشار بازی مسول روابط عمومی سایت Mycrysis.com که بصورت رسمی تمام اخبار Crysis رو منتشر می کنه گفته که استودیوی Crytek هیچ برنامه ی برای انتشار DX11 Patch واسه Crysis 2 نداره و این شایعات صحت نداره!

این موضوع را در صورت صحت می توان ضربه ی بزرگی به طرفداران غیر کنسولی این بازی به شمار آورد، چرا که Cevat Yerli شخصا قول داده بود که تیم تحت فرمانش در Crytek زمان زیادی را بر روی نسخه ی PC صرف کرده اند تا مطمئن شوند که طرفداران PC این بازی از نسخه ی جدید آن نا امید نخواهند شد.

منبع 1
منبع 2
منبع 3
منبع 4

آخرین ویرایش:

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
شما باز به جواب من دقت نکردی، من گفتم که اون شیوه ای که یه بنچمارک مرجع Synthetic از بافتها و نورپردازیها و Tessellation استفاده می کنه، به هیچ وجه بطور طبیعی و با اون حجم در بازیها استفاده نمیشه ، نه بخاطر اینکه قابل پیاده سازی نباشه، بخاطر اینکه نه تنها گرافیک بلکه پردازنده و بقیه ی بخشهای سیستمهای امروزی هم جوابگوی اون نیستند وگرنه با نرم افزارهایی مثل 3DMAX و MAYA میشه صحنه های CG رو با منابع در حد واقعی طراحی کرد که با عکسهای واقعی مشابه در مورد نمونه ی موجودش تفاوتی نداشته باشه و نشه اون رو با قویترین PC های امروزی هم بصورت Real Time - یعنی مثل بازی و نه بصورت از قبل رندر شده با فریم مناسب اجرا کرد،بنابراین استفاده از منابع نورپردازی زیاد و بافتهای با رزولوشن بالا در بنچمارکی مثل 3DMARK به هیچ وجه به معنی سنگینی عملیات پردازش DX11 که فکر می کنید فقط در اون کامل پیاده سازی شده نیست، بلکه همونطور که گفتم بخار واقع گرا کردنش و در نظر گرفتنش بعنوان مرجع تست سیستمهای نسل های بعدی هست. و بازیسازها همچین حجم از پردازشی رو برای بازیها به هیچ عنوان در نظر نمی گیرن و طبق قابلیتهای سیستمهای فعلی عمل می کنند. تفاوت کیفیت در حجم استفاده از منابع و بافتها هست ، نه در استفاده از تمام امکانات

اگر تمایل دارید که بنچمارکی با قابلیت DX11 و نزدیکتر به سطح کیفیت بازیهای امروزی ببینید می تونید Heaven Benchmark رو دانلود و اجرا کنید.

امیدوارم توضیح کفایت کنه و باز نگید که چرا انیمیشن های طراحی شده با 3DMAX کیفیت خیلی بالاتری نسبت صحنه های 3DMARK دارند. با اومدن BF3 که از ابتدا برای DX11 طراحی میشه بیشتر سو تفاهمات برطرف میشه.
اینم توضیحاتی راجع به میزان بکارگیری تکنیک ها و منابع در 3DMARK 11:

3715_09.png
خب شما میخوای یه تفاوت گرافیکی تو dx11 تو بازی crysis2 ببینی.حالا میشه بگی که اصلا انتظارت از crysis2 چیه؟ من میگم یه تفاوت واقعی برای یه بازی بر روی dx11 اگه به اندازه 3d mark 2011 نباشه ولی باید در حدودای اون باشه که باز هم در این صورت،قوی ترین کارتهای امروزی کم میارن.اگر هم قرار به تغییراتی در حد dirt 2 و metro 2033 و امثال اون باشه که دیگه کلا چه نیازی به dx11 هست؟!اگه قرار باشه crysis 2 همچون نسخه اولش یه انقلاب به پا کنه باید چیزی در حد همین 3d mark 2011 رو عرضه کنه در غیر اینصورت مثل حال حاضر فقط میتونه بهترین باشه نه یه انقلاب گرافیکی جدید.الان واقعا برای من جالب شد بدونم شما چه انتظاری از crysis2 و dx11 داری؟

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
من که خودم VGA که dx11 ساپورت کنه ندارم، اما طبق ویدئوهایی که دیدم Civ V با dx11 واقعا گرافیکش فرق میکرد. ولی خب به هر حال تو یه بازی استراتژیکی خیلی نمیشه جزئیات گرافیکی رو نشون داد.
این خبر هم واقعا یه ناامیدیه! جدا خیلی ها امید داشتن یه بازی که dx11 رو واقعا ساپورت کنه ببینن. هرچند تایید رسمی هم نشده، اما تقریبا قطعیه. حتی توی این لیست هم بهش اشاره شده. یه نکته ی جالب دیگه ای هم که از این لیست دیدم، این بود که Battlefield 3 رسما dx9 رو ساپورت نمیکنه!!

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,993
نام
فرهاد
اینکه Battlefield 3 از dx9 همایت نمیکنه رو که خیلی وقت پیش گفته بودند ( only dx 10 and 11 ) در ضمن از XP هم همایت نمیکنه در ضمن هم به فکر ارتقاع سیستم خود باشید . به یاد گفتهای یکی از کارکنان DICE در دب ماه :d

sheypooorchi

کاربر سایت
Dec 29, 2010
544
اگه ساپورت 11 بازی در حد AvP و Dirt 2 و Metro باشه که خیالی نیست ! چون این بازی ها به اسمه 11 بودن ولی در عمل چیز خاصی ارائه نکردن ! فرقشون تنها در 1 یا 2 آیتم بود ... که اونام زیاد به چشم نمیومد .

جالبه ! این خود شما نبودید که در ابتدای عرضه همین بازی DIRT 2 هزاران دموی گیم پلی ازش نشون میدادید که چقدر بین DX10 و 11 این بازی فرق هست و چقدر اون پرچم های اطراف تسلیشن بالایی دارن و ماشین هاش برجسته شدن و چنانن و چنین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟=))
حالا خودت رو تکذیب کردی !!!!!!!!!!!!!!!!!:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o

به نظر من کسی که کنسول داره و سنگش رو به سینه میزنه که (کنسول همه ی زندگیمه!!!!!!)
نباید به هیچ عنوان بیاد و راجع به بازی مثل کرایسیس که اصولا از بدو تولدش متعلق به PC بوده و هست رو نقد کنه و راجع به اینکه چی ساپورت می کنه و نمی کنه بحث کنه .
شما همون بهتر که بشینی نسخه عالی و 60 فریمی با TEXTURE های بسیار SHARP و نورپردازی فوق العاده رو با همون کنسول مقدس 20 فریمیتون بازی کنید و تعریف کنید .
در ضمن یکی از همون اسباب بازی هایی که اتفاقا دایرکت ایکس 11 ساپورت می کنه هم تو کیس جنابعالی موجوده . بکن بنداز دور یک X1900XTX RADEON بزار که با اون کنسول پیشرفتتون مطابق سازی بشه بعد ببینم کرایسیس رو می تونی تو PC با DX10 که هیچ با DX9 بازی کنی یا نه ؟
به هرحال کرایسیس خواهد آمد چه از ابتدا با DX 11 و چه بعدا با DX 11 مهم اینجاست که در هر دو PC و حتی ضعیف ترینش هم اون رو خیلی SMOOTH تر و SHARP تر و روان تر از هر کنسول بازی دیگه ای اجرا می کنه .
شاید با اضافه شدن DX 11 به کرایسیس افت فریمی به میزان 7 تا 10 فریم مشاهده بشه .شاید ! اما اگر این موضوع اتفاق بیفته به این معنی نیست که کرایسیس سخت افزارهای امروزی رو به چالش کشیده . موضوع اینجاست که گیمرهای HARDCORE در تمام دنیا با سیستم های HIGH-END که از چندین ماه قبل بازی رو PREORDER کرده بودن منتظر نشستن که با فعال شدن گزینه DX 11 TESSELATION در بازی ازش 30 فریم بگیرن . این یعنی شکست این پروژه به معنی عام .
پس خبری از نصف شدن PERFORMANCE بازی با فعال شدن DX 11 نخواهد بود و این صرفا فقط یک توهم فانتزی بیش نیست .

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,211
نام
امیر محمود
تو همین کشور خودمون می شناسم کسی که 4تا 480را SLIکرده!بنده خدا همچین کسی که سیستم واقعا اماده داره حیفه یک بازی DX11کامل بازی نکنه! :d
باورتون نمیشه عکس سیستمش بعلاوه تایید خودش را براتون می فرستم!

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
من کاری ندارم که از dx11 پشتیبانی میکنه یا نه ولی درست نیست که بخوان بازی رو ناقص بدن بعد اروم اروم تکمیلش کنن.کسی از crysis انتظار گیم پلی فوق العاده رو نداره بلکه همه انتظار یک بازی با گرافیک چشمگیر و عیجیب رو دارن نه گرافیکی که با نسه 2007 خودش مقایسه بشه وحتی جاهای پسرفت داشته باشه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
خب شما میخوای یه تفاوت گرافیکی تو dx11 تو بازی crysis2 ببینی.حالا میشه بگی که اصلا انتظارت از crysis2 چیه؟ من میگم یه تفاوت واقعی برای یه بازی بر روی dx11 اگه به اندازه 3d mark 2011 نباشه ولی باید در حدودای اون باشه که باز هم در این صورت،قوی ترین کارتهای امروزی کم میارن.اگر هم قرار به تغییراتی در حد dirt 2 و metro 2033 و امثال اون باشه که دیگه کلا چه نیازی به dx11 هست؟!اگه قرار باشه crysis 2 همچون نسخه اولش یه انقلاب به پا کنه باید چیزی در حد همین 3d mark 2011 رو عرضه کنه در غیر اینصورت مثل حال حاضر فقط میتونه بهترین باشه نه یه انقلاب گرافیکی جدید.الان واقعا برای من جالب شد بدونم شما چه انتظاری از crysis2 و dx11 داری؟

خواسته ی من خیلی مهم نیست، من که عضو تیم طراحی نیستم، بحث ما هم برای جلوتر رفتن نیازمند پیش زمینه های تکنیکی طراحی بازیها هست که از مبحث تاپیک خارجه، اما بازم می گم که گرافیک بازیها قرار نیست به گرافیک بنچمارکها برسن چون هدف از طراحی بنچمارکها از ابتدا، امتیاز دادن و تمایز دقیق بین سخت افزارهای مختلف و تست پایداری تحت شرایطی بسیار سنگینتر از حالت روزمره بوده، پس اصلا به دیدن چیزی مثل 3DMARK 11 در Crysis 2 یا هر بازی دیگه ای به این زودیها فکر نکنید

تو همین کشور خودمون می شناسم کسی که 4تا 480را SLIکرده!بنده خدا همچین کسی که سیستم واقعا اماده داره حیفه یک بازی DX11کامل بازی نکنه! :d
باورتون نمیشه عکس سیستمش بعلاوه تایید خودش را براتون می فرستم!
خب کار خیلی بدی کرده! و این خبر هم فقط بی اطلاعی کاربر محترم رو میرسونه ( مگر اینکه بعنوان فوق حرفه ای سیستم رو برای رکوردزنی و صرفا بنچمارک خریده باشه)
چون Quad-SLI اصلا بصورت رسمی پشتیبانی نمیشه مگر برای تست و رکورد زدن توی 3DMARK Vantage! نه حتی توی یه بازی دیگه ،همین.

حتی 3-SLI هم از لحاظ قیمت به راندمان کار معقولانه ای نیست و فقط 2WAY-SLI توجیه منطقی داره.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,211
نام
امیر محمود
خب کار خیلی بدی کرده! و این خبر هم فقط بی اطلاعی کاربر محترم رو میرسونه ( مگر اینکه بعنوان فوق حرفه ای سیستم رو برای رکوردزنی و صرفا بنچمارک خریده باشه)
چون Quad-SLI اصلا بصورت رسمی پشتیبانی نمیشه مگر برای تست و رکورد زدن توی 3DMARK Vantage! نه حتی توی یه بازی دیگه ،همین.

حتی 3-SLI هم از لحاظ قیمت به راندمان کار معقولانه ای نیست و فقط 2WAY-SLI توجیه منطقی داره.

من صرفا برای شوخی گفتم!اما بخوایم منطقی فکر کنیم من کلا کار اشتباهی می دونم کسی که بخواد 4 تا 480بندازه روی سیستم اونم صرفا برای بازی!

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
خواسته ی من خیلی مهم نیست، من که عضو تیم طراحی نیستم، بحث ما هم برای جلوتر رفتن نیازمند پیش زمینه های تکنیکی طراحی بازیها هست که از مبحث تاپیک خارجه، اما بازم می گم که گرافیک بازیها قرار نیست به گرافیک بنچمارکها برسن چون هدف از طراحی بنچمارکها از ابتدا، امتیاز دادن و تمایز دقیق بین سخت افزارهای مختلف و تست پایداری تحت شرایطی بسیار سنگینتر از حالت روزمره بوده، پس اصلا به دیدن چیزی مثل 3DMARK 11 در Crysis 2 یا هر بازی دیگه ای به این زودیها فکر نکنید
شما میگی من میخوام crysis2 از dx11 پشتیبانی کنه درسته؟ خب منم از شما سوال دارم میکنم که چه انتظاری از dx11 روی crysis2 دارید که حالا با شنیدن این خبر نا امید شدید؟!(دقت داشته باشید که من کاری به مسائل تکنیکی اونچنانی ندارم و صرفا مهم برام اون تفاوت بصری ای هست که به چشم میخوام ببینم نه به حرف!) من دو بار این سوال رو از شما پرسیدم ولی شما جواب سربالا به من دادید. من میگم اگه crysis2 بخواد همون کاری رو بکنه که بازیهایی نظیر dirt2 و امثال اون کردن که دیگه چه نیازی به dx11 هست؟! زمانی dx11 مهم میشه که بخوان از تمامی امکاناتش استفاده کنن که در این صورت فاجعه شماره اول تکرار میشه و همونطور که گفتم این فقط یه فشار مضاعف و بیهوده برای کرایتکه! در حالیکه همین الان گرافیکی رو که با dx9 به تصویر کشیده به مراتب بهتر از همین بازیهای مثلا پشتیبان از dx11 هست.

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
شما میگی من میخوام crysis2 از dx11 پشتیبانی کنه درسته؟ خب منم از شما سوال دارم میکنم که چه انتظاری از dx11 روی crysis2 دارید که حالا با شنیدن این خبر نا امید شدید؟!(دقت داشته باشید که من کاری به مسائل تکنیکی اونچنانی ندارم و صرفا مهم برام اون تفاوت بصری ای هست که به چشم میخوام ببینم نه به حرف!) من دو بار این سوال رو از شما پرسیدم ولی شما جواب سربالا به من دادید. من میگم اگه crysis2 بخواد همون کاری رو بکنه که بازیهایی نظیر dirt2 و امثال اون کردن که دیگه چه نیازی به dx11 هست؟! زمانی dx11 مهم میشه که بخوان از تمامی امکاناتش استفاده کنن که در این صورت فاجعه شماره اول تکرار میشه و همونطور که گفتم این فقط یه فشار مضاعف و بیهوده برای کرایتکه! در حالیکه همین الان گرافیکی رو که با dx9 به تصویر کشیده به مراتب بهتر از همین بازیهای مثلا پشتیبان از dx11 هست.
دقیقا موافقم . روی کنسول هم همچین بحث هایی رو داریم ، مثلا میشنویم از فلان directX کنسولها پشتیبانی نمیکنن ، در صورتی که میبینیم بازیهایی مثل آنچارتد و گاو و گیرز و AW گرافیکی بسیار عالی دارن که روی PC های گرون قیمت هم کم پیدا میشه مشابهشون .

• Like
Reactions: u.s.a

sheypooorchi

کاربر سایت
Dec 29, 2010
544
دقیقا موافقم . روی کنسول هم همچین بحث هایی رو داریم ، مثلا میشنویم از فلان directX کنسولها پشتیبانی نمیکنن ، در صورتی که میبینیم بازیهایی مثل آنچارتد و گاو و گیرز و AW گرافیکی بسیار عالی دارن که روی PC های گرون قیمت هم کم پیدا میشه مشابهشون .

الان بحثی سر کنسول نبود که شما اومدی حرفش رو وسط کشیدی .
اصلا کنسول چیه که دایرکت ایکسش چی باشه .
این آقای shefer اومده چندتا عکس گذاشته گفته برای منتقدین .
خودش رو حساب نکرده که 2 تا صفحه قبل چی گفته .
حالا هم با بحث بی مورد داره تاپیک رو منحرف میکنه. این گفتگوی شما هیچ پایانی نداره .
همون عکس هایی که گذاشته شده تا به حالا خودش نمایان گر گرافیک بی مثال pc بوده و هست .
خواهشا بحث کنسول رو اینجا پیش نکشید که جاش نیست .

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
موضوع اینجاست که گیمرهای HARDCORE در تمام دنیا با سیستم های HIGH-END که از چندین ماه قبل بازی رو PREORDER کرده بودن منتظر نشستن که با فعال شدن گزینه DX 11 TESSELATION در بازی ازش 30 فریم بگیرن .
همچین میگی انگار منتظر بودن کرایتک آپُلُ هوا کنه!
=)) =)) =))
به نظر من کسی که کنسول داره و سنگش رو به سینه میزنه که (کنسول همه ی زندگیمه!!!!!!)
نباید به هیچ عنوان بیاد و راجع به بازی مثل کرایسیس که اصولا از بدو تولدش متعلق به PC بوده و هست رو نقد کنه و راجع به اینکه چی ساپورت می کنه و نمی کنه بحث کنه .
نظر شما محترمه ولی مهم نیست!
شما همون بهتر که بشینی نسخه عالی و 60 فریمی با TEXTURE های بسیار SHARP و نورپردازی فوق العاده رو با همون کنسول مقدس 20 فریمیتون بازی کنید و تعریف کنید .
با گرافیک کمتر بازی کنی میارزه که اصلا بازی نکنی!
KZ، GOW، GeOW، AW، RDR، FF و ...! مولتی هام که فدای کنسول می شن و چندان رو PC تفاوتی ندارن جز معدود بازیها! b-)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Polaris

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
الان بحثی سر کنسول نبود که شما اومدی حرفش رو وسط کشیدی .
اصلا کنسول چیه که دایرکت ایکسش چی باشه .
این آقای shefer اومده چندتا عکس گذاشته گفته برای منتقدین .
خودش رو حساب نکرده که 2 تا صفحه قبل چی گفته .

حالا هم با بحث بی مورد داره تاپیک رو منحرف میکنه. این گفتگوی شما هیچ پایانی نداره .
همون عکس هایی که گذاشته شده تا به حالا خودش نمایان گر گرافیک بی مثال pc بوده و هست .
خواهشا بحث کنسول رو اینجا پیش نکشید که جاش نیست .
وقتی در مورد من حرف میزنی،مستقیم پستم رو نقل قول کن تا بدونم چی داری پشت سرم میگی! من هیچ حرف متناقضی نزدم.از اول از crysis2 حمایت کردم هنوز هم روی حرف خودم هستم اون تصاویر رو هم برای کسایی گذاشتم که میگفتن نورپردازی بازی مشکل داره و این حرفا.حالا دقیقا شما مشکلت با حرفای من چیه؟

عزیز من بحث کنسول رو الان وسط نکش که زیاد ربطی به اینجا نداره

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,612
نام
حمیدرضا
سومی و بلندتر بفرست:d آقا.من خودم PC رو قابل قیاس با کنسول نمیدونم.اما به نظر من تا نسل عوض نشه و کنسول های جدید وارد بازار نشن DX11 جنبه تبلیغاتی داره و تفاوت آنچنانی با DX10 نداره که آدمو بخواد مجاب کنه از کارت dx10 به 11 نقل مکان کنه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر