نسخه ی PC بازی Crysis2 ابتدا بدون DX11 منتشر می شود.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
استودیوی Crytek هیچ برنامه ای برای انتشار DX11 برای Crysis 2 ندارد.

گزارشهای منتشر شده بر اساس اخبار غیر رسمی نشان می دهد که نسخه ی Crysis 2 برای PC در زمان تاریخ انتشار-که 25 مارس برای US هست- به مانند کنسولها فقط از DX9 پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی DX11 هم مدتی پس از آن-که هنوز مشخص نیست- بصورت یک Patch برای بازی منتشر خواهد شد.

اما حالا بعد از چند روز از انتشار بازی مسول روابط عمومی سایت Mycrysis.com که بصورت رسمی تمام اخبار Crysis رو منتشر می کنه گفته که استودیوی Crytek هیچ برنامه ی برای انتشار DX11 Patch واسه Crysis 2 نداره و این شایعات صحت نداره!

این موضوع را در صورت صحت می توان ضربه ی بزرگی به طرفداران غیر کنسولی این بازی به شمار آورد، چرا که Cevat Yerli شخصا قول داده بود که تیم تحت فرمانش در Crytek زمان زیادی را بر روی نسخه ی PC صرف کرده اند تا مطمئن شوند که طرفداران PC این بازی از نسخه ی جدید آن نا امید نخواهند شد.

منبع 1
منبع 2
منبع 3
منبع 4

آخرین ویرایش:

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
اینجور که معلومه نسخه های کنسولی و PC هر کدوم امتیازهای مختلف از سایتها و مجلات مختلف میگرن.الالخصوص(:d) از gamespot.مثل dragon age.8/5-9-9/5

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
سایت IGN در مطلبی تحت عنوان "چه خبر از گرافیک نسخه ی PC برای Crysis 2" از نسخه ی دموی مولتی بازی صحبت کرده و این که تنظیمات قابل تغییر بخش گرافیک محدودتر از نسخه های قبل شده است.

IGN از یکی از تهیه کنندگان Crytek پرسیده که آیا در نسخه ی نهایی امکان اضافه شدن تنظیمات بیشتر وجود دارد یا خیر، در جواب آقای Nathan Camarillo جواب داده که ممکن است این امکان وجود داشته باشد
12452-42087.jpg

همچنین در مورد پشتیبانی از DX11 هم گفته که قطعا پشتیبانی می کند امادر این مورد در آینده صحبت خواهد کرد! و بزودی یک اطلاعیه هم در مورد آن منتشر خواهد شد.

فکر می کنم باز هم این مطلب صحت موضوع مورد بحث ما رو تقویت می کنه.

منبع

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
سایت IGN در مطلبی تحت عنوان "چه خبر از گرافیک نسخه ی PC برای Crysis 2" از نسخه ی دموی مولتی بازی صحبت کرده و این که تنظیمات قابل تغییر بخش گرافیک محدودتر از نسخه های قبل شده است.

IGN از یکی از تهیه کنندگان Crytek پرسیده که آیا در نسخه ی نهایی امکان اضافه شدن تنظیمات بیشتر وجود دارد یا خیر، در جواب آقای Nathan Camarillo جواب داده که ممکن است این امکان وجود داشته باشد

همچنین در مورد پشتیبانی از DX11 هم گفته که قطعا پشتیبانی می کند امادر این مورد در آینده صحبت خواهد کرد!

فکر می کنم باز هم این مطلب صحت موضوع مورد بحث ما رو تقویت می کنه.

منبع

فرشید تو هم فقط خبر بد بده ign حرف بی خود نمیزنه پس یعنی رسما بدبخت شدیم رفت :((:((:((
حالا ما هیچی اونهای که ارجینال می خرن چه گناهی کردند =((=((

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
فرشید تو هم فقط خبر بد بده ign حرف بی خود نمیزنه پس یعنی رسما بدبخت شدیم رفت :((:((:((
حالا ما هیچی اونهای که ارجینال می خرن چه گناهی کردند =((=((

خدا از این بدبختی ها نصیب هرکسی نکنه !
بازی را اورجینال میخرند برای dx11 ؟!
گرافیک بازی روی pc راضی کرده شما را ؟
بدبختی کجاش قرار گرفته به منم نشون بدینم ؟:D

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
خدا از این بدبختی ها نصیب هرکسی نکنه !
بازی را اورجینال میخرند برای dx11 ؟!
گرافیک بازی روی pc راضی کرده شما را ؟
بدبختی کجاش قرار گرفته به منم نشون بدینم ؟:D
نه عزیز من این حرف ها کدوم هست شما هم وقتی بری کارت دایرکس 11 هزینه کنی بخاطر این بازی و بعد بیایند بهت بگن اینطوری شده ناراحت نمیشی :-/:-/
درضمن من احتمال داشت که ارجینال بخرم بازی را که با این حرکت دیگه منصرف شدم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
موضوع را اینقدر بزرگش نکیند دوستان!
اولا همین گرافیک DX9که می بینید فوق العاده زیبا هستش!بازی هایی هم که چنین گرافیکی داشته باشن فعلا به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسه! (شخصا انتظار بیشتری از گرافیک بازی ندارم چون نمی تونم بیشتر از 400دلار خرج کارت گرافیک کنم!اونم فقط برای یک بازی!بماند که نصف بازی های پی سی یک پورت بی خود هستش! )
ضمنا تایید کردن که بازی قطعا از DX11پشتیبانی میکنه!دیگه جای ناراحتی نداره!
فقط تنها مسئله ای که از کرایتک انتظار نمی رفت تنظیمات گرافیکی بازی بود که باید ازادی انتخاب وجود داشت نه صرف یک تنظیم کلی!

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
یکی واسه ما روشن کنه این موضوع رو که میگند در اول از DX11 پشتیبانی نمیکنه یعنی آخرین تنظیمات گرافیکی بازی در ابتدا فعال نیست و بعد بواسطه یک پچ در دسترس میشه ؟ با همون DX9 نمیشه مثل نسخه اول نهایت تنظیمات رو گرفت و مهر باطلی زد به این تشریفات ؟

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
یکی واسه ما روشن کنه این موضوع رو که میگند در اول از DX11 پشتیبانی نمیکنه یعنی آخرین تنظیمات گرافیکی بازی در ابتدا فعال نیست و بعد بواسطه یک پچ در دسترس میشه ؟ با همون DX9 نمیشه مثل نسخه اول نهایت تنظیمات رو گرفت و مهر باطلی زد به این تشریفات ؟

اره بدبختانه دقیقا اینطور هست که میگی
در ضمن همین الان هم گرافیک واقعا عالی هست ولی از این شرکت همچین کاری بعید بود بکنه چون واقعا همه pcباز ها را ناراحت کرد

• Like
Reactions: Tommy Fisher

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
بر طبق اخباری که فعلا هست وقتی ابتدا نسخه اصلی بازی را بگیرید فقط می تونید بازی را براس اساسDX9اجرا کنید و ضمنا اخرین تنظیمات هم برای DX9وجود داره!
ولی بعدا یک پچ عرضه می کنن که قابلیت اجرای بازی بر اساسDX11را فراهم میکنه و احتمالا تنظیمات مخصوص DX11به تنظیمات قبلی اضافه میشه!
تنظیمات گرافیکی کم نمیشن بلکه فقط در تنظمات گرافیکی امکان تغییر رزلوشن و تغییر کلی گرافیک مثلا HRACORE-ADVANCEDاینا وجود داره برای جزئیات گرافیک بازی فاکتور مستقل در نظر نگرفتن که مثلا بشه MOTION BLUR,SHADOW,TEXTUREها را جدا گانه تغییر داد!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
نه عزیز من این حرف ها کدوم هست شما هم وقتی بری کارت دایرکس 11 هزینه کنی بخاطر این بازی و بعد بیایند بهت بگن اینطوری شده ناراحت نمیشی :-/:-/
درضمن من احتمال داشت که ارجینال بخرم بازی را که با این حرکت دیگه منصرف شدم

خب من ازت سوال پرسیدم . شما بازی را اورجینال میخری به خاطر dx11 ؟! ارزش یک بازی را با dx11 میسنجی که بخوای اورجینال بخری ؟
بعد شما هزینه سیستم میکنی فقط به خاطر یک بازی اونم کرایسیس که dx11 بگیری ؟ بعد مثلا فردا قرار نیست بازی های دیگه بیاد که به سیستم قوی نیز داشته باشه مثلا مثل BF3 یا ........؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
با DX9 میشه بالاترین تنظیمات ممکن رو در حد قابلیتهای DX9 گرفت، اما با DX11 میشه از افکتهای گرافیکی پیشرفته تر و با کیفیت بالاتر-چه در بافتها و چه در نورپردازی و سایه ها- استفاده کرد که موتور CryEngine قابلیت ارائه کردنش رو داره.

بازم یادآوری می کنم که اهمیت استفاده از آخرین فن آوری در بازی Crysis 2 فقط به خاطر بهتر کردن تجربه ی خود بازی نیست، بلکه بخاطر نقش Crysis در صنعت بازیهای PC به عنوان پیشرو و Leader بازیهای دیگه هست و بازیهای دیگه رو از لحاظ بصری و قدرت همیشه با اون مقایسه می کنن و در صورت ادامه یا توقف روند تکاملی ،کل بازیهای PC رو متاثر می کنه، درست مثل نقشی که Iphone در صنعت گوشیهای هوشمند موبایل داره.

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
اخه نسخه قبلی با اینکه خیلی دم از DX10 و قابلیت هاش میزدند نهایت تنظیماتش خیلی راحت با DX9 و Win XP میسر شد! گفتم شاید DX11 هم یچیزی تو همین مایه ها باشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
بازم یادآوری می کنم که اهمیت استفاده از آخرین فن آوری در بازی Crysis 2 فقط به خاطر بهتر کردن تجربه ی خود بازی نیست، بلکه بخاطر نقش Crysis در صنعت بازیهای PC به عنوان پیشرو و Leader بازیهای دیگه هست و بازیهای دیگه رو از لحاظ بصری و قدرت همیشه با اون مقایسه می کنن و در صورت ادامه یا توقف روند تکاملی ،کل بازیهای PC رو متاثر می کنه،
موافقم با هات فرشید جان!
نقش کرایسیس در جلو بردن گرافیک بازی های PCو تاثیر گذاری بر بازی ساز های دیگه جهت پیشرفت گرافیک بازی هاشون!
ضمنا بازی هایی امثال کرایسیس در صنعت GPUهم بی تاثیر نیتستن که انویدیا وAMDیک تکونی اساسی به خودشون بدن سخت فزار های قوی در اختیار بازیکنان بدن که خیال گیمر ها راحت کنن!

اخه نسخه قبلی با اینکه خیلی دم از DX10 و قابلیت هاش میزدند نهایت تنظیماتش خیلی راحت با DX9 و Win XP میسر شد!
اتفاقا کسی که یک گرافیک خیلی قوی داشت تفاوت 9 و10 را می تونست تو شماره قبل مشاهده کنه!
ضمنا در شماره قبل امکان فعال کردن بالاترین سطح تنظیمات در DX9و ویندوز XPوجود نداشت!
مثلا می خواستی SHADOWتا اخرین سطح بالا بری اخرین سطح تو XPخاموش بود ولی تو ویستا روشن بود!

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
خب من ازت سوال پرسیدم . شما بازی را اورجینال میخری به خاطر dx11 ؟! ارزش یک بازی را با dx11 میسنجی که بخوای اورجینال بخری ؟
بعد شما هزینه سیستم میکنی فقط به خاطر یک بازی اونم کرایسیس که dx11 بگیری ؟ بعد مثلا فردا قرار نیست بازی های دیگه بیاد که به سیستم قوی نیز داشته باشه مثلا مثل BF3 یا ........؟!
ببین فرخ جان من به بقیه یوز ها کاری ندارم ولی یکی از دلایلم برای خرید کامل بودن بازی بود که به شخصه وجود دایرکس 11 هم برام مهم بود یعنی وقتی یک چیزی را خواستم بخرم دوست داشتم کامل باشه
در ضمن همانطوری که فرشید گفت اطمینان داشته باشید چیزی که تو دایرکس 11 تو این بازی می بینید یک انقلاب در صنعت گیم به وجود میاورد چیزی که تو شماره 1 هم دیده شد
در حال حاضرم تنها دلیلم برا خرید این بازی بود رو حالت 11 من الان را می گم کاری به اینده ندارم

درضمن

bf3را داری با crysis 2 مقایسه میکنی
بازم یادآوری می کنم که اهمیت استفاده از آخرین فن آوری در بازی Crysis 2 فقط به خاطر بهتر کردن تجربه ی خود بازی نیست، بلکه بخاطر نقش Crysis در صنعت بازیهای PC به عنوان پیشرو و Leader بازیهای دیگه هست و بازیهای دیگه رو از لحاظ بصری و قدرت همیشه با اون مقایسه می کنن و در صورت ادامه یا توقف روند تکاملی ،کل بازیهای PC رو متاثر می کنه، درست مثل نقشی که Iphone در صنعت گوشیهای هوشمند موبایل داره.
اخ فرشید دقیقا زدی وسط هدف عجب مقایسه به جای کردی منم به خاطر همین ناراحتم
حالا خیلی کم صبر کرده بودیم تو این 2 سال باز هم چند ماه دیگه هم باید صبر کنیم که اگه دلشون خواست یک پچی بیرون بدهند

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
فکر کنم نبودن رقیب های جدی برای کرایتک در این موضوع بی تاثیر نبوده!
امیدوارم شاهد گرافیک های زیبا و قوی فقط در کرایسیس2وCE3نباشیم!بازی مثل بتلفیلد3می تونه یک رقیب برای کرایسیس باشه!نمی گم گرافیک بتلفیلد3الان بالاتر از کرایسیس هستش اما فاصله زیادی هم نداره!موتور گرافیکی FORSTBITE2و جدیدا UNREALهم باید بیان وسط قدرت خودشون تو بازی جدید نشون بدن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر