نرم افزارهای مرتبط با Nintendo DS

آیا نرم افزاری هست که با DSi بشه فایل PDF دید ؟؟؟

http://ands-pdf.blogspot.com/2009/03/ands-pdf-release-14.html

البته روش حساب چندانی باز نکن

دوستان شبيه ساز Sega نيست درست بازي ها را اجرا كنه؟!

من خودم امتحان نکردم ولی میتونی امتحان کنی اینارو :

http://www.cryptosystem.org/projects/nds/picodriveds-0.1.7/picodriveds.nds

http://gbatemp.net/downloads/%5B2848%5DjEnesisDS_0.7.4.zip

هردو را امتحان كردم نشد.
کلا DS تو زمینه ی امولاتورها و نرم افزارهای جانبی اصلا خوب عمل نکرده و نرم افزارهای کاربردی خوبی براش ساخته نشده.
برعکس PSP که تو این زمینه خیلی خوب عمل کرده و امولاتور اکثر کنسولهای قدیمی رو داره که خیلی هم خوب کار می کنند.

سلام
من jEnesiDS_v0.7.4 رو امتحان کردم خیلی خوبه بیشتر بازی های سگا مگا درایو رو با 60 فرم بر ثانیه اجرا می کنه از لحاظ صدا هم تقریبا کامله و صدا ها رو بدون نقص اجرا می کنه.
بازی هایی که من باهاش امتحان کردم و مشکلی در اجرا نداشتن هم اینان:
sonic 3 و ALADDIN و 2crude و Sunset Riders و Streets of Rage 3 و SHINOBI 3 بودن البته موقع اجرای comix zone یکم فرم ریت افت می کرد ولی در کل امولاتور خوبیه.
ands-pdf رو هم امتحان کردم و فایل های pdf کم حجم و بدون عکس رو راحت اجرا می کنه موقع اجرای فایل های pdf با متن فارسی هم مشکلی نداره.

آخرین ویرایش:
سلام
می خواستم نسخه جدیده نرم افزار moonshell رو معرفی کنم.
MoonShell Ver2.10 stable نام جدیدترین نسخه ی این نرم افزاره که تاریخ تولیدش 2010/2/16 می باشد.
این نرم افزار یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای Ds است که قابلیت های زیادی را برای اجرای فایل های چند رسانه ای به شما می دهد و حجم ان حدود 38.4MB است
فرمت هایی که با کمک این نرم افزار قابل اجرا روی Ds می باشند عبارتند از:
Music formats: MP1, MP2, MP3, OGG, WAV, M4A, AAC, WMA, TTA, MID, RCP, R36, FLAC
MOD formats: MOD, IT, MTM, S3M, XM, 669, MED, STM, AMF, GDM, ULT, UNI, ASY, IMF, OKT, STX
Chiptune formats: SPC, NSF, GBS, HES, AY, SAP, KSS
Playlist formats: M3U, WPL
Picture formats: JPG, BMP, GIF, PNG, PSD
Support DPG movie files
Support text files
همون طوری که مشاهده می کنید تقریبا بیشتر فایل های صوتی با کیفیت قابل قبولی قابل اجرا توسط این نرم افزار می باشد, در حین اجرای فایل های عکسی با کمی کندی هنگام لود عکس های با رزولوشن بالا همراه است و عکس های با رزولوشن بالاتر از 3648x2736 پیکسل قابل اجرا در آن نیستند, اما در مورد فایل های ویدیویی و تصویری کمی ضعیف می باشد و تنها پسوند ویدیویی قابل اجرا توسط آن DPG می باشد(پس از دانلود پک نرم افزار MoonShell Ver2.10 stable و خارج کردن آن از حالت فشرده نرم افزاری تحت ویندوز در اختیار شما قرار می گیرد که با کمک آن می توانید بیشتر فرمت های تصویری را به فرمت DPG تبدیل کنید و از تماشای آنها در DS خود لذت ببرید.)
برای آماده کردن DS خود برای اجرای این نرم افزار کافی است مموری فلش کارتتان رو به Pc متصل کرده, سپس پک MoonShell Ver2.10 stable را از حالت فشرده خارج کرده و فایل set up.exe را اجرا کنید و در قسمت وارد کردن درایو برای نصب, آدرس درایو مموری را وارد کنید.
این نرم افزار را می توانید از اینجا دانلود کنید.

آخرین ویرایش:
سلام
یه نرم افزار دیگه که به دلیل دارا بودن بخش های مختلف کاربردهای زیادی روی DS دارد, DSOrganize ver3.2 است و مهمترین کاربرد هایی را که در اختیار شما قرار می دهد عبارتند از:
1. یک تقویم با قابلیت یادداشت حوادث روزانه و تنظیم یادآوری برای روزهای سال.
2. دفترچه آدرس.
3. ایجاد تصاویر دست خطی و ذخیره آنها با پسوند PNG
4. مدیریت فایلها یا همان Browser (به نظر من بهترین کاربرد این نرم افزار می باشد)
این قسمت به شما لیستی از تمام فایل های رو مموری فلش کارتتان می دهد و می توانید آنها را:
- پنهان کنید یا از پنهان بودن خارج کنید
- فایل ها و فولدر جدید ایجاد کنید آنها را تغییر نام بدهید, کپی, حذف و یا انتقال بدهید.
5. نمایش دهنده و ادیت کننده فایل های با پسوند txt/ini/html
6. اجرا کننده ضعیف فایل های با پسوندهای bmp, jpg, png,gif و wav/mp3/ogg/aac/m4a/flac
7. ماشین حساب
8. جستجوگر اینترنت.
برای اجرای این نرم افزار روی Ds کافی است فولدر DSOrganize داخل فایل فشرده دانلودی را در مسیر اصلی مموریه فلشتان کپی کنید و فایل DSOrganize.nds را اجرا کنید.
این نرم افزار را می توانید از اینجا دانلود کنید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: raya2
filemanager v0.6u هم نرم افزار بسیار خوب و کاربردی ای است. این نرم افزار لیستی از تمامیه فایل های روی مموری را نمایش می دهد و با امکاناتی که در اختیارتان می گذارد می توانید هر کدام از آنها را که خواستید از طریق وایرلس دستگاه بین یک دستگاه Ds دیگر و یا یک دستگاه Pc به اشتراک بگذارید و بالعکس فایل های آنها را دریافت کنید.
این نرم افزار رو می تونید از اینجا دانلود کنید.
برای اجرای آن کافی است فایل FileManager.nds را در مموری کپی کرده و همانند بازی ها آن را در Ds اجرا کنید.

سلام
کسی با شبیه ساز nes.nesterds کار کرده؟کنسول رو خریدم روش بود نمیدونم باید بازی ها رو کجا بریزم که اجراش کنه!!!

سلام
nesterDS V0.3.9 یک امولاتور برای اجرای بازی های nintendo (میکرو) روی کنسول DS است.
پس از دانلود آن و خارج کردن آن از حالت فشرده باید فایل nesterDS+.nds را روی مموری DS کپی کنی و اجراش کنی در قسمت بعد آدرس بازی های میکرو رو که روی مموری کپی کردی و پسوندشان nes است رو بهش بدی تا اجراشون کنه, البته زیاد تعریفی اجراشون نمی کنه(یکم فریم ریتش پایینه)
می تونی از اینجا دانلودش کنی.

چه جوری هر دکمه ای میزنم هیچ اتفاقی نمی افته!!!
کدوم قسمت مشکل داری؟ یکم بیشتر توضیح بده!
اصلا نرم افزار روی DS ت اجرا می شه؟
یک سری از فلش کارت ها برای اجرای اینگونه نرم افزار ها که به Homebrew معروف هستند نیاز دارند تا قبلش نرم افزار رو پچ DLDI کنی و یک سری دیگه مثل R4 و N5 به صورت خودکار این کار رو انجام می دهند, شاید فلش کارت شما از مدل اولی باشه!
اسم فلش کارتت چیه؟

سلام
ScummVM Project
این پروژه کوششی برای اجرای مجدد بازی های ادونچر کلاسیک مربوط به دهه ی 80 و 90 روی سیستم های امروزی می باشد. سیستم کنترلی این بازی ها به روش اشاره و کلیک بوده و روی PC ها قابل اجرا بوده اند. بیشتر آن ها دارای داستان و گیم پلی عالی هستند به طوریکه هنوز هم دارای طرفداران زیادی می باشند.
ScummVM DS نام یکی از خروجی های این پروژه است که برای DS طراحی شده و با تهیه یک نسخه از بازی های پشتیبانی شونده از آن توسط این برنامه می توانید به راحتی از بازی کردن آن در DS تان لذت ببرید.
[FONT=Verdana,Arial,Sans-serif][SIZE=-1]The Secret of Monkey Island
[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Sans-serif][SIZE=-1]Monkey Island 2: LeChuck's Revenge
[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Sans-serif][SIZE=-1]Sam & Max Hit the Road
[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Sans-serif][SIZE=-1]Manic Mansion
[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana,Arial,Sans-serif][SIZE=-1]Indiana Jones and the Last Crusade
[/SIZE][/FONT]نمونه ای از بازی های پشتیبانی شونده توسط این نرم افزار می باشند.
تصاویر
dottcutout.jpg

[FONT=Verdana,Arial,Sans-serif][SIZE=-1]
shot3.jpg

shot4.jpg

shot2.jpg

برای اطلاع از لیست کامل بازی های پشتیبانی شونده می تونید به این لینک مراجعه کنید.
برای اجرا کافیه که پس از دانلود فایل فشرده و باز کردن آن, فایل با پسوند NDS مربوط به هر بازی را از لیست آن نگاه کرده (در لینک بالا جدولی با اسامی بازی ها و نام فایل اجرا کننده آنها وجود دارد) و آن را در DS اجرا کنید, سپس آدرس فایل محتوی بازی رو بهش بدین.برای اجرا نیاز به نسخه قابل اجرای بازی در PC رو دارید که مربوط به همان سالها می شود و پیدا کردنشان کمی مشکل است ولی اگه کنجکاو شدین و یکی از اونها رو حتی برای 10 دقیقه امتحان کردین, مطمئن باشید تا انتهای بازی آن را کنار نخواهید گذاشت.(بعید می دونم کسی حتی این پست رو تا آخر بخونه چه برسه به دانلود و اجرا...)
از اینجا می تونین جدید ترین نسخه ی این نرم افزار رو دانلود کنید.
[/SIZE][/FONT]

آخرین ویرایش:
وقتی وارد برنامه میشیم صفحه پایین که سیاه میشه،تو صفحه بالا هم این نوشته ها میاد:
start disk driver
startupped DLDI driver
MBR boot sector=8192
detect FAT32
هرکاری میکنم هیچ اتفاقی نمی افته!
2تا سئوال دیگه:
1-چه جوری میشه از بازی های DS خارج شد؟
2-این برنامه ای که گفتین برای اجرای بازی های کامپیوتره؟!
اسم فلش کارتت چیه؟
DSTT

من خودم N5 دارم و تا حالا با DSTT سرو کار نداشتم ولی تا اونجاکه توی سایتای دیگه خواندم نوشته بودن DSTT هم دارای پتچ خودکار DLDI هست و باید نرم افزار ها رو بتونه راحت اجرا کنه پس فکر نمی کنم مشکلت از فلش کارتت باشه!
شاید نرم افزاری که داری مشکل داره, اونی که من گذاشتم رو امتحان کن.
راستی نگفتی تاحالا با DSTT ت نرم افزار اجرا کردی یا نه؟
آره ScummVM بازی های کامپیوتر رو اجرا می کنه البته فقط اونایی که داخل لیستش هستن رو.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or