موبايل!

Ashlly

کاربر سایت
Jan 22, 2007
136
بنظر من اگه میخواهید یه اسکرین تاچ با سیستم عامل بگیرید حتما ویندوز موبایل و یا ایفون بگیرید . اگر هم میخواهید یه اسکرین تاچ بدون سیستم عامل و با دوربین خوب بخرید برید سراغ ال جی .
من نمیدونم چرا همه اینقدر با سیمبین تاچ مخالفید؟
Omnia HD هم صفحه AMOLED خوب خازنی، هم سی پی یو و رم و چیپ گرافیکی خوب، هم پخش ویدیویی خیلی خوب (با پشتیبانی زیرنویس) داره که نشون میده گوشی قوی هست، همینطور اینترفیسش خیلی خوب اپتیمایز شده و به نظرم کار باهاش خیلی راحت میاد. در واقع به جز قیافش (البته به نظر من) مشکلی نداره
از طرفدارای ویندوز موبایل خواهش دارم یکم در مورد مزایاش توضیح بدن:praying:

™SHADOW

کاربر سایت
Jul 21, 2008
1,813
نام
آ میز مـِــیتی ** ( مــَهدی )
Omnia HD هم صفحه AMOLED خوب خازنی، هم سی پی یو و رم و چیپ گرافیکی خوب، هم پخش ویدیویی خیلی خوب (با پشتیبانی زیرنویس) داره که نشون میده گوشی قوی هست، همینطور اینترفیسش خیلی خوب اپتیمایز شده و به نظرم کار باهاش خیلی راحت میاد. در واقع به جز قیافش (البته به نظر من) مشکلی نداره

توضیح در مورد چیش میخواید ؟

در ضمن گرافیک هم داره .....

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی

چون که هنوز برنامه های سیمبین با تاچ هماهنگ نیست . کلا سیمبیان در مقابل ویندوز موبایل و مکینتاش خیلی ساده و ابتدائیه .
موقعی که اومنیا داشت میومد همه تو کف سی پی یوش بودن و کلی سر و صدا کرده بود چون اون موقع cpu 600 واسه ppc خیلی بالا و وسوسه انگیز بود . ولی بعد از اومدن این گوشی نه تنها انتظارات رو براورده نکرد بلکه پاییننتر از اون چیزی بود که همه فکر میکردند . سامسونگ درسته که همیشه توی امکانات و نواوریها پیشتازه ولی در اکثر مواقع مشتریهاشو فدای عجله و پیشتازیش میکنه .
درسته که اومنیا اچ دی بسیار با کیفیته ولی تاچ خازنی دیگه قدیمی شده و در برابر مولتی تاچ ایفون هیچه . اینترفیسش هم با کمال احترام باید بگم که اتضاحی بیش نیست در مقابل اینترفیسهایی مثا پنلهای اکسپریا و یا تاچ فلو . این گوشی باید بیاد توی بازار تا بشه راجع بهش نظر داد ولی از همین الان من میگم که این گوشی اشکالات بزرگی خواهد داشت همونطور که اینوویت اولین گوشی 8 مگا پیکسلی دنیا اشکالات بزرگی مثل باطری داشت الیته این نظر شخصی منه و تجربه اینو بهم ثابت کرده .
بزرگترین مزیت ویندوز موبایل برنامه ها و وسعت نرم افزارهای اونه .

Xavi

کاربر سایت
May 29, 2009
624
نام
فرشاد
ا

اما اومنیا اچ دی . من معتقدم که اینهمه پول دادن واسه دوربین 8 مگا پیکسلی و فیلمبرداری اچ دی که البته هنوز کیفیتش ثابت نشده خیلی زیاده . درسته صفحه بزرگ و باکیفیتی داره ولی نوع تاچش خوب نیست . سیستم عاملش هم خیلی مبتدیانس . من تا بحال خیلی ضرر پای دوربین موبایل و فیلمبرداری و ... دادم و تجربه بهم ثابت کرده که این امکانات در درجات اخر یه موبایل قرار میگیره . در ضمن اگه عکس و فیلمبرداری واستون مهمه شما میتونید با یه دوربین 5 مگا پیکسلی و فلش زنون و یه فیلمبرداری تا 120 فریم در یه گوشی مثل ke990 لذت کافی رو از این امکانات ببرید که اسکرین تاچ هم هست فقط با پرداخت کمتر از 1/3 قیمت اومنیا اچ دی .
بنظر من اگه میخواهید یه اسکرین تاچ با سیستم عامل بگیرید حتما ویندوز موبایل و یا ایفون بگیرید . اگر هم میخواهید یه اسکرین تاچ بدون سیستم عامل و با دوربین خوب بخرید برید سراغ ال جی .
امنیا اچ دی که اتفاقا حرف نداره کیفیت فیلم برداریشم ثابت شده عالیه من یه نمونه فیلمشو دارم حرف نداره حالا حالا هیچ گوشی ای بهش نمیرسه
کیفیت عکسم خیلی خیلی عالیه
نوع تاچش خوب نیست؟؟؟ این یعنی چی...تاچش خازنی هستش یعنی دقیقا مثل ایفون تازه سیستم عاملشم الان پر برنامه و بازی براش هست
در کل میشه گفت اولین گوشیه بدون ایراد
تاریخ

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
امنیا اچ دی که اتفاقا حرف نداره کیفیت فیلم برداریشم ثابت شده عالیه من یه نمونه فیلمشو دارم حرف نداره حالا حالا هیچ گوشی ای بهش نمیرسه
کیفیت عکسم خیلی خیلی عالیه
نوع تاچش خوب نیست؟؟؟ این یعنی چی...تاچش خازنی هستش یعنی دقیقا مثل ایفون تازه سیستم عاملشم الان پر برنامه و بازی براش هست
در کل میشه گفت اولین گوشیه بدون ایراد
تاریخ

اخه موقعی که اینوویت اومد میگفتن فیلمبرداریش هم عالیه ولی مشخص شد که توی صدای فیلمبرداری مشکلات حادی وجود داره و صدای ازار دهنده ای داشت . منظور من اینه که باید مشکلاتش رو در صورت حاد بودن بررسی کرد بعدش دربارش نظر داد .
تاچ خازنی درسته از لحاظ عملکرد مثل ایفونه ولی دو مشکل هست اولا مولتی تاچ نیست یعنی فقط یک اثر رو روی صفحه میشناسه و دوما شما تاچ خازنی یا همون تاچ ویز رو که در گوشیهایی مثل f480 دیدیم رو با تاچ ایفون مقایسه میکنید ؟؟؟!!!
جهت اطلاع شما و دوستان عرض کنم که تاچ خازنی که در گوشیهای سامسونگ قرار داره اصلا قابل قیاس با تاچ ایفون و حتی با گوشیهای خاصی مثل اکسپریا که تاچشون ضربه اییه نیست .
دراخر باید بگم که هیچ شرکتی گوشی بدون ایراد نمیزنه و جای ترقی و کامل شدن رو در مدلهای بعدی خودش باقی میذاره نمونه بارزش همین ایفونه که باز هم خیلی از کمبودهاشو توی مدل جدیدش باقی گذاشت تا کاربراشو همچنان تشنه این گوشی بذاره .

Xavi

کاربر سایت
May 29, 2009
624
نام
فرشاد
الان این گوشی که هیچ مشکلی نداره میتونی بری تو سایتهای معتبر نقد هاشو بخونی فقط صداش مشکل داشت که الان با اپدیت جدید کاملا حل شده
در ضمن تچشم عالیه دقیقا عینه ایفون هست میتونی بری تو علائدین تست کنی گذاشتن برای تست
من با ایفون مقایسه کردم هیچ فرقی نداشت در ضمن ایفون هم خازنی چون فقط گرما و الکتیریسیته ی بدنو میشناسه در کل درباره ی تاچه این گوشی 100 % مطمئنم که عینه ایفون هست

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
الان این گوشی که هیچ مشکلی نداره میتونی بری تو سایتهای معتبر نقد هاشو بخونی فقط صداش مشکل داشت که الان با اپدیت جدید کاملا حل شده
در ضمن تچشم عالیه دقیقا عینه ایفون هست میتونی بری تو علائدین تست کنی گذاشتن برای تست
من با ایفون مقایسه کردم هیچ فرقی نداشت در ضمن ایفون هم خازنی چون فقط گرما و الکتیریسیته ی بدنو میشناسه در کل درباره ی تاچه این گوشی 100 % مطمئنم که عینه ایفون هست

اصراری برای ثابت کردن حرفم ندارم ولی این رو میدونم که تاچ این گوشی مولتی تاچ نیست یعنی فقط یه نقط رو روی صفحه شناسایی میکنه و این یعنی ایراد برای یه تاچ خازنی من چندین ریویو از این گوشی خوندم و راجع بهش تحقیق کردم و هیچ جا گفته نشده این گوشی مولتی تاچه . شما اگه f480 رو دیده باشید و همچنین سامسونگ مدل ارمانی رو متوجه افتضاح بودن تاچشون در مقابل ایفون میشید . این نوع که سامسونگ اسمشونو گذاشته تاچ ویز از لحاظ کیفیت و انعطاف پذیری اصلا قابل قیاس با ایفون نیستند . من نمیگم که اومنیا اچ دی تاچش خازنی نیست بلکه میگم که اولا مولتی تاچ نیست ثانیا اون حساسیت و کیفیت ایفون رو بهیچ وجه نداره .
حلا بگذریم ولی امیدوارم این گوشی سرنوشت خوبی داشته باشه و خاطره تلخ اومنیا بفراموشی سپرده بشه .
راستی الان علا الدین چند میدن این گوشی رو ؟

آخرین ویرایش:

Ashlly

کاربر سایت
Jan 22, 2007
136
توضیح در مورد چیش میخواید ؟
چون که هنوز برنامه های سیمبین با تاچ هماهنگ نیست . کلا سیمبیان در مقابل ویندوز موبایل و مکینتاش خیلی ساده و ابتدائیه .
موقعی که اومنیا داشت میومد همه تو کف سی پی یوش بودن و کلی سر و صدا کرده بود چون اون موقع cpu 600 واسه ppc خیلی بالا و وسوسه انگیز بود . ولی بعد از اومدن این گوشی نه تنها انتظارات رو براورده نکرد بلکه پاییننتر از اون چیزی بود که همه فکر میکردند . سامسونگ درسته که همیشه توی امکانات و نواوریها پیشتازه ولی در اکثر مواقع مشتریهاشو فدای عجله و پیشتازیش میکنه .
درسته که اومنیا اچ دی بسیار با کیفیته ولی تاچ خازنی دیگه قدیمی شده و در برابر مولتی تاچ ایفون هیچه . اینترفیسش هم با کمال احترام باید بگم که اتضاحی بیش نیست در مقابل اینترفیسهایی مثا پنلهای اکسپریا و یا تاچ فلو . این گوشی باید بیاد توی بازار تا بشه راجع بهش نظر داد ولی از همین الان من میگم که این گوشی اشکالات بزرگی خواهد داشت همونطور که اینوویت اولین گوشی 8 مگا پیکسلی دنیا اشکالات بزرگی مثل باطری داشت الیته این نظر شخصی منه و تجربه اینو بهم ثابت کرده .
بزرگترین مزیت ویندوز موبایل برنامه ها و وسعت نرم افزارهای اونه .
منظور من این بود که با جزییات توضیح بدید که توی چه جنبه هایی سره و چرا سره نه اینکه به طور کلی بگید خیلی خوبه و کلی نرم افزار داره چون این میتونه در مورد هر سیستم عامل دیگه ای هم صدق کنه.
در مورد Omnia HD هر نقدی که تا حالا خوندم توش نگفته که ضعف خاصی داره و توی انجمهای دیگه هم اونایی که گرفتن همه از سرعتش راضین و پخش ویدیو 720p روی 30 فریم نشونه قدرت خیلی خوب این گوشیه که هیچ گوشی دیگه ای از پس همچین بیت ریتی بر نمیاد (یا من یادم نمیاد)
واسه من هم واقعا عجیبه که چطور این صفحه خازنی مولتی تاچ نیست ولی این موضوع خیلی هم ضعف بزرگی نیست چون مولتی تاچ غیر از زوم و یه سری جنبه های تفریحی کاربردی نداره (یا من نمیدونم چون استفاده دیگه ای نکردم) از این که بگذریم هم رزولوشن مناسبی داره هم با توجه به نقدا کیفیت و حساسیت فوق العاده ای
در کل باز هم تا با خود گوشی کار نکنی نمیشه نظر قطعی داد ولی من تا حالا هرچی در موردش خوندم مثبت بوده

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
منظور من این بود که با جزییات توضیح بدید که توی چه جنبه هایی سره و چرا سره نه اینکه به طور کلی بگید خیلی خوبه و کلی نرم افزار داره چون این میتونه در مورد هر سیستم عامل دیگه ای هم صدق کنه.
در مورد Omnia HD هر نقدی که تا حالا خوندم توش نگفته که ضعف خاصی داره و توی انجمهای دیگه هم اونایی که گرفتن همه از سرعتش راضین و پخش ویدیو 720p روی 30 فریم نشونه قدرت خیلی خوب این گوشیه که هیچ گوشی دیگه ای از پس همچین بیت ریتی بر نمیاد (یا من یادم نمیاد)
واسه من هم واقعا عجیبه که چطور این صفحه خازنی مولتی تاچ نیست ولی این موضوع خیلی هم ضعف بزرگی نیست چون مولتی تاچ غیر از زوم و یه سری جنبه های تفریحی کاربردی نداره (یا من نمیدونم چون استفاده دیگه ای نکردم) از این که بگذریم هم رزولوشن مناسبی داره هم با توجه به نقدا کیفیت و حساسیت فوق العاده ای
در کل باز هم تا با خود گوشی کار نکنی نمیشه نظر قطعی داد ولی من تا حالا هرچی در موردش خوندم مثبت بوده

در مورد مولتی تاچ نبودنش باید عرض کنم که خیلی عجیب نیست چون تا بحال هیچ شرکتی غیر از اپل گوشی مولتی تاچ بیرون نداده . در مورد کاربرد مولتی تاچ هم همین کافیه که بدونید یکی از بزرگترین دلایل جذابیت ایفون همین مسئلس چون اگه با ایفون کار کرده باشید میدونید که بازی کردن با ایفون بدون مولتی تاچ بودنش هیچ معنایی نداره چون اکثر بازیهاش بر اساس استفاده از چند نقطه در صفحه بنا شده و همچنین چندین و چند کاربرد دیگه که در برنامه های کاربردیش استفاده داره .
و اما اومنیا اچ دی که هنوز نمیشه ضعف بزرگی واسش در نظر گرفت چون از طرفی امکانات بزرگی داره و از طرف دیگه هنوز توی دست مردم زیاد نشده ولی بزودی این گوشی جای اومنیا رو خواهد گرفت و من امیدوارم نایب بر حقی برای اومنیای ضعیف باشه .

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,613
نام
محمدرضا
فراموش نکنید که وقتی گوگل خواست در سیستم عامل android خودش قابلیت مولتی تاچ رو بگذاره،با کولی بازی اپل روبرو شد در حالیکه اپل هیچ حقی نداشت و در آخر هم حق به گوگل داده شد و اپل هیچ کاری نتونست بکنه.شاید به همین خاطر خیلی از شرکتا نمیرن دنبال مولتی تاچ.
البته مایکروسافت هم سر همین قضیه فعلا چیزی رو به صورت رسمی در مورد مولتی تاچ بودن WM7 اعلام نکرده.

Xavi

کاربر سایت
May 29, 2009
624
نام
فرشاد
فراموش نکنید که وقتی گوگل خواست در سیستم عامل android خودش قابلیت مولتی تاچ رو بگذاره،با کولی بازی اپل روبرو شد در حالیکه اپل هیچ حقی نداشت و در آخر هم حق به گوگل داده شد و اپل هیچ کاری نتونست بکنه.شاید به همین خاطر خیلی از شرکتا نمیرن دنبال مولتی تاچ.
البته مایکروسافت هم سر همین قضیه فعلا چیزی رو به صورت رسمی در مورد مولتی تاچ بودن WM7 اعلام نکرده.
این سیستمو اصلا اپل اختراع نکرده که اینقدر جو گیر میشه
تازه htc hero مولتی هست حالا اپل چه غلطی میخواد کنه هیچی چون با htc نمیتونه در بیوفته

meysam360

کاربر سایت
Apr 8, 2009
71
نام
میثم
سلام من کارم گوشی موبایله فروشگاه مونم توی علاالدین اگر کسی سوالی داشت در خدمتم در ضمن گوشی های nokia n86و samsung omnia hd هم داریم

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,613
نام
محمدرضا
این سیستمو اصلا اپل اختراع نکرده که اینقدر جو گیر میشه
تازه htc hero مولتی هست حالا اپل چه غلطی میخواد کنه هیچی چون با htc نمیتونه در بیوفته
نکته همینه دیگه :D
htc hero از سیستم عامل android گوگل استفاده میکنه که گوگل بعد از در افتادن با اپل تونست مولتی تاچ رو در این سیستم عامل بگنجونه.htc از خیلی وقت پیش گوشیهاش رو با قابلیت سخت افزاری مولتی تاچ داده بیرون ولی نرم افزارش نیست(ضعف ویندوز موبایل)
گوشی هایی مثل diamond,touch pro,HD که ملت همیشه در صحنه ی xda-developers با ساخت برنامه هایی که بیشتر جنبه تست داشتن این رو به همه نشون دادن.HTC با این کارش نشون داد که به فکر هست تا گوشی های قدیمیه خودش رو به صورت رسمی به WM7 آپدیت کنه.

راستی یه جزئیاتی از وین مو 7 اومده اونم این که همزمان با عرضه ی وین مو 7 قراره یه نسخه ی به نام wm 6.5.1 رو عرضه کنن که نسخه ی lite وین مو 7 هست.اسمش هم قراره بگذارن Windows phone.
مولتی تاچ هم به صورت کامل در وین مو 7 پیش بینی شده.یه سیستم هم روی وین مو 7 هست که اگه گوشی بیزینس مو ها رو دزدین یا گم شد،می تونن از راه دور اطلاعات روی گوشی رو پاک کنن.

طبق شایعات هم حدود 6 ماه تا معرفی رسمی Windows Mobile 7 مونده.

Ashlly

کاربر سایت
Jan 22, 2007
136
در مورد مولتی تاچ نبودنش باید عرض کنم که خیلی عجیب نیست چون تا بحال هیچ شرکتی غیر از اپل گوشی مولتی تاچ بیرون نداده . در مورد کاربرد مولتی تاچ هم همین کافیه که بدونید یکی از بزرگترین دلایل جذابیت ایفون همین مسئلس چون اگه با ایفون کار کرده باشید میدونید که بازی کردن با ایفون بدون مولتی تاچ بودنش هیچ معنایی نداره چون اکثر بازیهاش بر اساس استفاده از چند نقطه در صفحه بنا شده و همچنین چندین و چند کاربرد دیگه که در برنامه های کاربردیش استفاده داره .
Arena, crystal, viewty smart,G2 هم مولتی تاچ هستند. من قبلا توی Phonearena یه مقاله درباره مقایسه تکنولوژی های مختلف صفحه نمایش خوندم و تا اونجایی که یادمه گفته بود مولتی تاچ بودن قابلیت همه صفحه های خازنیه و مقاومتی ها کلا این خاصیت رو ندارن. البته چون خیلی وقت پیش خوندمش الان مطمئن نیستم، کسی نمیدونه آرشیو مقالات این سایت کجاست؟
نمیدونم ولی خوب اگر توی MGS برای Scope از مولتی تاچ استفاده نکنی هم خیلی به جایی بر نمیخوره. بین بازیهای Iphone در کل اصلا با اونایی که با مولتی تاچ کار میکنن خوشم نمیاد چون حضور دو تا انگشت تو صفخه اونم از نوع شصت و خپل کل لذت بازی رو از بین میبره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر