مقایسه ویدویی سرعت در Xbox1 & PS4

atlas

کاربر سایت
Feb 27, 2009
361
نام
اطلس
ps4-xbox-one-side-by-side-speed-test-640x360.jpg

سلام به همه دوستان

چند روز از لانچ هر دو کنسول نسل جدید میگذرد.خیلی ها در انتخاب یکی از دو کنسول دو دل هستند، انتخاب برایشان سخت است...ما هم اکنون ویدیویی را آماده کرده ایم که در آن سرعت هردو کنسول مورد سنجش قرار می گیرد.

مواردی که مورد سنجش قرار می گیرد:

• [*=center]مدت زمانی که طول می کشد کنسول از حالت کاملا خاموش، به حالت بوت یا داشبورد برود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد از حالت استند بای خارج بشود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد تا بازی نصب بشود.(البته برخی از بازی ها در هنگام بازی کردن،نصب می شوند)
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد کنسول از حالت خاموش، به حالت بوت یا داشبورد برود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد کنسول از استندبای خارج شود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد، بازی بر کنسول نصب شد.(البته برخی از بازی ها در هنگام بازی کردن،نصب می شوند)
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد از داشبورد به بازی برویم؛مدت زمان خارج شدن از بازی و بازگشتن به داشبورد.

جواب سوالات را در ویدیو بگیرید...
seb-playing-with-60-inch-tv-640x358.jpg

لینک دانلود

نتایج تست:

• انتقال از حالت خاموش به داشبورد: (پلی استیشن 4: 20 ثانیه – ایکس باکس وان: ۱ دقیقه و ۵ ثانیه)
  • انتقال از استندبای/هایبرنیت به داشبورد: (پلی استیشن 4: ۳ ثانیه – ایکس باکس وان: 12 ثانیه)
  • نصب بازی NBA 2K14 از روی دیسک: (پلی استیشن 4: 36 دقیقه – ایکس باکس وان: 46 دقیقه)
  • آمادگی برای بازی NBA 2K14 پس از قراردادن دیسک: (پلی استیشن 4:در همان لحظه – ایکس باکس وان: 6 دقیقه)
  • لود شدن بازی NBA 2K14 و انتقال از داشبورد به منوی اصلی بازی: (پلی استیشن 4: 38.7 ثانیه – ایکس باکس وان: 29.6 ثانیه)
  • ورود به محیط بازی از منوی اصلی بازی در NBA 2K14: (پلی استیشن 4: 37.6 ثانیه – ایکس باکس وان: 31.4 ثانیه)
Play Station 4 حداقل 95 ثانیه لازمه تا کنسول رو روشن کنی و بازی کنی
Xbox 1 حداقل 8 دقیقه و 6 ثانیه لازمه تا کنسول رو روشن کنی و بازی کنی

کدام از دو کنسول(XBOX ONE & PS4 ) سریع تر است؟؟

همانطور که در تصاویر ویدئویی نیز مشاهده می شود، تفاوت چندانی در سرعت پردازشی دو کنسول وجود ندارد. اما در برخی موارد همچون سرعت بوت شدن، پلی استیشن 4 به میزان محسوسی سریع تر از کنسول مایکروسافت است که می توان این مورد را به خروج از حالت استندبای نیز تعمیم داد. پلی استیشن بازی ها را به مراتب سریع تر نصب کرده و در مقابل، ایکس باکس نیز بازی ها را سریع تر از رقیب لود میکند. هر دو کنسول در برخی موارد تفاوت هایی را دارند، ولی در مجموع نمیتوان یکی از کنسول ها را به عنوان سریع تر، برتر از دیگری عنوان کرد.
اگر شما جزو افرادی هستید که کنسول خود را زیاد خاموش میکنید، در نتیجه پلی استیشن میتواند گزینه ی بهتری برای شما باشد، در صورتی که لود شدن بازی ها مدنظر شما باشد، ایکس باکس وان 20 درصد سریعتر از حریف ژاپنی عمل میکند. اما در صورت کلی، تفاوت چندانی بین دو کنسول وجود ندارد.

دوستان در منبع گفته شده که هردو کنسول با هم برابرند و اختلاف بسیار کمی دارند.ما هم به نظر منتقد احترام می گزاریم.اما دوستان انتخاب با شماست؟؟

منبع : PS4 vs. Xbox One: Side-by-side speed tests to decide which console is faster (video) | ExtremeTech

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
یا محمدرضا که میگه شما چند بار که بازی رو نصب نمیکنی ! خب مگه برای PC چنبار نصب میکنیم که کنسول فنها چندسال جز معایبش میدونستن ؟!
من خودم pc دارم و هیچ وقت هم نصب بازی رو عیب ندونستم!

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
نخیر یکی نمیکنم اروم باش .
-----
اون چیزی که من دیدم تو فیفا PS4 روشن شد بالا اومد وارد بازی شد ولی xbox هنوز داشت وارد داشبور میشد
حالا بازی نصب شه از اینم راحتتر اجرا میشه

تا xbox بوت بشه یه نیمه از بازی رو PS4 تموم شده .چه نصب بکنی چه از اول نصب باشه . حالا هر جور دوس داری برداشت کن
نه داداش دیگه مغلطه نکن من میگم از وقتی که روی بازی okمیکنی تا وارد شدن به محیط بازی :d ok? باز میبینی که xoneلود مود حالیش نی;) چون سیستم عاملشون زمین تا آسمون فرق دارن

Leon S.K 0006

کاربر سایت
Nov 23, 2013
22
نام
محمدرضا
اگه اشتباه نکنم این برتری های بیرون از بازی در PS4 بخاطر رم مدل بالاترش هست ! لامصب یه ذره هم نیست ! یکی دو دقیقه تفاوت دارن :|
اون برتری های وان داخل بازی هم اگه اشتباه نکنم بخاطر موو انجین هایی باشه که توی دستگاه گذاشته بودن ! ولی خوب 10 ثانیه تفاوت کجا، یک دقیقه کجا :d

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
این همه مورد بین دو تا کنسول میشه مقایسه شه ... ولی واقعاً یه همچین آماری مهمه ؟

اون احمقی که میره کنسولش رو بر اساس سرعت بوت سریعتر میخره یا سرعت نصب بازی سریعتر اونم سر چند ثانیه و دقیقه ، واقعاً احمقه :d

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
این همه مورد بین دو تا کنسول میشه مقایسه شه ... ولی واقعاً یه همچین آماری مهمه ؟

اون احمقی که میره کنسولش رو بر اساس سرعت بوت سریعتر میخره یا سرعت نصب بازی سریعتر اونم سر چند ثانیه و دقیقه ، واقعاً احمقه :d
بنچ مارک گرفتن از سرعت بوت به همراه بسیاری از بنچ مارک های دیگه همیشه بوده و هست. این یک مقایست. بنچ مارک هم برای مقایست. ;)

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
من برام لودهای بازی اهمیت داره اگه به خاطر داشته باشید orange boxروی کنسولا لود طولانی داشت که رابطه مستقیم داره روی گیم پلی بازی . در هر صورت چیزی که برای من مهم بود نشون از سریعتر بودن لودینگ توی xoneبود (توی گیم)موفق باشید :bighug:

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
خب باید کنسولت بالا بیاد تا رو بازی اوکی کنی یا نه . من بحثم از اول هم همین بود . تو بعدا اضافه شدی پس تو مغلطه میکنی نه من :dمدته نصب بازیش هم دو برابره ماله PS4 هست !

خب وقتی PS4 بازی رو در همون لحظه اجرا میکنه ولی رو xbox باید 5 دقیقه صبر کنی .یعنی PS4 همزمان هم نصب میکنه هم اجرا . ولی xbox فقط داره نصب میکنه . معلومه سرعت لود تو این لحظه یکی نیست . اگه هر دو بازیه نصب شده رو اجرا میکردن بله یه حرفی ...ولی فعلا هیچی وجود نداره که PS4 با رقیبش برابر شده باشه ولی :

امکانات سیستم عامل کدوم بیشتره من درجریان نیستم چون ندیدم شما میگی ماله وان بهتره باشه قبول !
کنسول میزاریم روی هایبرنیت اونوقت طبق گفته دوستمون سالواتوره وان زودتر پلی 4 بالا میاد... لازم نیست حتما خاموش کنی میتونیم بزاریم رو هایبرنیت مشکلی هم نداره

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,476
نام
Nightwing
کسی هست به خاطر زمان بوت کنسول یا زمان لود بازی نظرش نسبت به خرید کنسول عوض بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه هدف شمارو از زدن این حرف بدونم؟ همه ی سایت ها مقایسه می کنن همه هم به برتر بودن PS4 پی بردن اونوقت شما این کامنت بی هدف و بی معنی رو گذاشتی...

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
احتمالا منظورت 3 لایه بودن هست! 3 تا سیستم عامل به چه دردش میخوره؟

- - -ویرایش - - -

[
وان 3تا OS داره برای مولتی تسکینگ.
من نمیدونم شما و بقیه این سه عدد سیستم عامل یا همون OS از کجا میارید ... که بعضی ها میگن یکی از OS ها همین WCK و یکی دیگه از OS ها موقعه ای که دارید بازی میکنید هست و دیگری هم heypervisor که اینو از کجا اوردن GOD Knows ولی این BS به معنای واقعی هست ..
خود مایکروسافت اعلام کرد,کاری هم به گاد نداره.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
کنسول میزاریم روی هایبرنیت اونوقت طبق گفته دوستمون سالواتوره وان زودتر پلی 4 بالا میاد... لازم نیست حتما خاموش کنی میتونیم بزاریم رو هایبرنیت مشکلی هم نداره

دقت کرد که در این حالت داره برق مصرف میکنه همینجوری؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر