مقایسه اینترنت ایران و پاکستان

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
در رابطه با همین موضوع..............
39400.jpeg

lost_planet

کاربر سایت
Sep 7, 2006
43
اين افرادي كه مشخص شدن در عكس به نظر نميرسه زياد رابطه اي با اينترنت داشته باشن:laughing::blushing::
2hhnpcw.jpg

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
الان ربط "کپی رایت" به "اینترنت پرسرعت" چیه الان ؟!

عزیزان؛ اساتید؛ روشنفکران؛ خیلی ناراحتید برید کپی رایت رو رعایت کنید، چرا فقط شعار میدید پس ؟ مد شده تو این فروم همه دم از کپی رایت میزنن (دلیلش معلوم نیست البته، روشنفکری شاید؟ :-")

این بحثی ـه که ارزش جواب دادن نداره ؛ چون بیشتر شبیه جوکه این حرفا تو ایران...
---------------------------

پ.ن. با تشکر از پست های Ali_VDOی عزیز . چونکه تو این تاپیک مثل اینکه فقط ایشون دارن درک میکنن که اصلا قضیه چیه. خوشبختانه از قشر روشنفکر هم نیستن البته...
دوست عزیز متوجه هستید چی دارید میگید؟
روشنفکر یعنی چی؟
من معنی این کلمه رو درک نمیکنم.
البته گروهی هستن که توی مجلات و وب احساس بزرگی و تسلط میکنن و فکر کنم منظور شما از روشنفکر اونها باشن، و من ربطش رو به بحثی که میگم نمیفهمم.
هر شخصی که یک موضوعی رو مطرح میکنه روشنفکر که نیست.
این از جنبه ی کم شما نسبت به انتقاده که همچین حرفی رو میزنید و انگ روشنفکر بودن میزنید به ملت.
روشنفکرها خوشبختانه دارن توی هلفدونی آب خنک میخورن. اکثرشونم تا جایی که میدونم مجله نویسن که تا حالا دم از کپی رایت و اینها نزدن.

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
در رابطه با همین موضوع..............
39400.jpeg
این عکس که فیکه...:biggrin1:
نکته قابل توجه این بحث اینه که افغانی شمال پاکستان تو چادرش لب تابشو میذاره کناره پیک نیکش و با وای مکس میره تو نت حال می کنه...:biggrin1:که اینکار رو ما تو میهن اسلامی مون نمی تونیم انجام بدیم:biggrin1:

Zombie

کاربر سایت
Sep 3, 2008
437
بابا بیخیال اینترنت پرسرعت حالا که نداریم راه حل چیه؟

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
اون از گله که ژاپن ارتش نداره این از جمله بالا بعشق جنگ .
اصلا نمی خواستم از دانش خودم در زمینه تاریخ در این سایت استفاده کنم[خسرو معتضد شاگرد بنده هست:biggrin1:]ولی الان بدلایلی مجبورم...:biggrin1:
حرف ژاپن شد...:biggrin1:همین ژاپن که می فرمایید زمان جنگ جهانی دوم تمامی مستعمراتش در منچوری,جنوبشرق اسیا و اقیانوس ارام را به خاطر جنگ با امریکا از دست داد...علاوه بر این کلی از سربازانش کشته شدند و انهایی که زنده ماندند شاهد این شدند که دختران ژاپنی همراه با فاتحان دست در دست هم به مراکز... می روند و...:biggrin1:
اما چیکار کردن که دوباره خودشون رو ساختند؟=مانند عصر میجی گروههایی را به خارج فرستادند اما این بار نه برای تحصیل دانش و علوم جدید بلکه برای کسب دموکراسی این عمل رو انجام دادند...[با کمک امریکا]
نتیجه این شد که تمام اداب و رسوم قدیمی و دستپاگیرشان را کنار گذاشتند و با در امیختن جدیت و کوشش ژاپنیشان با فرهنگ غرب به اینجایی که الان هستند رسیدند...
حالا چرا ژاپن؟سریال تاجر پوسان رو دیده اید؟داستانش واسه ی سال1812هستش...:biggrin1:در اون زمان کره ای اسلحه هاشون در حد اسلحه های قرن شونزدهم بود[که همون هم از پرتغالییها گرفته بودند]وضع سپاه شون نیز طوری بود که نمی تونست یه عده راهزن رو سرکوب کنه...می دونید ما هم زمان با اونها اسلحه هایی جدید و سپاه تعلیم دیده زیر نظر فرانسویها رو داشتیم؟[زمان فتحعلیشاه]اصلا چرا ایران و کره قرن نوزدهم رو با هم مقایسه کنیم؟کره تا پایان جنگ جهانی دوم تفاوت چندانی با مغولستان نداشت![تاریخشون رو بخونید می فهمید...]
اما چیکار کرد که پیشرفت کرد؟از همون ژاپنیهایی که روزگارش رو سیاه کرده بودند و دختران جوان کره ای رو گروه گروه برای خوشگذرانی دسته جمعی سربازاشون می بردند برای اباد کردن مملکتشون کمک گرفتند و الان هم وضعیتشون رو می بینید...[البته منظورم کره جنوبی هستش...]
جنگ رو از نزدیک حس کردی؟
همین الان دارم حس می کنم...:biggrin1:[صداش از تمام کشورهای همسایه هر لحظه داره نزدیک و نزدیکتر میشه...:biggrin1:]
دیدی فلان کست بره به جنگ و برنگرده؟
اره ده نفر رو دیدم...اخرین نفرشون هم که خیلی برام عزیز بود عوض جنگ رفت تو تاسیسات وزرارت دفاع کشته شد...
میدونی کثافتهای عراقی چه غلطی کردن وقتی وارد خرمشهر شدن ؟( همونهایی که الان دوست و برادر هستند):biggrin1:...
اره حتما این عراقیهایی که بیشترشون شیعه دوازده امامی بودند اومدند مثل سربازان ژاپنی در نانکینگ چین اناث مردم رو...:biggrin1:
به هر حال به نظر من حق باAurlitoی عزیز هستش...دولت ما عقیده اش اینه که اول باید بداد کارتون خوابها و بچه های گرسنه حلبی ابادها برسه و اینترنت پر سرعت براش مفهوم حمایت از سگها و گربه های ولگرد رو داره...:biggrin1:این تاپیک هم نه اخر و عاقبت داره و نه باهاش میشه سرعت اینترنت رو 10 مگ کرد...:biggrin1:

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
بد نیست ادم اول پست طرف رو بخونه بعد نقل قول کنه

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
متاسفانه کاملا خوندم بعد نقل قول کردم;)

eqsan

کاربر سایت
Sep 13, 2008
26
نوشته شده توسط Aurlito:
اول اينكه گفتم كشور مرفه نه پيشرفته،‌ دوم گفتم داشتن نه دارن، سوم اونها كشور نيستن چون پرمدعاين... در ضمن ايران رو اضافه كنيد كه مردم خيال نكنن من امام جمعه ي آمل هستم كه همچين حرفي رو ميزنم. چهار كشور ايران،‌ بريتانيا،‌ فرانسه و آمريكا و چندتا كشور ديگه هستن كه فقط و فقط به درد موزه ميخورن و اصلا جاي زندگي نيستن.
محض یادآوری اگه یادت رفته چی گفتی:
"هرچقدر کشورهای پر مدعا(یکیشون ایران، یکیشون بریتانیا، یکیشون آلمان، یکیشون ایالات متحده. درسته در یک سطح پیشرفت نیستن اما به یک اندازه پرمدعان) دارن له له و دست و پا میزنن اونها دارن زندگیشون رو میکنن. خیال کردید اونها حکومتشون چجوریه؟ هرگز افتخار کردن به سیستم حکومتشون که مثل ایران سیستم حکومتشون بشه اسمشون؟ خیال کردید رییس جمهوراش کین؟ اکثرا نقش دیکتاتور رو دارن."

پس گفتی دارن نگفتی داشتن.
اگر شما دوست نداری توی فرانسه و آمریکا و آلمان و انگلیس زندگی کنی، چند تا علت میتونه براش وجود داشته باشه (مثلا یکیش همون ضرب المثل معروف) که البته علتش هر چیم باشه باز باعث نمیشه اینا رو کشور ندونیم، اتفاقا اینا از هر کشور دیگه ای کشور ترن!!!

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
محض یادآوری اگه یادت رفته چی گفتی:
"هرچقدر کشورهای پر مدعا(یکیشون ایران، یکیشون بریتانیا، یکیشون آلمان، یکیشون ایالات متحده. درسته در یک سطح پیشرفت نیستن اما به یک اندازه پرمدعان) دارن له له و دست و پا میزنن اونها دارن زندگیشون رو میکنن. خیال کردید اونها حکومتشون چجوریه؟ هرگز افتخار کردن به سیستم حکومتشون که مثل ایران سیستم حکومتشون بشه اسمشون؟ خیال کردید رییس جمهوراش کین؟ اکثرا نقش دیکتاتور رو دارن."

پس گفتی دارن نگفتی داشتن.
اگر شما دوست نداری توی فرانسه و آمریکا و آلمان و انگلیس زندگی کنی، چند تا علت میتونه براش وجود داشته باشه (مثلا یکیش همون ضرب المثل معروف) که البته علتش هر چیم باشه باز باعث نمیشه اینا رو کشور ندونیم، اتفاقا اینا از هر کشور دیگه ای کشور ترن!!!
دوست عزیز من کاملا به دستور زبان پستم توجه دارم و نمیدونم چرا متوجه نشدید.

اول اینکه طرف صحبت من این بود اگر پست رو با دقت میخوندید:
1- کشورهای اسکاندیناوی مرفه هستن
2- کشورهای اسکاندیناوی حکومت دیکتاتور داشتن
حالا چه ربطی به آلمان و انگلیس و فرانسه داره؟ نمیدونید اسکاندیناوی کجاست؟

من دارم میگم از چهار کشوری که گفتم خوشم نمیاد که ایران هم داخلشون به حساب میاد، و اصلا یک حرف اضافه بود. چرا متن رو طوری ویرایش و برداشت میکید که انگار من گفتم"دوست ندارم توی آمریکا زندگی کنم" یا "از این کشورها خوشم نمیاد"
کی از دو کیلو چیپس اسمیت و یک قوطی کوکاکولا همراه با همبرگر مخصوص مک دونالد بدش میاد؟ من گفتم از سیاست این چند کشور(که ایران هم جزءشون حساب میشه. تکرار میکنم که خیال نکنید ":sick:" هستم) خوشم نمیاد، برای همین آدم حسابشون میکنم.
بار دیگه گفتم اون جمله م در مورد ایران، ایالات متحده، فرانسه بریتانیا جزء بود و اصلا ربطی به متن اصلی که گفته بودم نداشت.
خواهش میکنم دیگه برداشت اشتباه نکنید تا بحث ازین منحرف تر نشه.

پی.اس: تا حالا اینقدر توی یک تاپیک پست نداده بودم. بیخیال بحث.

آخرین ویرایش:

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
اين وضع اينترنت ما براي سايتهاي ... نيست براي اينه که دولت مي بينه نمي تونه ديشهاي ماهواره رو از روي پشت بوم ها جمع کنه و گوشيهاي دوربين دار رو از دست بچه هاي دبستاني و پيش دبستاني بگيره براي همين چون مي بينه زورش فقط به اينترنت مي رسه اومده بهش سنگ اندازي مي کنه...اصولا مسخره است که کسي تو ايران به خاطر سايتهاي(به به!!)بره تو اينترنت و پول خود شو به خاطر 4تا عکس حروم کنه...به جاي اينکار ميره پاي ماهواره يا ميره از سر کوچه شون چهارتا فيلم مي گيره...واقعا خنده داره که دولت عوض اينکه بياد ماهواره ها(=که يه بچه هفت ساله هم ميتونه بره تو خرابترين کانالهاش)رو جمع کنه يا اين که گوشيها کثيف موبايل رو از دست بچه هاي دبستاني بگيره!!(چند روز پيشها کانال5داشت يه مراسم افطار تو يه مسجد رو نشون ميداد يه دفعه دوربين رفت دم در مسجد جايي که چندتا بچه ي10-11ساله يا کوچکتر سرشون تو گوشيهاي هم بود!!)عوض اينکار اومده با اينترنت در افتاده...جالبتر اينه که از اونطرف بعضي از کانالهاي فرهنگي ماهواره رو باز مي کنه...!!!!
از اينترنت بدتر وضع فروش کنسولها و رعايت نشدن کپي رايته!!ps3داره تو بورکينافاسو هم لانچ مي شه ولي تو مملکت ما نه!به خاطر همين امثال بنده بايد ارزوي يه متال گير4رو به گور ببرند!(البته اگه بالاي50سال عمر کنم شايد بتونم بشينم با نوه هاي گلم بازي کنم!البته تا اون موقع ايرانيها حتما بازي رو دستکاري مي کنند=اسنيک رو به خاطر لباس چسبناک شلوار کردي پاش مي کنند و ...:biggrin1:)
اينترنت هم فقط منتظر باشيد که تاپيک مقايسه سرعت و قيمت اينترنت ايران-افغانستان يا ايران-سومالي باز شه!شايدم خدا رو چه ديديد يه فتوايي هم در بياد اصلا حروم اعلام شه و ما هم راحت شيم!
کاملا با حرفهايي که اوس ممد زد موافقم...اين مشکل اينترنت بر مي گرده به گذشته و کارهايي که خود مردم مون با سکوت خراب کردند...اصلا وقتي نه تفريحي تو اين مملکته نه امکاناتي بهتر بود همين اينترنت ذغالي رو هم جمع مي کردند همه مون رو مي فرستادند به کارخونه ها و مزارع اشتراکي که از بيکاري هم دربيايم!
محض يادآوري اگه يادت رفته چي گفتي:
"هرچقدر کشورهاي پر مدعا(يکيشون ايران، يکيشون بريتانيا، يکيشون آلمان، يکيشون ايالات متحده. درسته در يک سطح پيشرفت نيستن اما به يک اندازه پرمدعان) دارن له له و دست و پا ميزنن اونها دارن زندگيشون رو ميکنن. خيال کرديد اونها حکومتشون چجوريه؟ هرگز افتخار کردن به سيستم حکومتشون که مثل ايران سيستم حکومتشون بشه اسمشون؟ خيال کرديد رييس جمهوراش کين؟ اکثرا نقش ديکتاتور رو دارن."

پس گفتي دارن نگفتي داشتن.
اگر شما دوست نداري توي فرانسه و آمريکا و آلمان و انگليس زندگي کني، چند تا علت ميتونه براش وجود داشته باشه (مثلا يکيش همون ضرب المثل معروف) که البته علتش هر چيم باشه باز باعث نميشه اينا رو کشور ندونيم، اتفاقا اينا از هر کشور ديگه اي کشور ترن!!!
فکر کنم شما زبان فارسي رو تازه ياد گرفتيد:biggrin1:(چون نه خودت چيزي رو که مي گي مي فهمي نه فرق تزار نيکلاي دوم رو با اغا محمدخان رو ميدوني ونه فرق کتاب داس کاپيتال کارل مارکس رو با کتاب نقد معنوي بر سريال جواهري در قصر رو:biggrin1:)يا اينکه مي خواي همينطوري الکي به پستهاي اين اقا گير بدي...;)
وزير ارتباطات افغانستان از واگذاري اينترنت 2مگ در شهرهاي مزارشريف و دوست محمدخان خبر داد:laughing::laughing:

eqsan

کاربر سایت
Sep 13, 2008
26
دوست عزیز من کاملا به دستور زبان پستم توجه دارم و نمیدونم چرا متوجه نشدید.

اول اینکه طرف صحبت من این بود اگر پست رو با دقت میخوندید:
1- کشورهای اسکاندیناوی مرفه هستن
2- کشورهای اسکاندیناوی حکومت دیکتاتور داشتن
حالا چه ربطی به آلمان و انگلیس و فرانسه داره؟ نمیدونید اسکاندیناوی کجاست؟

من دارم میگم از چهار کشوری که گفتم خوشم نمیاد که ایران هم داخلشون به حساب میاد، و اصلا یک حرف اضافه بود. چرا متن رو طوری ویرایش و برداشت میکید که انگار من گفتم"دوست ندارم توی آمریکا زندگی کنم" یا "از این کشورها خوشم نمیاد"
کی از دو کیلو چیپس اسمیت و یک قوطی کوکاکولا همراه با همبرگر مخصوص مک دونالد بدش میاد؟ من گفتم از سیاست این چند کشور(که ایران هم جزءشون حساب میشه. تکرار میکنم که خیال نکنید ":sick:" هستم) خوشم نمیاد، برای همین آدم حسابشون میکنم.
بار دیگه گفتم اون جمله م در مورد ایران، ایالات متحده، فرانسه بریتانیا جزء بود و اصلا ربطی به متن اصلی که گفته بودم نداشت.
خواهش میکنم دیگه برداشت اشتباه نکنید تا بحث ازین منحرف تر نشه.

پی.اس: تا حالا اینقدر توی یک تاپیک پست نداده بودم. بیخیال بحث.
من متوجه شدم اما ظاهرا شما متوجه نیستی داری چی میگی!
پستت رو دوباره نقل قول می کنم و اینبار خیلی ابتدایی، در حدی که برات قابل درک باشه توضیح میدم تا شاید متوجه بشی!
این پست شما بوده مگه نه؟
"هرچقدر کشورهای پر مدعا(یکیشون ایران، یکیشون بریتانیا، یکیشون آلمان، یکیشون ایالات متحده. درسته در یک سطح پیشرفت نیستن اما به یک اندازه پرمدعان) دارن له له و دست و پا میزنن اونها دارن زندگیشون رو میکنن. خیال کردید اونها حکومتشون چجوریه؟ هرگز افتخار کردن به سیستم حکومتشون که مثل ایران سیستم حکومتشون بشه اسمشون؟ خیال کردید رییس جمهوراش کین؟ اکثرا نقش دیکتاتور رو دارن. "

حالا جواب اون صحبت هات.
1. منم میدونم کشور های اسکاندیناوی مرفه هستن.
2. دارن فعل زمان حاله، نه گذشته. پس نگفتی داشتن، گفتی دارن، یعنی گفتی رئیس جمهور هاشون نقش دیکتاتور رو دارن، که اصلا اینطوری نیست. پس در این زمینه لطفا از دادن اطلاعات غلط بیشتر به خورد بقیه خودداری کنید. محض اطلاع جناب عالی:
http://www.economist.com/media/pdf/DEMOCRACY_TABLE_2007_v3.pdf

سوئد رتبه اول رو در زمینه داشتن معیار های دموکراسی بین 167 کشور دنیا که بررسی شدن داراست. آیسلند رتبه دوم، نروژ رتبه چهارم، دانمارک رتبه پنجم و فنلاند رتبه ششم! یعنی 5 کشور اسکاندیناوی بین 6 کشور اول از نظر داشتن معیار های دموکراسی در دنیا هستن!

این یه بخش از صحبت های جناب عالی بود که من بهش اشاره کردم و در مورد کشور های به قول خودت مرفه بود و اصلا ارتباطی به کشور های فرانسه و آلمان و ... نداشت و اصلا نمیدونم چرا فکر کردی من نمیدونم کشور های فرانسه و آلمان و آمریکا و ... کشور های اسکاندیناوی نیستن! بخش دیگه هم صحبتت در مورد کشور های به قول خودت پر مدعا بود که به صورت واضح گفتی کشور نیستن و توی پست بعدیت هم گفتی:
"چهار كشور ايران،‌ بريتانيا،‌ فرانسه و آمريكا و چندتا كشور ديگه هستن كه فقط و فقط به درد موزه ميخورن و اصلا جاي زندگي نيستن. "

وقتی میگی اصلا جای زندگی نیستن یعنی اینکه دوست نداری اونجا زندگی کنی دیگه، مگه نه؟ پس حالا چرا توی همین پست آخرت میگی همچین حرفی نزدی و من نوشته ات رو جوری ویرایش میکنم که انگار گفتی دوست نداری توی آمریکا زندگی کنی؟
اون نوشته خودته، کسی هم ویرایشش نکرده، معنیش هم کاملا مشخصه.
من فکر میکنم شما علاوه بر اینکه در مورد مسائلی که اصلا اطلاعاتی در موردشون نداری نباید زیاده از حد اظهار فضل کنی، باید یکمی هم روی دستور زبان فارسی کار کنی تا حداقل خودت متوجه حرفهای خودت بشی! و هی نیای بگی من کی چنین حرفی زدم! (انگار خودتم معنی حرفهاتو نمیفهمی!)

نوشته شده توسط david hayter:
فکر کنم شما زبان فارسي رو تازه ياد گرفتيد:biggrin1:(چون نه خودت چيزي رو که مي گي مي فهمي نه فرق تزار نيکلاي دوم رو با اغا محمدخان رو ميدوني ونه فرق کتاب داس کاپيتال کارل مارکس رو با کتاب نقد معنوي بر سريال جواهري در قصر رو:biggrin1:)يا اينکه مي خواي همينطوري الکي به پستهاي اين اقا گير بدي...
با ذکر این نکته که از بخش اول سخنانتون نهایت استفاده رو بردیم lol، در مورد بخش دوم که به من مربوط میشه و الان این بالا نقل قول شده باید عرض کنم که اولا فکر میکنم بهتر باشه توی چیزی که بهت مربوط نمیشه دخالت نکنی و ثانیا اینکه من حداقل زبان فارسی رو تازه یاد گرفتم، شما که هنوز 4 تا جمله درست نمیتونی بنویسی بهتره در این زمینه از این حرفها نزنی.
ضمنا سعی کن انقدر بی ربط حرف نزنی چون دو تا پست آخرت رو که من دیدم هیچ ارتباط معنایی با بحث و نقل قول هایی که کرده بودی نداشتن. ظاهرا خیلی هم دوست داری 4 تا کلمه ای که از اینور و اونور شنیدی رو بگی تا اینجوری القا کنی به خواننده که "نه بابا، این یارو هم یه چیزی حالیشه که داره این حرفها رو میزنه!"

seji

کاربر سایت
Dec 21, 2006
242
توجه توجه

فروش اینترنت 1Mb پنجاه هزار تومان

فروش اینترنت 2Mb صد هزار تومان

بدون محدودیت دانلود

SPS12

کاربر سایت
Oct 12, 2006
4
نام
Saeed
ولي من فكر مي كنم حق مردم ما همينه چون جنبه هيچيو نداريم و از هر چيزي فقط در مورد خلافش و استفاده ندرست ازش رو بلديم!!!!!

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
سلام
چه بحثی شد دوستان من این همه رو نخوندم بجز یکی دو پست
حالا به کجا رسیدیم:biggrin1:
هیچ جا به جای اینکه بیام پست های همدیگر رو نقل کنیم بعد چند صفحه بحث کنیم
به فکر راه حل باشیم
که اصلا هسچ راه حلی نیست تا اینکه

توجه توجه

فروش اینترنت 1Mb پنجاه هزار تومان

فروش اینترنت 2Mb صد هزار تومان

بدون محدودیت دانلود

کجاست

ولي من فكر مي كنم حق مردم ما همينه چون جنبه هيچيو نداريم و از هر چيزي فقط در مورد خلافش و استفاده ندرست ازش رو بلديم!!!!!

اقا خواهشا صفحه های قبلو بخون میدونی چرا اینقدر بحث شده به خاطر همین موضوع

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر