مقایسه اینترنت ایران و پاکستان

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
1.شما مثل اينكه اصلا تو اين مملكت زندگي نميكني!!
مردم حقشون رو درخواست ميكنن بهشون داده نميشه اونوقت ميخواي به خواسته ي مردم قانون كپي رايت اجرا شه؟!!! فكر ميكني تا حالا كسي اين درخواست رو نكرده؟
2.آهان!!! من خيلي چيزها نخواستم و نكردم پس چجوري الان همش انجام شده؟
3.من ديگه مطمئن شدم شما جغرافيا ميخونيد.:biggrin1:
پس ميگيد تقصير مردمه كه نفت و گاز ايران مفتي به كشورهاي همسايه فرستاده ميشه يا در ونزوئلا مفتي كارخونه ي اتومبيل سازي زده ميشه؟
خير. با قاطعيت ميگم تقصير مردمش نيست!
4. خيلي جالبه. فكر ميكردم فقط خارجيها به ما به چشم يه تروريست نگاه ميكنن. نگو مردم به خودشونم رحم نميكنن.
5. يعني داري ميگي تو ايران گيمر وجود نداره؟ پس 25000 نفري كه اينجا عضون كشكن ديگه؟ آره؟
6. همت بايد به جز مردم در دولت هم باشه.
7. پس مردم آلمان يا ژاپن ميخوان باهاش فيلم دانلود كنن؟
8. نه خير. همتاي جمله ي من اينه كه: من اگه الان اين غذا رو نداشتم بخورم الان از گشنگي ميمردم.
9. من تمام اين حرفاي شما رو ميتونم به راحتي با دلايل سياسي جواب بدم ولي متاسفانه جاش اينجا نيست.
1- ایکاش جوابم مثبت بود، و مطمئنم احدالناسی این درخواست رو نکرده.
2- ...
3- بذارید یک جنگ پیش میاد، اونوقت میفهمید که اینها نقش Armor رو بازی میکنند. البته از بحث به دوره و بحث منحرف میشه و در نهایت تاپیک قفل میشه پس جواب روراست نمیدم.
4- گل آفتابگردون و سوسکی که توش زندگی میکنه این رو تایید میکنه. چرا من نگم؟
5- هستن، گفتم اگر ناشرین بفهمند.
6- دولت جزءیه از مردم، همت که استرکنین نیست تزریقش کنن. اینجا به گونه ای صحبت میکنید که انگار از تیم دولت از کنیا پست شده به ایران. حکومت ایران فقط توی یک بعد زمانی دست غیر بوده و اونهم اواسط قرون هجری و سلطه ی تورانی آلتاییها و مغولهاست وگرنه ایران هیچوقت مستعمره نبوده که بیگانه ای بهش حکومت کنه. هرچی میبینید، از وجود مبارک خودتونه پس در هر حالت خودتون رو سرزنش میکنید.
7- خیر... اما مردم آلمان و چین کلی سود دارن برای اینترنت. آلمان: سایت Rapishare برای مثال.
8- Misunderstanding, or possibly you oughta know what i mean by this and you won't get convinced. Лошо Патриотичния.
9- خوشبختانه.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,099
1- ایکاش جوابم مثبت بود، و مطمئنم احدالناسی این درخواست رو نکرده.
2- ...
3- بذارید یک جنگ پیش میاد، اونوقت میفهمید که اینها نقش Armor رو بازی میکنند. البته از بحث به دوره و بحث منحرف میشه و در نهایت تاپیک قفل میشه پس جواب روراست نمیدم.
4- گل آفتابگردون و سوسکی که توش زندگی میکنه این رو تایید میکنه. چرا من نگم؟
5- هستن، گفتم اگر ناشرین بفهمند.
6- دولت جزءیه از مردم، همت که استرکنین نیست تزریقش کنن. اینجا به گونه ای صحبت میکنید که انگار از تیم دولت از کنیا پست شده به ایران. حکومت ایران فقط توی یک بعد زمانی دست غیر بوده و اونهم اواسط قرون هجری و سلطه ی تورانی آلتاییها و مغولهاست وگرنه ایران هیچوقت مستعمره نبوده که بیگانه ای بهش حکومت کنه. هرچی میبینید، از وجود مبارک خودتونه پس در هر حالت خودتون رو سرزنش میکنید.
7- خیر... اما مردم آلمان و چین کلی سود دارن برای اینترنت. آلمان: سایت Rapishare برای مثال.
8- Misunderstanding, or possibly you oughta know what i mean by this and you won't get convinced. Лошо Патриотичния.
9- خوشبختانه.
1. اي كاش كمي اطلاعات درباره ي سياست داشتي ولي حيف...
3. تنها كسايي كه نقش Armor رو ايفا ميكنن مردمن. اگه جنگ بشه همين Armorهاي شما Stealth ميشن.
4. فقط ميتونم بگم واقعا متاسفم...:(
5. حتما چون ناشرين متوجه نميشن باز مردم ايران بايد مجازات بشن.:laughing:
6. اي كاش از كنيا به ايران پست شده بود. اون دولتهاي دموكراتيك هستن كه جزئي از مردمن نه بره ما. الان ما يه چيزي تو همون مايه هاي زمان سلطه ي مغولهاييم. بلكه بدتر. اگه نميدوني بدون.
7. اصلا جواب شما ربطي به جواب من داشت؟
شما گفتي مگه با اينترنت 10 مگ فيلم دانلود ميكنن منم گفتم خوب مگه اونا دارن, دارن باهاش فيلم دانلود ميكنن؟
8. يكي از قوانين سايت تايپ فارسيه.
9. متاسفانه. وگرنه ديگه جوابي باقي نميموند.

Iraj

کاربر سایت
Aug 5, 2006
1,218
نام
ایرج آیریان
باز یک بهونه ای برای نخریدن بازیها و کپی کردنشون، پیدا میشد و همین آش و همین کاسه
به پیر به پیغمبر این مشکل فقط تو ایران نیست که !
همه جی دنیا الان دارن بازی رو کپی میکنن ! فقط نه مثل ایران به صورت شرکتی و داخلا قانونی !
اما تحریم ما توسط دولت از اینترنت هیچ راه حله مناسبی نیست!
ایول اینو موافقم شدید !
ولی فکر کنم دوستمون Aurlito مطمئنه که این تحریم از ایران نیست ! همون تحریمیه که دولت ما داره متقبل میشه!
اصلا منظورم این نبود... منظورم این بود که هر کشوری باید در سطح خودش به اینترنت دسترسی داشته باشه و سطح اینترنت رو هم با با سرعت تعیین میشه. ایران همونطور که گفتم سودی جهت اینترنت نداشته پس سطح اینترنتش کاملا مناسب حال هست.
یه سوال دارم ازت !
سرعت خودت چقدره ؟
یه مثال هم دارم !
تو شهرمون شاید که نه مطئنا باور نمیکنی که مردم به xbox 360 میگن ps3 !!!
واسم خیلی جالب بود که یه بچه 14 ساله اومده بود پیشم و در مورد مدلهای مختلف xbox 360 ریجنهاش سوال میکرد ! (مغازه کامپیوتری هستم !) گفتم اینا رو از کجا میدونی ، گفت از تو نت سرچ کردم !
بازم میگی ایران همونطور که گفتم سودی جهت اینترنت نداشته ...
من خودم چندین نفر رو میشناسم که به خاطر هزینه ای که کارت اینترنت و تلفن داره پدر و مادرشون بهشون اجازه مثلا خریدن بیشتر از 20 ساعت کارت اینترنت رو نمیدن !
منهم موافقم که ایران اکثر سایتهاش بی هدف هست. جز چندتا فروم بدردبخور که یکیش بازی سنتر هست، چیز دیگه ای ندیدم. همش جوک و اس ام اس و ازینجور چیزهاست. تک و توکی هم مقاله میذارن، بقیه ترجمه میکنن و اکثرا کپی میکنن اونها رو. وبسایتهای ایران محدود شده به همین چیزها.
یا شما محدود فکر میکنی و مطمئنی که همه مثل خودتن !
یا اینکه فقط تو سایتهای فارسی زبان دنبال اطلاعات به روز میگردی ؟
خدایی تو همین سایتهای فارسی زبان فقط چند تا فروووم پیدا کردی !!!!! (به 5 تا میرسه اونایی که پیدا کردی ؟ :sick: )
آخه میدونی، سواد و عام مردم ایران فاکتور "کیفیت" رو باهاش اشنایی نداره.
اینم به نظر من یکی از بزرگترین مشکلاتت هست که همه رو با یه چوب میزنی !
من خودم رو بگم خدایی تا قبل از آشنا شدن با مثلا سایت پرشنتولز فیلمهای جدید رو همیشه دزدی از پرده میدیدم ! چون نسخه دیگه ای نبود ! ولی الان خدایی کیفیت زیر دایویکس یا دیویدی رو به هیچ عنوان قبول ندارم !
1- تقریبا بله چون مردم باید از نمایندگان درخواست به بحث گذاشتن اجرای این قانون رو بکنن.
2- نه اینجوری "نخواستید" اینطوری "کردید" از روی قصد.(همه میفهمن سر یک نرم افزار 5000 تومن خرج نشده)
3- این رو هم تقصیر خودتونه... کشوری که جنوب غربیش نفت و گاز داره، جنوبش یک دریا و خلیج پر از ماهی که به اقیانوس هند که به استرالیا، اروپا و آمریکا راه داره هست، جنوب شرقیش یکعالمه باغ تنقلات و هست، به مرکزش معدن فلزات هست و به شمالش یکعالمه ماهی و منابع طبیعی غنی و مخصوصا کشاورزی خوب. حالا مردم این کشور اونقدر بی همتن که حقوق یک کارمند توش 500000 هست که باید با آه و ناله زندگی کنه، در حالی که ژاپن که 1/3 این منابع رو نداره باید به همه جا پورت و شیپمنت داشته باشه و توی دنیا به Land of The Rising Sun معروف شده باشه. قابل تاسف نیست؟ تقصیر مردمش نیست؟
نه !
مثل اینکه حواست نیست تو ایرانی !
یه مثال واسم بزن که نشون میده ایران مردم سالاره که بخواد این تو این عوامل اثری بزاره !
7- میخواید چیکار اینترنت بالای 10 مگ؟ فیلم دانلود کنید؟
شما که اینقدر از اونو اطلاعات کاملی دارید میشه بگید اونا که کپی رایت رو رعایت میکنن با این سرعت چیکار میکنن ؟که اینوریا به هیچ عنوان علاقه ای به انجام اون کار نداشته باشن و فقط بخوان فیلم دان کنن ؟!!!
شعور اگر باشه، احتیاج به فرهنگ سازی نیست.
با این حساب خیلی وقته ملت ما شعور ندارن !
3- Ps3 به نیگاجابابا هم لانچ میشه. خوشحالم خوب بخرید. دو دلید؟ برید انجمن مخصوص Ps3.
در این مورد قبلا هم نظرم رو گفتم (میدونم به درد کسی نخورد !)
4. خيلي جالبه. فكر ميكردم فقط خارجيها به ما به چشم يه تروريست نگاه ميكنن. نگو مردم به خودشونم رحم نميكنن.
یکی گفت از ماست که بر ماست :D ! کی بود ؟ :D
5. يعني داري ميگي تو ايران گيمر وجود نداره؟ پس 25000 نفري كه اينجا عضون كشكن ديگه؟ آره؟
نه آقا !
اینا گیمر نیستن که !
اینا احتمالا دارن دنبال یه راه تقلب (cheat) واسه بازی های کپی که با دایل آپ دانلود کردن میگردن :D گیمر کیلو چنده !!
6. همت بايد به جز مردم در دولت هم باشه.
تا وقتی دولت ع## باشه نیست و نمیشه !
Aurlito ببینیم با این همه لالایی خوابت برده ؟
خودت الان داری با ویندوز ارجینال حال میکنی یا با ویستا ؟
بازی که میکنی ! دیسکات هم همه ارجینالن دیگه ؟ مطمئن باشم ؟ کپی نمیکنی که ؟

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
هرچند من با منطق پیش اومدم(از نظر خودم) اما لحن شما رسیده به تحقیر و کنایه.

به پیر به پیغمبر این مشکل فقط تو ایران نیست که !
همه جی دنیا الان دارن بازی رو کپی میکنن ! فقط نه مثل ایران به صورت شرکتی و داخلا قانونی !
و گسترده تر.

یه مثال واسم بزن که نشون میده ایران مردم سالاره که بخواد این تو این عوامل اثری بزاره !
ببینید، ایران شخص نیست. ایران یک مرز بندیه. یک مرزبندی موجودیت خارجی نداره. یک موجودیت مجازی هرگز نمیتونه چیزی باشه و صفتی داشته باشه.
ایران مردم سالار نیست مثل اینه که بگیم پاهای من بی عرضه ان یا دستهای من از فرمانم باز میزنن. هرچقدر مردم همت داشته باشند، سطح رفاه و تکنولوژی میره بالاتر.
یک مثال بزنم، بیرون این مرزبندی کشورهای زیادی هستند که ساکت نشستن. 5 تا کشور اسکاندیناوی، کشورهای فرانسوی زبان به جز فرانسه، و کشورهای اروپای غربی.
هرچقدر کشورهای پر مدعا(یکیشون ایران، یکیشون بریتانیا، یکیشون آلمان، یکیشون ایالات متحده. درسته در یک سطح پیشرفت نیستن اما به یک اندازه پرمدعان) دارن له له و دست و پا میزنن اونها دارن زندگیشون رو میکنن. خیال کردید اونها حکومتشون چجوریه؟ هرگز افتخار کردن به سیستم حکومتشون که مثل ایران سیستم حکومتشون بشه اسمشون؟ خیال کردید رییس جمهوراش کین؟ اکثرا نقش دیکتاتور رو دارن.
اما چرا پیشرفت کردن؟ چون مردمشون همت دارن.
زمانی که ایران در اوج پرمدعایی و سانتیمانتالیسم بود ژاپن هنوز شهرهاش دیواره کشی بود. چرا ژاپن پیشرفت کرد؟
میدونستید ژاپن ارتش نداره و مستعمره ی آمریکاست؟
اینها رو نمیدونید که همچین جملات قصاری رو عرض میفرمایید.
خلایق هرچه لایق. شما دست در دست هم به مهر، به آبان و به اذر هم بدید نمیتونید میهن خویش را کنید آباد چون یک جو همت ندارید.
من یک احمق نیستم بشینم اینجا شما رو آگاه کنم به خیال خودم.
اما کسایی هم که وظیفشون آگاه کردن مردم احمقن.
هر روزنامه نگار خیال میکنه الان میبرنش توی وزارت اطلاعات دو ساعت بدون مواد میذارنش(شکنجه ی وزارت اطلاعات از زمان جنگ به بعد، همینه. میدونستید؟ اکثر شاعرها مثل شهریار رو با همین حقه رام کردن). چرا؟ چون همت نداره.
اگر ایران یک شخص مثل هیتلر داشت خوب بود... نداره و نخواهد داشت. مردمش دارن با افسانه(کوروش دوم کبیر:laughing:) بار میان و منطق و علم رو فراموش نمیکنن.
متاسفم.
دانشمند هم توی ایران زیاده که همشون آلمانن. متاسفم برای آلمان که نشسته و بلند نمیشه.
باید یک جنگ جهانی درست و حسابی راه بیفته تا دوباره سمت و سوقها تعیین شه.

ببخشید از موضوع منحرف شدم.

خدایی تو همین سایتهای فارسی زبان فقط چند تا فروووم پیدا کردی !!!!! (به 5 تا میرسه اونایی که پیدا کردی ؟ :sick: )
فروم سازی کار خفنیه؟ میدونید سیستم مدیریت محتوای اوپن سورس که باهاش فرومهای ایرانی رو میسازن چیه؟ یک سیستم مدیریت محتوای ساخت ایران نام ببرید.
یک سایت آپلود جهانی که توی ایران باشه نام ببرید.
یک وب هاستینگ که در ایران باشه نام ببرید.
یک پورتال ایرانی نام ببرید.
یک برادکست ایرانی نام ببرید.
یک سرچ انجین ایرانی نام ببرید.
یک سایت ایرانی به زبان انگلیسی نام ببرید.

شما که اینقدر از اونو اطلاعات کاملی دارید میشه بگید اونا که کپی رایت رو رعایت میکنن با این سرعت چیکار میکنن ؟که اینوریا به هیچ عنوان علاقه ای به انجام اون کار نداشته باشن و فقط بخوان فیلم دان کنن ؟!!!
برادکست فیلمها، خرید فیلم و بازی و بعد دانلودش، تحقیق علمی خفن، و ازینجور کارها.
البته اینها مختص به فرهنگ عامه ی کشورهای پایه بالا(منظورم بریتانیا، امریکا و فرانسه نیست چون این سه کشور رو+ایران اصلا کشور نمیدونم) نیست و کشورهای پایه بالا(هرکشوری جز اون چهارتا) کار معمولیشون رو با اینترنت میکنن.

seji

کاربر سایت
Dec 21, 2006
242
دوستان ADSl 128 kb با پهنای باند 8 GB تو رشت ماهیانه 31700 تومان خرج داره

اگه از نماینده شرکت پارس آنلاین بگیریم میشه 35900 تومان

:confused:

eqsan

کاربر سایت
Sep 13, 2008
26
دقیقا میدونم چی میگی پارسیا جان ولی یک نکته رو دقت کن نمیشه با محدود کردن چیزی اول به فرهنگش رسید و بعد اون رو ازاد کرد.
دلیل اون لغاتی که تو گوگل سرچ شده بود رو باید خارج از دنیای اینترنت جستجو کرد که البته خودت بهتر از من میدونی .
ضمن اینکه کپی رایت یه سری زمینه میخواد که متاسفانه نداریم .( از همه مهمتر زمینه مالی قضیه ) البته توجیح نیست برای دزدی ولی دلیل هست . یعنی نمیگم کار خوبی میکنم کپی میکنم ولی حداقل میگم ندارم که اصل رو بخرم . ضمن اینکه بزرگترین ناقضان کپی رایت خود کشور های پیشرفته ( نسبتا پیشرفته ) هستند .مثلا چین یا حتی خود امریکا و البته تاجایی که میدونم وقتی میگن فلان گیم بعلت کپی های غیر قانونی ضرر کرد منظورشون بازار ایران نیست چون اصلا جزو بازار نیستیم .
این قسمت پستتون اصلا درست نیست. ضمنا فکر می کنم چین هم هنوز کشور پیشرفته ای به حساب نمیاد.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,529
نام
کورش
دیگه داره بحث های اینجا از جاده منطق خارج میشه و میزنه جاده خاکی .
خیال کردید رییس جمهوراش کین؟ اکثرا نقش دیکتاتور رو دارن.
نخیر اصلا اینطور نیست دیکتاتور به کسی میگن که تحمل نقد و انتقاد رو نداره و فقط حرف خودش رو دیکته میکنه در صورتی که ثابت شده شما در این کشور ها شدید ترین نقد ها رو میتونید به بالا ترین مقام داشته باشید
میدونستید ژاپن ارتش نداره و مستعمره ی آمریکاست؟
درسته ارتش نداره ولی مستعمره نیست قرار داد دفاعی داره در صورت وقوع جنگ این جوانان امریکایی هستن که در راه ژاپن به ... میرن .اصولا ژاپنی ها اونقدر عقل داشتن که از کامیکاز به نداشتن ارتش برسن ولی در عین حال دنیا رو اونقدر بخودشون وابسته کنن که تمامی قلدر ها پشت سرشون وایستن و ازشون دفاع کنن. قدرت به عقل ه نه به زور بازو . ضمنا حفظ استقلال و تمامیت ارضی با داشتن روابط بین الملی فرق داره . این چیزیه که ما نفهمیدیم ولی ژاپنی ها و ویتنامی ها فهمیدن .

هر روزنامه نگار خیال میکنه الان میبرنش توی وزارت اطلاعات دو ساعت بدون مواد میذارنش(شکنجه ی وزارت اطلاعات از زمان جنگ به بعد، همینه. میدونستید؟ اکثر شاعرها مثل شهریار رو با همین حقه رام کردن). چرا؟ چون همت نداره.

:baby::baby::baby:
potassium رو که یادت نرفته؟
اگر ایران یک شخص مثل هیتلر داشت خوب بود
بالاخره دیکتاتور خوبه یا بد؟
باید یک جنگ جهانی درست و حسابی راه بیفته تا دوباره سمت و سوقها تعیین شه
اون از گله که ژاپن ارتش نداره این از جمله بالا بعشق جنگ . شما چند سالته؟ جنگ رو از نزدیک حس کردی؟ اواره شدی؟ ( من شدم) دیدی فلان کست بره به جنگ و برنگرده؟ هر شب بمباران رو یادت میاد ؟ زدن مدرسه ابتدایی دخترانه رو یادت میاد؟ میدونی یکی سر نداشت یکی پا نداشت یکی نصف شده بود؟ میدونی اینجا دیگه فلسفی حرف زدن بدرد نمیخوره . میدونی کثافتهای عراقی چه غلطی کردن وقتی وارد خرمشهر شدن ؟( همونهایی که الان دوست و برادر هستند) .

پ.ن: بحث رو سیاسی نکنید وگرنه تاپیک بسته میشه . ممنون از همکاریتون

Takavach

کاربر سایت
May 6, 2008
318
نام
تکاوچ
عجب بحثی شده :biggrin1:.
خودمونیم اسم تاپیک مثل همیشه کوچکترین ربطی به بحث های توش نداره :cheesygri.

بزارید یه چیزی رو روشن کنم براتون این بحثی که الان دارید می کنید فکر کنم حدود یک ماه پیش بود که طی یک منبع خبری توی خیلی از سایتهای معتبر دنیا شد و اصلاَ بحث سر ایران نبود ولی هر ایرانی که می خوند با هر مقدار فرهنگ فقط به یک چیز میرسید که ایران محل دزدی از مردم هستش شاید بخاطر همین هم سرعت نت پایین هستش که این چیزها رو نفهمیم .
بحث این بود که میانگین سرعت نت در کشورهای مختلف دنیا چقدر هستش که ژاپن در دنیا اول بود با سرعت 64mb در ثانیه که بصورت طنز نوشته بود با این سرعت میشه یک فیلم dvd با بهترین کیفیت صدا رو بدون هیچ مشکلی بصورت آنلاین دید و بعدش کشورهای بعدی رو اسم برد و رسید به امریکایی که همه مهندسین اینجا میگن حقشونه بهترین نت رو داشته باشن به هزار دلیل جک و مسخره ... امریکا میانگین سرعت نتش 2 مگ بود و همه از این شاکی بودن که حقش خیلی بیشتر از ایناست ولی چیزی که خیلی جالب بود قیمت اینترنت ها بود که من وقتی می خوندم هرچی فحش بلد بودم میدادم به شرکتهای دزد اینترنتی در ایران که طرف در انگلستان خط 10 مگ داشت اونم فقط با ماهی به پول ما حدود 50 هزار تومن .
فقط برید ببینم کدومتون میتونید خط 1 مگ بگیرید با این قیمت اونم بدون محدودیت دانلود و share هم نباشه (این کار دزدی از کاربر هستش وهیچ کجای دنیا انجام نمیشه جز این مملکت ).
فکر نمی کنم نیازی به توضیح بیشتر باشه فقط بدونید که آمار دقیقاَ درسته چون خیلی ها اومدن و تایید کردن این آمار رو ، فقط بگم که دزدی های این مملکت رو تو سر هم نزنید بحث هم نکنید چون بی فایدست اگه می خواید اعتراض کنید برید به مسئولین مملکت بگید چون مطمئنن نمیدونن این چیزها رو و وقتی یه ببوی کلاه بردار میاد توی تلویزیون(فکر کنم مسئول اینترنت ایران بود) و می خواد توی اخبار از دزدی هاشون دفاع کنه هیچکس نیست که بتونه حالش رو درست و علمی بگیره که نیاد خالی ببنده واسه مملکت . این جور افراد به نظر من خائنین واقعی این مملکت هستن .

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
دقیقا حرف حق رو گفتی .
یه بار عمو ممد ( محمد سلیمانی وزیر ارتباطات ) رو آوردن تو تلویزیون : اولن برنامه ساعت 12 پخش شد که اکثرا لالا هستن و مجری اسکل تر از خودش بود نتونست حالشو بگیره .
این لینک هم خوبه : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8706231200
ی تکه متن این لینک :
* ايران داراي نامطلوب ترين محيط تجاري حوزه ارتباطات خاورميانه بعد از عراق

گزارش business monitor حاكيست ايران از نظر شاخص هاي مورد استفاده در درجه بندي محيط هاي تجاري در منطقه خاورميانه رتبه بسيار بدي را كسب كرده و در مكان ماقبل آخر نشسته است. بر همين اساس كشور عراق به علت شرايط ناسماعد امنيتي و اقتصادي در رتبه آخر (يازدهم) خاورميانه قرار دارد و پس از آن ايران در رتبه دهم است.
علت اين رتبه نامناسب شرايط نامساعد بازار مخابرات ايران است. بر همين اساس به علت سخت گيري و كندي مقامات ايراني در صدور مجوز استفاده از سرويس هاي مختلف ارزش افزوده تلفن همراه ( مانند اينترنت همراه و MMS ) و همچنين دشواري دسترسي به اينترنت با كيفيت مناسب، بازار ارتباطات و مخابرات ايران از شرايط و محيط مناسبي براي فعاليت شركت هاي تجاري فعال در عرضه مخابرات برخوردار نيست.
من دیگه نمی دونم چی بگم .

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,099
عجب بحثی شده :biggrin1:.
خودمونیم اسم تاپیک مثل همیشه کوچکترین ربطی به بحث های توش نداره :cheesygri.

بزارید یه چیزی رو روشن کنم براتون این بحثی که الان دارید می کنید فکر کنم حدود یک ماه پیش بود که طی یک منبع خبری توی خیلی از سایتهای معتبر دنیا شد و اصلاَ بحث سر ایران نبود ولی هر ایرانی که می خوند با هر مقدار فرهنگ فقط به یک چیز میرسید که ایران محل دزدی از مردم هستش شاید بخاطر همین هم سرعت نت پایین هستش که این چیزها رو نفهمیم .
بحث این بود که میانگین سرعت نت در کشورهای مختلف دنیا چقدر هستش که ژاپن در دنیا اول بود با سرعت 64mb در ثانیه که بصورت طنز نوشته بود با این سرعت میشه یک فیلم dvd با بهترین کیفیت صدا رو بدون هیچ مشکلی بصورت آنلاین دید و بعدش کشورهای بعدی رو اسم برد و رسید به امریکایی که همه مهندسین اینجا میگن حقشونه بهترین نت رو داشته باشن به هزار دلیل جک و مسخره ... امریکا میانگین سرعت نتش 2 مگ بود و همه از این شاکی بودن که حقش خیلی بیشتر از ایناست ولی چیزی که خیلی جالب بود قیمت اینترنت ها بود که من وقتی می خوندم هرچی فحش بلد بودم میدادم به شرکتهای دزد اینترنتی در ایران که طرف در انگلستان خط 10 مگ داشت اونم فقط با ماهی به پول ما حدود 50 هزار تومن .
فقط برید ببینم کدومتون میتونید خط 1 مگ بگیرید با این قیمت اونم بدون محدودیت دانلود و share هم نباشه (این کار دزدی از کاربر هستش وهیچ کجای دنیا انجام نمیشه جز این مملکت ).
فکر نمی کنم نیازی به توضیح بیشتر باشه فقط بدونید که آمار دقیقاَ درسته چون خیلی ها اومدن و تایید کردن این آمار رو ، فقط بگم که دزدی های این مملکت رو تو سر هم نزنید بحث هم نکنید چون بی فایدست اگه می خواید اعتراض کنید برید به مسئولین مملکت بگید چون مطمئنن نمیدونن این چیزها رو و وقتی یه ببوی کلاه بردار میاد توی تلویزیون(فکر کنم مسئول اینترنت ایران بود) و می خواد توی اخبار از دزدی هاشون دفاع کنه هیچکس نیست که بتونه حالش رو درست و علمی بگیره که نیاد خالی ببنده واسه مملکت . این جور افراد به نظر من خائنین واقعی این مملکت هستن .
شما نگران نباش.
الان جناب Aurlito مياد براتون توضيح ميده كه چطور تقصير مردم ايرانه كه در تنگنا قرار گرفتيم و ممد جان چيزي از اينترنت و اين حرفها حاليش نيست.

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
ADSL در ايران:
140217.jpg

Zombie

کاربر سایت
Sep 3, 2008
437
سلام !
اون وزیری که تو تلویزیون اومد وزیر کشک و نباتاته !:biggrin1:
ببینید توی این مملکت نمیشه انتقاد کرد و هر کی هم که میاد اینجا خی یا نت میکنه !

وقتی تو کوچه و خیابون راه میرم رفقا که با اینترنت کاری ندارن میگن میری تو اینترنت و ..... ببینید مردم چه قدر منفی فکر میکنن!
اصلا نمیشه چیزی را تو ایرانفرهنگ سازی کرد فرهنگ سازی اون چیز به روش گرفتنش درست نیست مثلا من خودم شعور استفاده از کامپیوتر را ندارم !(جدی نگیرید) :d زیاد میشینم پاش آیا درسته که برای اینکه من شعورش را ندارم این وسیله را ازم بگیرن یا اینکه کاربردش را و طریقه ی استفادش را فرهنگ سازی کنند ما باید از طریق سایت های جذاب و جالب فرهنگ سازی کنیم از تی وی میشه ولی نه به خوبی نت !
وقتی تو هر وبلاگی میری زدن 25 تا فیلم با .. بیسار و کسی نیست که جلوشونو بگیره این درسته !
به ظنر من کپی رایت تا حدودی به اینترنت ربط داره ولی اون ها یه مشت پیر ا پاتال هستند که نیاز های جامعه و یک جوان را نیمدونند ! نمیدونند که باید قانون کپی رایت به صورت بین الملی رعایت بشه نه فقط در مورد فیلم های سینمایی داخل ما یک کشوریم ولی همه تو جهانیم ما باید با کشور های بقیه ارتباط داشته باشیم که الان بهترین وسیله برای ارتباط اینترنته !
به نظر من ما خود خواهیم ما حاضر نیستیم به دیگران احترام بگزاریم ما که ارتباط زیادی نمیتونیم با کشور های دیگه داشته باشیم که این ارتباط از طریق دولت .. باید انجام بگیره ما این همه کار خانه پتروشیمی میزنیم نفت خام را میدیم به ... بعد ازشون فرآورده هاش را گرونتر میخریم درسته؟
ما بیشتر در آمد کشور را صرف جنگ میکنیم که این درست نیست ما نباید کشوری جنگ طلب خودمون نشون بدیم ما برای مردم کار نمیکنیم ! وقتی ما توانایی ارتباط با کشور های اروپایی (دولت) نداره چه سودی داره وقتی که با ... کارها مردم دیگر کشور ها مار را ترورست میدونن چه سودی داره !
چرا ما قبول نداریم اون ها از ما بهترن؟
خوب ما میتونیم از علم اونها استفاده و یا حتی پیشرفتش بدیم و خودمون را به سطح جهان برسونیم !
به ظنر من ملت ایران پیش از پیش ساکت اند !(منظورم اینه که اصلا انتقاد نمیکنند ما اگر نگاهی سطحی به کشور هی دگه داشته باشیم مشکلات خودمون را میفهمیم پس نیازی به انتقاد ما نیست!

حرف های بالا قط مدرک بود !
برای من فقط یک سوال هست چرا کشور ما که دارای تمدنی چند هزار ساله ات باید از کشورهایی که داری تمدن 200 ساله هستند عقب تر باشد ؟
همین پدر من از هیچ جا خبر نداره میگه برید خدا را شکر کنید که جنگ نیست و ... و یعنی خفه بشید همین جوری خوبه !

eqsan

کاربر سایت
Sep 13, 2008
26
بعضی ها تصور میکنن رعایت کردن قانون کپی رایت دست مردمه!
هیچ قانونی تو هیچ جای دنیا اجرا نمیشه مگر اینکه یه ضامن اجرایی قوی داشته باشه، اون ضامن اجرایی قوی هم چیزی نیست جز بخشی از حکومت اون کشور، پس تا وقتی که حکومت یک کشور نخواهد، توی اون کشور هیچ قانونی رعایت نمیشه. در مورد قانون کپی رایت که دیگه وضع از این هم بد تره توی ایران، چون برای تعهد داشتن به این قانون باید یک سری زمینه هایی فراهم بشه که مهم ترینشون قدرت خرید مردمه که در حال حاضر در حد بسیار پایینیه. وقتی پایه حقوقی یک کارمند حدود 200 - 250 هزار تومنه چجوری میشه انتظار داشت مردم موسیقی و فیلم و بازی و ... اریجینال بخرن؟

یک سری حرف های خیلی قشنگی هم زده شد از جمله اینکه خیلی از کشور های پیشرفته دنیا نظام دیکتاتوری دارن! و اینکه آلمان و فرانسه و آمریکا و بریتانیا کشور نیستن!!

نوشته شده توسط kourosh:
درسته ارتش نداره ولی مستعمره نیست قرار داد دفاعی داره در صورت وقوع جنگ این جوانان امریکایی هستن که در راه ژاپن به ... میرن .اصولا ژاپنی ها اونقدر عقل داشتن که از کامیکاز به نداشتن ارتش برسن ولی در عین حال دنیا رو اونقدر بخودشون وابسته کنن که تمامی قلدر ها پشت سرشون وایستن و ازشون دفاع کنن. قدرت به عقل ه نه به زور بازو . ضمنا حفظ استقلال و تمامیت ارضی با داشتن روابط بین الملی فرق داره . این چیزیه که ما نفهمیدیم ولی ژاپنی ها و ویتنامی ها فهمیدن .
البته هر کشوری ترجیح میده خودش امنیت کشورش رو تامین کنه و ژاپن هم یقینا اگر میتونست اینکارو بکنه، از این قاعده مستثنی نبود و خودش اینکارو میکرد.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
نخیر اصلا اینطور نیست دیکتاتور به کسی میگن که تحمل نقد و انتقاد رو نداره و فقط حرف خودش رو دیکته میکنه در صورتی که ثابت شده شما در این کشور ها شدید ترین نقد ها رو میتونید به بالا ترین مقام داشته باشید
در هر صورت،‌حكومت ديكتاتوري نقطه ي مقابل حكومت دموكرات هست و هيچ Electionـي توسط مردم توش نيست. اون كشورهاي پيشرفته خيلي وقت اينطوري بودن و وقتي جوونهاي ايران جوگير بودن كه پاريس اگو داره و تهران نداره و دليل اين مشكل بزرگ رو نقض حكومت ميدونستن و خواستار مشروطه بودن،‌ اون كشورها گاوهاشون رو ميدوشيدن و زمينشون رو با داس شخم ميزدن و با همين دو عنصر پيشرفت كردن و شدن اولين كشورها از لحاظ رفاهي.
همين فرانسه، بيش از 10 بار توي قرن 19 انقلاب كردن مردمش يكبار براي جمهوريت،‌ يكبار باز براي بازگشت پادشاهي همراه مشروطه و پارلمان مردمي، يكبار براي لوي فيليپ،‌يكبار براي ناپلئون سوم و يكبار براي فلان بوق از فلان اباد با فلان سيستم حكومتي. بعد اونوقت فرانسه هيچوقت رسيد به عصر لويي چهاردهم؟ در حالي كه لويي چهاردهم يك ديكتاتور بود و 18 تا بچه داشت و هزارتا كوفت و زهرمار ديگه، بازهم بهترين حكومت حكومت يك ديكتاتوره.
و همينطوري استقلال از بين ميره... درسته ارتش نيست، خرج نداره،‌ اما اگر يكبار چين مست كرد كه ژاپن رو بگيره، كي جلوداره؟ آمريكا كه اكثر بخش توليدي صنايعش ادر چين هست؟يك كشور ديگه بره كمك ژاپن كشور رو ميكنه مترس خودش. تا وقتي يك كشور ارتش نداشته باشه غلام اين و اونه.
potassium رو که یادت نرفته؟
پتاسيم چيه؟:biggrin1:

بالاخره دیکتاتور خوبه یا بد؟
خوبه چون مستقيم از مردم دستور ميگيره نه نماينده هاي مردم.(در عصر حاظر)
اون از گله که ژاپن ارتش نداره این از جمله بالا بعشق جنگ . شما چند سالته؟ جنگ رو از نزدیک حس کردی؟ اواره شدی؟ ( من شدم) دیدی فلان کست بره به جنگ و برنگرده؟ هر شب بمباران رو یادت میاد ؟ زدن مدرسه ابتدایی دخترانه رو یادت میاد؟ میدونی یکی سر نداشت یکی پا نداشت یکی نصف شده بود؟ میدونی اینجا دیگه فلسفی حرف زدن بدرد نمیخوره . میدونی کثافتهای عراقی چه غلطی کردن وقتی وارد خرمشهر شدن ؟( همونهایی که الان دوست و برادر هستند) .
بلاخره يك معدن طلا سختي هم داره استخراج ازش. جنگ هم همينجوريه. من يكي از بستگان نزديكم در همون جنگ مرده اما دليل نميشه جنگ رو ببرم زيرسوال.
اون جنگها جنگهاي قديمين. جنگهاي جديد يك طور ديگه بايد باشن. در حين جنگهاي جديد ملل پيشرفت ميكنن نه پسرفت. جنگ خوب اينجوريه.

يك دزد در دو حالت ميشه داروغه:
1- رشوه بده به شاه
كه به شاه نميشه رشوه داد.
2- از حماقت مردم استفاده كنه.
اگر مردم با پلاكارد بيفتن خيابون كه وزير مخابرات رو خلع كنيد، مجلس مرسنري استخدام ميكنه با ام سيكستين بيفتن به جون مردم؟ مسلما وزير رو استيضاح ميكنن و توي مجلس جديد فكر كنم رييسش اونقدر شعور داشته باشه در اين موردها. مشكل اينه كه دليل براي شكايت پيدا نميشه، چون همين وزير موبايل فون ايران رو از وضعيت رخوت بار گذشته بيرون آورد.

صلا نمیشه چیزی را تو ایرانفرهنگ سازی کرد فرهنگ سازی اون چیز به روش گرفتنش درست نیست مثلا من خودم شعور استفاده از کامپیوتر را ندارم !(جدی نگیرید) :biggrin1: زیاد میشینم پاش آیا درسته که برای اینکه من شعورش را ندارم این وسیله را ازم بگیرن یا اینکه کاربردش را و طریقه ی استفادش را فرهنگ سازی کنند ما باید از طریق سایت های جذاب و جالب فرهنگ سازی کنیم از تی وی میشه ولی نه به خوبی نت !
گفتم فرهنگ چيزيه كه نميشه ساختش. فرهنگ ذاتا از شعور مياد و شعور از محيط. شعور رو ميشه در كتب دبيرستان گنجوند.

حرف های بالا قط مدرک بود !
برای من فقط یک سوال هست چرا کشور ما که دارای تمدنی چند هزار ساله ات باید از کشورهایی که داری تمدن 200 ساله هستند عقب تر باشد ؟
چندهزارساله نه و 2908 ساله.
ميتونم علي الراس مدرك بيارم كه اقوام ايراني به 900 قبل از ميلاد اينجا ساكن شدن.
در ضمن عمر منطقي ايران از زمان مرزبنديش،‌150 سال هست. چرا يك كشور 150 ساله از يك كشور 200 ساله پنجاه سال عقبتره؟

یک سری حرف های خیلی قشنگی هم زده شد از جمله اینکه خیلی از کشور های پیشرفته دنیا نظام دیکتاتوری دارن! و اینکه آلمان و فرانسه و آمریکا و بریتانیا کشور نیستن!!
اول اينكه گفتم كشور مرفه نه پيشرفته،‌ دوم گفتم داشتن نه دارن، سوم اونها كشور نيستن چون پرمدعاين... در ضمن ايران رو اضافه كنيد كه مردم خيال نكنن من امام جمعه ي آمل هستم كه همچين حرفي رو ميزنم. چهار كشور ايران،‌ بريتانيا،‌ فرانسه و آمريكا و چندتا كشور ديگه هستن كه فقط و فقط به درد موزه ميخورن و اصلا جاي زندگي نيستن.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
الان ربط "کپی رایت" به "اینترنت پرسرعت" چیه الان ؟!

عزیزان؛ اساتید؛ روشنفکران؛ خیلی ناراحتید برید کپی رایت رو رعایت کنید، چرا فقط شعار میدید پس ؟ مد شده تو این فروم همه دم از کپی رایت میزنن (دلیلش معلوم نیست البته، روشنفکری شاید؟ :-")

این بحثی ـه که ارزش جواب دادن نداره ؛ چون بیشتر شبیه جوکه این حرفا تو ایران...
---------------------------

پ.ن. با تشکر از پست های Ali_VDOی عزیز . چونکه تو این تاپیک مثل اینکه فقط ایشون دارن درک میکنن که اصلا قضیه چیه. خوشبختانه از قشر روشنفکر هم نیستن البته...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر