معیار انتخاب طرفداران برای خرید کنسول‌هایشان چیست؟

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
console_controllers_xbox_ps4.jpg

هر ماه ما شاهد اعلام میزان فروش کنسول‌های مختلف توسط سازندگانشان هستیم اما عامل اصلی فروش آن‌ها چیست؟ چرا PS4 در آمریکا که زمانی بازار اصلی Xbox بود فروش بیشتری دارد؟

به نظر می‌رسد جواب سوال چیزی جزء رزولوشن بهتر نیست. طبق آخرین تحقیقات که توسط Nielsen از قشر 13 سال به بالا انجام شده است، اصلی‌ترین عوامل برای خرید PS4 عبارت است از رزولوشن بهتر، پخش کننده‌ی بلو-ری، مجموعه بازی‌ها، پردازش سریع‌تر و انتخاب خانواده.از طرفی برای Xbox One برند، نوآوری، پردازش سریع‌تر، بازی‌های انحصاری و جنبه‌ی شاد آن مورد توجه قرار گرفته است.

nielsen_console_purchase_factors.png

در ادامه آمده است که 59% صاحبان Xbox 360 صاحب نیز PS4 شده‌اند اما تنها 43% از دارندگان PS3 تصمیم به خرید Xbox One گرفته‌اند.
قسمت دیگری از گزارش اشاره‌ای جالب به آمار تازه واردهای نسل جدید می‌کند. افرادی که Xbox One در اختیار دارن، اکثرا کنسولی از نسل قبل نداشته‌اند. این رویه‌ای است که ابتدا به سود PS4 بود، اما سوال اصلی اینجاست که آیا قشر Hardcore به سمت PS4 رفته است یا Xbox One در جذب بخش Causal یا تازه‌واردها موفق‌تر بوده است.

سونی تا به امروز نزدیک به 18.1 میلیون کنسول در دنیا فروخته و این عدد برای مایکروسافت تا ماه نوامبر تنها 10 میلیون بوده اما شاید برای قضاوت زود باشد چرا که ما خاطره‌ی نسل قبل را داریم، از طرفی یک تحلیل‌گر گفته است که پیروزی از آن سونی خواهد بود.

منبع

آخرین ویرایش:

دقت کنید من خودمم گفتم که سخت افزار بهتر....اما صحبت ما سر این بود که منظور از روی کاغذ چیه ؟​
الان این حرفی‌ هم که df زده دوباره رو کاغذ هست و ما امدیم سر خونه اول ..حرف تا عمل خیلی‌ تفاوت داره شما باید ببینی‌ تو عمل چه تفاوتی‌ داره...فیلم‌های زیادی تو یوتیوب وجود داره که ۲تا کنسول با بازی مشترک مقایسه شده و هرکدوم نقاط ضعف و قوّت خودشو داشته
بحث ما سر این بود که چرا روی کاغذ...شما باز مثالی قرار دادید که روی کاغذ هست
من نگفتم که ایکس‌باکس سخت افزار برتری داره...گفتم که از سخت افزار خودش داره بهینه استفاده می‌کنه شما به پست قبلی من بیشتر دقت کنید متوجه میشید

شما اصلا جمله رو خوندى يا فقط همون "paper" رو ديدى؟ گفته برتريه PS4 روى كاغذ به اثبات رسيد. (همون عمل كه شما ميگى!)
واقعا فكر نميكردم نياز به توضيح باشه. اينم آخرين پست من در اين رابطه بود، موفق باشيد.

وقتی دو کالا یک سطح در یک زمان مشخص عرضه میشن اونی موفق تره که جو بازار رو تو اون زمان بدست بگیره

ماکرو تو این ضمینه شکست خورد و اوایل نسل همه چی به ضررش بود و کاملا مشخص بود کمتر از PS4 فروش میکنه
دلایلش هم یک دوتا نیست

1- قدرت بیشتر PS4 رو کاغذ
2- قیمت پایین تر PS4
3- سیاست همیشه آنلاین XO در مقابل PS4
4- عرضه در بازار های بیشتر جهانی PS4
5- سختی کار با ESRAM
6- عرضه زودتر PS4

همه اینها به ضرر XO بود و مشخصم بود که عقب می افته

حالا بعد از یکسال تازه ملت از اون جو خارج شدن و میتونند انتخابشون رو بهتر انجام بدن ماکرو هم سیاست هاشو تغییر داده و خیلی چیزها مثل قیمت و بازار جهانی و برداشتن همیشه آنلاین و بهینه کردن کنسولش و... رو درست کرده و به نظرم تا سال آینده روند فروش برابر هست و این اختلاف حداقل بیشتر نمیشه

یعنی اون دلایلی که شما ذکر کردین همش توهم بود و الان یهویی مردم از جو خارج شدن ؟؟ شما خودت از کسایی بودی که طرفدار مایکرو بودی پس حتما تو جو رفتی و PS4 گرفتی؟؟

نه دوست عزیز...نه جوی در کار بود نه چیز دیگه ای. قدرت برتر PS4 نسبت به X 1 کاملا از همون اول مشهود بود و همین قدرت همه چیز رو به نفع سونی تغییر داد .

آخرین ویرایش:
شما اصلا جمله رو خوندى يا فقط همون "paper" رو ديدى؟ گفته برتريه PS4 روى كاغذ به اثبات رسيد. (همون عمل كه شما ميگى!)
واقعا فكر نميكردم نياز به توضيح باشه. اينم آخرين پست من در اين رابطه بود، موفق باشيد.
بله من اون جمله رو کامل خوندم اما شما داری به اون حرف و نوشته بسنده می‌کنید و حرف من اینه که شما از چشمای خودتون استفاده کنید نه اینکه از نظراتی که جاهای دیگه دادن و حرفایی که زدن..حرف من از روی کاغذ یا مانیتور یا سایت یا مقاله نیست...شما ۲تارو با بازی مشترک بذارید کنار هم و قضاوت کنید اونوقت که متوجه میشید رو کاغذ یعنی‌ چی‌....
شما هم موفق باشید;)

یعنی اون دلایلی که شما ذکر کردین همش توهم بود و الان یهویی مردم از جو خارج شدن ؟؟ شما خودت از کسایی بودی که طرفدار مایکرو بودی پس حتما تو جو رفتی و PS4 گرفتی؟؟

نه دوست عزیز...نه جوی در کار بود نه چیز دیگه ای. قدرت برتر PS4 نسبت به X 1 کاملا از همون اول مشهود بود و همین قدرت همه چیز رو به نفع سونی تغییر داد .

خبلی هم ساده هست : طرف میره تو فروشگاه میگه کدوم کنسول قوی تره ....فروشنده میگه PS4 ...طرف هم میگه یه دونه بده!!!

قدرت بیشتر یک جو هست اکثرا برای قدرت بیشتر نمیرن کنسول بخرن نمونش نسل ششم که PS2 از XBOX ضعیف تر بود ولی 7 برابر بیشتر فروخت یا نسل هفتم که Wii از همه ضعیف تر بود ولی بیشتر فروخت یا کنسول های دستی.. این جو قدرت در اوایل نسل هست یکم زمان بگزره اونوقت پشتیبانی شرکتها هست که برنده رو تعیین میکنه
در کل اختلاف چندانی ازلحاظ قدرت هم هر دو کنسول نداره که به مرور داره این اختلاف کمتر میشه و من جندتا بازی رو دوستان تو این تاپیک اشاره کردن که برتری های هم نسخه XO داره

من PS4 رو به خاطر این خریدم که تو ایران به خاطر فروش زیادش بازیهای دسته دومش راحتر گیر می اومد

عزیز 90% مردم اصلا قدرت براشون مهم نیست.جو و تبلیغات اصلی ترین عامل فروش یک محصول هست یک پدیده جدیدی هم نیست که بخوای الان شما با یک کامنت زیره سوال ببریش کل تجارت جهانی رو همه جا حرف اول تبلیغات و بعدش کیفیت رو میزنه همین الان تو فاکتور های فروش one میبینید brand اولین عامل حضور داره! . من نمیخوام فروش ps4 رو زیره سوال ببرم ولیکن درباره xbox one کنسولی که هنوز عرضه نشده بود تبدیل شده به کنسول منفور چه ربطی به قدرت کمتر داره ؟
بعدش هم خوابیدن این جو یک شبه نبوده بلکه تغیرات زیادی بود که تو سیاست های بخش xbox گرفته شد از برداشتن محدودیت های انلاین و عوض شدن دان متریک امدن فیل اسپنسر برداشتن کینکت اجباری و کاهش قیمت عملکرد مثبت انحصاری فاصله عنوان های مولتی پلتفرم و غیره ! این یکسال خورده ای که گذشته از این نسل مایکرو فقط در حال جون کندن برای عوض کردن این جو منفی که به دست عامل های خودش هم ایجاد شد گذشت.

عزیز 90% مردم اصلا قدرت براشون مهم نیست.جو و تبلیغات اصلی ترین عامل فروش یک محصول هست یک پدیده جدیدی هم نیست که بخوای الان شما با یک کامنت زیره سوال ببریش کل تجارت جهانی رو همه جا حرف اول تبلیغات و بعدش کیفیت رو میزنه همین الان تو فاکتور های فروش one میبینید brand اولین عامل حضور داره! . من نمیخوام فروش ps4 رو زیره سوال ببرم ولیکن درباره xbox one کنسولی که هنوز عرضه نشده بود تبدیل شده به کنسول منفور چه ربطی به قدرت کمتر داره ؟
بعدش هم خوابیدن این جو یک شبه نبوده بلکه تغیرات زیادی بود که تو سیاست های بخش xbox گرفته شد از برداشتن محدودیت های انلاین و عوض شدن دان متریک امدن فیل اسپنسر برداشتن کینکت اجباری و کاهش قیمت عملکرد مثبت انحصاری فاصله عنوان های مولتی پلتفرم و غیره ! این یکسال خورده ای که گذشته از این نسل مایکرو فقط در حال جون کندن برای عوض کردن این جو منفی که به دست عامل های خودش هم ایجاد شد گذشت.

بحث من اونجا در مورد عوام مردم بود نه کسایی که اخبار رو دنبال میکنند و پیگیر هست . وگرنه 100% اون سیاست ها مثل عدم استفاده بازی های دست دوم و وصل شدن هر روزه به اینترنت و کینکت اجباری ....به شدت به وجهه ی کنسول اسیب زد و عملا همون اول کار کنسول رو کشت .... انصافا اسپنسر از نو کنسول رو زنده کرده .

اما در کل شما قبول کن قدرت هم عامل مهمی بود ...زمانی که مشخص شد PS4 قدرت گرافیکیش حدود 50% بیشتر از X 1 اصلا یجورایی بین طرفدارای خود مایکرو هم دلسردی پیش اومد چه برسه عوام .

باز بگم نوب بگم پی سی گیمر نیستی چی بگم ........................ پسر خوب Shadow of Mordor
مثال میزنی یه نگاهی هم به بازی بنداز Shadow of Mordor یکی از اُپتیمایز ترین بازی های بود که برای پلت فورم پی سی اومد کسای که رو کنسول ها بازی میکنن نصف مشکلاتی که ما داریم رو ندارن ( خودم فن پی سی هستم ) ما باید 20 جور اپدیت نصب کنیم که بازی شاید برای ما اپتیمایز بشه به Shadow of Mordor چه با 5770 مال چند سال پیش بازی کنی رو های یا با سری تایتان به قول شما زیاد تفاوت نداره ( البته داره مانیتور شما نمیکشه ) حالا من یه بازی مثال میزنم wildstar ( با گستردگی بالا ) با 980 یا R9 رو الترا بزار روی یه مانیتور قابل قبول نه 18 اینچی های سامسونگ ( که قبلا ماهی فورشی بوده حالا زده تو کار مانیتور :d) Asus ROG Swift PG278Q یا Acer XB280HK نمیدونم یه مانیتور مشابه خب بعد حالا یه گرافیک در سطح متوسط با یک مانیتور متوسط رو مقایسه کن باز فکر میکنی در یه سطح هستند درضما این تفکر شماست که غلط فکر میکنی یه سیستم معمولی میتونه خروجی بهتری نسبت به کنسول بده همیشه این نکته باید برای پی سی در نظر گرفته بشه که بازی اپتیمایز باشه در اخر میخوام بدونم به طور مثال Assassin's Creed Unity چطوری بایه سیستم معمولی بالا تر از کنسول اجرا کردید

من نوب پی سی گیمر هم نیستم باشه مشکلی نیست:) اما دقیقا دست گذاشتی رو همون نکته که میخواستم من گفتم
بازی مولتی پلتفرم درست حسابی مثل Shadow of Mordor
وقتی بازی اپتیماز نباشه دیگه مشکل PC نیست مشکل سازنده هست همون Unity که میگی روی کنسول فرمش تک رقمی میشه اینم باز نه مشکل PS4 هست نه X1 ! در مورد مانیتور هم دیگه زدی جاده حاکی مانیتور از کجا اوردی این وسط؟! اومدی کیفیت یه بازی رو مانیتور 4K با 980 و یه مانیتور معمولی با گرافیک معمولی مفایسه کردی که چی بشه اصلا چه زبطی به صحبت های من داشت حالا خوبه حودم برات نوشتم!
PC کانفیگ های مختلفی داره شما میتونی یه بازی رو Low بری یا Ultra میتونی رزولوشن از 720p شروع کنی تا 4K همه چیز دست خودته حالا یکی یه کیس 500 600 دلازی با کارت Mide end میبنده یکی کیس 12 11 هزار دلاری با ۳ تا تایتان زد ولی نکته اینجاست که حتی در حالت اولی هم خروجی که میگره بالاتر از کنسول ها هست.
بحثی که راه انداختی هیچ ربطی به موضوع که من گفتم ندازه من نیومدم کیفیت بازی های PC رو سیستم های High end با Mid end یا مانیتور 720p یا 4K مقایسه کنم مقایسه من سر PC های Mid end حال حاضر با کنسول ها بود اینم حرف من نیست تا دلت بخواد مقاله خبز در این مورد هست به عتوان مثال
Mid-End GPU GeForce 750Ti Runs Battlefield 4 Better Than PS4 & Titanfall Better Than Xbox One | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

در مورد Unity که بالا توضیح دادم اینم برا این که ذهنت بیشتر از این درگیر نشه!

Test FPS Assassin's Creed Unity PC Ultra/FXAA 1920x1080 Asus R9 280x DCUII TOP/i5 2500K Gameplay

Assassin's Creed Unity - I5 4670K / R9 280X - PC Gameplay / Benchmark

R9-280X = 200$
i5 2500K = 200 250$
i5 4670k = 240$

همه قطعات mid end هستن مشکل خیلی از شماها اینه دیدتون محدود به بازار داخل هست یه تایتان رقم های چند هزار دلاری افتاده تو دهنتون نمیدونین با 600 500 دلار میشه چه کیس های هیولای حمع کرد یا آپگرید کرد.
حالا منم میتونم بهت بگم نوب ولی! اینم بازم یه تصوز غلط دیگه هست از واژه نوب که همه جا به کارش میبرید خوش باشی:)

از دوستان هم عذر میخوام بابت خارج شدن تاپیک از بحث اصلیش.

دقیقا منظور از روی کاغذ اینه که
اگه شما تو اینترنت بگردید ۱۰۰۰تا ویدئو و عکس وجود داره که تو بازی‌های مولتی پلتفرم ثابت کرده ایکس‌باکس وضوح بهتری داره
از اون طرف هم ۱۰۰۰تا ویدئو و عکس وجود داره که دوباره نشون داده پلی‌استیشن وضوح بهتری نسبت به ایکس‌باکس داره
پس تا به اینجای کار مدرکی‌ وجود نداره که نشون بده قدرت پلی‌استیشن بیشتر هست یا خیر و فقط روی همون کاغذ باقی‌ میمونه
اما اگه شما می‌خوای بیای بگی‌ که پلی‌استیشن GDDR5 و1152-spu و و و .....داره و ایکس‌باکس DDR3و768-spu و و و ..... داره باید خدمتت عرض کنم که حرفت درسته اما شما باید بیای ببینی‌ کی‌ تونسته بهینه از سخت افزارش با تمام قدرتش استفاده کنه؟
دقیقا این عین این میمونه که شما تشنه‌ات باشه و جلوی شما یک لیوان آب باشه و یک بطری ۱.۵لیتری آب...شما با همون ۱لیوان آب هم تشنگیت برطرف می‌شه و به 1.5 لیتر نیازی نداری
البته شاید تا انتهای نسل این سخت افزار قوی روی کاغذ بتونه از روی کاغذ بیرون بیاد..باید دید که چی‌ می‌شه...اما تا اینجای کار تو بهینه سازی و استفاده بهینه سخت افزار ماکرو با وجود سخت افزار به ظاهر ضعیف تر از رقیبش عقب نبوده..و همه چیز روی کاغذ باقی‌ میمونه..مثل بلوری پلی‌استیشن ۳ تو نسل قبل که سالیان سال داخل پلی‌استیشن ۳ باقی‌ موند بدون استفاده و آخر نسل به کار اومد.

همون پاراگراف اولی که نوشتی نه تنها مفهوم «روی کاغذ» رو نمی‌رسونه، بلکه دقیقاً برعکس اون چیزی که می‌خواستی بگی بود. مسائل تکنیکی سابجکتیو نیست که بر اساس علاقه‌ات نظر بدی. وقتی سازنده‌ها میان می‌گن رزولوشن فلان بازی روی فلان کنسول 1080p هست فکت هست. دیگه کسی نمی‌تونه بیاد بگه که ۱۰۰۰ تا عکس و ویدئو وجود داره که رزولوشن بازی روی کنسول رقیب بالاتر هست! هر کی هم خلاف این رو می‌خواد ثابت کنه یا موضوع رو نفهمیده یا فن هست. این مثالی که زدی اصلاً هم روی کاغذ نیست و مربوط به مسائل فنی می‌شه.

بیشتر از یک سال از این نسل گذشته و اکثر بازی‌هایی PS4 با اختلاف فاحشی نسبت به X1 برنده بودن. حرف از بهینه بودن می‌زنی، اما مشکل اینجاست که این کنسول (X1) حتی بهینه هم نیست. اگه بهینه بود اکثر بازی‌هایی که روی PS4 فول اچ دی بودن رو 720p اجرا نمی‌کرد. مثال آبی هم که زدی غلط هست و ربطی به بهینه‌سازی نداره. پیشرفت گرافیکی «تشنگی» نیست که حد داشته باشه. هر برنامه‌نویسی سعی می‌کنه که از تمام قدرت کنسول استفاده کنه.

باز بگم نوب بگم پی سی گیمر نیستی چی بگم ........................ پسر خوب Shadow of Mordor
مثال میزنی یه نگاهی هم به بازی بنداز Shadow of Mordor یکی از اُپتیمایز ترین بازی های بود که برای پلت فورم پی سی اومد کسای که رو کنسول ها بازی میکنن نصف مشکلاتی که ما داریم رو ندارن ( خودم فن پی سی هستم ) ما باید 20 جور اپدیت نصب کنیم که بازی شاید برای ما اپتیمایز بشه به Shadow of Mordor چه با 5770 مال چند سال پیش بازی کنی رو های یا با سری تایتان به قول شما زیاد تفاوت نداره ( البته داره مانیتور شما نمیکشه ) حالا من یه بازی مثال میزنم wildstar ( با گستردگی بالا ) با 980 یا R9 رو الترا بزار روی یه مانیتور قابل قبول نه 18 اینچی های سامسونگ ( که قبلا ماهی فورشی بوده حالا زده تو کار مانیتور :d) Asus ROG Swift PG278Q یا Acer XB280HK نمیدونم یه مانیتور مشابه خب بعد حالا یه گرافیک در سطح متوسط با یک مانیتور متوسط رو مقایسه کن باز فکر میکنی در یه سطح هستند درضما این تفکر شماست که غلط فکر میکنی یه سیستم معمولی میتونه خروجی بهتری نسبت به کنسول بده همیشه این نکته باید برای پی سی در نظر گرفته بشه که بازی اپتیمایز باشه در اخر میخوام بدونم به طور مثال Assassin's Creed Unity چطوری بایه سیستم معمولی بالا تر از کنسول اجرا کردید

من اگه ربات بودم با خوندن این پاراگراف مدار منطقم می‌سوخت. :d یعنی چی آخه؟ الان این حرفا چه ربطی به حرفی که این دوستمون زد داشت؟ اصلاً کی صحبت مانیتور کرد آخه؟ :d یعنی الان با این حرفی که زدی من اینطور برداشت کردم: اگر با دو کارت مختلف بتونیم در یک بازی خروجی مشابه بگیریم (کیفیت و فریم مشابه) خروجی اون کارتی بهتره که گرون‌تره. آخه یعنی چی این حرف؟ :d الان من با GTX 560 برم Max Payne رو اجرا کنم گرافیکش پایین‌تره تا این که با GTX 660 و با همون کیفیت تست کنم؟ :d جدا از این‌ها مانیتورهای امروزی دیگه CRT نیستن که هر نسل تغییر اساسی بکنن. مانیتور Full HD باشه زیاد فرقی نمی‌کنه چه برندی باشه. دیگه اختلاف محدود می‌شه به کیفیت رنگ‌بندی و زمان پاسخگویی.

یه نگاه به بازار الان بنداز، کارت‌های خوب نسل قبل الان معمولی حساب می‌شن. مثلاً GTX 560 سه-چهار سال پیش کارت خوبی بود اما الان کارت معمولی محسوب می‌شه. منظور اون دوستمون هم همین بود. الان کارت‌های مشابه PS4 و X1 هم در حال حاضر معمولی حساب می‌شن. i5‌های قدیمی همین الان هم از CPU کنسول‌های نسل حاضر قوی‌تر هستن. به خاطر همین مشخصات mid-rangeیی که الان می‌بینیم از high-endهای ۴-۵ سال قبل هم بهترن.

قدرت بیشتر یک جو هست اکثرا برای قدرت بیشتر نمیرن کنسول بخرن نمونش نسل ششم که PS2 از XBOX ضعیف تر بود ولی 7 برابر بیشتر فروخت یا نسل هفتم که Wii از همه ضعیف تر بود ولی بیشتر فروخت یا کنسول های دستی.. این جو قدرت در اوایل نسل هست یکم زمان بگزره اونوقت پشتیبانی شرکتها هست که برنده رو تعیین میکنه

حالا هزار بار شما بگو مگه به گوششون میره؟ تو این چند نسل اخیر کی شد قوی ترین کنسول الزاما پرفروش ترین هم باشه؟ حالا هی چپ می رن راست میان می گن PS4 چون قوی تره بیشتر فروش داره.

من نوب پی سی گیمر هم نیستم باشه مشکلی نیست:) اما دقیقا دست گذاشتی رو همون نکته که میخواستم من گفتم

وقتی بازی اپتیماز نباشه دیگه مشکل PC نیست مشکل سازنده هست همون Unity که میگی روی کنسول فرمش تک رقمی میشه اینم باز نه مشکل PS4 هست نه X1 ! در مورد مانیتور هم دیگه زدی جاده حاکی مانیتور از کجا اوردی این وسط؟! اومدی کیفیت یه بازی رو مانیتور 4K با 980 و یه مانیتور معمولی با گرافیک معمولی مفایسه کردی که چی بشه اصلا چه زبطی به صحبت های من داشت حالا خوبه حودم برات نوشتم!
بحثی که راه انداختی هیچ ربطی به موضوع که من گفتم ندازه من نیومدم کیفیت بازی های PC رو سیستم های High end با Mid end یا مانیتور 720p یا 4K مقایسه کنم مقایسه من سر PC های Mid end حال حاضر با کنسول ها بود اینم حرف من نیست تا دلت بخواد مقاله خبز در این مورد هست به عتوان مثال
Mid-End GPU GeForce 750Ti Runs Battlefield 4 Better Than PS4 & Titanfall Better Than Xbox One | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

در مورد Unity که بالا توضیح دادم اینم برا این که ذهنت بیشتر از این درگیر نشه!

Test FPS Assassin's Creed Unity PC Ultra/FXAA 1920x1080 Asus R9 280x DCUII TOP/i5 2500K Gameplay

Assassin's Creed Unity - I5 4670K / R9 280X - PC Gameplay / Benchmark

R9-280X = 200$
i5 2500K = 200 250$
i5 4670k = 240$

همه قطعات mid end هستن مشکل خیلی از شماها اینه دیدتون محدود به بازار داخل هست یه تایتان رقم های چند هزار دلاری افتاده تو دهنتون نمیدونین با 600 500 دلار میشه چه کیس های هیولای حمع کرد یا آپگرید کرد.
حالا منم میتونم بهت بگم نوب ولی! اینم بازم یه تصوز غلط دیگه هست از واژه نوب که همه جا به کارش میبرید خوش باشی:)

از دوستان هم عذر میخوام بابت خارج شدن تاپیک از بحث اصلیش.
جالبه حالا مشکل اپتیمایز نبودن بازی درسته مشکله کمپانی هاست ولی خب یک از تفاوت های کنسول ها با سری پی سی همینه که کمپانی مورد نظر وقت و هزینه بیشتری رو برای بهینه کردن بازی مورد نظر بر روی کنسولش انجام میده یه سری گرافیک با یه سری سی پی یو رو اپتیمایز کنه ( حالا این نکته هم بماند که شما سی پی یو کنسول رو با پی سی مقایسه کردی که از لحاظ منطقی هم غلط چون ساختار یا همون معماری سی پی یو متفاوت به کنار ............ بحث سیستم و مانیتور جاده خاکی نبود شما گفتی فرقی نداره سیستم معمولی باشه یا بالا تر به هر حال بالا تر از کنسول خروجی میده می خواستم یاداوری کنم خروجی ها متفاوته یه جا 1 فریمه یه جا دیگه 30 فریم ................. و در اخر باز خوبه گفتی R9 ( حالا خودمم هم گفتم ولی مثال بود:d) درسته خروجی بالای میده ولی هم اندازه یک تراکتور صدا داره و به اندازه یک کوره حرارت :| ....................................و در اخر نگفتم نوم قصد داشتم ;;).........( بهتر دیگه ریپلای نشه چون یه کچولو خارج شد:-* ) بازم ببخشید اگر یکم خارج شده ............

من اگه ربات بودم با خوندن این پاراگراف مدار منطقم می‌سوخت. :d یعنی چی آخه؟ الان این حرفا چه ربطی به حرفی که این دوستمون زد داشت؟ اصلاً کی صحبت مانیتور کرد آخه؟ :d یعنی الان با این حرفی که زدی من اینطور برداشت کردم: اگر با دو کارت مختلف بتونیم در یک بازی خروجی مشابه بگیریم (کیفیت و فریم مشابه) خروجی اون کارتی بهتره که گرون‌تره. آخه یعنی چی این حرف؟ :d الان من با GTX 560 برم Max Payne رو اجرا کنم گرافیکش پایین‌تره تا این که با GTX 660 و با همون کیفیت تست کنم؟ :d جدا از این‌ها مانیتورهای امروزی دیگه CRT نیستن که هر نسل تغییر اساسی بکنن. مانیتور Full HD باشه زیاد فرقی نمی‌کنه چه برندی باشه. دیگه اختلاف محدود می‌شه به کیفیت رنگ‌بندی و زمان پاسخگویی.

یه نگاه به بازار الان بنداز، کارت‌های خوب نسل قبل الان معمولی حساب می‌شن. مثلاً GTX 560 سه-چهار سال پیش کارت خوبی بود اما الان کارت معمولی محسوب می‌شه. منظور اون دوستمون هم همین بود. الان کارت‌های مشابه PS4 و X1 هم در حال حاضر معمولی حساب می‌شن. i5‌های قدیمی همین الان هم از CPU کنسول‌های نسل حاضر قوی‌تر هستن. به خاطر همین مشخصات mid-rangeیی که الان می‌بینیم از high-endهای ۴-۵ سال قبل هم بهترن.
پیام خصوصی کردم که خارج نشه ....................

من به شخصه اگه بخوام کنسول بخرم اول برام بازیهای انحصاریش مهمه و در درجه دوم قدرت سخت افزار و بعد از اون قدرتمند بودن ابزارهای اینترنتی(بنظرم سونی تا اینجا تمام این ویژگی ها رو تو این نسل داشته)

باز بگم نوب بگم پی سی گیمر نیستی چی بگم ........................ پسر خوب Shadow of Mordor مثال میزنی یه نگاهی هم به بازی بنداز Shadow of Mordor یکی از اُپتیمایز ترین بازی های بود که برای پلت فورم پی سی اومد کسای که رو کنسول ها بازی میکنن نصف مشکلاتی که ما داریم رو ندارن ( خودم فن پی سی هستم ) ما باید 20 جور اپدیت نصب کنیم که بازی شاید برای ما اپتیمایز بشه به Shadow of Mordor چه با 5770 مال چند سال پیش بازی کنی رو های یا با سری تایتان به قول شما زیاد تفاوت نداره ( البته داره مانیتور شما نمیکشه ) حالا من یه بازی مثال میزنم wildstar ( با گستردگی بالا ) با 980 یا R9 رو الترا بزار روی یه مانیتور قابل قبول نه 18 اینچی های سامسونگ ( که قبلا ماهی فورشی بوده حالا زده تو کار مانیتور :d) Asus ROG Swift PG278Q یا Acer XB280HK نمیدونم یه مانیتور مشابه خب بعد حالا یه گرافیک در سطح متوسط با یک مانیتور متوسط رو مقایسه کن باز فکر میکنی در یه سطح هستند درضما این تفکر شماست که غلط فکر میکنی یه سیستم معمولی میتونه خروجی بهتری نسبت به کنسول بده همیشه این نکته باید برای پی سی در نظر گرفته بشه که بازی اپتیمایز باشه در اخر میخوام بدونم به طور مثال Assassin's Creed Unity چطوری بایه سیستم معمولی بالا تر از کنسول اجرا کردید
شرمنده بابت آف تاپیک، ولی این جالب بود:
ما باید 20 جور اپدیت نصب کنیم که بازی شاید برای ما اپتیمایز بشه
الان یعنی همین AC Unity که مثال زدی بدون آپدیت کاملا Play Able بود دیگه؟
یا H: MCC هم هیچ آپدیتی نمیخواست واسه اینکه بتونی مولتی بازی کنی؟
این آپدیت ها مختص ما نیستن، اون طرف هم همینطوره، حتی بیشتر.
ممكنه PS4 از نظر سخت افزار قويتر باشه اما اونقدي قويتر نيست كه بگي XONE بدرد نميخوره! مثل اين ميمونه كه بگي چون 4K اومده full HD ديگه اصلا بدرد نميخوره! ولي اخر بازم سليقه اي هست من خودم به شخصه كل دنيا بگن xone داغونه بازم ميخرم چون احساس ميكنم microsoft جنس داغونش هم خوبه!
اگه سخت افزارش موجود باشه اینی که گفتی کاملا درسته:-"

آخرین ویرایش:
ممكنه PS4 از نظر سخت افزار قويتر باشه اما اونقدي قويتر نيست كه بگي XONE بدرد نميخوره! مثل اين ميمونه كه بگي چون 4K اومده full HD ديگه اصلا بدرد نميخوره! ولي اخر بازم سليقه اي هست من خودم به شخصه كل دنيا بگن xone داغونه بازم ميخرم چون احساس ميكنم microsoft جنس داغونش هم خوبه!

اول نسل جفت کنسولها رو میخواستم بگیرم . نسل قبل هم جفت کنسولها رو داشتم ، ولی تفاوت این نسل با نسل قبلی شروع شوکه کننده مایکروسافت با تفکرات دون مارتیک مانع این شد که حتی یه لحظه شک به دلم راه بدم که این کنسول رو باید بخرم . اگه سر PS4 این اتفاق میافتاد بازم میخریدمش ، شما که فنشی هم میخریدی ، فن های ایکس باکس هم XONE رو خریدن .
این تفکرم کاملا اشتباهه که چرا کنسول PS2 با سخت افزار ضعیفترش بیشتر از XBOX فروخته ، کاملا دلیلش روشنه که تازه مایکروسافت وارد این عرصه شده بودو در کنار موجی از بازیهای تاپ PS2 و طرفدارای بی شمار سونی باید جایی برای خودش باز میکردو اول راه بود . که خوشبختانه جاشم باز کرد .

داشتن هر جفت کنسول تجربه های خوبی رو به همراه داره (جدا از فن بازی) ، مسئله اول برای من هزینه هاییه که باید برای هر جفت کنسول پرداخت کنم در اولویته . برای PS4 ترفندای خرید زیادی هست ، خریدوفروش بازیهای دسته دومشم راحتتره ، ولی XONE اینطور نیست ، متاسفانه ما از سر مجبوری عادت کردیم به گرونی ، همه ی بازیها حتی دسته دومش افزایش قیمت چشمگیری نسبت به قیمت جهانیش داره . نسل قبل اینطور نبود حداقل تا تقریبا اواسط نسل (از اوریج صحبت میکنم نه کپی)

اگه چیزی رو میخواید مقایسه کنید به ترتیب ابتدا موقعیت خودمونو بسنجیم بعد بیایم فن بازی در بیاریم ،‌ واقعا بدتون میاید XBOXONE داشته باشید ؟ بدتون میاد WIIU داشته باشید ؟ یک گیمر دوس داره تمام کنسولهائو بازیهای اوریجینالشو آرشیو داشته باشه ، ولی ما نمیتونیم ،‌ شاید قشر ضعیف جامعه توی کوههای آلپ هم !! وضعشون به مراتب بهتر از ما باشه و اینکارو بکنن ، ولی ما شرایط اینطور هزینه کردنا رو نداریم ،‌ اگه مثل اواسط نسل قبل قیمتها تکون نمیخورد مطمئن باشید تقریبا هممون جفت کنسولها رو داشتیم .

در آخر بهتره توی این تاپیکا بیشتر در مورد مشکلاتمون بحث کنیم تا فن بازیامون ، تاپیک زیاده برای بازیها . ولی برای تمام کنسولها به ندرت پیش میاد این اتفاق بیفته .

شرمنده بابت آف تاپیک، ولی این جالب بود:

الان یعنی همین AC Unity که مثال زدی بدون آپدیت کاملا Play Able بود دیگه؟
یا H: MCC هم هیچ آپدیتی نمیخواست واسه اینکه بتونی مولتی بازی کنی؟
این آپدیت ها مختص ما نیستن، اون طرف هم همینطوره، حتی بیشتر.
بله قبول دارم دوستان هم اپدیت دارن ولی باز میخواین مثال بزنم داخل واچ داگز مشکلاتشون از نصف کمتر بود من خودم با سری تایتان فیریز داشتم و لگ نیم فریم ........ دِد رایزینگ اخر که هیچ چیزی نمشه راجبش گفت حالا میشه بگید این دو بازی رو کنسول چطور بود
بازم همه ببخشید بابت خارج از تاپیک دوستمون پیام خصوصیش مشکل داشت ........ درضمن برای بار اخر کسی میخواد این بحث با من ادامه بده پیام خصوصی بدید با تشکر بازم همه ببخشید اسپم نکنید

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or