شایعه معرفی کنسول جدید نینتندو در E3

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
Game Informer ادعا می کند که از منابع متعددی خبر رسیده که نینتندو قصد دارد کنسول جدید خود برای جانشینی Wii را در E3 امسال یا حتی زودتر از آن رونمایی کند !

wiiabcdefg.jpg

رقیبی برای Xbox360 و Ps3

کنسول آینده نینتندو قطعا از رزولشن HD پشتیبانی خواهد کرد ولی هنوز معلوم نیست که در مقایسه با رقبای دیگر چه قدرت گرافیکی خواهد داشت. به هرحال اشاره شده که برای هردو رقیبی خواهد بود.

با توجه به منابع مختلف نینتندو در حال حاضر کنسول جدید خود را به توسعه دهنگان third-party نمایش داده است . ظاهرا سال 2012 عرضه کنسول را به سازندگان اعلام کرده است.
هنوز نامشخص است که آیا از ویزگــی های کنترل حاضر برای کنترلر بعدی استفاده می کند ؟ ولی چیزی که مفروض و به نظر قطعی است کنترل حرکتی قسمتی از پکیج خواهد بود .
گزارش شده است ، به هر حال ، این سیستم چیزی فراتر از آن است که فقط" HD Wii" نام داشته باشد !

هیچ کلمه ای در مورد این که کنسول از عناوین حاضر Wii پشتیبانی می کند ذکر نشده است .

یک ذره دیر نشده ؟

آنالیزورها بر این عقیده اند نینتندو بیش از اندازه برای وارد کردن یک کنسول خانگی به بازار صبر پیشه کرده است .

Michael Pachter در گفتگو با Eurogamer در مورد این موضوع این گونه اطهار نظر می کند " من فکر می کنم زمان مناسبی برای کنسول در برابر Kinect و Move است ، و فکر می کنم نینتندو برای فروش هر واحد Kinect و Move یک مشتری از دست می دهد ! او همچنین افزود " منظورم این است که بهتر بود برای عرضه 2 Wii باید در پاییز 2009 اقدام می کرد ! حداکثر در پاییز 2010 ، بنابراین عرضه آن در سال 2011 دیر است ! " همچنین وی گفت " بازم خیلی دیر نیست ، از آنجایی که آنها می توانند سهم عمده ای از بازار که شامل دارندگان کنسول Wii هستند را برای ارتقا حفظ کنند . و با تسخیر کسانی که هنوز در خرید کنسول بلاتکلیف مانده اند و یا کسی که هنوز موفق به خرید Kinect و Move نشده اند بتواند سهم خود را در بازار افزایش دهد.

آنالیزور M2 Research به نام Billy Pidgeon نیز بر این باور است که نینتندو اگر می خواهد که در بازار موفق باشد نیاز به تعجیل بیشتر دارد.

منبع

آپدیت:

kotaku و IGN خبر دادند که سخت افزار به مراتب قویتری نسبت به X360 و PS3 خواهد داشت.
قراره همین ماه رونمایی بشه و توی E3 با جزئیات کامل (سخت افزار و تاریخ عرضه و بازیها و اینا) حضور داشته باشه!
از بازیهای Wii پشتیبانی میکنه و 1080P رو ساپورت خواهد کرد.
جالبترین نکته رو CVG گفته. کنترلر این کنسول یه کنترلر متفاوت و جدید خواهد بود که یه صفحه نمایش HD روی خودش داره و گویا مثل صفحه DS این صفحه لمسی هست! IGN هم این موضوع رو تایید کرده.
خود نینتندو و بقیه شرکتها مشغول ساخت بازی براش هستن.

چند تا شایعه ی جدید که شاید به قوت قبلی ها نباشن ولی جالب هستن!

یه وبسایت فرانسوی که قبلا اطلاعات درستی از NGP فاش کرده بود، یه سری اطلاعات درمورد این کنسول داده که یه نفر ترجمه اش رو توی NG گذاشته که نکات مهمش ایناست:

- کنسول با اسم رمز Café شناخته میشه. Project Café
- از نظر معماری بسیار شبیه به X360هست، به طوریکه میشه به سادگی بازیهای 360 رو براش پورت کرد (که با توجه به معماری محبوب 360 کاملا طبیعیه) و از نظر سخت افزاری کمی از 360 قویتر هست.
- از تمام لوازم جانبی که برای Wii عرضه شدن، پشتیبانی میکنه. بازیهای کنسولهای قدیمی نینتندو از جمله Wii و GC رو پشتیبانی میکنه.
- یک CPU سه هسته ای IBM PowerPC ، پردازنده ی گرافیکی از ATI از خانواده ی R700 که از Pixel Shader 4.1 پشتیبانی خواهد کرد و حداقل 512 مگ RAM
- کنترلر شبیه یه تبلت تاچ هست و به نظر میرسه که HD نیست و صفحه ی نمایشی 6 اینچی داره که multitouch هم نیست، پس نباید با Ipad مقایسه بشه!
- کنترلر دو تا ضربه گیر داره، میتونه به عنوان Wii Sensor Bar استفاده بشه، یک دوربین در جلوی کنترلر هست، d-pad داره، دو تا تریگر داره و احتمالا چیزای دیگه هم داشته باشه.
- تاریخ عرضه ی احتمالی JUNE 2012 برای ژاپن و تعطیلات 2012 هم برای باقی مناطق.
- و یک سورپرایز بزرگ دیگه که فعلا نمیتونن در موردش حرف بزنن.

با تشکر از Ooops

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
مشکل اینه ما فک میکنیم سونی و مایکرو سافت دارن ول میگردن :D باو اوناهم دارن کارایی صورت میدن نگران نباشد :D
مایکرو تازه داره دی وی دی جدید میسازه! سونی هم به قول فردی معلوم الحال تازه داره به سود میرسه:D!
چجوری میخوان 2 ماه یا تا 6-7 ماه دیگه کنسول جدید معرفی کنن؟ تازه سونی امسال کلی بازی داره برا ps3

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
حرکت منطقی به نظر نمیرسه!
با توجه به زمانش دارم میگم.وقتی تازه 3DS رو داده بیرون و هنوز معلوم نیست آیندش چجوریه (هر چند تا الان که ضعیف تر از پیش بینی ها ظاهر شده) چجوری میخواد سرمایه گذاری جدیدی رو کنسول های خانگی انجام بده نمیدونم....فروش جهانی Wii هم با اینکه افت شدیدی داشته ولی بازم در مجموع بد نیست که بخواد نسل رو عوض کنه به خاطرش!

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
حرکت منطقی به نظر نمیرسه!
با توجه به زمانش دارم میگم.وقتی تازه 3DS رو داده بیرون و هنوز معلوم نیست آیندش چجوریه (هر چند تا الان که ضعیف تر از پیش بینی ها ظاهر شده) چجوری میخواد سرمایه گذاری جدیدی رو کنسول های خانگی انجام بده نمیدونم....فروش جهانی Wii هم با اینکه افت شدیدی داشته ولی بازم در مجموع بد نیست که بخواد نسل رو عوض کنه به خاطرش!
فروش جهانی wii فکر می کنم در حد افتضاح باشه!!یعنی فکر کنم توی سه ماهه آینده(سه ماهه دوم سال)فروش خیلی پایینی داشته باشه!!توی ژاپن که آمارش هست می تونی بری با پارسال مقایسه کنی!!

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
مایکرو تازه داره دی وی دی جدید میسازه! سونی هم به قول فردی معلوم الحال تازه داره به سود میرسه:D!
چجوری میخوان 2 ماه یا تا 6-7 ماه دیگه کنسول جدید معرفی کنن؟ تازه سونی امسال کلی بازی داره برا ps3
سونی هم وقتی PS3 اومد PS2 رو ول نکرد !! اون خبر 10 گیگی شدن دی وی دی مایکرو هم گویا شایعه ای بیش نبوده !
در مورد اینک سونی و مایکرو گفتن فعلا برنامه ای واسه نسل بعد ندارن به نظرم سیاستی بیش نیست ! :D
360 و PS3 هم دیگه از لحاظ بصری تمام شدند ! یکم به پیشرفت کامپیوتر ها و گوشی ها و کلا نگاه کنیم (:D) میبینیم باید نسل بعد بیاد تو کار ! امسال سونی و مایکرو کنسول ندن سال دیگه بعیده !

البته نظر من بودا :D

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
فروش جهانی wii فکر می کنم در حد افتضاح باشه!!یعنی فکر کنم توی سه ماهه آینده(سه ماهه دوم سال)فروش خیلی پایینی داشته باشه!!توی ژاپن که آمارش هست می تونی بری با پارسال مقایسه کنی!!
الان 4-5 ماهه که چیزی واسه این کنسول منتشر نشده. افت فروش کنسول به خاطر کمبود نرم افزار بوده
منتظر باشید تا زلدای جدید منتشر بشه بعد می بینید که باز Wii میاد صدر جدول.

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
این خبر هرچند شایعه است ولی 100% درسته، Wii2 توی E3 معرفی میشه و احتمالا تو سه ماهه آخر 2012 یا شایدم حتی زودتر عرضه بشه. اون دو تا هم کنسولاشون رو 2013 عرضه میکنن یا یه همچین چیزایی که نه تنها زود نیست بلکه دیر هم هست.
صد در صد سونی و ماکروسافت هم از خیلی وقت پیش به فکر کنسول جدید بودن و هستن. اصلا اگه کینکت نمیگرفت، من قول میدم مایکروسافت کنسولشو همین امسال عرضه میکرد:biggrin1:
نکته ای که هست اینه که ما فکر میکنیم که حتما باید یه کنسولی 100 میلیون بفروشه تا بگیم که وقت نسل بعده. ولی این نسل رقابت خیلی نزدیکتره. هرچند همین الان هم Wii بیشتر از 70 میلیون فروخته! سونی و MS هم خیلی وقته به سود دهی رسیدن. هر بازی که عرضه میشه کلی سود میکنن.
من شخصا خیلی دوست دارم نسل بعد زودتر شروع بشه. هر چه زودتر بهتر:biggrin1: و از بین 3DS یا Wii2 قطعا یکی رو خواهم گرفت بر خلاف این نسل و نسل قبل و نسل قبلش که همش یا با سونی بودیم یا با MS. به نظرم دیدن ماریو با رزولوشن HD خیلی باید جالب باشه. بخصوص برای من که فقط توی SNES دیدمش!!

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی

یه وبسایت فرانسوی که قبلا اطلاعات درستی از NGP فاش کرده بود، یه سری اطلاعات درمورد این کنسول داده که یه نفر ترجمه اش رو توی NG گذاشته که نکات مهمش ایناست:

- از نظر معماری بسیار شبیه به X360هست، به طوریکه میشه به سادگی بازیهای 360 رو براش پورت کرد (که با توجه به معماری محبوب 360 کاملا طبیعیه) و از نظر سخت افزاری کمی از 360 قویتر هست.
- از تمام لوازم جانبی که برای Wii عرضه شدن، پشتیبانی میکنه. بازیهای کنسولهای قدیمی نینتندو از جمله Wii و GC رو پشتیبانی میکنه.
- یک CPU سه هسته ای IBM PowerPC ، پردازنده ی گرافیکی از ATI از خانواده ی R700 که از Pixel Shader 4.1 پشتیبانی خواهد کرد و حداقل 512 مگ RAM
- کنترلر شبیه یه تبلت تاچ هست و به نظر میرسه که HD نیست و صفحه ی نمایشی 6 اینچی داره که multitouch هم نیست، پس نباید با Ipad مقایسه بشه!
- کنترلر دو تا ضربه گیر داره، میتونه به عنوان Wii Sensor Bar استفاده بشه، یک دوربین در جلوی کنترلر هست، d-pad داره، دو تا تریگر داره و احتمالا چیزای دیگه هم داشته باشه.

پ.ن: چی شد بازی پرسپولیس:D

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071

پ.ن: چی شد بازی پرسپولیس:D
خوب بنظر میرسه ولی از نظر سخت افزاری در برابره نسل بعد ماکرو و سونی له میشه :D.
طراحی نزدیک به سخت افزار محبوب 360 نشان از زیرکی بینظیره نینتندو ست. عالی بود.

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
من واقعا با این خبر دارم نگران وضعیت این صنعت میشم بهتر بود شرکت ها با هم شروع کنن این جوری مخاطب لای منگنه قرار نمیگرفت .

الا تا افراد میان میرن کنسول نینتندو رو میخرن سونی و ماکروسافت یک چیزی میدن که اون کنسول رو میخوره بعد این وسط مخاطب گیج میشه که کدام رو نگه داره کدام رو بخره کدام رو عوض کنه و..... بازی ساز ها هم همین وضع رو پیدا میکنن یک دفعه با نینتندو جور میشن کنسول های سونی و ماکروسافت میاد بعد بازی ساز ها میگن این ها فلان هستش ما با همین راحت تر هستیم و.... وضع از این هم خراب تر میشه همون بلایی که سر سونی امد این نسل سر سونی و ماکروسافت میاد اگه خبر حقیقت داشته باشه .
به این میگن رقابت سرمایه داری!
اونا فقط به فکر سر کیسه کردن منو و تو به اضافه کله پا کردن رقیباشون هستن...

این خبر هرچند شایعه است ولی 100% درسته، Wii2 توی E3 معرفی میشه و احتمالا تو سه ماهه آخر 2012 یا شایدم حتی زودتر عرضه بشه. اون دو تا هم کنسولاشون رو 2013 عرضه میکنن یا یه همچین چیزایی که نه تنها زود نیست بلکه دیر هم هست.
صد در صد سونی و ماکروسافت هم از خیلی وقت پیش به فکر کنسول جدید بودن و هستن. اصلا اگه کینکت نمیگرفت، من قول میدم مایکروسافت کنسولشو همین امسال عرضه میکرد:biggrin1:
نکته ای که هست اینه که ما فکر میکنیم که حتما باید یه کنسولی 100 میلیون بفروشه تا بگیم که وقت نسل بعده. ولی این نسل رقابت خیلی نزدیکتره. هرچند همین الان هم Wii بیشتر از 70 میلیون فروخته! سونی و MS هم خیلی وقته به سود دهی رسیدن. هر بازی که عرضه میشه کلی سود میکنن.
من شخصا خیلی دوست دارم نسل بعد زودتر شروع بشه. هر چه زودتر بهتر:biggrin1: و از بین 3DS یا Wii2 قطعا یکی رو خواهم گرفت بر خلاف این نسل و نسل قبل و نسل قبلش که همش یا با سونی بودیم یا با MS. به نظرم دیدن ماریو با رزولوشن HD خیلی باید جالب باشه. بخصوص برای من که فقط توی SNES دیدمش!!
من همچنان فکر میکنم مایکر و سونی تا 2013 از دادن نسل بعدی خودداری میکنن

خسته نباشی، منم گفتم 2013 دیگه:biggrin1:
نه من گفتم حداقل 2013:biggrin1:

آخرین ویرایش:

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
این یعنی مشکلی که من تو این نسل با نینتندو داشتم تو نسل بعدم خواهم داشت :D !
این E3 هم خلّی زود بنظر میرسه .

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
من موندم نینتندو مگه چند تا استدیو داره که می خواد دو تا کنسول رو با این فاصله زمانی عرضه کنه!!کنسول ها بدون بازی خوب می میرند!!

الان 4-5 ماهه که چیزی واسه این کنسول منتشر نشده. افت فروش کنسول به خاطر کمبود نرم افزار بوده
منتظر باشید تا زلدای جدید منتشر بشه بعد می بینید که باز Wii میاد صدر جدول.
خوب مشکل همینه دیگه!!نینتندو داره برای چند تا سخت افزار به طور همزمان بازی می سازه!!اینطوری فکر نمی کنم موفق باشه!!

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
خوب پس اصلا نکست جن نیست ! نینتندو دهن سرویس میخواد کیفیت بهتر و فک کنم خدمات بهتر واسه هاردکور ها داشته باشه :D نسل بعدم میره واسه 2013-2014 که فک کن نینتندو دوباهر کنسول بده !
اصن داره مسخره بازی میشه :| نینتندوی حروم خور با این کنسول زدنش :D

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
کلا بهترین زمان برای من همین زمان عرضه کنسولهای جدید بوده.یه حس خیلی خوبی به آدم دست میده + هیجان مضاعفی که آدم داره.:d

خیلی دوست دارم ببینم نینتندو چیکار میکنه.خدا کنه کنسولش قویتر از رقبا باشه،تا اینا هم مجبور بشن حداقل تا 2012 دیگه کنسول جدید رو عرضه کنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر