معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
اقا خمیر سیلیکون این هست ؟
261kp79.jpg

چه مقدار بزنم روی رم ؟
ضخیم یا فقط یک فقط یک لایه کافیه؟:love:

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
علی آقا ممنون.
من بالاخره x-clamp کردم. حواسم نبود جفت سینکها رو باز کردم، برای همینم گفتم حالا که باز شده cpu رو هم clamp کنم. اول که روشن کردم باز سه چراغ داد. گذاشتمش چند دقیقه بدون فن کار کنه تا اینکه دو چراغه شد. بعدش هم شکر خدا راافتاد. فقط بعد از چند دقیقه داغ میکرد که با گذاشتن "تونل هوا" سر جاش درست شد. فقط من به دو تا کارم مشکوکم، اگه مشکلی داره لطفا بگین:
1. وقتی خواستم خمیر سیلیکون روی cpu بریزم یه دفعه پاشید اینور اونور! روی بوردو تمیز کردم، ولی یه مقدار روی خود cpu ریخته (کنار بخش مرکزی، روی اون قطعه کوچیکا که فکر کنم ترانزیستور باشه). مشکلی که نیست؟ خمیر سیلیکون که رسانا نیست اتصال ایجاد کنه، هست؟
2. واشر فلزی برای gpu کم آوردم، بجاش برای زیر مادربورد چهار تا واشر ضخیم لاستیکی انداختم (از اونهایی که برای آب استفاده میشه). برای قسمت روی بورد هم که فکر نمیکنم وجود واشر تاثیری داشته باشه، چون سینک اونقدری پایین نیومده، بیشتر از ضخامت واشر با بورد فاصله داره.

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
حالا اگه تونستم واشر میزارم. البته بعید میدونم حوصلم بیاد دوباره بازش کنم.
آقا من خواستم 12 ولت کنم پدرم درومد! هر کاری کردم این سیم به اون پایه لحیم نشد که نشد. گفتم بیخیال یه آداپتور 12 ولت میگیرم حل میشه.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
اقا من سینکم گزاشتم
ولی نکته اینجاس نتونستم روی تمام چیپ رو همشو به یک اندازه سیلیکون بزنم مثلا یک ناحیه کمتر سیلیکون خورد ولی خوب به سینک gpu چسبوندم و فکر میکنم با فشار سینک سیلیکون تماما یکنواخت پخش شده نظرتون چیه............؟
من 2-3 ساعتی بازی کردم مشکلی نبود
به نظرتون سینکو دربیارم 2باره سیلیکون بزنم؟
سیلیکون جوری بود نمیشد همه جای رم هارو یکنواخت بزنی (یک حالت شل:D)
ولی فکر میکنم با فشار سینک سیلکون هم پخش شده

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
هورااااااااا!
آقا من x-clamp کردم شکر خدا درست شد. گفتم تا بازه کارهای دیگه هم باش بکنم. هم sm کردم هم 12v. برای 12 ولت سیمهای فن را از سوراخ کوچیی که همون سمت پشت کیس بود دادم بیرون (البته مجبور شدم یکم توی کیس خرابکاری کنم تا راهش راحت باز باشه) بعدش به یه آداپتور 12 ولت وصلش کردم. مثل هلو کار میکنه! صداشم اصلا اذیت نمیکنه چون تو خونه فقط منم و خانومم، راحت!
خدا کنه مشکل بقیه هم حل بشه.
راستی، دو تا سوال داشتم: (معذرت میخوام اگه اینجا جاش نیست، آخه من وقت کافی برای جستجوی مفصل ندارم، شرمنده ام)
1. تغییر دادن region دستگاه ابزار خاصی نیاز داره؟ میشه آدم خودش انجام بده؟
2. راهی هست که بشه region یه دیسک بازی رو تغییر داد؟ (با تغییر دادن محتویات و دوباره رایت کردن)
ممنون از همتون، خصوصا آقا خلیل که راهنمای x-clamp کردنش خیلی کامله. من یه راهنمای انگلیسی داشتم، ولی توضیح دادنش بدرد عمش میخوره! :cheesygri

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
هورااااااااا!
آقا من x-clamp کردم شکر خدا درست شد. گفتم تا بازه کارهای دیگه هم باش بکنم. هم sm کردم هم 12v. برای 12 ولت سیمهای فن را از سوراخ کوچیی که همون سمت پشت کیس بود دادم بیرون (البته مجبور شدم یکم توی کیس خرابکاری کنم تا راهش راحت باز باشه) بعدش به یه آداپتور 12 ولت وصلش کردم. مثل هلو کار میکنه! صداشم اصلا اذیت نمیکنه چون تو خونه فقط منم و خانومم، راحت!
خدا کنه مشکل بقیه هم حل بشه.
راستی، دو تا سوال داشتم: (معذرت میخوام اگه اینجا جاش نیست، آخه من وقت کافی برای جستجوی مفصل ندارم، شرمنده ام)
1. تغییر دادن region دستگاه ابزار خاصی نیاز داره؟ میشه آدم خودش انجام بده؟
2. راهی هست که بشه region یه دیسک بازی رو تغییر داد؟ (با تغییر دادن محتویات و دوباره رایت کردن)
ممنون از همتون، خصوصا آقا خلیل که راهنمای x-clamp کردنش خیلی کامله. من یه راهنمای انگلیسی داشتم، ولی توضیح دادنش بدرد عمش میخوره! :cheesygri

تغییر رجیون سخته + نمیتونی به live وصل شی
اره ولی اکثربازی ها الان فری هست و هم چنین تغییر region گیم زیاد به روز نیست مثلا بازی های روز رو نمیشه بگیری region عوض کنی ( البته اکثرا فری هست !)

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
سلام دوستان!
من امروز رفتم يه خمير سيليكون خريدم ولي خميري كه روي پردازنده دستگاه بود اون شكلي نبود!(اين بي رنگ بود ولي اوني كه روي ريز پردازندهها بود يه حالت خاكستري داشت)
وقتي هم كه روشو خوندم نوشته بود براي تميز كردنه اما خمير سيليكون بود!
من وقتي روي پردازنده هم زدم هيچ تغييري ايجاد نشد.يعني وقتي كنسولو روشن ميكنم سريعا 2 چراغ ميده(2 چراغ هم كه براي دماي80 به بالاست.يعني اون خمير كار خودشو نميكنه يا مشكل از جاي ديگست؟).حالا ميخواستم بدونم اصلا اين خميرو از كجا تهيه كنم؟من ايني كه خريدم از رنگ فروشي خريدم!اگه ميشه زودتر كمك كنين!

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
سلام دوستان!
من امروز رفتم يه خمير سيليكون خريدم ولي خميري كه روي پردازنده دستگاه بود اون شكلي نبود!(اين بي رنگ بود ولي اوني كه روي ريز پردازندهها بود يه حالت خاكستري داشت)
وقتي هم كه روشو خوندم نوشته بود براي تميز كردنه اما خمير سيليكون بود!
من وقتي روي پردازنده هم زدم هيچ تغييري ايجاد نشد.يعني وقتي كنسولو روشن ميكنم سريعا 2 چراغ ميده(2 چراغ هم كه براي دماي80 به بالاست.يعني اون خمير كار خودشو نميكنه يا مشكل از جاي ديگست؟).حالا ميخواستم بدونم اصلا اين خميرو از كجا تهيه كنم؟من ايني كه خريدم از رنگ فروشي خريدم!اگه ميشه زودتر كمك كنين!

ببین از اونی که من خریدم بخر
مثل امپول (عکسشم بالا هست ) باید بگی سیلیکون واسه cpu
من زدم روی رم و دیدم که گرما به سینک منتقل شده
حالا خوبه 360 2 چراغ میده واسه overheat وگرنه تا مرز ذوب پیش میرفت
من خودم از کامپیوتری خریدم

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
ببین از اونی که من خریدم بخر
مثل امپول (عکسشم بالا هست ) باید بگی سیلیکون واسه cpu
من زدم روی رم و دیدم که گرما به سینک منتقل شده
حالا خوبه 360 2 چراغ میده واسه overheat وگرنه تا مرز ذوب پیش میرفت
من خودم از کامپیوتری خریدم
دست شما درد نكنه.:biggrin1:
شما تهراني؟اگه ميشه لطف كن ادرسي كه ازش خريدي برام پيام خصوصي كن.ممنونم!

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
اقا ما میخوایم امروز 12ولت کنیم میدونم این سوال هزاران بار پرسیده شد ولی سیمهای فن رو کدوم رو به کدوم ببیچونیم و به مثبت و منفی بزنیم؟؟/

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
سلام دوستان!
من خمير سيليكون هم خريدم وزدم اما باز هم درست نشد.يعني پس از روشن كردن سريعا 2 چراغ ميده.ميتونه مشكل از هيت سينك باشه يا از جاي ديگه است؟

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
این همون کنسول جدیدته ؟
یا قبلیه؟
نه قبليه است.ميخوام اين رو هم رو درست كنم.با كمك مقالات اقا خليل تونستم درست كنم وتا يه مدتي هم خوب بود اما از دوباره اين جوري شد!:biggrin1:
كسي نميدونه هيت سينك از كجا بايد خريد.من امروز به كلي كامپيوتر سر زدم اما هيچ كدوم نداشتن.يكي كه توي تهرانه يه ادرسي چيزي به من بدبخت بده!:biggrin1:

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
otacon
وقتی خواستم خمیر سیلیکون روی cpu بریزم یه دفعه پاشید اینور اونور! روی بوردو تمیز کردم، ولی یه مقدار روی خود cpu ریخته (کنار بخش مرکزی، روی اون قطعه کوچیکا که فکر کنم ترانزیستور باشه). مشکلی که نیست؟

تا اونجا که میدونم البته در پردازنده های مورد استفاده سیستم
اون قطعات کوچیک یک وظیفه انتقال حرارتی رو دارند و گرمای پردازنده رو دفع میکنند
البته درست گفته باشم چون یک جا دیدم که این رو گفته

خمیر سیلیکون که رسانا نیست اتصال ایجاد کنه، هست؟

نه باید مشکلی باشه خمیر بعدها به صورت پودر فشرده سفت در میاد
البته بستگی داره به نوع خمیر

من خواستم 12 ولت کنم پدرم درومد! هر کاری کردم این سیم به اون پایه لحیم نشد که نشد

از کجای برد میخواستید سیم بگرید که لحیم نمیشد.
لحیم کردن کمی لم داره، اگر وارد نیستید کمی باید قبلش تمرین کنند
من یک روز بیشتر از 8 ساعت مشغول لحیم کردن روی یک برد بودم ( پاور )
که بلاخره یادگرفتم که چطوری برای موارد و مکان های خاص چطور لحیم کنم

LEERY 360
عزیز دقیقاً مشکل شما چی هستش
قبلش مشکلی پیش امده بود که مجبور شدید خمیر رو عوض کنید.

sinasafari
به به /:)

شما برو صفحات قبلی رو بخون
فکر نکنم کسی دیگه به این سوال جواب بده، الا خیلی بیکار شده باشه.
خوبه که تمام این تاپیک فارسی هستش اگر همش ژاپنی بود می خواستید چی کار کنید:biggrin1:

ali954
علی جان، توی چت با هم صحبت کردیم فکر نکنم نیازی باشه دیگه پست نقل کنم :love:
الان هم به نظرم نوبت به چیپ جنوبی هستش در فکرش باشید :cool:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر