معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
مهدی جان دیگه باز تر از اینی که پایین میگم اماکنش نداره .

مراحل کار این طور هست که شما دو فن کیس خیلی معمولی که قیمتی تقریبا 2 هزار داره رو
تهیه میکنید و قدرت اون رو به 24 ولت میرسونید

چطور از طریق پاور کیس ( پاور کامپیوتر ) حال این دو تا فن های تقویت شده رو قرار میدید به جای فن های
کنسول و برای تغذیه اون اون دو سیم 12 ولت مثبت و 12 ولت منفی رو از پاور کیس کامپوتر میکشید بیرون
و وصل میکنید به دو فن جدید در کیس 360 .

.

خلیل جان امکان گذاشتن فن کیس روی کنسول وجود نداره به دو دلیل اولا فنهای کیس از لحاظ اندازه با فنهای کنسول فرق دارن که باعث میشه روی خروجی تونل پلاستیکی سوار نشه و در نتیجه کنسول بسته نمیشه و اگه بخوایم فنهای کوچکتر استفاده کنیم قدرتشون خیلی میاد پایین. ثانیا چفت کردن فنها با تونله که بهیچ وجه نمیشه خوب از آب در بیاد که همین هم باعث ایجاد اشکال توی مکش میشه .
بهر حال من فکر نمیکنم استفاده از فنهای دیگه کار درستی باشه مگر اینکه فنهایی دقیقا به اندازه فنهای کنسول و قویتر از اونا پیدا کنیم که بعیده همچین چیزی پیدا بشه و اگر هم پیدا بشه آب بندی اون روی کنسول خیلی سخته چون باید طوری چفت بشه که هم درز نداشته باشه و هم باعث لرزش کنسول نشه .
راستی نمیدونم شما میخواید rpm فنها چقدر بشه چون فنهای من سرعتشون وحشتناک بالاست و فکر کنم اگه یه خورده دیگه بیشتر بشه کنسولم عین هاور کرافت شروع به حرکت کنه :biggrin1:

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
خلیل جان امکان گذاشتن فن کیس روی کنسول وجود نداره به دو دلیل اولا فنهای کیس از لحاظ اندازه با فنهای کنسول فرق دارن که باعث میشه روی خروجی تونل پلاستیکی سوار نشه و در نتیجه کنسول بسته نمیشه و اگه بخوایم فنهای کوچکتر استفاده کنیم قدرتشون خیلی میاد پایین. ثانیا چفت کردن فنها با تونله که بهیچ وجه نمیشه خوب از آب در بیاد که همین هم باعث ایجاد اشکال توی مکش میشه .
بهر حال من فکر نمیکنم استفاده از فنهای دیگه کار درستی باشه مگر اینکه فنهایی دقیقا به اندازه فنهای کنسول و قویتر از اونا پیدا کنیم که بعیده همچین چیزی پیدا بشه و اگر هم پیدا بشه آب بندی اون روی کنسول خیلی سخته چون باید طوری چفت بشه که هم درز نداشته باشه و هم باعث لرزش کنسول نشه .
راستی نمیدونم شما میخواید rpm فنها چقدر بشه چون فنهای من سرعتشون وحشتناک بالاست و فکر کنم اگه یه خورده دیگه بیشتر بشه کنسولم عین هاور کرافت شروع به حرکت کنه :biggrin1:

آقا مهدي من فنهاي كيس رو بيرون 360 گزاشتم . فنهاي خود 360 رو هم برداشتم وتمامي درزهاشو خوب گرفتم و فنهاي پشت رو هم با چسب پهن وصل كردم .
يكي دو ساعت كه بازي كردم خوب بود و از 12V خيلي كمتر گرما ميداد بيرون يعني خنكتر بود .

حالا اين كاري كه من كردم مشكلي نداره ؟ :confused:

fade2black

کاربر سایت
Feb 14, 2007
392
نام
امين
آقا مهدي من فنهاي كيس رو بيرون 360 گزاشتم . فنهاي خود 360 رو هم برداشتم وتمامي درزهاشو خوب گرفتم و فنهاي پشت رو هم با چسب پهن وصل كردم .
يكي دو ساعت كه بازي كردم خوب بود و از 12V خيلي كمتر گرما ميداد بيرون يعني خنكتر بود .

دوست عزیز شما با اینکار دوباره داستان InterColler رو یجورایی انجام دادی !

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی

محمد جان ازکاری که انجام دادی حتما عکس بذار . از چند زاویه تا بشه کاملا دیده بشه .
اینو هم بگم شما باید فنها رو به سر تونل چفت کنی نه بدنه کنسول . دلیلش هم اینه که فضایی بین بدنه پلاستیکی کنسول و جعبه فلزی بورد وجود داره که اگه فنها رو از پشت مثل اینتر کولر قرار داده باشی قسمت اعظمی از نیروی مکش فنها از اون قسمتا به هدر میره (تنهاکاری که اینتر کولر انجام میده ) اگه اینکار رو کردی بنظر من دیگه ادامه نده . دلیل این که باد سرد میده بیرون هم همینه که 1- هوا رو از کناره های کنسول میکشه و میده بیرون 2- هوای کمی از روی هتسینک میکشه بیرون.
البته عکس رو بذار تا ببینیم چطور شده ;)
-----------------------------------

Attachments

• لرل و هاردی.rar
    42 KB · مشاهده: 27
آخرین ویرایش:

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
من چه فدر بد بختم دیروز با کلی خوشحالی تونستم باز کنم کنسولم اما وقتی که از هم کیس سفید میخوام جدا کنم نمیشه کیس زیری یا همون جا که مادر بورد روشه باز میشه اما اون که بالای کنسوله انگار چسبیده به اهنه نمیدونم چی کار کنم:(

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
اقا من دیدم این پیچ ها اچار الن یا همون شیش گوش شما رو میخواد میخواستم بدونم چه شماره ایش رو باید بگیرم یعنی شماره اچارش چند باشه که به پیچاش بخوره؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقا من دیدم این پیچ ها اچار الن یا همون شیش گوش شما رو میخواد میخواستم بدونم چه شماره ایش رو باید بگیرم یعنی شماره اچارش چند باشه که به پیچاش بخوره؟

یه پک از از این ستاره ایها بخر که چهار تا شماره داره که بزرگترینش بهش میخوره قیمتش هم حدودا 2500

آخرین ویرایش:

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
اقا من میگم اچار الن نه پیش گوشتی تازه میخوام چی کار 4 تاش رو منظورم از اچر الن همون که این اقا عکس بغل کنسول گذاشته است اونه منظورم;)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقا من میگم اچار الن نه پیش گوشتی تازه میخوام چی کار 4 تاش رو منظورم از اچر الن همون که این اقا عکس بغل کنسول گذاشته است اونه منظورم;)

خواستم کمکی بهت کرده باشم حالا که نمیخوای 4 تایی بخری برو از اونایی که پوریا گفت( 10تایی) بخر حالشو ببر . خوبی کردن بهمون نیومده :-"

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
نه بابا ما قصد جسارت نداشتیم:p بعدشم اقا پوریا نگفت 10 تایی بگیر گفت شماره 10 شو بگیر بازم من از شما اقا مهدی معذرت میخوام اگه بی احترامی کردم :blushing: شرمنده:-"

Magus

کاربر سایت
Oct 12, 2007
387
من 360 رو دادم به عماد 1 بورد الایت انداخت روش!!!!
بدون 12 ولت کردن هم روزی 3تا 4 ساعت بازی میکنم!
ولی به نظرم بوردتونو عوض کنید!!!!!! تا اینکه این دستکاری ها رو توو فن ببرید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر