معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

سلام به همه دوستان

یک سه روزی بودش که حالم بد خراب شده بود به خاطر حساسیت شدیدی که دارم و الان هم در حال تغییر
فصل هستیم دیگه حالم خیلی بدم هستش . بعد از چند روز دوباره امدم مغازه .!

آقا خليل شما فنهاي pc رو ميگيد اينجوري كنيم ؟ فنهاي 360 هم ميشه ؟

باید بشه ولی اینکار گرمای زیاد در هسته اون ایجاد میشه و ممکنه در کار کرد اون در آینده مشکل ایجاد کنه
برای همین گفتم که از فن های ارزون برای اینکار استفاده که اگه ترکید چیز مهمی نباشه .

چیزی که در مورد گرمای فن های عادی PC تست کردم بعد از 20 دقیقه شروع میکنه به گرم شدن
به نیم ساعت که میرسه گرمای اون زیاد تر میشه ولی بعد از یک ساعت همون گرمای نیم ساعت پیش
رو داره و تقریبا گرمای ثابتی رو در طی اون زمان داره و زیاد هم نیستش

این کار رو تا دو ساعت یک سره تست کردم .

خلیل جان میخواستم ببینم شما راهی بنظرت میرسه که ما برای برقدار کردن فنها از همون Power خود PC که به سیستم (کامپیوتر)الان متصل استفاده کنیم. یعنی طوری باشه که تو کار هم تداخل نداشته باشن و هر وقت که بخوایم از هر کدوم یا بصورت مشترک استفاده کنیم. مثلا دو رشته سیم که یکی ترجیحا به همون منفی 12 متصل و یکی دیگه هم Ground و بعد دو سر دیگه به فن متصل بشه.بازم شما ببین اگه راهی بنظرت میرسه تست کن جواب میگیری یا نه، شاید منم یه راهی واسش پیدا کردم. اما دقیقا مطمئن نیستم که این کار شدنی هست یا نه .
پ.ن: یعنی از Power کامپیوتر بصورت مشترک برای 360 استفاده کنیم .
ممنونم .

بله عزیز چرا که نمیشه
شما چندتا راه دارید

راه ساده اینه که از خود سیم ها و کابل های داخل کیس همون اتصالات رو میگم
یکی سیم زرد برداری و یکی سیم ابی ( سیم آبی کمی مشکل هستش ولی بازم هم میشه )

یا اینکه از حالت vampire از خود خود جعبه پاور استفاده کنی
یعنی اینکه قسمتی از رو کش سیم رو پاره کنی و یک سیم دیگه ای بهش وصل کنی

یا اینکه از طریق پشت برد پاور محل اتصالات رو پیدا کنی ( منظورم سیم زرد و ابی هستش )
و دو سیم رو لحیم کنی به اون نقطه ها .

همه اینها رو به راحتی میتونی انجام بدی یک پاور 230 وات به براحتی میتونه جواب همه کارها
رو بده و سیستم رو سر پا نگه داره .

------------------------------

پس مهدی جان امکان قرار دادن فن های عادی PC نیستش
اگه اماکنش هستش میشه اندازی فن 360 رو به MM بدید
بگردم توی بازار ببینم چیزی میتونم شبیه اون پیدا کنم .!

اگه خودم 360 داشتم قبل از اینکه برای دوستان مزاحمت ایجاد کنم خودم
این ها رو تست میکردم .

دعا کنید که 360 بخرم ، ولی این طور که از آینده و مشکلات بنده معلوم هستش
خرید 360 فقط یک آرزو هستش و فقط در رویاها و افکار خودم میتونم بهش فکر کنم .

به زودی اون مطالبی که قولش رو دادم رو آپلود میکنم .

تا بعد حق نگهدار

آخرین ویرایش:
!

با 12 ولت كردن فن داخلي و يا گذاشتن هر نوع فن اضافي ديگه) ميشه تا حد قابل قبولي از گرماي اين بخش ها كم كرد. البته تغييرات ديگه اي هم ميشه ايجاد كرد تا كنسول دفع حرارت بهتري داشته باشه كه بطور مثال ميشه به متصل كردن Heatsink هاي مناسب به قسمتهاي بدون سينك مثل چيپهاي RAM و Southbridge اشاره كرد كه در خنك تر كار كردن كنسول تاثير بسيار خوبي ميتونه داشته باشه.
من خودم روي اين چيپها Heatsink هاي مناسبي رو چسبوندم و خوشبختانه انتقال حرارت اونها بسيار خوب بوده.

موفق باشيد

دوستان همونطور که در پست بالا طاهر گفته اضافه کردن سینک روی چیپهایRAM میتونه کمک زیادی در انتقال گرمای اون که خیلی هم زیاده بکنه . دوستانی که تا بحال به اون چیپها در هنگام بازی دست نزدن باید بدونن که دمای بسیار زیادی دارن و دربعضی از موارد سه چراغ و مخصوصا فریز شدن و هنگ کردن کنسول ناشی از اختلال در کار این رمهاست که دلیل اونهم فقط گرمای زیاده که متاسفانه در ساخت کنسول توجهی بهش نشده .
من امروز روی این رمها سینک نصب کردم خواستم شما هم ببینید :

این سینکها رو از داخل یک پاور سوخته برداشتم و اونا رو به این اندازه که میبینید بریدم بعدش خمیر سیلیکون رو به رم و زیر سینک مالیدم و با چسب دوقلو که گرما رو هم میتونه تحمل کنه سینکا رو به سینک gpu چسبوندم .
بنظر من این کار بسیار ساده و همینطور که طاهر قبلا گفته بسیار موثره ;)
-
پس مهدی جان امکان قرار دادن فن های عادی PC نیستش
اگه اماکنش هستش میشه اندازی فن 360 رو به MM بدید
بگردم توی بازار ببینم چیزی میتونم شبیه اون پیدا کنم .!

اگه خودم 360 داشتم قبل از اینکه برای دوستان مزاحمت ایجاد کنم خودم
این ها رو تست میکردم .

دعا کنید که 360 بخرم ، ولی این طور که از آینده و مشکلات بنده معلوم هستش
خرید 360 فقط یک آرزو هستش و فقط در رویاها و افکار خودم میتونم بهش فکر کنم .

به زودی اون مطالبی که قولش رو دادم رو آپلود میکنم .
ر

خلیل جان من فنهای زیادی رو بررسی کردم و فن خود 360 بهترین فن در ابعاد خودشه و نمیتونی فنی بهتر از فن خود 360 پیدا کنی . تنها فنهای بزرگتر میتونن از قدرت فن 350 مکش بیشتری داشته باشن که اونهم چون از لحاظ ابعاد بزرگترن امکان استفاده اونا وجود نداره . بهر حال بنظر من تعویض فنهای 360 امکان نداره و استفاده از یه آداپتور12 ولت و 500 میلی آمپر برای هر کدوم از فنهای 360 نهایت استفاده از کارایی اونه که اگه بخواد بیشتر از اون بشه هر لحظه باید منتظر سوختنش باشی.
خلیل جان انشا ا... که یه 360 میخری و ما رو خوشحال میکنی .

آخرین ویرایش:
دوستان همونطور که در پست بالا طاهر گفته اضافه کردن سینک روی چیپهایRAM میتونه کمک زیادی در انتقال گرمای اون که خیلی هم زیاده بکنه . دوستانی که تا بحال به اون چیپها در هنگام بازی دست نزدن باید بدونن که دمای بسیار زیادی دارن و دربعضی از موارد سه چراغ و مخصوصا فریز شدن و هنگ کردن کنسول ناشی از اختلال در کار این رمهاست که دلیل اونهم فقط گرمای زیاده که متاسفانه در ساخت کنسول توجهی بهش نشده .
من امروز روی این رمها سینک نصب کردم خواستم شما هم ببینید :

این سینکها رو از داخل یک پاور سوخته برداشتم و اونا رو به این اندازه که میبینید بریدم بعدش خمیر سیلیکون رو به رم و زیر سینک مالیدم و با چسب دوقلو که گرما رو هم میتونه تحمل کنه سینکا رو به سینک gpu چسبوندم .
بنظر من این کار بسیار ساده و همینطور که طاهر قبلا گفته بسیار موثره ;)

خلیل جان من فنهای زیادی رو بررسی کردم و فن خود 360 بهترین فن در ابعاد خودشه و نمیتونی فنی بهتر از فن خود 360 پیدا کنی . تنها فنهای بزرگتر میتونن از قدرت فن 350 مکش بیشتری داشته باشن که اونهم چون از لحاظ ابعاد بزرگترن امکان استفاده اونا وجود نداره . بهر حال بنظر من تعویض فنهای 360 امکان نداره و استفاده از یه آداپتور12 ولت و 500 میلی آمپر برای هر کدوم از فنهای 360 نهایت استفاده از کارایی اونه که اگه بخواد بیشتر از اون بشه هر لحظه باید منتظر سوختنش باشی.
خلیل جان انشا ا... که یه 360 میخری و ما رو خوشحال میکنی .
خيلی عاليه ، شما يه چند وقت ديگه همينجا اعلام کن ببين اگر مشکلی به وجود نمياد ، مام دست به کار شيم.
البته لزومی نداره مشکلی به وجود بياد ، يعنی اصلاً دليلی وجود نداره ولی بازم شما لطف کن يه چند روز با تعداد ساعتهای زياد بازی کن ببين مشکلی پيش نمياد.

مهدی جان منم اتفاقا یه پاور سوخته داشتم. قبل اینکه بندازمش تو سطل آسغال اومدم هر چی که بنظرم میرسید شاید روزی بکار بیاد رو از توش ور داشتم حتی پیچاشو. اتفاقا اولین چیزیشم که جدا کردم همین هیت سینکاش بود که بنظرم خیلی خوب میومد و الان میبینم که شما ازش استفاده کردی منم یهو یادش افتادم. اگه دقت کرده باشی حدفاصل هیت سینک و IC یه لایه لاستیکی مانند برنگ صورتی وجود داره( حداقل مال من این رنگیه)، میخواستم بدونم اولا جنس این لایه چیه یعنی آیا میتونه یه هادی واسه گرما باشه و ثانیا اگه جواب مثبت بنظرت میشه ازش استفاده کرد( یجورایی بعنوان جانشین برای سیلیکون )؟
پ.ن: طبیعیه که انتقال حرارت با خمیر بمراتب قابلیت بیشتری رو داراست .
ممنونم .

خيلی عاليه ، شما يه چند وقت ديگه همينجا اعلام کن ببين اگر مشکلی به وجود نمياد ، مام دست به کار شيم.
البته لزومی نداره مشکلی به وجود بياد ، يعنی اصلاً دليلی وجود نداره ولی بازم شما لطف کن يه چند روز با تعداد ساعتهای زياد بازی کن ببين مشکلی پيش نمياد.
من حدود 4 ساعت بازی کردم و مشکلی نبود ،گرما به سینکها منتقل شده بود و همه چی روبراه بود، دلیلی نداره که مشکلی پیش بیاد ولی باز هم من به هیچ کس تاکید نمیکنم این کارو بکنه چون من خودم با مسئولیت خودم اینکارو کردم و دوستان هم اگه میخوان اینکارو بکنن مسئولیتش با خودشونه . من چندین ماه پیش که روش 12 ولت کردن رو نوشتم چند تا از دوستان بی دقتی کرده بودن و فن کنسولشونو سوزونده بودن ولی یقه منو گرفته بودن .
مهدی جان منم اتفاقا یه پاور سوخته داشتم. قبل اینکه بندازمش تو سطل آسغال اومدم هر چی که بنظرم میرسید شاید روزی بکار بیاد رو از توش ور داشتم حتی پیچاشو. اتفاقا اولین چیزیشم که جدا کردم همین هیت سینکاش بود که بنظرم خیلی خوب میومد و الان میبینم که شما ازش استفاده کردی منم یهو یادش افتادم. اگه دقت کرده باشی حدفاصل هیت سینک و IC یه لایه لاستیکی مانند برنگ صورتی وجود داره( حداقل مال من این رنگیه)، میخواستم بدونم اولا جنس این لایه چیه یعنی آیا میتونه یه هادی واسه گرما باشه و ثانیا اگه جواب مثبت بنظرت میشه ازش استفاده کرد( یجورایی بعنوان جانشین برای سیلیکون )؟
پ.ن: طبیعیه که انتقال حرارت با خمیر بمراتب قابلیت بیشتری رو داراست .
ممنونم .
بله اون لایه ها همون رسانای گرما و جایگزینی برای سیلیکون هستش و چون سینکها عمودی وصل شدن و با پیچ محکم شدن این لایها رو استفاده کردن که علاوه بر انتقال گرما ، نقش محافظ رو هم داشته باشه.
بنظر من همون خمیر سیلیکون رو استفاده کنین بهتره چون شما سینک رو با پیچ محکم نمیکنید و در این صورت باید خود اون لایه رو روی چیپ چسبوند که زیاد جالب نیست

آخرین ویرایش:
اقا مهدی این روش هیتسینک گذاشتن رو رمها رو کسایه دیگه ای انجام دادن .منظورم اینه که تو سایتهایه خارجی کسی انجام داده و تست شده هستش یا ؟

اقا مهدی این روش هیتسینک گذاشتن رو رمها رو کسایه دیگه ای انجام دادن .منظورم اینه که تو سایتهایه خارجی کسی انجام داده و تست شده هستش یا ؟

بله این روش هم انجام شده و توی فرومهای خارجی هم میتونید پیدا کنید . اینجا هم طاهر که پستشو گذاشتم انجام داده و گفته که موثره . این روش مطمئنا مشکلی نداره و از نظر علمی کاملا منطقیه.

مهدی جان ممنون از کاری که کردی

نکته ای رو هم بگم اگه روی سایر قطعه ها هم همین کار رو کنی خیلی خوبه
به تصاویر زیر نگاهی بندازی

http://synace.com/projects/xbox360/DSCF0058.jpg
http://synace.com/projects/xbox360/DSCF0094.jpg

خوب بلاخره چیزی رو که قولش رو داده بودم وقت کردم آپلود کنم .

------------------------------
به نام حق

آموزش رنگ کردن قاب کنسول Xbox 360

وسایل مورد نیاز

1. سمباده و چوب آن ( چوب آن قطعه چوب معکب مستطیلی است که تیکه ای سمباده روی آن قرار
میگرید برای بهتر سمباده زدن سطح های پرز دار )

106wwoj.jpg
9vh74y.jpg

2. اسفنج و یک طرف آب

t7b9zd.jpg
30m733t.jpg

3. اسپری رنگ مورد علاقه و اسپری براق کننده

x1d652.jpg
5z3cl4.jpg

4. و خود قاب کنسول شما میتوند قاب سمت راست و چپ و پنل جلوی اون رو رنگ کنید
و اگه مایل هم باشید میتونید قاب های بالا و پایین هم رنگ کنید با همون روش

مراحل کار

مرحله اول : اول با اسفنج خیس شده تمام سطح کنسول رو به خوبی
خیس و مرطوب کنید و با سمباده سطح قاب رو سمباده بزنید تا صاف و سیقلی بشه
این کار در چندین بار انجام بدید و مرتباً در اجرای کار کنسول رو مرطوب کنید

2a4wvm0.jpg
2nuhff9.jpg

34r9c1d.jpg
fd4yhl.jpg

fxbju8.jpg

مرحله دوم: بعد از خشک شدن کنسول آن را به محیط خارج از اتاق برده
و با اسپری رنگ اون رو در یک نوبت کاملاً رنگ کنید .

m7gw92.jpg
2wmni2q.jpg

مرحله سوم : بعد از خشک شدن رنگ دوباره کنسول رو با اسفنج خیس مرطوب کنید
و آن را سمباده بزنید باز این کار رو چندین بار انجام داده و طی کار کنسول رو مرطوب نگه دارید .

350pef5.jpg
97iu6v.jpg

ny92th.jpg

مرحله چهارم : حال نوبت رنگ کردن چند دست قاب کنسول میرسه
بیش از دو دست کنسول رو رنگ کنید
برای رنگ کردن در هر نوبت باید کاملاً از خشک شدن استری قبلی اطمینان خاطر پیدا کنید

برای این کار میتونید از پمپ رنگ استفاده کنید که در نبود اون از همون اسپری رنگ استفاده کنید

11blvly.jpg

مرحله پنجم: بعد از خشک کردن کامل رنگ نوبت میرسه که اضافت رنگ اون گرفته بشه
برای این کار باز هم کنسول را با اسفنج خیس مرطوب کنید و دوباره با سمباده سطح اون رو سیقل
بدید

14k8z9j.jpg
ab1qtl.jpg

2iup9ow.jpg
11hdz7r.jpg

نتیجه کار بعد از مرحله پنجم

51ro5t.jpg
mrz142.jpg

مرحله ششم: حال نوبت اسپری براق کننده هستش
در یک دست سطح قاب ها رو اسپری کنید و گذارید کاملاً محلول روی قاب خشک بشه

166bsb9.jpg
16gg5dw.jpg

مرحله هفتم : باز هم برای صاف کردن سطح اسپری باید با اسفنج خیس سطح کنسول
رو مرطوب کنید و دوباره با سمباده سیقل بدید این کار رو با تمام دقت انجام بدید

2ns1htl.jpg
eh0m5d.jpg

و باز هم دوباره همان مرحله اسپری براق کننده رو تکرار کنید .

نتیجه کار

نکته های کار
در مرطوب کردن کنسول قبل از سمباده خیلی دقت کنید
سعی کنید تمام درزد ها سیقل بخورند

بعد از رنگ زدن هر نوبت باید چند ساعتی صبر کنید که رنگ کاملاً خشک بشود
بعد از زدن دست آخر قاب ها رو 6 ساعت در هوای باز قرار بدید تا کاملاً رنگ های آن خشک بشه .

تمام مراحل کار رو خودتون میتونید زیاد تر کنید برای گرفتن کیفیت بهتر

دقت و صبر حوصله در کار خیلی مهم هستش و به هیچ وجه عجله نکنید
چون کار تقریبا دو روز طول میکشه .

در موقعه اسپری کردن فاصله ای بیشتر از 20 سانت را با جسم رعایت کنید
و قبل از اسپری خوب آن را تکان دهید و گوشه ای از روزنامه ای مقدار بپاشید که از سلامت آن اطمینان حاصل پیدا کنید .

این خلاصه ای از کار بودش دوستانی که مایل هستند مراحل اون رو با جزئیات کار ببیند
میتوند کلیپ های زیر رو مشاهده کنند .

Xbox 360 Painting Tutorial Part 1
Xbox 360 Painting Tutorial Part 2
Xbox 360 Painting Tutorial Part 3

در آخر میتونید سلیقه به خرج بدید و نقاشی های زیبایی بکنید .

_xbox4.jpg
simpsons-xbox-360.jpg

xbox-halo3.jpg

تا بعد حق نگهدار

آخرین ویرایش:
http://www.hexus.net/content/item.php?item=12128
دوستان لطفا اگه کسی سرعت تایپ و اینترنتش خوبه اینو ترجمه کنه. ای اقا مدعی شده که مشکل گرمایی هر 360 را حل میکنه. با روشی که گفته!
کار ابتکاری که نيست ، ما بخواهيم انجام بديم...بلکه يه محصول کيس مانند با فضای کافی هست که فقط برد دستگاه داخل اين کيس قرار میگيره و عمل خنک سازی علاوه بر فنهايی که داخلش به کار برده از water cooling هم برای خنک سازی استفاده شده که قابليت پشتيبانی از بردهای hdmi دار رو هم داره.
قيمت محصول هم 80$ هست.
چيزه خوشگل و جالبی به نظر میرسه ولی همچين چيزی تو ایران بياد شما بايد 150 200 تومان مايه بدی.

آخرین ویرایش:
اقا این عکس مرحله اخر منظورم بعد مرحله هست عکس پایینی کار رو اگه میشه تو پیغام خصوصی یه من بدید اخه اینجا نمیبینم بعدشم این کنسول مه عکس گذاشتید که خیلی براق هست مثل اینه این فکر نکنم رنگ شده باشه این فکر کنم قاب اماده باشه;)

آخرین ویرایش:
اقا مهدی یه زحمت میکشی نگاه کنی چسب دوقلو یی که به هیتسینکها زده بودی چیزیشون نشده ؟ (مثلا اب نشدن بیان پایین)
یه سوال دیگه هم داشتم: شما از خمیر سلیکون معمولی (ارزون قیمتها منظورمه) استفاده کردی یا مارک خاصی بوده؟

اقا مهدی یه زحمت میکشی نگاه کنی چسب دوقلو یی که به هیتسینکها زده بودی چیزیشون نشده ؟ (مثلا اب نشدن بیان پایین)
یه سوال دیگه هم داشتم: شما از خمیر سلیکون معمولی (ارزون قیمتها منظورمه) استفاده کردی یا مارک خاصی بوده؟

البته 4 ساعت بازی کردم وبعدش رفتم تهران ، چشم اگه برگشتم نگاه میکنم ولی چسب دوقلو در برابر گرما مقاومه . از خمیر سیلیکون معمولی (سرنگی) استفاده کردم .از تهران چند مدل هتسینک گرفتم میخوام از اینا استفاده کنم . دنبال یه خمیر سیلیکون هستم که کار چسب هم بکنه .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or