معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

با تشکر از مهدی جان:دی+:X
راستی اقا مهدی اداپتور 12 1200 میلی بسه؟ واس 2 تاش؟
راستی من تونل کشی نکردم ولی مقوا(البته من a4 ) گذاشتم و درز گیری با چسب برق
راستی اقا مهدی a4 که مشک ایجاد نمیکنه (تا نصفه اوردم)

راستی اقا مهدی اداپتور 12 1200 میلی بسه؟ واس 2 تاش؟
با اجازه مهدی جان، بله عالیه.شما چند قیمت گرفتی؟
میخواستم مهدی یا خلیل جان لطف کنن و این فن (XCM)، رو یه تحلیل کنن تا ببینیم موئثر یا نه. البته بنظر من این باید روش خوبی باشه چون به انجام سیرکولینگ هوا توی کنسول خیلی کمک میکنه. میخواستم اگه نظر شمام+ انجامش بدم.
ممنون .

3800 تومان گرفتم
راستی الان یک مغازه بودم یارو اینتر کولر اورده بود میگفت میزنم 3 چراغ میده یارو هم گفت ما تست کردیم مورد نداره:biggrin1:
ای ببین نمیدونست تو بعضی سری ها بد برق میرسه به دستگاه راستی نگفتید کاغذ A4 اتیش میگیره یا نه رو هیت سینک زدم؟:love:

با اجازه مهدی جان، بله عالیه.شما چند قیمت گرفتی؟
میخواستم مهدی یا خلیل جان لطف کنن و این فن (XCM)، رو یه تحلیل کنن تا ببینیم موئثر یا نه. البته بنظر من این باید روش خوبی باشه چون به انجام سیرکولینگ هوا توی کنسول خیلی کمک میکنه. میخواستم اگه نظر شمام+ انجامش بدم.
ممنون .
اگه منظورت اون عکسیه که فن توی بورد قرار میگیره ، بایدبگم که من به اون شکل امتحان نکردم ولی بنظرم اون فن خیلی قویه و جریان هوا رو مختل میکنه ، اگه عکس کنسول منو دیده باشید با اون فن کوچیک هم وقتی دور فن رو بالا میبرم چیپها داغ میشن و این نشوندهنده اینه که هوا بخوبی به هتسینکها نمیرسه . پس بنظر من یه فن با دور پایین برای اون قسمت بشرطی که هوا رو از بیرون به داخل بکشه (بازم میگم حداکثر ولتاژبین 7 تا 9 ) خوبه .
3800 تومان گرفتم
راستی الان یک مغازه بودم یارو اینتر کولر اورده بود میگفت میزنم 3 چراغ میده یارو هم گفت ما تست کردیم مورد نداره:biggrin1:
ای ببین نمیدونست تو بعضی سری ها بد برق میرسه به دستگاه راستی نگفتید کاغذ A4 اتیش میگیره یا نه رو هیت سینک زدم؟:love:
علی جون، نصف تاثیر مدshorud divider بخاطر تقسیم تونل به دو قسمته (تفکیک هر فن برای هر کدوم از هتسینکها) ، شما باید حتما اینکارو بکنی . در مورد جنس مقوا هم بهتره که یک مقوای نازک مثل جلد کتاب استفاده کنی مخصوصا برای جدا کردن تونلها .
دوستان 12 ولت کردن چه قدر تاثیر داره؟؟؟؟؟
شما تاپیک رو بخون بعدش قضاوت کن .بنظر من خیلی بیشتر ازاونی که فکرشو کنی .

مهدی جان شما راست میگی
پس عیب نداره روی هیت سینک کاغذ A4 هست یعنی نسوزه یک وقت:(
کاغذو میگم نسوزه

نه علی جان دیگه اینقدر هم داغ نمیشه که بخواد کاغذ رو بسوزونه :laughing:ولی مقوا بذاری بهتره .
---------------------------
پ.ن : بازم میگم من اگه هر روش و کاری رو انجام میدم و نتیجش رو به شما میگم و یا هر روشی رو که معرفی میکنم ، تاکیدی ندارم که شما هم اونو انجام بدین تا خدای نکرده در صورت بروز مشکل شرمنده شما نشم .

در جواب دوستان باید بگم که گذاشتن فنی که هوا رو از بیرون به داخل بده (منظورم اون فن کوچیکس) بهتره ، البته سرعت این فن نباید خیلی زیاد باشه (9 ولت کافیه) .
در مورد بحث خلیل اقا باید بگم که درسته جنس اون هتسینکا خیلی خوب نبود و من هم بطور آزمایشی اونا رو گذاشته بودم که جواب هم گرفتم ، الان دوتا هتسینک با شکل و جنس بهتر گذاشتم :

اقا مهدی خمیر سلیکونی که کاره چسب رو هم انجام بده شما استفاده کردی ؟ (اگه اره میشه ادرسه جایی که خریدی رو بهم بگی ؟)
مهدی جان میشه بجای خمیر سلیکون از چسب سلیکون استفاده کرد؟ (اینطوری که میگن دیگه هیتسینک کنده نمیشه و واسه همیشه میچسبه . ) نظر شما چیه؟

اقا من پرسیدم امروز از معلممون برا خمیر گفتش که خمیر سیلکون خودش یک چسب مانند داره مثل cpu حالا موندم من از کج گیر بیارم هم هیت سینک هم خمیر اون جاش بلد نبود ولی میگم عجب هیست سنیک های ت.پی اقا مهدی ادرسش بده اگه تهرانه بریم بگیریم :cheesygri :blushing:

خوب مهدی جان خیلی خوشحالم که این MOD رو انجام دادید
راستی نظرت در مورد اون تصویری که چند صفحه قبل گذاشتم چیه که طرف روی چندتا چیپ دیگه سینک نصب
کرده بود ( ایا این شیوه رو هم ادامه میدید .؟ )

در مورد قرار دادن فن در کنار سینک CPU من توی فروم های En زیاد دیدم که از این MOD استفاده میکنند
برای بهتر نتیجه گرفتن هم بعضی ها امدند قاب چهار چوب ( البته پلاستیکی ) اون رو در اوردند و اون
رو از داخل وصل کردند به بدنه کیس که پرده های فن نصفی در داخل کیس و نصفی خارج کیس هستش
که نمای بهتری هم داشته باشه ( الان با ایرانسل وصل هستم اگه رفتم مغازه حتماً ازش عکسی میزارم )
ولی سعی نکنید فن بزرگتر از 80mm قرار بدید

حال اینکه این شیوه ثمره خوبی داشته باشه رو اصلا نمیشه گفت تا اینکه خودتون دقیق تست کنید
اگه کنسول داشتم حتما تست می کردم ولی حیف که ...
ولی باز هم در این موقعه باید حرف مهدی جان رو سند گرفت که خودش تست کرده .

ولی موردی که دیدم خیلی ها از اجرای این مود راضی بودند
قرار دادن یک فن بزرگتر از 120mm پشت کنسول هستش
یعنی اینکه قاب پلاستیکی و قاب فلزی رو برش داده و یک فن قوی قرار میدند که جریان هوا
پشت برد هم باشه

به نظرم اگه میخوای فن اضافه کنید بهتره که پشت باشه
و از شیوه های 12 ولت و نصب سینک و شیوه shorud divider استفاده کنید
که برای جلوی برد کافی هستش .

راستی یک چیزی رو هم بگم نمیدونم شاید بعضی از دوستان این موضع رو رعایت نکردند
اگه کنسول رو به صورت افقی یا عمودی قرار میدید بهتره زیر اون پاییه هایی قرار بدید
مثلا یک تیکه کاشی کوچیک با ارتفاق 3 سانتی متر که کنسول بتونه از زیر هم هوا بکشه .
و به 12 ولت ، shorud divider کمک کنه و تهویه بهتر کنسول تسریع بیشتری پیدا کنه .

------------------

در مورد سینک و خرید اون هم فکر کنم قبلاً گفته باشم
بهترین چیزی که میتونید بگرید سینک کارت های گرافیکی هستش و یا سینک های چیپ شمالی
مادربورد هستش .
اینها رو به راحتی از مغازه های تعمیر سخت افزار میتونید تهیه کنید چون اونها زیاد از این جور
زباله های سیستم رو جمع میکنند .!

تا بعد حق نگهدار

آخرین ویرایش:
راستی نظرت در مورد اون تصویری که چند صفحه قبل گذاشتم چیه که طرف روی چندتا چیپ دیگه سینک نصب

در مورد قرار دادن فن در کنار سینک CPU من توی فروم های En زیاد دیدم که از این MOD استفاده میکنند
برای بهتر نتیجه گرفتن هم بعضی ها امدند قاب چهار چوب ( البته پلاستیکی ) اون رو در اوردند و اون
رو از داخل وصل کردند به بدنه کیس که پرده های فن نصفی در داخل کیس و نصفی خارج کیس هستش
که نمای بهتری هم داشته باشه ( الان با ایرانسل وصل هستم اگه رفتم مغازه حتماً ازش عکسی میزارم )

حال اینکه این شیوه ثمره خوبی داشته باشه رو اصلا نمیشه گفت تا اینکه خودتون دقیق تست کنید

یعنی اینکه قاب پلاستیکی و قاب فلزی رو برش داده و یک فن قوی قرار میدند که جریان هوا
پشت برد هم باشه

اگه کنسول رو به صورت افقی یا عمودی قرار میدید بهتره زیر اون پاییه هایی قرار بدید
مثلا یک تیکه کاشی کوچیک با ارتفاق 3 سانتی متر که کنسول بتونه از زیر هم هوا بکشه .

------------------

مادربورد هستش .
اینها رو به راحتی از مغازه های تعمیر سخت افزار میتونید تهیه کنید چون اونها زیاد از این جور

تا بعد حق نگهدار
ما همچنان منتظر سورپرايز شما هستيم آقا خليل، لطفاً سريعتر چون طاقت نداريم.:biggrin1:

اقا مهدی خمیر سلیکونی که کاره چسب رو هم انجام بده شما استفاده کردی ؟ (اگه اره میشه ادرسه جایی که خریدی رو بهم بگی ؟)
مهدی جان میشه بجای خمیر سلیکون از چسب سلیکون استفاده کرد؟ (اینطوری که میگن دیگه هیتسینک کنده نمیشه و واسه همیشه میچسبه . ) نظر شما چیه؟
محمد جان من از خمیر سیلیکون معمولی استفاده کردم و برای چسبوندن هتسینک به کنار اون چسب دوقلو زدم و به هتسینکgpu چسبوندمش .راستش دقیقا نمیدونم که چسب سیلیکون کار خمیرش رو هم انجام میده یا نه اگه اینطور باشه برای بقیه چیپهایی که حرارت زیادی دارن هم هتسینک نصب میکنم .
اقا من پرسیدم امروز از معلممون برا خمیر گفتش که خمیر سیلکون خودش یک چسب مانند داره مثل cpu حالا موندم من از کج گیر بیارم هم هیت سینک هم خمیر اون جاش بلد نبود ولی میگم عجب هیست سنیک های ت.پی اقا مهدی ادرسش بده اگه تهرانه بریم بگیریم :cheesygri :blushing:
اگه منظورش چسبندگی خمیر سیلیکونه که باید بگم چسبندگیش خیلی کمه و نمیشه روش حساب کنی .
من هتسینکا رو از مرکز کامپیوتر ایرانیان (ولیعصر ) گرفتم ، از طبقه پایین ، جاهایی که تعمییر کار بودن . اتفاقا بچه های باهالی بودن و پول هم نگرفتن :p

پشت برد هم باشه

------------------

مادربورد هستش .

تا بعد حق نگهدار
خلیل جان من دنبال چسبی هستم که کار سیلیکون رو هم بکنه و هتسینک رو به چیپ بچسبونه ، اگه پیدا کنم حتما واسه بقیه هم هتسینک میذارم .البته تو فکر اینم که بدنه فلزی پشت ایکس کلمپها رو ببرم تا فنی که اونجا گذاشتم اونا رو کاملا خنک کنه ولی مشکلم اینه که باید برد رو جدا کنم و برای همین هم هتسینکها از روی چیپ جدا میشن و میترسم از حالت اولیه خارج بشن و مثل اول بسته نشن .
در مورد وصل کردن فن کنار هتسینک تجربه من اینو میگه که استفاده از یه فن کوچیک( 4*4) ، اونهم با دور پایین تاثیر خوبی داره (دقیقا عین کنسول خودم)ولی وقتی دور همین فن رو زیاد میکنیم تاثیرش کاملا منفی میشه ، من اومدم و یه فن بزرگتر (5*5) رو گذاشتم ولی هتسینکها حرارتشون بیشتر شد، پس نتیجه میگیریم که تزریق هوای زیاد به اون قسمت جز اختلال در گردش هوای کنسول تاثیری نداره (نتیجه کاملا شخصیه) .
در مورد گذاشتن فن پشت کنسول اونهم 12*12 بنظر من اصلا منطقی نیست ، البته خلیل جان من دقیقا نمیدونم منظورت چیه ولی این کار جالب نیست و عملی هم نیست . بقول شما همون 12 ولت وshorud divider کافیه بعلاوه یه سری کارای جزئی دیگه .
در مورد گذاشتم پایه زیر کنیول دقیقا حق با خلیله چه در حالت افقی و چه عمودی حتما پایه هایی رو بذارید زیر کنسول که بین1 تا 3 سانتیمتر ارتفاع داشته باشه ، من از چهار قطعه پازل استفاده کردم که 1 سانتیمتر ارتفاع دارن وزیر کنسول برای ورود هوا بازه .

اگه منظورش چسبندگی خمیر سیلیکونه که باید بگم چسبندگیش خیلی کمه و نمیشه روش حساب کنی .
من هتسینکا رو از مرکز کامپیوتر ایرانیان (ولیعصر ) گرفتم ، از طبقه پایین ، جاهایی که تعمییر کار بودن . اتفاقا بچه های باهالی بودن و پول هم نگرفتن
مهدی جان یعنی جای اون سینکهای Power، از هیت سینکهای مخصوص استفاده کردی؟ بابا ایول اگه عکسی ازش گذاشتی یه لینک بده یا اگه ننداختی حتما زحمتشو بکش. چون منم فردا پس فردا یه سر میخوام برم پشت بازار رضا (کار تعمیراتی میکنن)، ببینم چیز مالی گیرم میاد یا نه، ولی اول دوست دارم یه Preview از کار خودتو ببینم .
ممنونم .

سلام رفقا ببخشید پابرهنه میدوم وسط
من یه دو هفته ای دستگاه رو روشن نکردم تو این دو هفته به خاطر خونه تکونی و این چیزا دستگاه یخورده تکون خورده امروز که روشن کردم بعد از اینکه یخورده بازی میکنم تصویر شطرنجی قرمز میشه و گیر میکنه و باید دستگاه رو ریستارت کنم. اینم بگم که 2 تا بازی جدید گرفتم که یکیش bully بود اول اون یکی رو گذاشتم دیدم گیر میکنه bully رو گذاشتم که یه آپدیت داشت بعد از آپدیت یه بار سه چراغ داد و وقتی ریست کردم دیگه سه چراغ نداد ولی بازم تصویر گیر میکنه ممکنه کمکم کنید؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or