معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
راجع به فن هاي آبي بگم كه اينا خيلي هاشون آبي نيست و يه روغن خاصي توش داره كه يادم نيست چه مزيتي نسبت به آب داشت (:-") ولي همه مي گن آبي ...
يه چيز ديگه هم اينكه كولر آب كه الان تو عكس نيست يه چيز نسبتا بزرگيه (اندازه ي اينتركولر 360) كه مصرف برقش درحد يه مادر بورده ... كلا همونطور كه دوست عزيزمون، مهدي گفتن ... اين كولرها كلا بصرفه نيستن ;)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
راجع به فن هاي آبي بگم كه اينا خيلي هاشون آبي نيست و يه روغن خاصي توش داره كه يادم نيست چه مزيتي نسبت به آب داشت (:-") ولي همه مي گن آبي ...

مایع داخلش دو تا خاصیت داره که مهمترینش اینکه رسانای بسیار خوبی برای دماست که باعث میشه گرما رو بسرعت از چیپ ها بگیره و دوم اینکه اجزای داخل دستگاه خنک کننده رو خراب نمیکنه (در برابر مضرات آب)

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
سلام اقا مهدی یک دو سه روزه از وقتی بازی dmc 4 رو بازی میکنم کفه کنسولم یعنی زیر مادر بورد خیلی گرم میشه البته دیروز یک فن کناره کنسول یعنی اون قسمت پایینی زمانی که ایستاده میزاری گذاشتم دقیقا روبروی هیت سینک بزرگه نمیدونم چه جوریسات که فن ها بادشون نسبت به قبل خیلی خنک تر شده و اینکه اونجا هم کمتر گرم میشه ولی بازی های دیگرو که میکنم اصلا اونجا گرم نمیشه راستی اقا مهدی من مثل شما جرات باز کردن و بریدن کنره کنسول رو ندارم میخساتم بدونم یک روش واسه ما مبتدی ها بگید که عالی باشه راستی من جلوی فن ها رو میخام ببرم ویه سوال دیگه از دوستان این روش ایکس کلمب تاثیری در خنک کردن داره و قیمتش چه قدره وساه سالم من زنگ زدم نکست گفت باید بیایند اینجا تا ببینیم گفتم یک وقت نرم پول تو جیبمون اونقدر نباشه ضایع شیم:cheesygri

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
آقا مهدی اون فنه که گفتید رو می شه داخل کنسول گذاشت؟(منظورم اینه که مثل مال شما بدنه کنسولو نبرید)مدل فن هم مهم؟هتسینک اضافه هم می خواد یا فقط فن؟
من فردا فن هامو 12v می کنم چون تو سایتای خارجی هم که می گشتم خیلی تاثیر گذاره.
در ضمن آقا مهدی ازتو ممنونم که جواب سوال های منو می دید.
موفق باشید.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام اقا مهدی یک دو سه روزه از وقتی بازی dmc 4 رو بازی میکنم کفه کنسولم یعنی زیر مادر بورد خیلی گرم میشه البته دیروز یک فن کناره کنسول یعنی اون قسمت پایینی زمانی که ایستاده میزاری گذاشتم دقیقا روبروی هیت سینک بزرگه نمیدونم چه جوریسات که فن ها بادشون نسبت به قبل خیلی خنک تر شده و اینکه اونجا هم کمتر گرم میشه ولی بازی های دیگرو که میکنم اصلا اونجا گرم نمیشه راستی اقا مهدی من مثل شما جرات باز کردن و بریدن کنره کنسول رو ندارم میخساتم بدونم یک روش واسه ما مبتدی ها بگید که عالی باشه راستی من جلوی فن ها رو میخام ببرم ویه سوال دیگه از دوستان این روش ایکس کلمب تاثیری در خنک کردن داره و قیمتش چه قدره وساه سالم من زنگ زدم نکست گفت باید بیایند اینجا تا ببینیم گفتم یک وقت نرم پول تو جیبمون اونقدر نباشه ضایع شیم:cheesygri
قبلا هم گفتم که این بازی از اون دسته بازیهاست که بدلیل تحرک بسیار بالا توان بسیار زیادی رو از چیپها میکشه و در نتیجه چیپها داغ میشن ، دوستانی که 12 ولت نکردن باید حواسشون باشه که اینگونه بازیها درصد سه چراغه شدن کنسولشونو بالا میبره .
برای 12 ولت کردن هم راهی جز باز کردن کنسول نیست . شما اگه نمیتونید بازش کنید بدید نکست جن یا هر جایی که میتونه انجام بده واستون 12 ولتش کنه . در مورد ایکس کلمپ هم من که صلاح نمیدونم کنسول سالم رو روش انجام بدن مگر وقتی که کنسول مشکل پیدا کنه . در کل ایکس کلمپ بیشتر راه حل برای تعمیر کنسولای سه چراغه نه اینکه پیشگیری از سه چراغ.
آقا مهدی اون فنه که گفتید رو می شه داخل کنسول گذاشت؟(منظورم اینه که مثل مال شما بدنه کنسولو نبرید)مدل فن هم مهم؟هتسینک اضافه هم می خواد یا فقط فن؟
من فردا فن هامو 12v می کنم چون تو سایتای خارجی هم که می گشتم خیلی تاثیر گذاره.
در ضمن آقا مهدی ازتو ممنونم که جواب سوال های منو می دید.
موفق باشید.

فن رو اگه داخل کنسول بذارید خیلی تاثیر نداره چون هوای داخل کنسولو بجریان میندازه ولی اگه هوا رو از بیرون بکشه داخل خیلی بهتره (مثل کنسول خودم ). هتسینک اضافی هم که فعلا نمیشه گذاشت .
حتما 12 ولتش کن ;)

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
آقا مهدی نظرت در مورد این چیه؟
688d1150208690-fan-mods-360

ممکنه باعث لرزش هتسینک بشه؟
در ضمن من 2تا آدابتور بگیرم یا یکی؟(چون دوتا فن هستش)
شما بدنه ی کنسولتون و دریچه ی جلولوی فن ها در پشت کنسول رو با چی بریدید؟
در ضمن آقا مهدی از شما واقعا ممنونم که جواب ما رو می دید .
موفق باشید.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
آقا مهدی نظرت در مورد این چیه؟
[]
ممکنه باعث لرزش هتسینک بشه؟
در ضمن من 2تا آدابتور بگیرم یا یکی؟(چون دوتا فن هستش)
شما بدنه ی کنسولتون و دریچه ی جلولوی فن ها در پشت کنسول رو با چی بریدید؟
در ضمن آقا مهدی از شما واقعا ممنونم که جواب ما رو می دید .
موفق باشید.

این فن لرزش خیلی ناچیزی داره و مشکلی نداره ولی هتسینک cpu هم از نظر کارکرد و هم انداره بقدر کافی مطمئن هست و نیازی به فن نداره . در ضمن ورودی هوا از سمت cpu نسبت به هتسینکgpu گشاد تره و بخوبی هوا رو داخل میکشه پس نیازی به فن نیست .
بدنه کنسولو به هر وسیله که تیغه اره ای داشته باشه میشه برید مثل تیغه اره آهن بر و ...
پنجره جلوی فنها (قسمت فلزی ) رو با سیم چین بریدم.
اداپتور هم شما یه آداپتور 1 امپر (1000 میلی امپر) بگیر واسه دوتاش کافیه .

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,081
نام
بهنام
اقا مهدی سلام یه راهنمایی می خواستم من یه کنسول 360 تازه گرفتم ارکید پک مادربرد فالکون هست حالا من تدابیر کولینگ مثل 12 ولت کردن دستگاه انجام ندادم و کنسول بعد از گذشت نیم ساعت از فن ها باد گرم بیرون میزنه حالا لازم یا نه ؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقا مهدی سلام یه راهنمایی می خواستم من یه کنسول 360 تازه گرفتم ارکید پک مادربرد فالکون هست حالا من تدابیر کولینگ مثل 12 ولت کردن دستگاه انجام ندادم و کنسول بعد از گذشت نیم ساعت از فن ها باد گرم بیرون میزنه حالا لازم یا نه ؟

دوست عزیز هر چند که مادربوردهای جدید برای بهتر شدن کیفیت 360 تولید شده ولی مطمئنا 360 هنوز از نظر تهویه ایراداتی داره و از این مادربوردها خرابی گزارش شده و ماکروسافت همچنان درپی رفع اشکالات 360 هستش.
البته باد گرم باید بیرون بیاد ولی مقدار گرما و مدت زمانی که کنسول گرم میشه ملاک هستش . من به شما و هیچ دوست دیگه ای اصرار به 12 ولت و یا کارای دیگه نمیکنم ولی تجربه من و خیلیای دیگه نشون داده که این کارها در حفظ کنسول بسیار موثر بوده و تا حدود زیادی مانع مشکلات گرمایی 360 شده . حالا هم تصمیم با خودتونه ولی اگه نظر منو بخوای 12 ولت کردن و shorud divider روشهای بسیار خوبی هستند ;)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقا مهدی میشه 12 ولت کردن فنها رو با عکس و توضیح کامل بزاری؟
با تشکر

توضیحشو توی صفحه اول همین تاپیک نوشتم . نیازی به عکس نداره کنسولو باز کنی همه چی واضحه . البته حتما برقشو از یه آداپتور 12 ولت، 1 آمپر بگیر . اینطوری کنسولت امنیت بیشتری داره تا اینکه برقشو از خود کنسول بگیری .
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=8667

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
آقا مهدی فنهای کنسولمو 12 ولت کردم خدا رو شکر مشکلی برای فن ها پیش نیومد(فقط یکم صدا شون زیاده)
اون سیم فن ها رو هم نبریدم سیمها رو تو فیشش جا ساز کردم
ولی 3ساعت کنسولم روشن بود اصلا گرم نشد
انگار خیلی تاثیر کرد
اینم عکس داخل کنسولم

از راهنمایی های همیشگی شما آقا مهدی واقعا ممنونم
این کارو به همه توصیه می کنم خیلی خوب جواب میده

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
آقا مهدی فنهای کنسولمو 12 ولت کردم خدا رو شکر مشکلی برای فن ها پیش نیومد(فقط یکم صدا شون زیاده)
اون سیم فن ها رو هم نبریدم سیمها رو تو فیشش جا ساز کردم
ولی 3ساعت کنسولم روشن بود اصلا گرم نشد
انگار خیلی تاثیر کرد
اینم عکس داخل کنسولم

از راهنمایی های همیشگی شما آقا مهدی واقعا ممنونم
این کارو به همه توصیه می کنم خیلی خوب جواب میده

مبارک باشه
فقط مواظب باش چون ممکنه که سیمها از سوکت جدا بشه و فنت کار نکنه . البته اگه کاملا محکمش کردی که دیگه مشکلی نیست .
در ضمن اگه کنسولتو عمودی میذاری حتما چهار تا پایه کوتاه مثل مال خودم زیرش بذار چون فنها مکششون زیاد شده و نیاز به ورود هوای بیشتری دارن .

amin_50cent

کاربر سایت
Jul 16, 2006
117
اگه ما کنسولمون رو ولت کردن و shorud divider کنیم ولی پشت کیس و قابشو نبریم(چون تو فروشش با مشکل روبرو میشیم)مسئله ای نداره؟
راستی از چه نو چسبی استفاده کنیم واسه پوشوندن درز ها که تو حرارت بالا ذوب نشن ممنون;)

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
دوستان سلام !

یه سوال : 12 ولت کردن فن های کنسول واسه کاهش گرمای کنسول موثرتره یا استفاده از این اینترکولرهایی که بعد از سوپر کولر اومده و دماسنج داره که دمای کنسول رو رو LCD ش نشون میده و نیم ساعت بعد از خاموش شدن کنسول هم کار میکنه ؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر