معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,798
ببین عزیزم شما بجای اینکه فکر کنی برو کنسولتو باز کن و خوب به محیط داخل کنسول دقت کن اونوقت بیا تا برات توضیح بدم که کاری که شما میگی نه تنها موثر نیست بلکه ضرر هم داره . اوکی؟
پ.ن:بخدا مخ آدم میخواد بترکه وقتی میبینه بعد از 1000 سال که یه چیزی ثابت شده ییهو یکی میاد و حرفهای زمان دقیانوسو تکرار میکنه :sick: من نمیدونم بعضیا نمیخوان تاپیکها رو بخونن یا میخونن ولی نمیتونن درک کنن!!! ترو به خدا یکم زحمت بدین به خودتون :(( دوستان به قسمتهای قرمز جملات ایشون دقت کنید !!! آدم چی میتونه بگه؟؟؟
يعنی شرکتی مثل nyko که میآد فن برای 360 درست میکنه يه شرکت کاملاً احمق و بی سواد هست و هيچی سوادی تو اين رابطه نداره که میاد فن توليد میکنه ، انوقت شما به استنباط حرفهای خودت و چنن تا ديگه به اين نتيجه میرسيد
که اين کار نه تنها تأثيری نداره ، بلکه ضرر هم داره .. خوب خودت از اين حرفت خندت نمیگيره؟
نکنه الان میخوای نوشتهای يه سايت رو برای من کپی بکنی که اين کار ضرر داره؟ lol

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
بيخيال دعوا شيد تا اينجا تقريبا 90 درصد اين فنها مخرب
چرا ؟ به خاطر اينكه فنهاي خنك كننده تا به حال هوا توليد نميككنند و به زور هوا رو از فن 360 بيرون ميكشند همين باعث خرابي حالا ماكروسافت مگه مرض داره بگه اينها بدرد نميخوره اون ها كنسولشون 3 سال گارانتي داره اگه واقعا تاثير داشت باعث ميشد 3 چراغ كمتر بشه و ماكرو سافت كمتر ضرر ببينه
اما اون 10 درصد چي ؟ گويا پليكان يه از همين كولر ها داره ميزنه كه خودش براي 360 هوا درست ميكنه يهني هواي گرم به زور بيرون نميكشه ولي راستش اين مدل من تو ايران نديدم
ديگه هم نميخواد با هم بجنگيد و سلام

mehdee2

کاربر سایت
Aug 8, 2007
148
نام
مهدی
من نیومدم اینجا بحث.فقط بگم اینتر کولر نمیتونیم بگیم باعث میشه دستگاه خراب نشه ولی %100 موثر هستش.شاید خرابی رو به تاخیر بندازه.اینتر کولر باعث میشه هوای بیشتری از کنسول خارج بشه و فشار هوای بیرون باعث میشه هوای تازه بیشتری داخل کنسول بشه تا بیرون کنسول با داخل کنسول فشار هوا مساوی باشه.%100 باعث خنکتر شدن هوای داخل کنسول میشه و تفاوت دمایی بیشتر بین هوای داخل کنسول و هیتسینگ باعث میشه هیت سینگ ها دمای بیشتری دفع کنن.این میتونه کاملا تو طول عمر کنسول تاثیر بزاره.ولی نمیتونم بگم باعث میشه کنسول هیچ وقت خراب نشه چون وقتی کنسول از بیخ و بن مشکل داشته باشه با این کارها کاملا درست نمیشه ولی بی تاثیر نیست.این قضیه که گفتم کاملا منتقی هستش و تعجب میکنم بعضی میگن تاثر که نداره هیچ بلکه ضرر هم داره!!! 12 ولت کردن هم مثل همینه و فکر نمیکنم تفاوت زیادی داشته باشه

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
يعنی شرکتی مثل nyko که میآد فن برای 360 درست میکنه يه شرکت کاملاً احمق و بی سواد هست و هيچی سوادی تو اين رابطه نداره که میاد فن توليد میکنه ، انوقت شما به استنباط حرفهای خودت و چنن تا ديگه به اين نتيجه میرسيد
که اين کار نه تنها تأثيری نداره ، بلکه ضرر هم داره .. خوب خودت از اين حرفت خندت نمیگيره؟

نه عزیز این شرکت بیسواد نیست بلکه خیلیم زرنگ و مخه که جیب افرادی مثل شما رو خالی میکنه . حالا هم شما از حرف من خندت بگیره ولی خدا کنه از کارت گریت نگیره :((
در ضمن من هیچ وقت برای افرادی مثل شما وقت نمیذارم که بخوام پستهای اینجا رو نقل قول یا بقول خودت کپی کنم چون حیفه که کنسولتون با اون کارها خراب بشه :-"
بهتره که دیگه ادامه ندیم، خدا پشت و پناهت :cool:
----------------------------------
پ.ن: فکر کنم دیگه توی این انجمن پست ندم بهتره ، طوری این تاپیکا داره پیش میره که مثل خیلی از بچه های قدیمی باید فقط پست ها رو بخونی و دیگه پستی ندی .

آخرین ویرایش:

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
خيلی جالبه ، من کاری ندارم که فلانی يا يه شخص مهم چه حرفی زده اول هميشه خودم فکرمو به کار میندازم
ببينم فکرم چی میگه نه ان شخص معروف ، البته ببخشيد که اين حرفو میزنم ولی کسی که گفته روشه استفاده از فن اضافی برای xbox360 يه چيزه بی پايه و اساسيه واقعاً بايد حرفش رو ناديده گرفت.
خيلی چيز ها هستند نياز به تحقيق ندارن که فلانی چی میگه !!!
من بايد خدمت شما عرض کنم که بستن fan های pc به پشت و کناره کنسول يه کاره کاملاً اساسی هست و میتونه از صدمات احتمالی 3 چراغ شدن تا حد زيادی جلوگيری کنه ، مثلاً بستن 4 فن pc در عقب که کار مکش هوای داغ داخل کنسول رو انجام بده و بستن 3 فن در کناره کنسول که کار
تزريق هوا به داخل کنسول رو انجام میده... اين کار به نظر من يکی از ايده ال ترين کارهاست و به هيچ وجه من روش 12 ولت کردن رو توصيه نمیکنم..چون ريسک اين کار بالاست ، ولی مطمعناً همين روشی که من گفتم هيچ دسته کمی از 12 ولت کردن نداره.
که البته نهوه بستن فنها و درز گيری فن ها هم خيلی مهمه که اگر عجولانه انجام بشه تأثير به سزايی نخواهد گزاشت

میشه بگید خطر 12 ولت کردن کنسول کجاست؟؟! :confused:
خود فنهای کنسول که 12 ولت هستن منتها دارن با ولتاژ متغیر 7 تا 9 ولت کار میکنن.
12 ولت کردن این فنها به فنها آسیبی وارد نمیکنه چون برای 12 ولت ساخته شده ن.
مصرف این دو فن هم اونقدر کم هست که یه 360 ی که میتونه همزمان هم به هارد برق برسونه و هم به USB ها، بهش فشار وارد نشه.
در ضمن این روش شما برای کنسول های آک که هنوز گارانتی دارن و کپی خور نشده ن مفیده. منم قبلا این کار ها رو میکردم.
ولی قرار دادن فنهایی که هوا رو تزریق کنه، درصورتی توصیه میشه که بعد از 12 ولت کردن شما هنوز کنسولتون داغ باشه.
ولی خودم 12 ولتش کردم و الان هیچ مشکل حرارتی هم ندارم.
در ضمن تا وقتی فنهای داخلی خود کنسول نتونن هوای داخل رو بفرستن بیرون، گذاشتن فن اضافه تاثیر چندانی نداره.

خدا بکشه پدر پول رو! این شرکتها برای پول هر کاری میکنن.
Intercoolerها اکثرا یه مشکلی دارن. کانکتورشون اونقدر داغ میشه که Case نزدیک پاور 360 رو به رنگ قهوه ای درمیاره. من اینو خودم دیده م. در ضمن شما دارید قبل از اینکه برق به دستگاه برسه برق رو از دستگاه میدزدید.
یه بار، فقط یه بار اون Intercooler ه رو باز کن. ببین اون سیمهایی که توش ازش استفاده کردن چقدر نازکه.
Microsoft بیخودی سیمی که از پاور به 360 میرسه رو کلفت نگرفته. برای اون 16 آمپری که از این سیمها میگذرن این کارو کرده. حالا سیمهای Intercooler حداکثر توان عبور 14-15 آمپر رو دارن (گفتم حداکثر).
حالا وقتی 16 آمپر بخواد برده سیمها هی داغ میشن و هیچی دیگه، اون قسمت قهوه ای رنگ میشه.

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
با سلام اقا مدل الايت هم نياز به خنك كننده و 12 ولت كردن داره؟ چون من مي خوام يه 360 الايت بگيرم. با تشكر :confused:

من اگه جای شما بودم، حتی اینو هم 12 ولتش میکردم!
دیشب داشتم میگشتم چند آمار خرابی از Halo Edition توی فرومهای خارجی پیدا کردم.
راستی Elite = الیت، نه الایت ;) :blushing:

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
نه عزیز این شرکت بیسواد نیست بلکه خیلیم زرنگ و مخه که جیب افرادی مثل شما رو خالی میکنه . حالا هم شما از حرف من خندت بگیره ولی خدا کنه از کارت گریت نگیره :((
در ضمن من هیچ وقت برای افرادی مثل شما وقت نمیذارم که بخوام پستهای اینجا رو نقل قول یا بقول خودت کپی کنم چون حیفه که کنسولتون با اون کارها خراب بشه :-"
بهتره که دیگه ادامه ندیم، خدا پشت و پناهت :cool:
----------------------------------
پ.ن: فکر کنم دیگه توی این انجمن پست ندم بهتره ، طوری این تاپیکا داره پیش میره که مثل خیلی از بچه های قدیمی باید فقط پست ها رو بخونی و دیگه پستی ندی .

بعد از اینکه پستمو دادم تازه این پست شما رو خوندم.
نه بابا بیخیال.
به هر حال ما که میدونیم باید به اونهایی که نمیدونن یاد بدیم دیگه!
باید از نشر اکاذیب هم جلوگیری بشه!! :biggrin1:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
بعد از اینکه پستمو دادم تازه این پست شما رو خوندم.
نه بابا بیخیال.
باید از نشر اکاذیب هم جلوگیری بشه!! :biggrin1:

دوست خوبم شما هم بعد از یه مدتی به همین نتیجه ای که من رسیدم میرسی :( بعضیا حرفایی میزنن که اصحاب کهف هم بعد از بیدار شدنشون حتی با گذشت 300 سال نزدن !!! من خیلی سعی کردم به دوستان کمک کنم چون خودم کنسولمو با زحمت خودم خریدم و نمیتونم و نمیخوام اونو به راحتی از دست بدم و نسبت به بقیه دوستان هم همین احساس و دارم ، ولی وقتی یکی از راه میرسه و همچین ادعا ها و تکذیبهایی میکنه واسه آدم دیگه روحیه ای نمیمونه :(

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
واقعا بعضي كاربر ها اينجا رو كردن چت روم ...
به نظر من آقا مهدي با زدن اين تاپيك مي خواستن به ما كمك كنن حالا يه سري افراد بي اطلاع ميان و حرف هاي ايشون رو تكذيب مي كنن ... به نظر من اگه يكم بيشتر اين آدم رو مي شناختيد اين حرفارو نمي زديد ... البته خودشون هم جوابت رو دادن ولي خواهش مي كنم به همديگه احترام بزاريد ... اين آقا مهدي اگه كنسول خودشون رو ببينيد ديگه از اين حرفا نمي زنيد ... براي همين اين جسارت رو داشتن كه اين تاپيك رو زدن ... به قول معروف Search is Good (در كل گفتم :cheesygri)

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,798
چرا ؟ به خاطر اينكه فنهاي خنك كننده تا به حال هوا توليد نميككنند و به زور هوا رو از فن 360 بيرون ميكشن
خيلی حرفت جالبه ؟؟؟؟؟ به زور هوارو میکشه بيرون؟ با اين چيزا میخواهيد حرفهای سالم تهويل مردم بديد...؟؟؟
چجوريه که وقتی هوارو میکشه بيرون دستگاه خنک تر از موقعی هست که فن روش نيست ؟؟؟ (من البته توصيم بستن فنهای pc هست که هيچگونه برقی از دستگاه گرفته نشه)
جوابی داری بدی؟
يا اين که برات ثابت نشده که دستگاه خنک تر کار میکنه؟ اگر من بهت ثابت کردم که دستگاه به روشی که در صفحه قبل گفتم بسيار خنکتر از موقعی هست که فن روش نيست چه جوابی داری بدی؟

خود فنهای کنسول که 12 ولت هستن منتها دارن با ولتاژ متغیر 7 تا 9 ولت کار میکن
Microsoft بیخودی سیمی که از پاور به 360 میرسه رو کلفت نگرفته. برای اون 16 آمپری که از این سیمها میگذرن این کارو کرده. حالا سیمهای Intercooler حداکثر توان عبور 14-15 آمپر رو دارن (گفتم حداکثر).
به نظر من آقا مهدي با زدن اين تاپيك مي خواستن به ما كمك كنن حالا يه سري افراد بي اطلاع ميان و حرف هاي ايشون رو تكذيب مي كنن ... به نظر من اگه يكم بيشتر اين آدم رو مي شناختيد اين حرفارو نمي زديد ... البته خودشون هم جوابت رو دادن ولي خواهش مي كنم به همديگه احترام بزاريد ... اين آقا مهدي اگه كنسول خودشون رو ببينيد ديگه از اين حرفا نمي زنيد ... براي همين اين جسارت رو داشتن كه اين تاپيك رو زدن ... به قول معروف Search is Good (در كل گفت
اينجا هر کسی نظر خودشو میده ، و در نهايت حق انتخاب با طرف هست.

ممنونم ازت که يه چيزی بهم ياد دادی
به نظر من آقا مهدي با زدن اين تاپيك مي خواستن به ما كمك كنن حالا يه سري افراد بي اطلاع ميان و حرف هاي ايشون رو تكذيب مي كنن ... به نظر من اگه يكم بيشتر اين آدم رو مي شناختيد اين حرفارو نمي زديد ... البته خودشون هم جوابت رو دادن ولي خواهش مي كنم به همديگه احترام بزاريد ... اين آقا مهدي اگه كنسول خودشون رو ببينيد ديگه از اين حرفا نمي زنيد ... براي همين اين جسارت رو داشتن كه اين تاپيك رو زدن ... به قول معروف Search is Good (در كل گفتم :cheesygri)
اينجا هر کسی نظر خودشو میده ، و در نهايت حق انتخاب با طرف هست.
فقط به طو خلاصه بگم که :
راستش دستگاهی که من دارم و 2 سالو خرده ای هم دارم باهاش کار میکنم و سال ساختش 2005 هم هست از ريسک خيلی بالايی برخورداره
الان من به هرکسی بگم دستگام تاريخ ساختش 2005 و میخوام بفروشم عمراً نمیخره ، چون تعداد خرابيهای کنسول 360 تو سال 2005 زياد بود و اينو خيلی هام میدونن. من تو ان سال 3 دستگاه ديگه برای ديگر دوستانمم تهيه کردم.
بعد از مدتی که با دستگام بازی میکردم و دست میزاشتم رو و زير دستگاه ، دستگاه به شدت داغ میکرد تا اين که به اين فکر افتادم که با نصب فن و تهويه مناسب بتونم جلوگيری کنم از داغی بيش از حد خلاصه اول با گزاشتن 2 فن pc در عقب شروع کردم که نتيجه جالبی نگرفتم و تعداد فنهای عقب رو به 4 تا افزايش دادم و 3 فن ديگه هم به کنار برای تزريق هوا به داخل کنسول ايجاد کردم و نهايتش اين شد که الان اگر شما بيای خونه ما و بعد از 4 5 ساعت بازی کردن دست به زير و روی دستگاه بزاری قول بهت میدم که به هيچ وجه متوجه نمیشی که دستگاه اصلاً روشن بوده حالا سول من اينه که 12 v کردن هم اينجوريه? ، يعنی وقت بعداز 2 3 ساعت بازی کردن دست میزاری رو و زيرش دستگاه کوچتکترين گرمايشی نداره ؟؟؟ فقط دقت کنيد به حرفم که میگم کوچکترين گرمايش؟؟؟؟؟؟؟؟ چون روش من حتی کوچکترين گرمايشی رو رو سطح و زيره کنسول ايجاد نمیکنه !!!! خوب سوال 2 وم اينه که مورد اين کار من چيه ؟ ايرادش چيه ؟ يعنی من تهويه گرم` داخل کنسول رو بدون گرفتن کوچکترين ولتاژی از دستگاه (با فن pc نه مارک های nyko ) خارج کردم واسه دستگاه مضره؟؟؟؟
واقعا نمیدونم جواب اين سوال ها چيه ، لطفاً يکی منو راهنمايی بکنه.
در رابطه با اين که گفتم من 12 ولت کردن فن هارو توصيه نمیکنم فکر کنم بد متوجه حرفم شديد ، من بيشتر منظورم سره اين که اولاً به درده سرش نمی ارزه اين يک ، 2 - در رابطه با خبرهای اخير در رابطه با بن شدن و ....خيلی های ديگه.
در کل بازم میگم هر کسی نظری داره و هر شخصی با خوندن پست ها تصميم میگيره که از کدوم روش استفاده کنه.
من ديگه از اين به بعد تو اين تاپيک پستيرو نقل قول نمیکنم ، هر کسی هر طور دوست داره تصميم بگيره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر