معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
من یه پرمیوم خریدم و احتمالا مادر بوردش فالکون هست. بهترین کاری که میتونم برای خنک نگه داشتنش بکنم چیه ؟ کولر که میگن فایده نداره

البته به نظر میرسه مادر بوردهای جدید بهتر باشن ولی باز هم چیزی مشخص نشده و چون زمان کمیه که توی بازار اومدن هنوز امتحان پس ندادن و بهتره برای اطمینان بیشتر 12 ولت بکنی . اینتر کولر رو هم که دیگه دربارش بحث نمیکنم که ...

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
البته به نظر میرسه مادر بوردهای جدید بهتر باشن ولی باز هم چیزی مشخص نشده و چون زمان کمیه که توی بازار اومدن هنوز امتحان پس ندادن و بهتره برای اطمینان بیشتر 12 ولت بکنی . اینتر کولر رو هم که دیگه دربارش بحث نمیکنم که ...
12 ولت كردن كه ديگه الان شده يكي از عوامل اصلي بن شدن.خود msهم اين قضيه رو اعلام كرد.
پس بهتر نيست ديگه اين روش رو توصيه نكنيد.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
12 ولت كردن كه ديگه الان شده يكي از عوامل اصلي بن شدن.خود msهم اين قضيه رو اعلام كرد.

جدی !!!! 12 ولت کردن چه ربطی به بن شدن داره ؟ با عقل جور در نمیاد :confused:میشه توضیح بدی؟

آخرین ویرایش:

stonecold

کاربر سایت
Oct 26, 2005
991
اگه قرار باشه اکس باکس سه چراغ بشه اول باد که از فنها میاد بیرون داغ میشه؟ یا همینجور که گرم هست یک دفعه سه چراغش روشن میشه؟؟
من کنسول رو که روشن میکنم 10 دقیقه که گذشت بادش گرم میشه و تا 3 ساعت دیگه هم تقریبا بادش همینجور هست.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اگه قرار باشه اکس باکس سه چراغ بشه اول باد که از فنها میاد بیرون داغ میشه؟ یا همینجور که گرم هست یک دفعه سه چراغش روشن میشه؟؟
من کنسول رو که روشن میکنم 10 دقیقه که گذشت بادش گرم میشه و تا 3 ساعت دیگه هم تقریبا بادش همینجور هست.
کنسولی که قراره 3 چراغ قرمز بشه اصلا ربطی به گرماش نداره. شما ممکنه کنسول رو یه روزی روشن کنی و همون 1 دقیقه بعدش کنسول 3 چراغ قرمز بده.
اون باد گرم هم طبیعیه.

اصلی ترین توصیه در نگهداری کنسول:
1- استفاده از اتاقی که خنک و ترجیحا دارای جریان هوا باشه!
2- اطراف کنسول کاملا باز باشه یعنی کنسول رو درون یک قفسه گیر نندازید.

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,082
نام
بهنام
اقا اشکان یه سوال در ضمینه 360
نمیشه روی چیپ های رم کی خیلی داغ میکنه هیت سینگ گذاشت؟
اگه میشه توضیح بدید لطفا

MILAD 360

کاربر سایت
Dec 11, 2007
286
نام
Milad
من الان یه فن کیس معمولی گذاشتم پشت دستگاه هر وقت میخوام بازی کنم باید اداپتور فن رو به برق بزنم :laughing:به نظر شما بهترین راه چیه؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقا اشکان یه سوال در ضمینه 360
نمیشه روی چیپ های رم کی خیلی داغ میکنه هیت سینگ گذاشت؟
اگه میشه توضیح بدید لطفا

با اجازه اقا اشکان :
میشه نصب کرد و عکسهایی هم ازش توی این انجمن هست . البته نصب کردن هتسینک باید خیلی با دقت انجام بشه و احتیاج به چسب مخصوص و یا گیره داره که پیدا کردنش سخته . چون چیپها جلوی هتسینک قرار گرفته به نوعی در معرض عبور هوا قرار داره و ماکرو سافت داشتن هتسینک رو روی اونا لازم ندونسته .

بنظر من این یه شایعس ، شما وقتی برق رو از بیرون کنسول بگیری ، انگار کنسولت بدون فن کار میکنه ، این چه ربطی به ماکروسافت داره ؟ شاید یکی بخواد با کنسولش بدون فن کار کنه !!!!!!!!!!!!
در ضمن شاید 20 درصد بچه ها هم از لایو استفاده نکنن پس برای خیلیا مهم نیست .

من الان یه فن کیس معمولی گذاشتم پشت دستگاه هر وقت میخوام بازی کنم باید اداپتور فن رو به برق بزنم :laughing:به نظر شما بهترین راه چیه؟

دوست عزیز بهتره فنت رو برداری ، بهیچ دردی نمیخوره . بهتره این تاپیک رو از صفحه اول بخونی .

برای جلوگیری از نوسانات برق که ممکنه باعث سه چراغ بشه چه باید بکنیم مخصوصا اینکه کنسولuc بوسیله ترانس به برق وصل میشه؟

باید محافظ بخری .

آخرین ویرایش:

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
[بنظر من این یه شایعس ، شما وقتی برق رو از بیرون کنسول بگیری ، انگار کنسولت بدون فن کار میکنه ، این چه ربطی به ماکروسافت داره ؟ شاید یکی بخواد با کنسولش بدون فن کار کنه !!!!!!!!!!!!
در ضمن شاید 20 درصد بچه ها هم از لایو استفاده نکنن پس برای خیلیا مهم نیست .

[/quote]
طبق قانون گارانتي وخدمات پس از فروش، هر گونه دستكاري در كنسول ممنوعه و هر تغييري كه موجب از بين رفتن حالت ارجينال دستگاه بشه موجب ميشه كه شركت از دادن هرگونه خدماتي مثل گارانتي (كه اين مورد واسه ماها كه از دستگاه كپي خور شده استفاده ميكنيم كاربردي نداره)
و دسترسي به لايو امتناع كنه وكاربر رو بن كنه.
اگه كسي اصلا نخاد به لايو وصل بشه خوب حسابش جداست.

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
به نظر من این قضیه که MS میفهمه فن 12 ولت شده یا نه (با اینکه گویا خود مایکروسافت این قضیه رو گفته) خرعبلات کشکه و هدفی جز ارعاب عمومی و القای جو ترس و خفقان ندارد و جز نشر اکاذیب چیزی نمیباشد! (:D)

اون طوری که من خوندم از طریق BIOS کنسول میتونه بفهمه (یادم نیست، گفته بود ولتاژ رو اندازه میگیره؟ نمیدونم بابا یه چیزی توی این مایه بود ولی میدونم که قطعا نگفته بود دور فن رو اندازه میگیره )
خوب بذارین اینجوری بگم:
همه شما فنهای CPU و بعضی از VGA ها رو دیدید؟ درسته؟ اکثر اونها (مخصوصا فنهای CPU) علاوه بر سیم قرمز (قطب مثبت) و سیم سیاه (قطب منفی) یه سیم آبی هم دارن (یا زرد). احتمالا میدونید که اون سیم به اصطلاح سنسور هست. یعنی از طریق اون سیم و گراند میتونه فن اطلاعات خودش رو با Motherboard یا بورد VGA بده. مثلا اینکه چند دور میتابه (همون عددی که با RPM مشخص میشه دیگه بابا!!!! لول! شوخی کردم).
اگه شک دارید یه فن بردارید و فقط پایه های قرمز و مشکش رو به کانکتور وصل کنید میبینید که BIOS اخطار میده و میگه فن شما داره 0RPM میچرخه (به عبارتی اصلا نمیچرخه).
حالا با این حرفها میرسیم به قضیه بن شدن.
همونطوری که همه دیده ن (یا شایدم ندیدن! اگه ندیدن زود برن ببینن تا تموم نشده!!!) فنهای 360 هر کدوم 2 سیم دارن. قرمز و قهوه ای که قطبهای مثبت هستن (اگه اشتباه نکنم) و اون دوتای دیگه هم گراند هستن.

حالا میرسیم به دو قضیه زیر:
1-شما با 12 ولت کردن دارید ولتاژ مورد نیاز فن رو از جای دیگه ای تامین میکنید. پس عملا به ولتاژ دیفالت کاری ندارید. که البته اون هم متغیره. (توی همین فروم خونده بودم که در حالت عادی هم دور فنهای 360 کم و زیاد میشن و این بستگی به دمای CPU یا GPU داره)
2- فنهای 360 فاقد سیم سوم (سنسور) هستن پس نمیتونن به Motherboard کنسول بگن که فنها در چه دوری میتابن.

حالا یکی بیاد بگه Microsoft چه جوری و با چه اطلاعاتی میخواد بفهمه که شما فنهات رو 12 ولت کردید؟؟!
اصلا من سیمهای اصلی فن رو به سوراخ های دماغم وصل میکنم. چه جوری میخواد بفهمه دماغ من داره با چه سرعتی میتابه؟؟!
یا یه سوال بهتر، چه طوریه که یهو Microsoft اخیرا گفته 12 ولت شده ها رو میتونه تشخیص بده؟؟! در حالی که قبلا همچین چیزی نگفته بوده یا این کارو نکرده بوده؟؟

اینم مثل اون مساله ی تنظیم لنز درایوه که دوستانی که توی این کار هستن گفتن تا حالا دو تا 360 ندیدیم که مقاومتهاشون روی یه عدد تنظیم شده باشه.

این تموم اون چیزهاییه که من میدونستم. اگه جایی رو اشتباه گفتم حتما بهم بگید... .
از پر حرفی شرمنده، گفتم چیزایی رو که میدونم ( و حتما شما ها هم میدونید) رو بگم شاید به قول بچه ها گفتنی «مفید واقع شود»!!!
مخلصم، مهران.

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
جناب Enthusiant همین یه قسمت از حرفتون کافی بود تا کل قضیه ارتباط 12v کردن فنها با بن شدن رو رد کنه :
توی همین فروم خونده بودم که در حالت عادی هم دور فنهای 360 کم و زیاد میشن و این بستگی به دمای CPU یا GPU داره
پس هر کنسولی که فنش تا با آخرین ولتاژ کار می کنه Mod شده نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر