معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
دوستان برای اینکه خطر سه چراغه شدن به حد اقل برسه چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟کنسولم اسلیمه.

از جاسپر به اینور رو اصلا نباید دست بزنید. غیر از اینکه بیشتر خراب کنید، کار دیگه ای نکرده اید.

اقا هومن این ارور 0001 مشکل Power Supply
ماله چیه ؟چطوری رفع میشه ؟
بعد یه چیز دیگه رو رم های زیر جی پی یو حرارت متمرکز نباشه درسته؟حرارت زیر 1 دقیقه باید بهش بدم ؟
ممنون

اون خیلی خطای بدی هستش. توی همین تاپیک چندبار راه درست کردنش رو گفته ام. کلا راه تعمیر این و 0002 و 0003 یکی هستش.

حرارت اصلا نباید متمرکز و همیشه یه حالت چرخشی باید داشته باشه. همونطور که گفتم رم ها رو اصلا نباید طولانی حرارت داد، چون سطحشون کمه و حرارت خیلی سریع به همه جاش میرسه و بلند میشه. حدود 30 تا 40 ثانیه کافیه.

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,412
اقا همون اون مشکل حل شد که مال مادربرد فالکون بود اول ارور 0001 مشکل Power Supply میداد بعد Ultimate X-Clamp کردم ارور 0022 داد که کمی سشوار زدم حل شد. مممنون بابت راهنمایتون . به نظرتون چیکار کنم تا این ارور دوباره بر نگرده؟ فن 12 هست دیگه چیکار کنم
بعد اون قسمتی که هیت رو رم ها هست برش دادم مشکلی نیست؟ تو عکس هست
راستی یه چیزی این فن خودش 12 ولت هست ؟ چرا:d:-/ سیمی چیزی رو برد لحیم نشده نمیدونم چرا اینطوریه؟
حالا یه مادربرد زیفر دارم که ارور 0020 که همه برد رو زیر رو کردم یه قطعه ریز کنده شده بود
تو عکس مشخص کردم این چطور گیر بیارم قطعه رو؟
یه سوال دیگه قدیم یه هیتر دو کاره رو برام معرفی کردی لطف میکنی مدلشو بهم بگی ممنون

Attachments

• ٢٠١٤٠١٠٧٠٦٣.jpg
    ٢٠١٤٠١٠٧٠٦٣.jpg
    206.8 KB · مشاهده: 25
  • 20120215023.jpg
    20120215023.jpg
    153.7 KB · مشاهده: 22
آخرین ویرایش:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
احتمالا اشکال 0020 از نبودن همون خازن هستش. من یک برد زفیر داشتم که الان نگاه کردم و همه اون چهارتا خازن هستند. باید از یه برد خراب برداری و یا بخری. مقدارش هم هستش 0.1 میکرو فاراد.

از کجا میگی که اون فن 12 ولت هستش؟

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,412
احتمالا اشکال 0020 از نبودن همون خازن هستش. من یک برد زفیر داشتم که الان نگاه کردم و همه اون چهارتا خازن هستند. باید از یه برد خراب برداری و یا بخری. مقدارش هم هستش 0.1 میکرو فاراد.

از کجا میگی که اون فن 12 ولت هستش؟
اون فالکون که تعمییرش کردم الان خود به خود خودش 12 ولته من تغییری ایجاد نکردم (سرعت دورش خیلی بالاست)
بعد اون عکس رو دیدی که هیت سینک جی پی یو رو یه قسمتش رو برش دادم اون قسمت رم ها ازاد شد مشکلی نیست ؟

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
اون فالکون که تعمییرش کردم الان خود به خود خودش 12 ولته من تغییری ایجاد نکردم (سرعت دورش خیلی بالاست)
بعد اون عکس رو دیدی که هیت سینک جی پی یو رو یه قسمتش رو برش دادم اون قسمت رم ها ازاد شد مشکلی نیست ؟

اون هیت سینک هم GPU رو خنک میکنه و هم رم ها رو. تو اینطوری دیگه سیستم خنک شدن رم ها رو از بین بردی که خیلی سریع باعث خراب شدن دستگاهت میشه.

در مورد اون فالکون که سرعت فنش بالاست، یا پیچ های ایکس کلمپ رو خیلی سفت بستی و باید کمی شل شون کنی و یا ترانزیستور Q3M1 خراب شده و باید تعویض بشه.

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,412
پس اون قبلی خودش بذارم بهتره
این ترانزیستور خراب شده مشکلی که ایجاد نمیکنه برایه دستگاه
یه سوال دیگه بریه اینکه این فالکون ارور قبلی نده میتونم یه فن رو هیت نصب کنم؟ یا نه ؟ شما چیرو پیشنهاد میکنید
ببخشید که زیاد شدن سوالاتم
ممنون

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
پس اون قبلی خودش بذارم بهتره
این ترانزیستور خراب شده مشکلی که ایجاد نمیکنه برایه دستگاه
یه سوال دیگه بریه اینکه این فالکون ارور قبلی نده میتونم یه فن رو هیت نصب کنم؟ یا نه ؟ شما چیرو پیشنهاد میکنید
ببخشید که زیاد شدن سوالاتم
ممنون

گفتم که قبل از اینکه بری سراغ ترانزیستور، پیچهای ایکس کلمپی رو که کردی کمی شل کن.

mazi_emin3m

کاربر سایت
Jun 29, 2009
42
اساتید گرامی داشتم ایکس باکس دوستم که یه فت با درایور لایت آن هستش رو lt3 می کردم که وسط کار سه چراغه شد. منم سریع lt3 کردم و دستگاه رو خامموش کردم بعد از خوندن این تاپیک داشتم می رفتم سراغ x clamp که وقتی شماره کد ارور رو خوندم دیدم 0110 هست و با این کار حل نمی شه
من خیلی تاپیک رو جستوجو کردم برای حل این ارور ولی چیزی پیدا نکردم
اساتید گرامی میشه راهنماییم کنن
پیشاپیش از همتون ممنونم

mazi_emin3m

کاربر سایت
Jun 29, 2009
42
اگر زحمت میکشیدی به جای تو رو خدا گفتن یک کمی توی همین تاپیک میگشتی، میدیدی که من تا حالا چندبار جواب این سوال رو داده ام.
به خدا hoom عزیز من از پست 1 شروع کردم و ده صفحه ده صفحه تا 100 خوندم توضیح کاملی پیدا نکردم اگه لینک یکیشونو می دادین واقعا ممنون می شدم . بازم شرمنده. من بازم می گردم

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278

mazi_emin3m

کاربر سایت
Jun 29, 2009
42

هومن عزیز واقعا ممنون از راهنماییت. طبق روش پیش رفتم و ارور از 0110 تبدیل شدبه 0001 این نشونه خوبیه یا به خاطر اشتباه کار کردن من با سشوار اینجوری شد ؟
ممکنه هر دو ارور رو هم زمان داشته باشه و الان بهم بگه اون یکیشو رفع کن یا به خاطره اشتباه من این طور شده؟
در واقع می خواستم بدونم برم سراغ تعمیرات مخصوص 0001 یا تا همین جاشم به خاطر گند کاریه خودمه و بدمش بیرون؟
هومن جان بازم پیشا پیش از صبر حوصله ای که تو سرو کله زدن با کاربرای مبتدی مثل من به خرج می دی واقعا سپاس گذارم

mcsemcse1

کاربر سایت
Oct 25, 2010
208
نام
Mohammad
سلام خدمت همگی.
من یه xbox دارم که مادربوردش زفیر یا زنونِ;من هر روز حداقل 6 ساعت مشغول بازی کردن باهاش بودم و حتی به 12 ساعت هم کشیده بود ولی هیچ مشکلی پیش نیومده بود.تا اینکه حدود 2 هفته پیش (3 روز قبل از عید) هر بازی رو که میذاشتم بعد از 5 دقیقه هنگ میکرد و منم مجبور میشدم خاموشش کنم بار آخر تو خود (xbox home) هنگ کرد و دفعه بعد که روشنش کرم سه چراغه شده بود:((:-s:((.من هرروز اینو روشن میکردم همش 3چراغه بود.تا اینکه دیشب درست شد.نشستم بازی کنم همه چی خوب بود بعد 10 دقیقه دوباره همین آشو همین کاسه)x
میشه بگید چیکار کنم ؟ راهی هست خودم ردیفش کنم یا باید ببرمش تعمیر ؟ اصلا درست میشه؟
خوهشا جواب بدید!

باید سشوار بگیری:thumbup:

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام

کنسول من FAT با برد فالکون، سه چراغ با ارور کد 0103 شده. میخواستم ببینم اگه تعمیرش بکنن، چقدر کار میکنه؟ اصلا صرف میکنه یا آفتابه خرج لحیمه و فوقش میخواد مثلا یه ماه دیگه کار کنه؟ "درست" که نمیشه بشه باهاش جدی بازی کرد، درسته؟

ممنونم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر