مصاحبه با David Cage در مورد Indigo Prophecy

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
media

سايت 1UP مصاحبه اي در مورد بازي گذشته ي كيج Indigo Prophecy داشته كه به علت طولاني بودن اين مصاحبه ،همچنين با توجه به اين كه اين بازي در گذشته عرضه شده و ممكنه است خواننده را خسته كند سعي شده نكات مهم و جالب مصاحبه را مد نظر قرار بدم.

اگر قرار باشد Indigo Prophecy را در حال حاظر خودتان بازنگري كنيد فكر مي كنيد تا چه اندازه در اين بازي موفق بوديد؟

اين بازي اولين عنوان متفاوت ما بود كه بيشتر بر روي كاراكتر بررسي ميشد .كه تمام جو بازي درگير داستان آن بود و به قولي گيم پلي بر آن اثر داشت.ما بازي بدون اسلحه،ماشين و معما ساختيم و اين امكان پذير بود كه تمامي تحركات بازي هنگام روايت داستان پيگيري بشود.
و اين بازي با متوسط امتياز 80 بسيار عنوان خوبي بود كه فروش قابل توجهي در انگلستان داشت.
در اصل اين بازي يك تجربه بزرگ براي ما بود و ما همچنين در ادامه آن قسمتي از استوديو خود را تنها به بخش motion capture اختصاص داديم.در واقع اين عنوان مارا در مسير درستي از صنعت بازي گذاشت . بسياري از ناشرها بازي را انجام دادن و مشاهده كردند كه ما چه زحمتي براي آن كشيديم.ناشراني همچون Sony.
در آخر بايد بگم Indigo Prophecy براي من بازي موفقي نبود مسير درستي را طي ميكرد ولي مشكلات زيادي داشت و اصلا يك بازي كامل نبود.ولي ما احساس كرديم كه اين بازي متفاوت و اورجينال است.

media

آيا شما صحنه اي از بازي مد نظر داريد كه از همه بهتر بود؟

اولين بار كه شما كنترل تايلر را به دست ميگيريد . صبح از خواب بيدار مي شود به دوست دختر خود نگاه ميكند و دوش ميگيرد.لباس مي پوشد و بعد از آن به آشپزخانه مي رود.قهوه اي مينوشد .با دوست دختر خود صحبت مي كند و به محل كار خود مي رود.
به خاطر دارم وقتي اين صحنه را مينوشتم تصور مي كردم اصلا خوب از آب درنميايد. در واقع در اين صحنه هيچ اتفاقي نمي افتد،هيچ حادثه ي ويژه ي رخ نميدهد.فقط مردي راه مي رود و به محل كار خود مي رود.وقتي من براي اولين بار اين قسمت را بازي كردم احساس كردم عواطف و زندگيم را با تايلر به اشتراك گذاشتم و يك رابطه خوب با او برقرار كردم. و اين صحنه براي من تفاوت بيشتر ي با بقيه داشت.
همچنين صحنه نجات بچه توسط لوكاس هم دوست داشتم و ....

آيا فكر نميكنيد اگر بازي در اين زمان عرضه ميشد از لحاظ بعضي صحنه هاي غيراخلاقي در آمريكا شمالي با مشكل برميخورديد؟

ببينيد س......ك....س و خشونت يك امر عادي در زندگي مردم است و آنها هرروزه آن را تجربه ميكنند.من دوست داشتم بازي واقعي داشته باشم كه تمامي اين عوامل را پوشش بدهد و من دوستم ندارم چيزي علاقه دارم در بازي باشد را حذف كنم.و...

باتوجه به شباهت Heavy Rain به Indigo Prophecy آيا در وحله اول شما ايده Heavy Rain را بر مبناي ادامه ي Indigo Prophecy نساختيد؟

بله من اول با همين پيش زمينه اي كار HR را آغاز كردم و مي خواستم اين بار چيز متفاوت تري خلق كنم و ادامه ي بر IP بدهم همچنين ما با ناشران زيادي صحبت كرديم كه آنها هم اين قضيه را دوست داشتن.پس من شروع به فكر كردن براي ساخت IP2 كردم ولي واقعا هيچ ايده اي نداشتم كه داستان را چطور ادامه بدهم و اين قضيه ذهنم را اذيت مي كرد.
پس من سعي كردم داستاني عميق تر ،احساساتي تر و البته بدون قدرت هاي فوق بشري خلق كنم .

روزي Sony به سراغ ما آمد آنها از IP بسيار لذت برده بودن و گفتند كه شما در حال حاظر مشغول چه كاري هستيد ؟ و من گفتم مشغول ضبط يك سري صحنه ها براي بازي بعدي هستيم .آنها به ما پيشنهاد دادن تا يك PS3 Dev Kit به ما بدهند و ويديو ي تست بازيگري را در e3 با آن نشان دهيم.

آيا رازي در IP است كه شما بدانيد و مخاطبان به آن پي نبرده باشند؟

بله هست ولي من دوست دارم اين رازها را پيش خود نگه دارم.شايد همين الان Fan هاي بازي بپرند و دوباره بازي را انجام دهند !!!.

آخرین ویرایش:

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
این Heavy Rain هم توی همین سبک هست؟ یعنی همین سبک دکمه زدن ها و انتخاب دیالوگ های کاراکتر و ...؟
بله پایه و اساس بازی به همان گونس اما دیوید کیج گفته HEAVY RAIN تکامل یافته اون سبک است

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
دوستان این بازی به قول خود کارگردان که توی یه مصاحبه قبلا گفته بود برای همه کسی نیست ! و طرفدارای خاص خودش رو داره ! مثلا گفته بود اینجوری نیست که بگی بریم یه دست hr بزنیم خستگیم در بیاد ! :cheesygri

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
دوستان این بازی به قول خود کارگردان که توی یه مصاحبه قبلا گفته بود برای همه کسی نیست ! و طرفدارای خاص خودش رو داره ! مثلا گفته بود اینجوری نیست که بگی بریم یه دست hr بزنیم خستگیم در بیاد ! :cheesygri
چنین مصاحبه رو حتما خود شما با کیج انجام دادید.جالب اینه که در مصاحبه های اخرشون روی این نکته تاکید کردن که دارن بازی رو میسازن که همه باهاش حال کنند چه حرفه ای و چه افراد عادی

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
می دونم از روی شوخی این حرف رو زدید ولی از لحنتون خوشم نیومد.
حالا خوبه غلیظ تر شوخی نکردم و الا الان باید لذت می بردیم:biggrin1:
دوستان این بازی به قول خود کارگردان که توی یه مصاحبه قبلا گفته بود برای همه کسی نیست ! و طرفدارای خاص خودش رو داره ! مثلا گفته بود اینجوری نیست که بگی بریم یه دست hr بزنیم خستگیم در بیاد !
ازون حرفای تخصصی بود که هیچ کس بغیر از گوینده چیزی ازش نمی فهمه

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
چنین مصاحبه رو حتما خود شما با کیج انجام دادید.جالب اینه که در مصاحبه های اخرشون روی این نکته تاکید کردن که دارن بازی رو میسازن که همه باهاش حال کنند چه حرفه ای و چه افراد عادی
حیف که حالو حوصله سرچ توی انجمن ندارم ! اگر نه متن اون مصاحبرو بهت نشون میدادم تا بفهمی !

بعدشم همه میدونند که این سبک از بازی ها رو همه باهاش حال نمیکنند !
نمیدونم چه گیری دادی به پست های من ! :confused: خیلی دلت اسپم دادن میخواد ؟؟؟

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
حیف که حالو حوصله سرچ توی انجمن ندارم ! اگر نه متن اون مصاحبرو بهت نشون میدادم تا بفهمی !

بعدشم همه میدونند که این سبک از بازی ها رو همه باهاش حال نمیکنند !
نمیدونم چه گیری دادی به پست های من ! :confused: خیلی دلت اسپم دادن میخواد ؟؟؟
خیلی ها با پست های بی اساس حال نمیکنند.!
من مصاحبه ای که خود دیوید کیج با GT انجام داده رو ملاک قرار میدم نه پست های پر بار که دوست دارم بهش گیر بدم

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
اتفاقا بر عکس دقیقا همه با این سبک حال میکنن . چون به واقعیت خیلی نزدیکه . مطمئنا همه از Killzone 2 خوششون نمیاد مثال میزنم که یه تفنگ بگیرن دستشون و بیفتن به جون هم . ولی همه دوست دارن حس کنن که دارن یه رول رو اجرا میکنن حس میکنن که برای تصمیمشون یکی هست که ارزش قائله نه مثل بازی های خطی امروز . این بازی دقیقا مخاطبش گروه خیلی گسترده ای از مردمه .
اگر دو تا تریلر از این بازی دیده بودی این حرفو نمیزدی .
حتما الان میخوای بیای بگی که همه تریلر های این بازیو دید !!! OK Lool :D

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
اتفاقا بر عکس دقیقا همه با این سبک حال میکنن . چون به واقعیت خیلی نزدیکه . مطمئنا همه از Killzone 2 خوششون نمیاد مثال میزنم که یه تفنگ بگیرن دستشون و بیفتن به جون هم . ولی همه دوست دارن حس کنن که دارن یه رول رو اجرا میکنن حس میکنن که برای تصمیمشون یکی هست که ارزش قائله نه مثل بازی های خطی امروز . این بازی دقیقا مخاطبش گروه خیلی گسترده ای از مردمه .
اگر دو تا تریلر از این بازی دیده بودی این حرفو نمیزدی .
حتما الان میخوای بیای بگی که همه تریلر های این بازیو دید !!! OK Lool :D
:laughing:lol ! همچین میگی تریلر که ادم نمیدونه چی بگه ! بله مشخص شد که شما از طریق تریلر بازی ها رو میسنجید ! اصلا شما فکر کن من یه تریلر ندیدم ! نمیدونم چه موضوعی بیان شده که حرف توی دهن ادم میزارند !‌اصلا من مخاطبم شما و نفر قبل از شما !!!! نبود پس بیخود نظرات گوهر بار بیان نکنید !

من اتفاقا خودم این سبک از بازی رو خیلی دوست دارم ! امیدوارم بعضی از اقایون فکر نکنند که من چمیدونم فن بوی بازی در اوردم ! چون خودم منتظر این بازی هستم !

از مدیریت هم به خاطر این پست معذرت میخوام !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر