مشکل با xbox360 (نخوندن DVD رايتی)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقا بلاخره دیسک مالزی خوبه یا بد هرکی یه چیز میگه اه ه

ببین دوست عزیز خیلیا میگن خوب نیست ولی من خلاف این عقیده رو دارم . یه دلیل هم دارم : اگه یه دیسک رایتی خط بیفته احتمال اینکه کار کنه و خراب نشه خیلی کمه و لی استمپر ها خیلی بهتر و مقاومترند و در برابر خط و خش کمتر ایراد پیدا میکنن . بنظر شما دلیلش چیه ؟
از نظر من دلیلش اینه که لنز کنسول برای خواندن دیسک های استمپری فشار کمتری رو متحمل میشه و خش باعث نمیشه لنز نتونه اطلاعات رو بخونه و این یعنی خوندن راحتتر سی دی توسط لنز. همچنین صدای کمتر هنگام خوندن دیسک استمپری (مالزی) هم قابل توجه . شما به صداهای لود سی دی های کپی دقت کردین؟ من بارها با دیسک های رایتی خراب و مشکلدار مواجه شدم در حالی که این مشکلات رو روی استمپری ها ندیدم . منطق این رو میگه که بد رایت شدن اطلاعات روی دیسک جنس خوب خیلی بیشتر از خوب رایت شدن روی دیسک جنس بد به لنز فشار میاره و با توجه به اینکه تعداد مشتریهای مراکز پخش بازیا خیلی زیاد شدن این مراکز به کیفیت توجهی ندارند و بیشتر به کمیت توجه میکنن تا کیفیت .هر چند که بجز یک یا دو نوع مارک خوب اکثر دیسکهای موجود در بازار کاملا معمولی و در حد دیسکهاس استمپریند.
این نظر شخصیه منه و از نظر من نه تنها مالزیها بد نیستند بلکه خیلی بهتر از رایتیها عمل میکنن .

آخرین ویرایش:

SONY1

کاربر سایت
Dec 15, 2007
178
نام
حسن
DVD ROM

سلام
همون بهتر که این تاپیک رو زدید من خیلی وقته این مشکل نخوندن سی دی هارو دارم توی مشکلات کنسول هم مطرح کردم چندین بار آخه من نمیدونم یهو این DVD ROM چی شد اصلا دیگه درست کار نمیکنه وقتی سی دی های next gen میزارم خیلی شانسی شانسی میخونه ورباتیم اصلا در بعضی مواقعه شانسی میاد ولی یه نمونه از دبی برام اوردن از همونا که زرد مایل به سبزه وقتی میزارم رو دستگاه مثل باد میخونه و میره تو بازی :confused: من نمیدونم این دستگاه احمق چه مرگشه ؟؟؟؟؟ :cursing: مشکل از کجاست اساتید کمک...
آیا با تنظیم لنز حل میشه ؟
آیا لنز دستگاه ضعیف شده ؟
دوستان گرامی کمک اگه زود کمکم نکنین به خدا این دستگاهو مثل دفعه قبل نفله میکنمش اخه الکی الکی باید این طوری بشه مادربورد هم که تازه عوض کردم آکه آکه حالا باید DVD ROM هم عوض بشه خوب چه کاری این دفه میرم الایت میگیرمو خلاص هر چند همشون یه اشغالی هستن به هر حال یه راهنمای کنین ممنون قربان همگی .

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
sorry for pinglish

Salam
man vaghti 2 baziyeh Condemned 1 va N3 ro dakhele dastgah mizaram in peygham ro mideh
To Play This Disk, put it in an xbox 360 console

zemnan in disk ha salem hastan va refigham bahashon bazi kardeh va moshkele region ham nadaran

`
سلام
كسي تاحالا اين مشكل رو داشته؟
وقتي بازي رو ميذارم اونو به عنوان يه DVD ميشناسه و ميگه:

اين بازي مشكل ريجن نداره و تو كنسول دوستم كار ميكنه.
گوگلش هم كردم، چيزي دستگيرم نشد.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
`
سلام

مارک دیسک ها چیه ؟

ببین اگر کثیف هست تمیزش کن بعد بذار توی دستگاه.البته این ارتباطی نداره به این مشکل.

اگر دستگاه رو خوابیده گذاشتی به صورت ایستاده بذار و دیسک ها رو امتحان کن. ;)

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
مارک دیسک ها چیه ؟

ببین اگر کثیف هست تمیزش کن بعد بذار توی دستگاه.البته این ارتباطی نداره به این مشکل.

اگر دستگاه رو خوابیده گذاشتی به صورت ایستاده بذار و دیسک ها رو امتحان کن. ;)

سلام پدرام جان
ديسك ها HP هستن و درايو BenQ.
دستگاه رو هم از اول ايستاده گذاشتم ولي خوابيده هم تست ميكنم.

مرسي از پاسخت.

daeialborz

کاربر سایت
May 2, 2008
124
جسارتاً سی دی یا دی وی دی؟
127fs4573872.gif
منظورم تیتر تاپیکه

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
ببین دوست عزیز خیلیا میگن خوب نیست ولی من خلاف این عقیده رو دارم . یه دلیل هم دارم : اگه یه دیسک رایتی خط بیفته احتمال اینکه کار کنه و خراب نشه خیلی کمه و لی استمپر ها خیلی بهتر و مقاومترند و در برابر خط و خش کمتر ایراد پیدا میکنن . بنظر شما دلیلش چیه ؟
از نظر من دلیلش اینه که لنز کنسول برای خواندن دیسک های استمپری فشار کمتری رو متحمل میشه و خش باعث نمیشه لنز نتونه اطلاعات رو بخونه و این یعنی خوندن راحتتر سی دی توسط لنز. همچنین صدای کمتر هنگام خوندن دیسک استمپری (مالزی) هم قابل توجه . شما به صداهای لود سی دی های کپی دقت کردین؟ من بارها با دیسک های رایتی خراب و مشکلدار مواجه شدم در حالی که این مشکلات رو روی استمپری ها ندیدم . منطق این رو میگه که بد رایت شدن اطلاعات روی دیسک جنس خوب خیلی بیشتر از خوب رایت شدن روی دیسک جنس بد به لنز فشار میاره و با توجه به اینکه تعداد مشتریهای مراکز پخش بازیا خیلی زیاد شدن این مراکز به کیفیت توجهی ندارند و بیشتر به کمیت توجه میکنن تا کیفیت .هر چند که بجز یک یا دو نوع مارک خوب اکثر دیسکهای موجود در بازار کاملا معمولی و در حد دیسکهاس استمپریند.
این نظر شخصیه منه و از نظر من نه تنها مالزیها بد نیستند بلکه خیلی بهتر از رایتیها عمل میکنن .
خوب مهدی جان نظر هر کسی محترمه ولی شما خیلی راحت می تونی این مالزی ها رو که می گی با یک برنامه تست کیفیت دیسک مثل Nero DiscSpeed امتحان کنی و نتیجه نهایی رو ببینی، بعدش مثلا یک دیسک verbatim که بازی 360 روش رایت شده رو ببینی که کدوم ارور ها و خطاهای read کمتری دارند. این ارور های PI و PIF که در واقع هرچی کمتر باشند کیفیت نهایی بالاتر می ره تاثیر مستقیم برروی عملکرد لنز دارن.
شما همین مالزی ها رو بزار تو dvd-rom و موقع تست ببین چه صدایی می دن اکثرا.
در مورد کیفیت هم شما فکر کردی در ساخت این مالزی ها که به صورت کاملا فله ای و در چندین هزار نسخه تولید می شن و به کلی کشور صادر می شن به کیفیت خیلی توجه می کنن؟

مالزی لنز دستگاه رو ضعیف می کنه به طوری که بعد از یه مدت دیگه درست لنز نمی تونه دیسک های کپی رو بخونه و فقط مالزی می خونه. این موضوع به وضوح برای من اثبات شده روی چندین کنسول.
سلام

این پیغام فقط در 2 حالت ممکنه پیش بیاد بنابراین واقعا عجبیه برای من:
1- دیسک بازی file هاش دستکاری شده باشه و از حالت xtreme compatible در اومده باشه که شما می گی دوستتون بازی می کرده.
2- فیرمور دستگاه ایراد داشته باشه و درست ریخته نشده باشه که اونم نمی شه چون بازی های دیگه رو اجرا کردید.

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
سلام
آقا برا من الان 3-4 ماهه اینجوری هست اولش فقط برا next gen رو نمی خوند بعد تک و توک رایتی می خوند ؛بردمش پیش next gen
بردش بالا(برا تنظیم لنز) بعد از نیم ساعت آوردش پایین و امتحان کردیم دیدیم اصلا دیگه رایتی نمی خونه بعد از یه بار تنظیم دیگه لنز بهم گفت لنزت تعطیله وخرجش هم 70هزار تومانه من کپ کردم بردم خونه از اون به بعد هم هر چی بازی استمپری خریدم بدون هیچ مشکلی میخوند با اینکه next gen بهم گفته بود اگر بازی کنی با استمپری دیگه اونا رم نمی خونه اما من از اون موقع همش با استمپری بازی کردم.وتا الان هم هیچ مشکلی پیش نیومده.:-"/:):laughing:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام
آقا برا من الان 3-4 ماهه اینجوری هست اولش فقط برا next gen رو نمی خوند بعد تک و توک رایتی می خوند ؛بردمش پیش next gen
بردش بالا(برا تنظیم لنز) بعد از نیم ساعت آوردش پایین و امتحان کردیم دیدیم اصلا دیگه رایتی نمی خونه بعد از یه بار تنظیم دیگه لنز بهم گفت لنزت تعطیله وخرجش هم 70هزار تومانه من کپ کردم بردم خونه از اون به بعد هم هر چی بازی استمپری خریدم بدون هیچ مشکلی میخوند با اینکه next gen بهم گفته بود اگر بازی کنی با استمپری دیگه اونا رم نمی خونه اما من از اون موقع همش با استمپری بازی کردم.وتا الان هم هیچ مشکلی پیش نیومده.:-"/:):laughing:

عزیز من اگر جای شما بودم 70 میدادم لنز رو درست کنن.کم کم درایوت صدمه می بینه... ;)

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
بچه ها،
1-بازي هايي كه دستگاه من نميخونه ممكنه بخاطر اين باشه كه Stealth نيستن؟ اگه بازي Stealth نباشه و دستگاه iXterem 1.4 باشه كه طوري تنظيم شده باشه كه بازي non-stealth رو نخونه، همين Unplayable Disk error رو ميده؟

@اشكان جان:
يكي از اون بازي هارو رايت كردم، كار كرد، البته Stealth اش كردم، نميدونم از سر رايت كردن مجدد بود كه درست شد يا از سر Stealth كردن و اين سوالي كه بالا پرسيدم باعث شد كه راه بيفته.

2- بازي Assassin's Creed رو از يكي از دوستام گرفتم، اولش خيلي طول ميكشه تا بخونه ولي بعدش به نظر نرمال مياد، اين بازي تو 360 همينطوريه يا بازي من ايراد داره؟ اولش تا اينكه لوگوي Ubi Soft بياد خيلي طول ميكشه.

3- در مورد خوب بودن ديسك Aeon يه سوال داشتم، يه سري بازي من روي اين ديسك كم صدا ميده ولي يه سري زياد! بالاخره اين ديسك واسه BenQ خوب محسوب ميشه؟!

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام

منهم بهمین دلایله که گفتم استمپری از نظر من بهتره . البته اشکان جان هم درست میگه اگه با برنامه تست بکنی دیسکهای رایتی (مخصوصا ورباتیم) خطاهای کمتری داره ولی جالب اینجاست که 360 دیسکهای استمپری رو خیلی روونتر میخونه و تا بحال ندیدم وسط بازی ارور نخوندن دیسک و یا فریز شدن تصویر و یا نخوندن دیسک رو بده .دیسکهای استمپری شاید از لحاظ جنس دیسک خوب نباشه ولی اطلاعات خیلی خوب روش خونده میشه و این بدلیل نحوه تزریق (رایت) اطلاعات روی این نوع دیسکه .
-------------------
خیلی جالبه این نکست جن قیمتا رو هر طور دلش بخواد میگه . 70 تومن واسه لنز خیلی زیاده ( لنز ps 3 ، بین 80تا 90 تومنه ) این در حالیه که تا چند وقت پیش 60 تومن میگرفت عوض میکرد .

turaj

کاربر سایت
May 21, 2007
380
آقا من devil my cray رو رايت كردم فيلم اول بازي رو مياره و سرعت لود كردنشم خوبه ولي وقتي مياد رو بازي اين پيغام رو ميده
Unplayable Disk error بعد ميگه ديسك رو پاك كن يا از بازي بيا بيرون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر