مشکل با فریم و داغ شدن gtx 560 ti evga

H.e.r.M.e.s

عضو جدید
Nov 24, 2011
149
نام
...ALI...
سلام به همه
من جدیدا یک کیس بستم با این مشخصات
یک سری افت فریم های عجیب توی بعضی باز ها دارم و ضمنن
دمای گرافیک هم گاهی عجیب می ره بالا
مثلا توی بازی ساده ی left 4 dead 2 تا 80 هم می رسه

CPU: I5 3570k
vga evga gtx 560 ti oc
main: p8z68 v pro
power 650 cooler master
ram: corsair gt 4 gb 1866 oc
case : green x7

بعضی ها می گن که از پاور هستش والا من نمی دونم باید چکار کنم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام به همه
من جدیدا یک کیس بستم با این مشخصات
یک سری افت فریم های عجیب توی بعضی باز ها دارم و ضمنن
دمای گرافیک هم گاهی عجیب می ره بالا
مثلا توی بازی ساده ی left 4 dead 2 تا 80 هم می رسه

CPU: I5 3570k
vga evga gtx 560 ti oc
main: p8z68 v pro
power 650 cooler master
ram: corsair gt 4 gb 1866 oc
case : green x7

بعضی ها می گن که از پاور هستش والا من نمی دونم باید چکار کنم
EVGA طراحی خنک کننده هاش اکثرا بصورت Ref هستش حتی تو مدلای OC به همین دلیل دمای بالاتری نسبت به کارتای دیگه داره دمای کارت شما هم طبیعیه و مشکلی نیست !
پاور هم مشکلی نداره.

H.e.r.M.e.s

عضو جدید
Nov 24, 2011
149
نام
...ALI...
EVGA طراحی خنک کننده هاش اکثرا بصورت Ref هستش حتی تو مدلای OC به همین دلیل دمای بالاتری نسبت به کارتای دیگه داره دمای کارت شما هم طبیعیه و مشکلی نیست !
پاور هم مشکلی نداره.
من توی بازثی مکس پین 3 بعضی صحنه های slow motion فریم بازیم از 75 80 می رسیه به 20
چند نفر گفتن این قبیل مشکلات از پاور
نظر شما؟

Xzero

کاربر سایت
Aug 23, 2011
51
من توی بازثی مکس پین 3 بعضی صحنه های slow motion فریم بازیم از 75 80 می رسیه به 20
نظر شما؟

دما که برای این برد با کولر رفرنس و اور شده کاملا عادیه...

در بازی های دیگه هم امتحان کردید و به همین میزان افت فریم داشتید ؟!

H.e.r.M.e.s

عضو جدید
Nov 24, 2011
149
نام
...ALI...
دما که برای این برد با کولر رفرنس و اور شده کاملا عادیه...

در بازی های دیگه هم امتحان کردید و به همین میزان افت فریم داشتید ؟!

چنتا بازی بگید امتهان کنم بیام بتون بگم

رو هر تنظیماتی که بگید
فقط اخر نفهمیدم پاور تاثیر داره یا نه؟
چون دوستی به من گفتن این مودل پاور شما ناسازگاری زیاد داشته

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نظر شما؟
با توجه به مشخصات سیستم شما مشکلی بابت ضعف پاور دیده نمیشه مگر اینکه جدیدا مشکل پیدا کرده باشه که خوب باید بررسی شه !
درایور گرافیک اگه بروز نیست حتما آپدیتش کن و در آخر تو چنتا بازی سنگین مثل Crysis یا BF3 تست بزن مشخص میشه !

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
انیم بنچ مارک که گرفته بودم
http://up.vatandownload.com/images/jo5c8lasuv4jhcacbop.jpg
1.در کیس رو نبند یعنی مادربرد روش باز باشه.
2.سیستم اور شده؟
3.اگر اور نشده بایاس مادربرد رو اپدیت کن .اخرین بایاس رو از سایت رسمی مادربرد بگیر مدل رو حتما دقت کن.
4.ولتاژ گرافیک میتونه بالا باشه که میشه بایاس گرافیک رو با برنامه NiBiTor چک کرد که فهمید توی مرحله 3 یا لود کامل ولتاژ gpu چقدر هست.این مورد اصلا کار هر کسی نیست چون اگر تنظیمات بایاس بهم بخوره و gpu نتونه کار کنه اصلا سیستم بالا نمیاد بایاس gpu رو باید با برنامه nvflah فلش بزنی این مورد رو اگر اطلاعات ندارید بیخیال شو کلا فقط محض اطلاع گفتم.

ولتاژ گرافیک رو میتونی با برنامه gpu z چک کنی موقع لود کامل.

جلوی فن گرافیک یا قسمت خروجی هوا رو چک کن یه وقت مسیر جلوش چیزی نباشه.

درباره افت فریم چک کن با برنامه cpu z حتما رم در حالت dual باشه این مورد خیلی مهمه داخل بازی اگر single باشه چک کن داخل دفترچه مادربرد توضیح داده چطوری رم ها برای این حالت dualداخل کدوم اسلاتها بزاری.{اگر یه دونه رم داری باید یکی دیگه بگیری ترجیحا عین خودش چون حتما برای دوئل باید دو تا رم داشته باشی}

آخرین ویرایش:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
لنگه کارت شما تا همین 2 هفته پیش روی سیستمم بود ... کارت به شدت داغه ... فکر کنم به خاطر همین داغی بود که کارت به ملکوت اعلی پیوست... خدا بیامرزدش... هنوز هم درگیر گارانتیشم!:(

H.e.r.M.e.s

عضو جدید
Nov 24, 2011
149
نام
...ALI...
لنگه کارت شما تا همین 2 هفته پیش روی سیستمم بود ... کارت به شدت داغه ... فکر کنم به خاطر همین داغی بود که کارت به ملکوت اعلی پیوست... خدا بیامرزدش... هنوز هم درگیر گارانتیشم!:(
تسلیت می گم.
پیشاپیش به خودم هم پس
اقا عجب خریتی کردم پس اون asus dc2 رو که اون دلاله می داد 560 نگرفتم فقط به خاطر oc نبودنش

---------- نوشته در 07:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:11 PM ارسال شده بود ----------

1.در کیس رو نبند یعنی مادربرد روش باز باشه.
2.سیستم اور شده؟
3.اگر اور نشده بایاس مادربرد رو اپدیت کن .اخرین بایاس رو از سایت رسمی مادربرد بگیر مدل رو حتما دقت کن.
4.ولتاژ گرافیک میتونه بالا باشه که میشه بایاس گرافیک رو با برنامه NiBiTor چک کرد که فهمید توی مرحله 3 یا لود کامل ولتاژ gpu چقدر هست.این مورد اصلا کار هر کسی نیست چون اگر تنظیمات بایاس بهم بخوره و gpu نتونه کار کنه اصلا سیستم بالا نمیاد بایاس gpu رو باید با برنامه nvflah فلش بزنی این مورد رو اگر اطلاعات ندارید بیخیال شو کلا فقط محض اطلاع گفتم.

ولتاژ گرافیک رو میتونی با برنامه gpu z چک کنی موقع لود کامل.

جلوی فن گرافیک یا قسمت خروجی هوا رو چک کن یه وقت مسیر جلوش چیزی نباشه.

درباره افت فریم چک کن با برنامه cpu z حتما رم در حالت dual باشه این مورد خیلی مهمه داخل بازی اگر single باشه چک کن داخل دفترچه مادربرد توضیح داده چطوری رم ها برای این حالت dualداخل کدوم اسلاتها بزاری.{اگر یه دونه رم داری باید یکی دیگه بگیری ترجیحا عین خودش چون حتما برای دوئل باید دو تا رم داشته باشی}

دارم انجام می دم
توی cysis 2 روی hardcore و res 1440 در 900
با vsync روشن فریم 60 و دما حداکثر 81

systemman

کاربر سایت
Sep 1, 2012
62
نام
Arian
من هم عینا کارت شما رو دارم ولی موردی باهاش ندارم تنها فرق هم در مین و سی پی یو با شما دارم

سرعت فن ها در حالت عادی روی چنده

من همین پاور ولر مستر 650 رو روی یک سیستم amd بستم گرافیک هم 7850 بستم توی بعد از مدتی که بازی میردی یکدفعه

از بازی میپرید بیرون یا سیستم ریستارت میشد .با تعویض پاور مشکل حل شد ولی مورد شما رو نداشتم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
تسلیت می گم.
پیشاپیش به خودم هم پس
اقا عجب خریتی کردم پس اون asus dc2 رو که اون دلاله می داد 560 نگرفتم فقط به خاطر oc نبودنش
دوست عزیز قبلا هم گفتم دمای کارت شما طبیعیه نمیدونم چه اصراریه که بگید مشکل از دمای کارته !
شما اگه تو بازیای دیگه مشکل فریم نداشته باشی یحتمل مورد نرمافزاری باید باشه ، تو پست قبلی هم گفتم اگه درایور آپدیت نیست آپدیتش کنید و نتیجه رو بگید !

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
دوست عزیز قبلا هم گفتم دمای کارت شما طبیعیه نمیدونم چه اصراریه که بگید مشکل از دمای کارته !
شما اگه تو بازیای دیگه مشکل فریم نداشته باشی یحتمل مورد نرمافزاری باید باشه ، تو پست قبلی هم گفتم اگه درایور آپدیت نیست آپدیتش کنید و نتیجه رو بگید !

دما که طبیعی هست رامین مشکل چیز دیگست همانطور که گفتی
ولی کلا vga evga gtx 560 ti oc دماش بالاست کلا کسی دور برش نره خمینطور که امیر گفت برای ایشون زیر 1 سال سوخت جالب اینجاست که گارانتی هم میگه نداریم چیزی به جاش بده :d

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
تسلیت می گم.

---------- نوشته در 07:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:11 PM ارسال شده بود ----------

دارم انجام می دم
توی cysis 2 روی hardcore و res 1440 در 900
با vsync روشن فریم 60 و دما حداکثر 81

دمای کارتت خیلی بالاست .
اینطوری پیش بره کارتت مشکل به هم میزنه .
با برنامه
[h=3]EVGA Precision[/h]سعی کن کلاک gpu رو بیاری پایینتر و حتما ولتاژ رو هم کمتر کن .استفاده از این برنامه خطری نداره فقط اگر پایداری کارت از بین بره نهایت سیستم باید ریستارت بشه.
اگرم نمیخوای دست به کلاک و ولتاژ بزنی حداقل دور فن گرافیکت رو ببر بالاتر.

حداکثر دما نزار بالای 76 درجه بره.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دما که طبیعی هست رامین مشکل چیز دیگست همانطور که گفتی
ولی کلا vga evga gtx 560 ti oc دماش بالاست کلا کسی دور برش نره خمینطور که امیر گفت برای ایشون زیر 1 سال سوخت جالب اینجاست که گارانتی هم میگه نداریم چیزی به جاش بده :d
این درست ولی یه نکته هست اگه قرار بود این کارت با این خنک کننده به مشکل بخوره خود EVGA بهتر از هر شخص یا کمپانی دیگه ای اینو میدونسته و تو سیستم خنک کننده ش یه تغییراتی میداده با این فکر بخوایم جلو بریم اونوقت کارتای EVGA نباید فروش برن چون مشکل دارن !
کارت خود من هم از همین مدل هستش و دقیقا همین وضعیت رو داره ، در حالت پر کار بسته به دمای محیط بین 76 تا 83 متغیره !
چنتا Review از این کارت و کلا توضیحات رد و بدل شده بین بچه های اونور آب رو ببینی وضعیتش دستت میاد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر