مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
با خسته نباشید

مدتی هست که در فکر تدارک یک ps4 و احتکارش برا زمان لانچ Lou2 (و صد البته GoTsu) هستم :D در این بین یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده

آیا مثل نسل قبل بجز مشکل چراغ ابی مرگ مورد دیگه ای هم برای از کار افتادن کنسول وجود داره ؟

آیا کنسول های 11xx که الان چند سالی استفاده شدن و تا الان جواب پس دادن ، نسبت به سری های جدید تر مثل اسلیم و 12xx ، مستعد به مشکلات خاصی هستن یا فرقی ندارن ؟

تو نسل قبل اونقدر درگیر این مساعل بین فت و اسلیم شدیم که الان هم مشکوک هستم.
سعی کن مدل پایه فقط اسلیم بخری هر مدلی که شد چون من خرابی ازش نشنیدم صدای کمتر مصرف برق کمتر و... اگه فت خواستی بخری فقط 1216به بالا بخر دوطرف مات

outlaner

عضو جدید
Dec 23, 2019
1
سلام و خسته نباشید دوستان.
ps4 pro 1 tra واسه دانلود یا اپدیت بازی وقتی با هات اسپات گوشی وصل میشم بعد از چند گیگ دانلود یا گاهی اوقات حتی چند مگابایت ، دانلود گیر میکنه و پیام Cannot Download میاد.باید حتما به مودم وصل بشم و چهل پنجاه مگ رو با مودم دانلود کنم تا بتونم دوباره دستگاه رو به هات اسپات وصل کنم و دانلود رو ادامه بدم که دوباره بعد از چند دقیقه روز از نو روزی از نو.نوع گوشی رو هم عوض کردم ولی تاثیری نداشت.ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید.تشکر

vahid53

کاربر سایت
Jul 24, 2010
4
نام
معلــــــــــومه خوب !
سلام

من در بازی های شوتر و حتی Assassian creed موقع نشانه گرفتن کاراکتر خود بخود میره جلو. مشکل از کجاست و چطوری میتونم حلش کنم ؟

Mhd_asd

عضو جدید
Dec 30, 2019
1
126062

سلام ps4 رو از اول سیستم عامل زدم روش
چون کلا بازیا و اکانتا پریده بود. به اینجا که میرسه جلوتر نمیشه رفت

نوشته دسته رو با کابل بزن کلید ps رو بزن
همین کارو میکنم انجام نمیشه. دسته تو سیف مود همه چیش کار میکنه. با چندتا دسته هم امتحان کردم. نیاید بگید با کابل بزن لطفا چون همه جوره امتحان کردم

ممنون میشم کمکم کنید

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,909
نام
امین پاشاپور
سلام و خسته نباشید دوستان.
ps4 pro 1 tra واسه دانلود یا اپدیت بازی وقتی با هات اسپات گوشی وصل میشم بعد از چند گیگ دانلود یا گاهی اوقات حتی چند مگابایت ، دانلود گیر میکنه و پیام Cannot Download میاد.باید حتما به مودم وصل بشم و چهل پنجاه مگ رو با مودم دانلود کنم تا بتونم دوباره دستگاه رو به هات اسپات وصل کنم و دانلود رو ادامه بدم که دوباره بعد از چند دقیقه روز از نو روزی از نو.نوع گوشی رو هم عوض کردم ولی تاثیری نداشت.ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید.تشکر
سلام دوست من. این مشکل مربوط به اپراتور هاست. من با ایرانسل دقیقا همین مشکل رو دارم ولی با همراه اول اصلا همچین اتفاقی نمیوفته و شب هات اسپات میکنم و صبح میبینم 70 گیگ بازی زده

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,909
نام
امین پاشاپور
سلام
چی کار کنم ps4 pro تو بازی های جدید صدای موتور جت نده؟ بدون هدفون دیگه نمیشه بازی کرد اصلا
چند تا کلیپ دیدم درب بالا باز می کردن و فن تمیز میکردن. همین کارو کردن ولی برای من گرد و خاک زیادی نداشت. کنسول به صورت عمودی امتحان کردم صدای فن و درجه حرارت یکم پایین تر اومد ولی دلخواه نیست
سلام دوست من منم دقیقا همین مشگل رو داشتم و یه خمیر سیلیکون مخصوص اورکلاک خریدم (z5 که آلیاژ نقره داره توش) و حدود صد تومن آب خورد برام و خودم عوض کردمش، البته خیلی سخته و من چون تعمیر کامپیوتر میکنم بلدم. الان تو بازیا رو فور کی خیلی خیلی کم اونم رو کات سین ها فن میره بالا، یعنی 90 درصد مشکل حل شده و راحت شدم. البته من رو رم های کنسول هم خمیر سیلیگون زدم. تاثیر داره
درضمن باز کردن و رسیدن به سی پی یو تو پرو خیلی سخته. موقع بستن هم اگه یکم کج یا شل و سفت ببندی ایراد پیدا میکنه. حتما حتما بده به متخصص. زدن خمیر سیلیکن هم سخته واقعا، اگه یکم اضافه بزنی و از کناره ها بزنه بیرون ایراد پیدا میکنه. الان تو هیچ بازیی فن نمیره بالا، فقط تو دویل می کرای 5 و اونم تو کات سین های بازی، قبلا وارد بازی های جدید میشدم فن دورش زیاد میشد فورا

آخرین ویرایش:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,909
نام
امین پاشاپور
سلام

من در بازی های شوتر و حتی Assassian creed موقع نشانه گرفتن کاراکتر خود بخود میره جلو. مشکل از کجاست و چطوری میتونم حلش کنم ؟
انالوگ سمت چپت باید عوض بشه، مشکل از اینه، 100 همینه مشکل، زیاد برخورد کردم

faravahar1000

عضو جدید
Jan 7, 2020
1
سلام دوستان من چند وقتیه ps4 pro خریدم
یه مشکلی برام پیش اومده
یهو وسط بازی تصویر در حد چند ثانیه سیاه میشه بعد دوباره بر میگرده
مشکل از چی می تونه باشه؟
سلام
برخلاف نظراتی که دوستان دادن، مشکل شما نه از کابل HDMI هست و نه از کنسول
مشکل از نویز ایجاد شده بر روی فاز برق کنسولتون هست
دقت کنید زمانی که این اتفاق براتون میوفته کدام یک از اتفاقات زیر رخ میده:
1- کمپرس کردن موتور یخچال یا فریزر
2- روشن شدن هود آشپزخانه
3- جرقه زن گاز آشپزخانه هنگام روشن کردن گاز
4- کمپرس کردن کولر گازی
5- به برق زدن و یا اتومات کردن اتو، هنگام کار
6- روشن و یا خاموش شدن لامپ یا هر وسیله الکترونیکی دیگه
راه حل
بعد از اینکه متوجه شدید چه وسیله ای باعث ایجاد نویز روی فاز میشه راحت ترین راه حل استفاده از یک فاز مجرا از وسیله ای هست که نویز میندازه
مثلا اگر یخچال باعث همچین ایرادی هست بگردید ببینید کدوم پریز توی خونه از فاز آشپزخونه جدا هست و با اون پریز دستگاه رو تست کنید
راه حل اصولی هم میشه حذف نویز
به این صورت که بعد از پیداکردن وسیله مشکل زا! پریزی که اون دستگاه ازش تغذیه میکنه رو باز کنید و هر دو سیم فاز و نول رو چک کنید، در صورت لزوم پیچهای اتصال رو محکم کنید
اگر ایرادی مشاهد نشد، تمامی پریزهایی که با فاز پریز مورد نظر مشترک هستند رو باید باز کنید و از لحاظ اتصال فاز و نول چک کنید تا اطمینان حاصل بشه هیچ کدوم لقی و عدم استحکام اتصال نیستند
من مدتها دوچار این عذاب بودم، نه تنها کنسول، بلکه رسیور و دی وی دی پلیر هم همین مشکل رو داشت که با همین روش حل و فصل شد
موفق باشید

Game.t.v.r

کاربر سایت
Jan 3, 2019
17
سلام دوستان یه سوال خیلی مهم داشتم
یکی از دوستام گفت که موقعی که ps4 تو برق هست اگه اشتباهی کابل hdmi رو قطع کنیم چه اتفاقی برای کنسول میفته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر