مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

27922

کاربر سایت
Oct 3, 2016
2
اگه تصویر نداره ولی کنسول روشن هست سعی کن از طریق سیف مود بیاریش بالا دوباره اپدیت کن اگه حل نشد مشکل از ایسی تصویر هست منم این مشکل رو داستم تا ایسی رو عوض کردم ولی اگه نه کلا خود کنسول وسط بازی خاموش میشه احتمالا مشکل پاور کنسول هست بازم میگم اولین کار اپدیت دوباره اگه تصویر روی سیف مود داری.
اپدیت کردم بازم مشکل حل نشد تازگی موقعی که روشن میکنم فن خیلی دورش بالا رفته فکر کنم یه جایی از پلی داره داغ میکنه هر جا میبرم میگن نمیدونیم مشکلش چیه این قسمتی که میگی ای سی تصویر میتونی بهم نشون بدی کدوم قسمته ممنون میشم چون اینجا هیشکی حالیش نیست

آخرین ویرایش:

4058423

کاربر سایت
Sep 28, 2009
889
نام
فرناندو
باز هم تاکید میکنم دوستان دستگاه رو از برق نکشید ! چرا ملت ایران فکر میکنن که وقتی کارشون با یه وسیله برقی تموم شد باید اون رو از برق بکشن خدا عالمه !

این مورد رو به صورت تجربی تست کردم و دیدم که بارها دستگاه های که از برق کشیده میشه و دوباره بعد از مدتی وارد جریان برق میشه شوک به منبع تغذیه اون وارد میشه و خسارت به بار میاره ...

بهترین حالت و بهترین کار اینه که شما کنسول رو به یه 3 راهی ( محافظ کامیپوتر یا یخچال ) نه از اون مدل های فانتزی و گرون ! از همون مدل های 8 تا 10 تومنی که حالت قطع کن برق رو هم دارن ، تهیه کنید و با خیال راحت سالیان سال از دستگاهتون محافظت کنید

• Like
Reactions: Behnams923

david2014

کاربر سایت
Sep 13, 2014
71
اپدیت کردم بازم مشکل حل نشد تازگی موقعی که روشن میکنم فن خیلی دورش بالا رفته فکر کنم یه جایی از پلی داره داغ میکنه هر جا میبرم میگن نمیدونیم مشکلش چیه این قسمتی که میگی ای سی تصویر میتونی بهم نشون بدی کدوم قسمته ممنون میشم چون اینجا هیشکی حالیش نیست
میگم اگه تصویر واست برفکی یا قطع و وصل میشه یا کلا روی هیچ تی وی دیگه هم تصویر نداری اشکال 70 درصد از ای سی تصویر که پشت سوکت اچ دی هست 20 درصد میتونه از سوکت اچ دی باشه و 10 درصد میتونه از خازن های اچ دی باشه در هر حالت باید ببریش پیش یه تعمیر کار حرفه ای که تجربه تعویص سوکت یا ای سی رو داشته باشه واسه همین کنسول

david2014

کاربر سایت
Sep 13, 2014
71
کنسول رجین ۲ مدل ۱۲۱۶ گرفتم که ۵۰۰ گیگ هستش ولی وقتی تبدیل سه شاخه به دو شاخه میزنم و کنسول رو میخوام روشن کنم هیچ عملی انجام نمیشه هرچقدذم پاور لمس یا فشار میدم بازم هیچ اتفاقی نمیفته! جای کابل برق سفت کردم ولی باز هم روشن نمیشه اینم اضافه کنم که کنسول رو اکبند سفارش دادم و تبدیل سه شاخه رو وقتی به شارژر گوشی میزنم کار میکنه ولی همون رو به سه شاخه پلی استیشن ۴ میزنم هیچ چیزی روشن نمیشه !! مشکل از کجاست؟
این بار اوله که کنسول رو روشن میکنی یا نه تازه اینطوری شده در حر حالت با یه کابل دیگه چک کن ببین چجوریه اصلا سه شاخه هم نبود مهم نیست یه امتحان بکن تا ببینیم مشکل از کابل که نیست یه وقت

david2014

کاربر سایت
Sep 13, 2014
71
باز هم تاکید میکنم دوستان دستگاه رو از برق نکشید ! چرا ملت ایران فکر میکنن که وقتی کارشون با یه وسیله برقی تموم شد باید اون رو از برق بکشن خدا عالمه !

این مورد رو به صورت تجربی تست کردم و دیدم که بارها دستگاه های که از برق کشیده میشه و دوباره بعد از مدتی وارد جریان برق میشه شوک به منبع تغذیه اون وارد میشه و خسارت به بار میاره ...

بهترین حالت و بهترین کار اینه که شما کنسول رو به یه 3 راهی ( محافظ کامیپوتر یا یخچال ) نه از اون مدل های فانتزی و گرون ! از همون مدل های 8 تا 10 تومنی که حالت قطع کن برق رو هم دارن ، تهیه کنید و با خیال راحت سالیان سال از دستگاهتون محافظت کنید
دوست من شما رو چه منبعی داری این حرف کاملا اشتباه رو میزنی در اصل همین داشتن جریان همیشگی برق توی پاور باعث اسیب به قسمت پاور کنسول و plu میشه که مشکلاتی از قبیل بلو پالس رو به بار میاره فقط تا زمانی که از خاموش شدن کنسول اطمینان حاصل نکردی نباید کنسول رو از برق بکشی چون باعث اسیب پاور و بورد میشه خواستی میتونم بیشتر واست بازش کنم که چرا این کار درست ترین کار واسه بالا بردن عمر هر وسیله الکترونیکی هست در استفاده از محافظ برق باهات موافقم باشه کمک میکنه

• Like
Reactions: masoud.speed

4058423

کاربر سایت
Sep 28, 2009
889
نام
فرناندو
دوست من شما رو چه منبعی داری این حرف کاملا اشتباه رو میزنی در اصل همین داشتن جریان همیشگی برق توی پاور باعث اسیب به قسمت پاور کنسول و plu میشه که مشکلاتی از قبیل بلو پالس رو به بار میاره فقط تا زمانی که از خاموش شدن کنسول اطمینان حاصل نکردی نباید کنسول رو از برق بکشی چون باعث اسیب پاور و بورد میشه خواستی میتونم بیشتر واست بازش کنم که چرا این کار درست ترین کار واسه بالا بردن عمر هر وسیله الکترونیکی هست در استفاده از محافظ برق باهات موافقم باشه کمک میکنه
ممنون از اطلاعاتتون ، منبع صحبت من تجربه 10 ساله در تعمیر و عیب یابی دستگاه های نظیر کیس و لپ تاپ و ... هست . خیلی ساده هست حرف من و قبلا هم این رو توضیح دادم که چرا باید دستگاه همیشه در برق بمونه ، اما خلاصش رو بگم که وقتی دستگاه همیشه در برق هست ، توسط اون محافظ برقی که سر راه جریان قرار داره ، یک جریان برق تقریبا ثابت وارد مدار میشه ، نه این جریان ضعیفه و نه بیش از حد قوی ... اما وقتی شما برای هر بار استفاده از کنسول و یا وسیله ای شبیه به اون ، دستگاه رو از برق جدا میکنی و دوباره به برق وصل میکنی ، یک جریان قوی به یک باره به صورت یک شوک الکتریکی وارد مدار میشه ( توجه اگه بکنید برای وصل کردن دوشاخه وصلیه به پریز برق معمولا یک جرقه کوچیک زده میشه ! ) این جرقه کوچیک همون جریان ناپایداری هست که در بلند مدت میتونه آسیب جبران ناپذیری به دستگاه وارد کنه .

من هم مثل شما دوست عزیزم تو وب سایت های مختلفی خوندم که چشم بسته تاکید میشه دستگاه رو از برق بکشید بعد از استفاده ! اما به هیچ عنوان این درست نیست ، و این رو من در این سال ها به صورت تجربی متوجه شدم و به دوستان و خانواده و نزدیکان اطلاع دادم که برای بالا بردن عمر لوازم برقیشون اول از محافظ استفاده کنند و دوم جریان برق رو مگر در شرایط خاص هیچ وقت قطع نکنند .

alphagame

کاربر سایت
Jul 14, 2016
1
سلام دوستان...من گوشه کنسولم به طرز عجیبی باد کرده و بزرگ شده نمیدونم در اثر ضربه هست یا چیز دیگه...همچنین وقتی کنسولو روشن میکنم و صفحه سیاهه و فقط لوگوی پلی استیشن رو نشون میده یه نقاط سبز متحرکی میبینم و تا منو باز میشه نقطه ها ناپدید میشن...اینم عکس کنسول...کسی مورد مشابهی براش رخ داده یا دیده همچین چیزی؟! ممنون میشم کمکم کنید!
IMG_20161010_213912.jpg

IMG_20161010_213908.jpg

masoud.speed

کاربر سایت
Jan 18, 2014
255
نام
مسعود
سلام این برآمدگی کاملا طبیعیه و توی همه کنسولای ps4 وجود داره و بر اساس ملاحظات طراحی بوجود اومده چون که این قسمت محل قرار گیری فن خنک کننده در داخل دستگاه هستش.
در ضمن موقع روشن شدن کنسول اول صفحه سیاهه و فقط لوگوی سفید پلی استیشن نمایش داده میشه بعد منوی اصلی کنسول که به طور پیش فرض آبی رنگه نشون داده میشه.
B1O6grO.jpg

mskm82

کاربر سایت
Dec 2, 2010
312
نام
Moh3n
خیر به هیچ عنوان پیش نمیاد . من چندین ساله با این روش دارم استفاده میکنم از لوازمم و تا حالا به هیچ مشکلی بر نخوردم . اما زیاد دیدم مشتری های که برای تعمیر میان پیش من و دستگاهشون بر اثر یه شوک به منبع تغذیه کلی خرج رو دستشون گذاشته .

راستی این رو هم در نظر داشته باشید که به خاطر امکان به وجود اومد جریان های ناپایدار ( در هنگام بارندگی و ... که گاهی برق خونه ضعیف میشه و ... ) از سه راهی های استفاده کنید که برق رو زمانی که جریان ضعیفه قطع میکنن و بعد از چند دقیقه دوباره وصل میکنن . ( منظورم همین سه راهی های معمولی یا محافظ یخچال یا کامپیوتر هست که قیمت حدودی 8 تا 10 تومن دارن .

پایدار باشید

سلام به من هم گفته بودن از برق جدا کنم وقتایی که مثلا قراره بالای 8 ساعت از کنسول استفاده نکنم واسه همین هم به محافظ کامپیوتر وصلش کردم از اینا که سه چهارتا چراغ داره :D
که همونطور که شما گفتی وقتی جریان برق خیلی کم باشه یا خیلی زیاد باشه چراغ سبز رنگ محافظ روشن نمیشه:D
ولی خلاصه هرموقع بازی کردنم تموم میشه محافظو خاموش میکنم .اگر این خاموش روشن کردن زیاد محافظ هم به منبع برق ضرر میرسونه بگو برادر تا همیشه محافظ رو روشن بزارم

mskm82

کاربر سایت
Dec 2, 2010
312
نام
Moh3n
یه سوال دیگه هم دارم یه بار یه بازی خریدم دسته دو
بازی کامل سالم بدون اسیب بود نه خطی نه چیزی تو دستگاه گزاشتم رتحت نضب شد توی خوده بازی هم رفت دیتاش نصب اجباری بازی هم راحت بدونه مشکل نصب شد بازی رو هم شروع کردم بدونه مشکل بازی می.ردم صدای غن دستگته وصدای بلوری هم کاملا طبیعی بود
ولی تو بازی به یه جای خاص که میرسیدم مثلا پایان مرحله 3 بازی که به اونجا میرسید فورا منو از بازی مینداخت بیرون
قبلا تو یه بازی دیکه هم این مشکل رو داشتم ولی اونجا وقتی دوباره وارد بازی میشدم دیگه همچین اتفاقی نمی افتاد و همه چیز خوب بود و راحت بازی رو هم تونستم تموم کنم
ولی الان تو این بازی جدیده اصلا به یه جای خاص که میرسه از بازی میاد بیرون
کسی میدونه قضیه چیه؟؟؟؟؟

4058423

کاربر سایت
Sep 28, 2009
889
نام
فرناندو
سلام به من هم گفته بودن از برق جدا کنم وقتایی که مثلا قراره بالای 8 ساعت از کنسول استفاده نکنم واسه همین هم به محافظ کامپیوتر وصلش کردم از اینا که سه چهارتا چراغ داره :D
که همونطور که شما گفتی وقتی جریان برق خیلی کم باشه یا خیلی زیاد باشه چراغ سبز رنگ محافظ روشن نمیشه:D
ولی خلاصه هرموقع بازی کردنم تموم میشه محافظو خاموش میکنم .اگر این خاموش روشن کردن زیاد محافظ هم به منبع برق ضرر میرسونه بگو برادر تا همیشه محافظ رو روشن بزارم
پیشنهاد میکنم محافظ رو خاموش نکنید ، چون لزومی نداره خاموش کنید . در رابطه با سوال دومتونم مطمئن بشید که دیسک کثیف نیست ، چون جای لک دست هم میتونه باعث بشه دیسک رو نخونه لنز

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,406
نام
علی
یه سوال دیگه هم دارم یه بار یه بازی خریدم دسته دو
بازی کامل سالم بدون اسیب بود نه خطی نه چیزی تو دستگاه گزاشتم رتحت نضب شد توی خوده بازی هم رفت دیتاش نصب اجباری بازی هم راحت بدونه مشکل نصب شد بازی رو هم شروع کردم بدونه مشکل بازی می.ردم صدای غن دستگته وصدای بلوری هم کاملا طبیعی بود
ولی تو بازی به یه جای خاص که میرسیدم مثلا پایان مرحله 3 بازی که به اونجا میرسید فورا منو از بازی مینداخت بیرون
قبلا تو یه بازی دیکه هم این مشکل رو داشتم ولی اونجا وقتی دوباره وارد بازی میشدم دیگه همچین اتفاقی نمی افتاد و همه چیز خوب بود و راحت بازی رو هم تونستم تموم کنم
ولی الان تو این بازی جدیده اصلا به یه جای خاص که میرسه از بازی میاد بیرون
کسی میدونه قضیه چیه؟؟؟؟؟
بازی آپدیت هست؟ من بازی The Evil Within رو داشتم بازی میکردم دستگاهم تازه گرفته بودم خوشحال و خندان که مشکل نداره و مثه بنز داره کار میکنه که یهو دستگاه کلا قفل کرد توی اتاق سیو!!! صفحه آبی اومد که خو همونجا در کمال خونسردی یه تخم گذاشتم لول:D بعد رفتم نت خوندم تقریبا همه این مشکلو با بازی داشتن و با آپدیت حل شده بود که تو خود آپدیت هیستوری هم یکی از پچ نوتهاش همین کرش بود!!!

• Like
Reactions: mskm82

mskm82

کاربر سایت
Dec 2, 2010
312
نام
Moh3n
پیشنهاد میکنم محافظ رو خاموش نکنید ، چون لزومی نداره خاموش کنید . در رابطه با سوال دومتونم مطمئن بشید که دیسک کثیف نیست ، چون جای لک دست هم میتونه باعث بشه دیسک رو نخونه لنز
مرسی پس محافظ رو روشن میزارم ممنون که جواب دادید
بازی آپدیت هست؟ من بازی The Evil Within رو داشتم بازی میکردم دستگاهم تازه گرفته بودم خوشحال و خندان که مشکل نداره و مثه بنز داره کار میکنه که یهو دستگاه کلا قفل کرد توی اتاق سیو!!! صفحه آبی اومد که خو همونجا در کمال خونسردی یه تخم گذاشتم لول:D بعد رفتم نت خوندم تقریبا همه این مشکلو با بازی داشتن و با آپدیت حل شده بود که تو خود آپدیت هیستوری هم یکی از پچ نوتهاش همین کرش بود!!!
بازیمو اصلا اپدیت نکردم
پس به احنمال زیاد اپدیت کنم درست میشه اره ؟

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
مرسی پس محافظ رو روشن میزارم ممنون که جواب دادید

بازیمو اصلا اپدیت نکردم
پس به احنمال زیاد اپدیت کنم درست میشه اره ؟
دوست عزیز محافظ خودش یک کلید خاموش روشن داره از اون طریق خاموش روشن کن.خود دوشاخه محافظ رو هیچوقت در نیار از برق.

• Like
Reactions: mskm82

mskm82

کاربر سایت
Dec 2, 2010
312
نام
Moh3n
دوست عزیز محافظ خودش یک کلید خاموش روشن داره از اون طریق خاموش روشن کن.خود دوشاخه محافظ رو هیچوقت در نیار از برق.
دقیقا همین کارو همیشه میکنم
سر همین قضیه همراه با خرید کنسول یه محافظ رفتم جدا فقط واسه خوده کنسول گرفتم چون هی فروشنده رو این قضیه خیلی تاکید میکرد که بالای 8 ساعت نمیخوای استفاده کنی به برق وصل نکن
ولی وقتی اون دوستمون گفت همین خاموش روشن کردن زیاد کلید محافظ هم باعث میشه هی جریان برق به منبع تغذیه کنسول برسه و قطع بشه یکم ترسیدم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر