مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

H&M

کاربر سایت
Jul 20, 2021
263
خوب پرو من مشكل هارد پيدا كرد و مجبور شدم هارد رو عوض كنم

جالبه يكسال هم نگذشته بود مدل ٧٢١٦

برنامه ام خريد پلي ٥ بود الان كاملا نااميد شدم

پلي فور اسليمم مشكا ايجكت داشت
وان اس و وان اكسم مشكل خاصي نداشت

هارد تو يكسال عجيبه واقعا

Matingg89

کاربر سایت
Jun 3, 2021
10
نه عزیز اینایی گفتی عادیه من هم روی پلی۴ و هم رو وان ایکس دارم مال بازیه بهینگی ربط داره والهال روی اکس مشکلی نداشت ولی جی تی ای برای منم این جوری می شد
فقط یک سؤال اینکه من این مشکل صدای خر خر که فک کنم از هاردش باشه رو چیکار کنم؟

aliem7790

کاربر سایت
Jul 23, 2021
18
نام
علی
سلام خدمت اعضای محترم انجمن، دو تا سوال داشتم خدمتتون اول اینکه من کنسولم تازگیا حدودا یکی دو ماه قبل از عید امسال صداش یکم که چه عرض کنم عجیب شده به محض روشن شدن تا خاموش شدن یجور صدای جلز ولز میده انگار یچیزی داره توش میسوزه :/ صداش بلند نیست یعنی وقتی گیم میزنی اصلا حس نمیشه ولی وقتی ساکته میشنوی در کل حس خوبی نسبت بهش ندارم عللخصوص بعد اینکه که شنیدم هارد معمولا قبل از خراب شدن یمدت صداهای عجیب میده و بعدش خدافظ، من این کنسولو الان سه ساله دارم مدل اسلیم 2116B هستش. تازه 1500 دادم گیم جدید روش ریختم میترسم هاردم به چوخ بره و گیمام پر :/ در ضمن یه هارد اکسترنال یکترا ADATA هم دارم اگه هارد بسوزه میشه گیما رو روش انتقال داد؟
دوم اینکه من چند روز پیش موقع گیم زدن میوه میخوردم یکم از آبش ریخت رو D-Pad دسته ام الان یکی از دکمه هاش سفت شده یعنی وقتی فشار میدی سفتیش احساس میشه ولی بعدش دیگه راحت میره تو ولی اگه یه ربع دست نزنی دوباره سفت میشه. احساس میکنم بخاطر اونه چون قبلا سابقه داشته طالبی افتاده رو کیبورد لپتابم و دکمه CapsLk سفت شده :/ راه حلش چیه؟
بازم ممنون که به سوالاتم جواب میدین :)

آخرین ویرایش:

nima3333

کاربر سایت
Aug 27, 2014
47
سلام خدمت اعضای محترم انجمن، دو تا سوال داشتم خدمتتون اول اینکه من کنسولم تازگیا حدودا یکی دو ماه قبل از عید امسال صداش یکم که چه عرض کنم عجیب شده به محض روشن شدن تا خاموش شدن یجور صدای جلز ولز میده انگار یچیزی داره توش میسوزه :/ صداش بلند نیست یعنی وقتی گیم میزنی اصلا حس نمیشه ولی وقتی ساکته میشنوی در کل حس خوبی نسبت بهش ندارم عللخصوص بعد اینکه که شنیدم هارد معمولا قبل از خراب شدن یمدت صداهای عجیب میده و بعدش خدافظ، من این کنسولو الان سه ساله دارم مدل اسلیم 2116B هستش. تازه 1500 دادم گیم جدید روش ریختم میترسم هاردم به چوخ بره و گیمام پر :/ در ضمن یه هارد اکسترنال یکترا ADATA هم دارم اگه هارد بسوزه میشه گیما رو روش انتقال داد؟
دوم اینکه من چند روز پیش موقع گیم زدن میوه میخوردم یکم از آبش ریخت رو D-Pad دسته ام الان یکی از دکمه هاش سفت شده یعنی وقتی فشار میدی سفتیش احساس میشه ولی بعدش دیگه راحت میره تو ولی اگه یه ربع دست نزنی دوباره سفت میشه. احساس میکنم بخاطر اونه چون قبلا سابقه داشته طالبی افتاده رو کیبورد لپتابم و دکمه CapsLk سفت شده :/ راه حلش چیه؟
بازم ممنون که به سوالاتم جواب میدین :)
دسته رو باز کن با الکل یکم تمیزش کن شاید درست بشه
آموزش باز و بسته کردنش توی یوتوب هست

Ppss44

کاربر سایت
May 1, 2018
11
سلام دوستان، یه سوال داشتم در مورد تعویض خمیر سیلیکون
من ps4 slim دارم مدل cuh-2016B، صدای فن دستگاه تو بیشتر بازیا میره بالا البته نه مداوم یعنی فن میره بالا بعد آروم میگیره دوباره اوج میگیره حتی تو بازی ratchet and clank که نسبتا سبکه البته تو همه بازیا نه مثلا تو فیفا یا gta v در حد نرماله یعنی صدای فن میاد ولی خیلی کمتره، در مورد دمای کنسول هم وقتی دستم رو میزارم رو دستگاه، دستگاه خیلی گرمه ولی داغی حس نمیکنم، از نظر تهویه هم عالیه هر ۴ طرف کنسول بازه زیرش هم یه فن لپتاپ گذاشتم چند وقت پیشم فن رو تمیز کردم.
تو این سایتا خوندم تعویض خمیر سیلیکون تاثیر چندانی نداره اگه داشته باشه هم موقتی هست، چون تا وقتی دستگاه داغ نکنه خمیر سیلیکون مشکلی نداره که دستگاه منم داغ نمیشه فقط خیلی گرم میشه

حالا به نظر شما تعویض خمیر سیلیکونی میتونه صدای فن رو کم کنه؟
اصلا تاثیری داره؟
و اگه موثره چه نوع خمیر سیلیکونی مناسبه؟

ببخشید یکم طولانی شد سوالم ولی اگه راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم
اینم یه عکس از فن دستگاه و هیت سینک
IMG_20210706_155728_289.jpg

آخرین ویرایش:

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
سلام دوستان ، کل بازی های یکی از دوستان مخفی شده و نیست(تو کل اکانت ها:|) ، جالبه هارد کامل پره و به نظر میرسه پاک نشده
از قسمت لایبرری هم چک کرده بازیا مخفی نشده(یعنی رو گزینه dont show نیست )

حالا به نظرتون مشکل چیه
نکته مهم اینه یه بچه کوچک داره که گاهی روشن می‌کنه کنسول رو الکی تو منو ها و... می‌چرخه :D

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,452
نام
امین
سلام دوستان، یه سوال داشتم در مورد تعویض خمیر سیلیکون
من ps4 slim دارم مدل cuh-2016B، صدای فن دستگاه تو بیشتر بازیا میره بالا البته نه مداوم یعنی فن میره بالا بعد آروم میگیره دوباره اوج میگیره حتی تو بازی ratchet and clank که نسبتا سبکه البته تو همه بازیا نه مثلا تو فیفا یا gta v در حد نرماله یعنی صدای فن میاد ولی خیلی کمتره، در مورد دمای کنسول هم وقتی دستم رو میزارم رو دستگاه، دستگاه خیلی گرمه ولی داغی حس نمیکنم، از نظر تهویه هم عالیه هر ۴ طرف کنسول بازه زیرش هم یه فن لپتاپ گذاشتم چند وقت پیشم فن رو تمیز کردم.
تو این سایتا خوندم تعویض خمیر سیلیکون تاثیر چندانی نداره اگه داشته باشه هم موقتی هست، چون تا وقتی دستگاه داغ نکنه خمیر سیلیکون مشکلی نداره که دستگاه منم داغ نمیشه فقط خیلی گرم میشه

حالا به نظر شما تعویض خمیر سیلیکونی میتونه صدای فن رو کم کنه؟
اصلا تاثیری داره؟
و اگه موثره چه نوع خمیر سیلیکونی مناسبه؟

ببخشید یکم طولانی شد سوالم ولی اگه راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم
اینم یه عکس از فن دستگاه و هیت سینک
View attachment 220128
ps4 کلن کنسول پر صدایی هست.
حساس نباش نهایت با هدست بازی کن.

• Like
Reactions: dargon9090 and H&M

Ppss44

کاربر سایت
May 1, 2018
11
ps4 کلن کنسول پر صدایی هست.
حساس نباش نهایت با هدست بازی کن.
خیلی ممنون دوست عزیز از راهنمایی
نه زیاد حساس نیستم، ولی خب یه وقتایی صدای فن خیلی میره بالا واقعا, مخصوصا تو horizon یا حتی ratchet and clank اما تو فیفا صدای فن خیلی کم تره ، ولی خب همونطور که گفتم فن آروم میگیره بعد دوباره اوج میگیره یعنی خیلی زیاد میشه، واسه همین گفتم شاید لازم باشه خمیر سیلیکونش عوض بشه واسه همین پرسیدم که مطمئن شم.
خودم از الزام تعویض خمیر سیلیکون مطمئن نیستم چون دستگاه داغ نمیکنه نهایتش خیلی گرم میشه.

فقط یه سوال دیگه این که فن این جوری صداش زیاد میشه مشکل ساز نمیشه بعدا؟ یعنی عادیه واسه شما هم اینجوری میشه؟
بازم ممنون

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,452
نام
امین
خیلی ممنون دوست عزیز از راهنمایی
نه زیاد حساس نیستم، ولی خب یه وقتایی صدای فن خیلی میره بالا واقعا, مخصوصا تو horizon یا حتی ratchet and clank اما تو فیفا صدای فن خیلی کم تره ، ولی خب همونطور که گفتم فن آروم میگیره بعد دوباره اوج میگیره یعنی خیلی زیاد میشه، واسه همین گفتم شاید لازم باشه خمیر سیلیکونش عوض بشه واسه همین پرسیدم که مطمئن شم.
خودم از الزام تعویض خمیر سیلیکون مطمئن نیستم چون دستگاه داغ نمیکنه نهایتش خیلی گرم میشه.

فقط یه سوال دیگه این که فن این جوری صداش زیاد میشه مشکل ساز نمیشه بعدا؟ یعنی عادیه واسه شما هم اینجوری میشه؟
بازم ممنون
نه مشکلی نیست.
کنسول دور و ورش خالی باشه و تهویه هواش مناسب باشه مشکلی واسش پیش نمیاد.
من هر 3 مدل پایه اسلیم و پرو رو داشتم و متاسفانه این صدای فن خیلی رو مخ بود و تو پرو به اوج خودش رسید و مجبور شدم واسش هدست بگیرم!
مشکلی نیست در کل صدای فن و اینکه کم و زیاد بشه نشون دهنده سالم بودنش هست.

Ppss44

کاربر سایت
May 1, 2018
11
نه مشکلی نیست.
کنسول دور و ورش خالی باشه و تهویه هواش مناسب باشه مشکلی واسش پیش نمیاد.
من هر 3 مدل پایه اسلیم و پرو رو داشتم و متاسفانه این صدای فن خیلی رو مخ بود و تو پرو به اوج خودش رسید و مجبور شدم واسش هدست بگیرم!
مشکلی نیست در کل صدای فن و اینکه کم و زیاد بشه نشون دهنده سالم بودنش هست.
خیلی ممنون دوست عزیز خیالم راحت شد
من یکی از دوستامم پرو داره واسه اون از روز اول که خرید صدا جت میداد ولی خب چاره ای نیس باس کنار اومد
بازم ممنون

آخرین ویرایش:

aliem7790

کاربر سایت
Jul 23, 2021
18
نام
علی
سلام
واسه درآوردن هارد PS4 Slim نیازه که پلمپ دستگاه باز شه؟
صدای جیزی جیز داخل دستگاه طبیعیه؟ صداش مثل این میمیونه که یچیزی به یچی گیر کنه :/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر