مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

• Thread starter Thread starter ashk@n
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
بستگی داره کدوم مدل باشه بعضیاشون چینی ان غیر استاندارد هستند طوری ساخته شدن که جلوی محفظه ی خروجی هوا رو گرفتن!!
ولی چیزایی که من دیدم تو فروشگاه های معتبر اینترنتی اینا خوب بودن...
اگر عکس داری بزار ببینیمش

در کل ایرادی بوجود نمیاره بخصوص مدل هایی که حالت خوابیده باشن.ولی مدل های ایستاده اگر جلوی فن دستگاه و خروجی هواش رو نگیرن،ایرادی ندارن.
دقت کن سمت راست کنسول دقیقن در بین شکاف، اینها ورودی خروجی هوا هستن و نباید مسدود بشن.

موفق باشی :)

stand-playstation-whith-sharger-4-DreamKala--600x695.jpg

استاندارد نیست (مال خود سونی نیس) ولی بعید میبینم ایرادی بوجود بیاره.استفاده کن فقط ببین »

ببین 6پورت از یو اس بی برق میکشه حواست باشه زیاد از پورت هاش استفاده نکنی یوقت یواس بی پلی 4 بسوزه،2تا واسه دسته ها میبره،یدونه واسه فن میبره،3تا هم هاب داره.از همش همزمان استفاده نکن.چون به مرور پورت یو اس بی پلی4 بهش فشار میاد و ممکنه بسوزه.یکی از بچه های فروم همینجا پورت یو اس بی پلی4ـش به مرور از کار افتاده نمیدونم بخاطر چی ولی بهرحال من میگم مراقب باشی.

استاندارد نیست (مال خود سونی نیس) ولی بعید میبینم ایرادی بوجود بیاره.استفاده کن فقط ببین »

ببین 6پورت از یو اس بی برق میکشه حواست باشه زیاد از پورت هاش استفاده نکنی یوقت یواس بی پلی 4 بسوزه،2تا واسه دسته ها میبره،یدونه واسه فن میبره،3تا هم هاب داره.از همش همزمان استفاده نکن.چون به مرور پورت یو اس بی پلی4 بهش فشار میاد و ممکنه بسوزه.یکی از بچه های فروم همینجا پورت یو اس بی پلی4ـش به مرور از کار افتاده نمیدونم بخاطر چی ولی بهرحال من میگم مراقب باشی.

داداش یه سیستم مهندسی ای پیاده کردم روش .اول شیار های بین ذوتا فنو باز کردم با چاقو بعد سیمشو کشیدم تو خودش و پشتشو سوراخ کردک با یه رابط زدم به کامپیوتر رو خود استند هم دکه خاموش روشن داره هر موقع بخام بازی کنم روشنش میکنم
داداشی خیلی ممنونم از راهنماییت

بنده مفتخرم اولین مورد خرابی 1216A رو توی ایران گزارش بدم
دستگاه 1216A ریجن 2 اروپا 500 گیگ، موتور گرداننده دیسک اش بعد از 1 هفته کارکرد سوخت

بنده مفتخرم اولین مورد خرابی 1216A رو توی ایران گزارش بدم
دستگاه 1216A ریجن 2 اروپا 500 گیگ، موتور گرداننده دیسک اش بعد از 1 هفته کارکرد سوخت
خو گو* شانسی دیگه :d
مث زمان پلی3 من :d

تعریف کن چی شده؟
ریبیلد دیتا بیس بزن
فرمت کن
ریست فکتوری کن
بازی رو عوض کن
دیسک رو بشکون :d

چه میدونم یه حرکتی بزن شاید به حرکت در بیاد!

یه سری انگولک کاریا تو درایو دیسک خوان هم میتونی انجام بدی توی ifixit (وبسایت) هستش!

به بچه ها بیشتر اطلاعات بده مثلن چقدر در روز بازی میکردی چی شد چه بازی ای بود دیسک خش داشت نداشت؟

کنسول رو افقی میزاشتی؟! عمودی میزاشتی؟ مورب میزاشتی؟! :d برعکس؟ خمیده!؟ ضربه خورده بود آیا!؟! :d

ایشالا درست بشه :)

خو گو* شانسی دیگه :d
مث زمان پلی3 من :d

تعریف کن چی شده؟
ریبیلد دیتا بیس بزن
فرمت کن
ریست فکتوری کن
بازی رو عوض کن
دیسک رو بشکون :d

چه میدونم یه حرکتی بزن شاید به حرکت در بیاد!

یه سری انگولک کاریا تو درایو دیسک خوان هم میتونی انجام بدی توی ifixit (وبسایت) هستش!

به بچه ها بیشتر اطلاعات بده مثلن چقدر در روز بازی میکردی چی شد چه بازی ای بود دیسک خش داشت نداشت؟

کنسول رو افقی میزاشتی؟! عمودی میزاشتی؟ مورب میزاشتی؟! :d برعکس؟ خمیده!؟ ضربه خورده بود آیا!؟! :d

ایشالا درست بشه :)

این کنسول من نبوده، برای یکی از دوستان گرفتم
ایشون هم 1 هفته استفاده کرده بعد دیگه کنسولش Unrecognized Disc می داده
هیچ کار خاصی هم باهاش نکرده، کنسول افقی بوده ، ضربه و ... هم نخورده

بنده خودم مسلط به الکترونیک هستم، کنسول رو بازکردم و تست کردم در نهایت با بازکردن کامل درایو متوجه شدم موتور گرداننده دیسک کلا حرکت نمی کنه، حتی اگر بهش ولتاژ بدی
با توجه به نحوه منتاژ اون بر روی PCB که غیر قابل تعویضش می کنه (به عبارتی تعویض هم بخوای بکنی گرمای هیتر می زنه می ترکونه PCB رو با توجه به محل قرار گیری موتور) و این که هر کنسول یک Drive Key داره که توی NAND دستگاه ذخیره شده و فقط با درایو خودش کار می کنه امکان تعمیر این کنسول نیست

راه چاره تیکه تیکه کردن قطعات داخلی کنسول و فروختنش هست، الاخصوص پاورش مشتری زیاد داره چون خرابی پاور زیاد بوده

بنده خودم مسلط به الکترونیک هستم، کنسول رو بازکردم و تست کردم در نهایت با بازکردن کامل درایو متوجه شدم موتور گرداننده دیسک کلا حرکت نمی کنه، حتی اگر بهش ولتاژ بدی
با توجه به نحوه منتاژ اون بر روی PCB که غیر قابل تعویضش می کنه (به عبارتی تعویض هم بخوای بکنی گرمای هیتر می زنه می ترکونه PCB رو با توجه به محل قرار گیری موتور) و این که هر کنسول یک Drive Key داره که توی NAND دستگاه ذخیره شده و فقط با درایو خودش کار می کنه امکان تعمیر این کنسول نیست

راه چاره تیکه تیکه کردن قطعات داخلی کنسول و فروختنش هست، الاخصوص پاورش مشتری زیاد داره چون خرابی پاور زیاد بوده

دوست عزیز یه نگاه به لینکهای زیر بنداز.

https://www.youtube.com/watch?v=PPZW4bcf1Hk

https://www.youtube.com/watch?v=a6MTinNOzBs

شانست بوده !
عیب نداره خداروشکر کن بلدی ازین کارا!
اتفاقن چیز میزاشو بفروشی هم پول خوبی در میاد...

با درایوش هم بازی کن ببین نمیتونی درستش کنی؟! درستش کردی بزار واسه فروش بچه ها میخرن حتمن.

اصن دوست داشتی خودت تجزیه اش کن مثلن پورت هاشو جدا بفروش مادر بورد جدا و اینها،آگهی بزن تو سایت ها بفروش که ایشالا پولش برگرده واسه دوستت..

قربانت :)

دوست عزیز یه نگاه به لینکهای زیر بنداز.

https://www.youtube.com/watch?v=PPZW4bcf1Hk

https://www.youtube.com/watch?v=a6MTinNOzBs

اولیش مربوط به قطعه متصل کننده دو استوانه مکنده دیسک هست که مشکل این نیست
دومی هم که مربوط به تعویض لنز هست که بازم مشکل این نیست

کلا کاریش نمی شه کرد متاسفانه، موتور چسبیه به PCB و Drive Key هم توی همون PCB هست، هیچ جوره هم نمی شه بدون آسیب رسوندن به PCB موتور رو عوض کرد

کلا کاریش نمی شه کرد متاسفانه، موتور چسبیه به PCB و Drive Key هم توی همون PCB هست، هیچ جوره هم نمی شه بدون آسیب رسوندن به PCB موتور رو عوض کرد

هیچ رقمه با هیتر نمیتونه جداش کنی؟ با نوک SMD چطور؟

عزیز موتورش که فلت داره و چند رشته ایه چطور تستش کردی با ولتاژ ؟ بعد بیشتر مواقع یه (تو ps4 تا حالا بر نخوردم) یه چک اول با لنز میکنه اگه تشخیص بده دیسک رو میره برای راه اندازی موتور یعنی اگه همون اول لنز تشخیص نده موتور باصطلاح یه تیک کوچیک هم نمیچرخه و ملاک خراب بودنش نمیشه.

این کلیپ هم که دوستمون بالا قرار دادن میشه موتورش رو عوض کرد. حالا اگه مدلی که شما دارید فرق میکنه که هیچ.

- - -ویرایش - - -

اینم یه چک کن تو نت بودش نمیدونم ربط داشته باشه یا نه. که میگه با آپدیت اشتباه دیسک رو نمیخونده و با یه آپدیت دوباره بصورت آنلاین راهش میندازه :

https://www.youtube.com/watch?v=WnsXS6TJ9Ds

هیچ رقمه با هیتر نمیتونه جداش کنی؟ با نوک SMD چطور؟

جدا شدنش جدا می شه، اما PCB هم باهاش می ره اون دنیا احتمالا

عزیز موتورش که فلت داره و چند رشته ایه چطور تستش کردی با ولتاژ ؟ بعد بیشتر مواقع یه (تو ps4 تا حالا بر نخوردم) یه چک اول با لنز میکنه اگه تشخیص بده دیسک رو میره برای راه اندازی موتور یعنی اگه همون اول لنز تشخیص نده موتور باصطلاح یه تیک کوچیک هم نمیچرخه و ملاک خراب بودنش نمیشه.

این کلیپ هم که دوستمون بالا قرار دادن میشه موتورش رو عوض کرد. حالا اگه مدلی که شما دارید فرق میکنه که هیچ.

- - -ویرایش - - -

اینم یه چک کن تو نت بودش نمیدونم ربط داشته باشه یا نه. که میگه با آپدیت اشتباه دیسک رو نمیخونده و با یه آپدیت دوباره بصورت آنلاین راهش میندازه :

https://www.youtube.com/watch?v=WnsXS6TJ9Ds

موتور رو درایو کردن کاری نداره که!!!!
جدا از این قبل از این که من کاری انجام بدم، با باز کردن درایو بوی سیم پیچ سوخته سرازیر شد
مدل درایو هم برای اطلاع: KEM 490AAA

این فیلم هم کار راه بنداز نیست، دستگاه کلا Disc Unrecognized می ده

جدا شدنش جدا می شه، اما PCB هم باهاش می ره اون دنیا احتمالا

موتور رو درایو کردن کاری نداره که!!!!
جدا از این قبل از این که من کاری انجام بدم، با باز کردن درایو بوی سیم پیچ سوخته سرازیر شد
مدل درایو هم برای اطلاع: KEM 490AAA

این فیلم هم کار راه بنداز نیست، دستگاه کلا Disc Unrecognized می ده

عزیز اگه دسترس هستش یه عکس از قسمت موتورش که به برد وصله میذاری ؟ من که این مدل رو سرچ کردم میشد موتورش رو عوض کرد,اینم یه عکسش مثلا :

Playstation-4-Laufwerk-KEM-490AAA-mit-Laser-3_720x600.jpg

سلام دوستان من چند وقت پیش بازی متال گیر گرفته بودم برای اولین بار که گذاشتم بعد نصب که رفتم تو بازی وقتی که دستگاه داشت دیسک میخوند یهو یه صدای تق تق از درایو بلوری دستگاه میومد ولی بعد دو سه دیقه صدا رفع شد الان کال اف دیوتی بلک اپس سه خریدم از اول که نصب شده رفتم تو بازی از درایو صدای تق تق مداوم میوند بعد یه ربع قطع شد الان دوباره ps4 جدید گرفتم سری 1216a همون بازیارو انداختم توش دوباره برای اولین بار که میزارم تق تق صدا میده ( مثل صدای قطار ) :| میخوام ببینم این دیسکا دوباره زدن لنز دستگاه جدید خراب کردن صدا میده یا این عادیه که اولین بار که بازی میزاری یه صدای مثل قطار میده البته بگم صدا تو این ps4 جدیده کمتره و سریع تر قطع میشه خواهشا سریع جواب بدید دارم این یکی ام میفروشم یه روزه خریدمش ( چند تا بازی هم امتحان کردم مثل فیفا چهارده انداختم تو اون دستگاه قبلیه برای تست تق تق صدا داد الان انداختم تو این جدیده هم همین طور میگم نکنه دیسک خراب میندازی تو دستگاه خراب خراب میشه و میندازی تو یه دستگاه دیگه انتقال میده )

آخرین ویرایش:
دوستان سلام. یه چند روزیه دسته PS4 من عجیب غریب شده. تو بازیا ادا در میاره. مثلا در بازی BattleField Hardline وقتی انالوگ سمت راست رو می چرخونم واسه خودش تیر اندازی می کنه ! و یا تو بازی Need For Speed وقتی انالوگ سمت راست (R3) رو به سمت چپ متمایل می کنم عین دکمه R2 (گاز) عمل می کنه !

حالا سوال این که آیا دسته خرابه ؟ یا مشکل جای دیگست.
ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or